Hangi bilgisayar oyunu kaldırır? Herkes oynadığı bilgisayarı yazsın bilgisayar alacaklar için rehber olsun

maticmeta

Üye
Selam arkadaşlar gtx 950 2 gb ekran kartı 8 gb rem i5 6. nesil işlemcili bilgisayarım ile düşüğün bir üstü ayarlarla rahat oyun oynayabiliyorum.
Ayrıca 4 gb rem 1 gb gddr 5 ekran kartı ve 1. nesil i5 işlemcili bilgisayarım ile pazar kurabiliyorum. İlk bahsettiğim bilgisyarın değeri ortalama 5 bin tl ama gddr 3 2 ve 4 gb hafızalı ekran kartları daha ucuz oluyor ve oyunu daha seri açtığı söyleniyor.Tecrübelerinizi paylaşın ve insanlar bilgisayarının kötü olduğunu düşünüp oyunu yüklemekten vazgeçmesinler.

Dipnot= Oyun ilk açıldığında benim sistemim haritada hareket bile etmiyordu.Daha önce deneyipte verim alamadığınız bilgisayarınıza bir şans daha vermenizi tavsiye ederim lakinki optimizasyon sorunları baya başarılı şekilde düzeltilmiş.
Bu arada oyuna eleştiride bulunurken yapıcı olun arkadaşlar.Bende ilk başlarda oynayamadığım için önyargılıydım ama buna rahmen yaptığım çoğu eleştrinin düzeltildiğini g ördüm(alfadaki saçma canavar seslesini kapatmaları eleştrim 1 gün sonra fiilata kavuşmuştu)

Vioneeraa

Üye
i5 3nesil ve üstü işlemci ryzendede en az ryzen 3 işlemcilerin tercih edilmesi.
ekran kartı sınıfında ddr5 olduguna özen gösterilmesi
ramlerin 16gb altında olmaması
ssd yada m2 ssd kullanılması rahat oyun performansını sunacaktır.
8 ram ve ddr4 ekran kartlarında ve ssd olmadıgı takdirde çok bekler çok droplanır ve çok sorun yaşarsınız

Hedvein

Üye
Çok çok düşük bir sistemde bile 30fps oynuyorum oyunu en düşük ayarlarda; 8gb ram - onboard ekran kartı laptopta - i5 5. nesil işlemci. SSD yok HDD ile yetiniyorum, çok büyük haz vermiyor ama oynatıyor mu dersen evet 30fps farm atılabiliyor.

trgurjan35

Üye
Bende valor marka gts 250 vardı arkadaşlar. 1gb 256bit geforce sürümü, hata verip oyunu açıyordu, şmdi yazılanları gördüm de ekran kartı boşta duruyor.. Boş zamanımda bir deniyim

Dvorah

Üye
İşlemcim 5700G, apu sistem kullanıyorum ekran kartım yok harici olarak. İçindeki grafik birimi iş görüyor. Pazarda 40 fps civarı, boş arazileride 60 80 arası değişiyor. Kasma hissettirmiyor.

Ancak ram canavarı bir sistem, 16 gb altını kesinlikle önermiyorum.

UndefeatebLe

Üye
10-15 fps oynuyorum hp laptop artık üretimi olmadığı için yazmaya gerek duymadım . :):D

KARLIGAN

Üye
i5 10.nesil , nvidia 3060 ti 8 gb ekran kartı var. 16 gb ram. death valley 98-110 arası fps alıyorum bos arazılerde haggardda vs 144 e kadar cıkıyor. memnunum. yan pc asus gamer laptopum var i5 8.nesil 1050 ti 4 gb ekran kartı var. ancak en dusuk ayarda bile 30 fps cıvarı alıyor oynamak sorun oluyor sadece pazar char ıcın kullanıyorum. pc alacaklara laptop degıl masaustu onerıyorum

milyonpapel

Üye
İşlemcim 5700G, apu sistem kullanıyorum ekran kartım yok harici olarak. İçindeki grafik birimi iş görüyor. Pazarda 40 fps civarı, boş arazileride 60 80 arası değişiyor. Kasma hissettirmiyor.

Ancak ram canavarı bir sistem, 16 gb altını kesinlikle önermiyorum.
kesinlikle doğru. bende dandik bir ekran kartı var. 8 gb iken oyun kasımkasım kasılıyordu, ne zaman 16 yaptım müthiş değişti. minimum gereksinim 8 yerine 12 falan yazmalı veya 8e optimize edilmeli çok daha iyi olur.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt