Her Şey Bu Haberlerle Başladı

shady19071907

Üye
DASD.jpg
ADASDA.jpg

Rise Online'ın sürekli bir oyunla karşılaştırılıp, sürekli onun devamıymış gibi davranılmasına kendim adıma hem üzülüyorum hemde gıcık oluyorum. Oyunun hiçbir köşesinde "bir oyunun devamı" yazmasa da, oyunun bazı yönlerinin benzerliğinden ötürü çoktan oyun medyası Rise Online'a damgayı yapıştırmış. Yukarıda gördüğünüz haberlerde oyun medyasında dönen haberler ve bu durumun ispatıdır.​

Bu haberlerin etkisiyle insanlarda buraya gelip sürekli KO'da şu var burada şu olmalı fakat şöyle olsun diyerek konular açıyor ya da farklı görüş getiriyorlar. Tüm görüşler olmalı bu konuda hiçbir rahatsızlık duymuyorum fakat zaten hayli hazırda olan ve ticarethane yaparak milyonlar hatta milyarlar kazanacağınız bir oyun varken, daha ALFA sürecini bile göremediğimiz bir oyundan bu beklentilere girenleri hiç anlamadım, anlamayacağım. Oyunda elbette itemler satılsın ama bunun bir "OYUNDAN" ibaret olduğunu ve şu lanet covid günlerinde "ZEVK" almak için oynadığımızı unutuyoruz. Ve bugün forumdaki bir kullanıcının oyunu küçük düşüren bir konu açmasından bunu anlıyoruz.​

Eskiden DOTA oynamıştım sonra LOL'e geçmiştim, oyunun ilk aşamalarından beri içinde yer edindim. O zamanlar LOL'ü Dotanın yan oyunu diye nitelendiriyorlardı fakat buradaki sebeb çok farklıydı. DOTA'dan kopan elamanlar LOL'ü yapıyorlar. Ve şuan da bile harika bir oyuncu sayısına sahip olmasına rağmen, oyun Dotayı bitiremedi. Elbette eski oyuncu sayısı kalmadı fakat tamamen de bitmedi. Fakat Rise Online'ı yapanlar hiçbir oyundan kopma değiller. Elbette ki COD - BATTLEFIELD, DOTA - LOL gibi oyunlarda gördüğümüz üzere esinlenmeler olacaktır. Esinlenmeler var diye de hiçbir oyun hiçbir oyunu bitiremez keza adminler bu konuya da harika bir açıklık getirmişti "Bizim kimseyi bitirme derdimiz yok" diye. 2021 yılında çıkış yapacak ve Unreal Engine motoruna sahip olacak oyun elbette eski sistemli, eski donanımlı bilgisayarları açmayacaktır. Unreal Engine ile gelen 2018 - 2020 arası oyunlara bakın orta güçlü bilgisayarlarda bile orta ve düşük ayarda çalıştırıyor ve çoğunluğunun optimizasyon sıkıntısı var. Eğer oyun yönetimi optimizasyon sıkıntısını çözerse çok rahat şekilde, her pk ortamında, her kalabalık ortamda donmadan, takılmadan oyunu oynama zevkini yaşarız onlarda bunun farkında..​

Bu oyun sadece bir oyuncu kitlesine hitap etmeyeceği için, bir oyuna göre şekillendirilemez. Adminlerde bunun farkında ve P2W'ine yönlendirmeyecek, güvenlikten ödün vermeyen her adımı atıyorlar. İşte tam burada bizler daha yapıcı, daha yenilikçi düşünceleri oyuna getirtmeliyiz ya da böyle bir fikir ortaya koymalıyız. Artık birisinden kendimce " GB ticarethanesi yapmayacaksak, bu oyunu kimse oynamaz, Ruh bağı ne alaka item satışı olsun vs vs " sözlerini duymaktan çok sıkıldım ve aynı durumdan 100'lerce konu görüyoruz. Oyundaki tüm dengeler açık beta'da çok daha belirgin olacaktır.​

Son olarak küçük bir önerimdir, oyunun ön gösterimini canlı olarak Twitch ya da youtube üzerinden veren birçok oyuncunun videosunu izledim. O oyunun popüler yayıncılarının çoğu Rise Online'ı küçümsedi, youtube'da videolar var izleyebilirisiniz. Bunlar da çok normal çünkü çok kez tanık olduk, adminler karakterlerine scroll atıyorlar, reklam için farklı hediyeler alıyorlar, onların teknesi orada batmaz ve bu oyunu küçümseyeceklerdir ve çok normaldir. Bu yüzden bu kişiler yerine çok daha iyi yayıncılara ALFA için şans verilebilir diye düşünüyorum sadece ufak bir öneri. LOL ilk çıktığında o kadar basit hatalar, buglar vardı ki Dota oyuncuları LOL'ü de küçümsedi ama şimdi 25 milyona yakın kullanıcılı olan bir oyun. Rise Online bir oyunu örnek olarak alacaksa, Riot Games'in mantığında gitmeli. Kısacası oyunun akıbeti geleceği ne olursa olsun, oyun yönetiminin tavırlarından, bazı konulara karşı dik duruşundan dolayı bu oyunu sonuna kadar destekleyeceğim, inşallah güzel bir oyuna şahitlik ederiz.​

Son düzenleme:

Siyah34

Üye
Güzel bir yazı olmuş. Bir oyunu ticarethane mantığı ile bakanlara karşı bazı düşüncem var oyundan ziyade ülkeye. Biraz derin düşünen bi insanım. Çünkü ben amele gibi çalışıyorum devlete vergi veriyorum. Ülkeye bi katkım oluyor üretimde ama bunu yapan insanlar ne vergi veriyorlar nede ülkeye birsey katiyorlar. Sadece harcadıkları para. Daha detaya girerdim lakin çok uzun bir yazı olur. Benim mantığımı anladınızi umuyorum.

JohnPlane

Üye
KO'nun oyuncu kitlesi gibi yayıncı kitlesi' de çok aşırı kötü gerçekten. Konuşma dilleri, Genel kültür seviyeleri vb. yerlerde yayınlarını izlerseniz eğer ortalama bir ahlak edep seviyesindeyseniz rahatsız oluyorsunuz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt