REHBER Heroism Scroll Nedir? Ne İşe Yarar?

BEARFACT

Yönetici
Game Master

1662810563766.png

Merhaba,

Rise Online World'e 4.3.1 güncellemesiyle birlikte mağazaya 395 Rise Cash karşılığında 20 adet Heroism Scroll Eklendi.

1677856449462.png

Heroism Scroll Ne İşe Yarar?

Heroism Scroll 1 saat boyunca tüm statlarınıza 10 baz puan artışı sağlar. Bu da sizin can ve mana değerlerinizi yükseltirken aynı zamanda saldırınızda da artışa sağlar.

Kullanıma Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Heroism Scroll, Strenght Of The Beast Skili ve Bluefintuna isimli balık ile birlikte kullanılamaz.

Heroism Scroll Kullanmadan Önce:
1677856874356.png

Heroism Scroll Kullandıktan Sonra

1677856905113.png

Peki Nasıl Kullanılır?

Herosim Scrollu kullanmak için öncelikle mağazadan 395 Rise Cash karşılığında satın alıyoruz. Daha sonra diğer ürünler gibi oyun içerisine gönderdikten sonra envanterimize gelen scrollu skillbara yerleştiriyoruz. Buradan skill sayısına bastıktan sonra ya da mouse ile tıkladıktan sonra scroll aktif olacaktır.

1677856996821.png

Ne Gibi Fayda Sağladı?
Heroism Scroll ile Dummylerde 1718-1781 damage bandında gezerken Heroism Scroll olmadan 1650-1718 bandında hareket ediyor. Aynı zamanda can ve mana değerlerimde artış oldu. Daha önce 1161 can değerim varken 1291 can değerine, 2221 mana değerim varken 2266 mana değerine ulaştım.

Elbette sınıflara göre farklılıkta gösterecektir. Bu yapmış olduğum statları düşük, eşya alt yapısı basit olan eşyalarla yapılan bir testti.

Ürünü Auction House ve Merchant Üzerinden Satabilir Miyim?
Elbette. Bunun için 41 seviye karakterine sahip olmalısınız. Ürünü satın aldıktan 48 saat sonra ürünün kilidi kalkar ve ürün satışa hazır olur. Auction House üzerinde satış yapmak için ise premium şartı bulunmaktadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HazyShade

Üye
Tebrik ediyoruz Sevgili yönetim...
P2W yolunda küçük sinsi adımlar.. RockFish ve BlueFin Tuna satılmasın artık. Bitirin balıkçlık mesleğini ufak ufak.
Her ay 2 premium parası da bu SC için harcayacaz artık... (2x7 CFW 3 BV) Oyunculuğun anlamı yok zaten, Mağazaya abanan kazansın...
Neden 5 stat yerine 10 stat ? Neden Bluefin Tuna 3 stat verirken bu 10 stat ?

RickSancheZz

Üye
P2W yolunda küçük sinsi adımlar.. RockFish ve BlueFin Tuna satılmasın artık. Bitirin balıkçlık mesleğini ufak ufak.
Her ay 2 premium parası da bu SC için harcayacaz artık... (2x7 CFW 3 BV) Oyunculuğun anlamı yok zaten, Mağazaya abanan kazansın...
Neden 5 stat yerine 10 stat ? Neden Bluefin Tuna 3 stat verirken bu 10 stat ?

blufin adlı balığı sahneden indiriyoruz :D

Delucia

Üye
p2w e doğru ileri zıplaya zıplaya gidiyorsunuz unutmayın hala rakip oyun sizden daha fazla oyuncuya sahip bence siz hala rakip olarak daha avantajlı işler yapmanız gerektiğini anlamadınız.

N3v3N

Üye
p2w minimum olacak denilip habire birşeyler geliyor.

85 cap gelince yeni Defans, HP SC ler de 20 li olarak 495 cashe satılır. Belki süresini 30dk yaparlar.

O oyunun mağazasında ne varsa bizde de olması gerekiyor diye bir kural var sanırım.

Onun gibi olmicaz deyip onun yolunu takip ediyorsunuz.

Erken erişim oyun boyleyse officiali düşünemiyorum...

Aziz

Üye
Merhaba,

P2W olması için öncelikle ulaşılamaz durumda olması gerekiyor. Scroll ulaşılabiir durumda. Ayrıca pazar ve AH üzerinden de satışı var. Keza bu scrollu merchant ya da AH üzerinden satan oyuncuların çok yüksek miktarlarda satacağını düşünmüyorum. Bunun sebebi ise satışta olan Magic Puppetı çarpan olarak kullandığımızda günlük aktiviteler ile elde edebileceğiniz Royal Chest, Gold Chest gibi ürünlerin oyun içerisinde satışıyla bile oyun içerisinde bu scrollu golda çevirmek isteyen oyunculardan bile elde edebilirsiniz. Ayrıca scroll 20 adet şeklinde satılıyor. Yani günlük ortalama 2 saat PK bile atacak olsanız ve 2 kere kullansanız 10 gün boyunca bu scrollu kullanabilirsiniz.
Ayrıca ne kadar fark ettiriyor? Ben yukarıda çok basit ve minimal bir deneyimde bulundum. Atağımın onlarca oyuncunun önüne geçirtecek kadar çok fazla artmadığını gördüm. Ayrıca Battle Priest sınıfı zaten bunu kullanamıyor keza gerekte yok.
Bluefintuna isimli balığın satışını etkileyecek olumsuz bir durum görmüyorum. Bu scrollu sadece Death Valley sırasında kullanabilecek olan bir oyuncu, Bluefintunayı PvE kısmında ya da CFW gibi etkinliklerde bile kullanabilir.

İyi forumlar.

Son düzenleme:

Tolgun

Üye
Merhaba,

P2W olması için öncelikle ulaşılamaz durumda olması gerekiyor. Scroll ulaşılabiir durumda. Ayrıca pazar ve AH üzerinden de satışı var. Keza bu scrollu merchant ya da AH üzerinden satan oyuncuların çok yüksek miktarlarda satacağını düşünmüyorum. Bunun sebebi ise satışta olan Magic Puppetı çarpan olarak kullandığımızda günlük aktiviteler ile elde edebileceğiniz Royal Chest, Gold Chest gibi ürünlerin oyun içerisinde satışıyla bile oyun içerisinde bu scrollu golda çevirmek isteyen oyunculardan bile elde edebilirsiniz. Ayrıca scroll 20 adet şeklinde satılıyor. Yani günlük ortalama 2 saat PK bile atacak olsanız ve 2 kere kullansanız 10 gün boyunca bu scrollu kullanabilirsiniz.
Ayrıca ne kadar fark ettiriyor? Ben yukarıda çok basit ve minimal bir deneyimde bulundum. Atağımın çok fazla artmadığını gördüm. Ayrıca Battle Priest sınıfı zaten bunu kullanamıyor keza gerekte yok.
Bluefintuna isimli balığın satışını etkileyecek olumsuz bir durum görmüyorum. Bu scrollu sadece Death Valley sırasında kullanabilecek olan bir oyuncu, Bluefintunayı PvE kısmında ya da CFW gibi etkinliklerde bile kullanabilir.

İyi forumlar.
gecmis olsun :S

Delucia

Üye
Merhaba,

Ayrıca ne kadar fark ettiriyor? Ben yukarıda çok basit ve minimal bir deneyimde bulundum. Atağımın onlarca oyuncunun önüne geçirtecek kadar çok fazla artmadığını gördüm. Ayrıca Battle Priest sınıfı zaten bunu kullanamıyor keza gerekte yok.

İyi forumlar.
bu oyunun ilk nasıl çıktığını hatırlıyormusun :D neler vaad ettiğini pk da öne geçirecek hiç bir ürün gelmeyecek falan filan neyse izliyoruz oynuyoruz.

RickSancheZz

Üye
pkda geri kalmamak için bi çok kişi alacak, aylık hesaba vurunca 2 premium parası veren oyuncular olacak.

HazyShade

Üye
Elinize sağlık iyiki bu öğretici video yu çekmişiniz. Atak artışından ziyade 150+ hp/mp artışını gözardı ediyorsunuz. Statların defans ve resistance etkisini yok sayıyorsunuz. Video yu tekrar izleyebilirsiniz.

Şöyle düşünün, ben oyunu önereceğim arkadaşıma eskiden RoW %10 p2w bir oyun olarak anlatıyordum. Artık %15 diyeceğim.. Yalnızca mağazaya bir ürün eklemesi değil bu...
Oyun içi alternatif'i çok yanlış anlamışsınız siz.

Aziz

Üye
Elinize sağlık iyiki bu öğretici video yu çekmişiniz. Atak artışından ziyade 150+ hp/mp artışını gözardı ediyorsunuz. Statların defans ve resistance etkisini yok sayıyorsunuz. Video yu tekrar izleyebilirsiniz.

Şöyle düşünün, ben oyunu önereceğim arkadaşıma eskiden RoW %10 p2w bir oyun olarak anlatıyordum. Artık %15 diyeceğim.. Yalnızca mağazaya bir ürün eklemesi değil bu...
Oyun içi alternatif'i çok yanlış anlamışsınız siz.
Video da bahsediyorum zaten hp/mana artışını. Oyuncular genel olarak saldırıdan dert yandıkları için ona nem vuruyorum. Bazen hasarın 1000'den 10 bine çıktıklarını düşünüyorlar. Fiziksel defansıma etki etmedi gördüğünüz gibi. Ancak HP'nin artmasıyla biraz olsa defans etkisi yaratabilir mi? O da tartışılır. Ne kadar HP arttı ve bu HP kaç skille bedel? Yani beni kesebilecek olan karakter 2 skill atabiliyorken artık 10 skill mi atacak yoksa 3'e mi çıkacak?

Burtto

Üye
85 cap SC leri 20 adet olur muhtemelen. 20 adet 495 cash :) veya 50 adet 999 cash.

Yeni premium kaç cash olacak acaba? 3000 cash?
onlar zaten 10 veya 20 adet oluyoda gelen yeni scrol bu kadar az olmamalıydı diğerleri gibi olmalıydı ama ben yönetimin düzelteceğine inanıyorum. premiumada bayağı tepki geldi gelmeyebilir

N3v3N

Üye
onlar zaten 10 veya 20 adet oluyoda gelen yeni scrol bu kadar az olmamalıydı diğerleri gibi olmalıydı ama ben yönetimin düzelteceğine inanıyorum. premiumada bayağı tepki geldi gelmeyebilir
SC ler 10 lu veya 50li satılmakta. 20 li tek SC heroism sc.

Yeni görevler o lvle göre %1-10 exp verecekse exp premium şart.

HazyShade

Üye
Video da bahsediyorum zaten hp/mana artışını. Oyuncular genel olarak saldırıdan dert yandıkları için ona nem vuruyorum. Bazen hasarın 1000'den 10 bine çıktıklarını düşünüyorlar. Fiziksel defansıma etki etmedi gördüğünüz gibi. Ancak HP'nin artmasıyla biraz olsa defans etkisi yaratabilir mi? O da tartışılır. Ne kadar HP arttı ve bu HP kaç skille bedel? Yani beni kesebilecek olan karakter 2 skill atabiliyorken artık 10 skill mi atacak yoksa 3'e mi çıkacak?
Hocam rekabetçi PvP lerde çok şey değiştirir. Alan 3k mana, tekli 4k mana silme oyunun bu aşamasında önemli skillerdi.
İki Mage grubu karşı karşıya geldiğinde Alan Mana silme denenebilir bir skilldi artık değil.
Kaçan asası durdurma ihtimaliydi 4k mana silme, artık denemeye bile değmez.
CFW de Rakip tank priesti kesmenin yolu party heal kaldırdıktan sonra parazit atıp 4k mana silmeydi. artık zor...
150 can + 200 mananın kıymeti yokmuş gibi yapmayın...
Her hâlükârda 85 lvl geldiğinde önemini yitireceği için bu konuların üzerinde durmaya gerek kalmayacak.

Düzenli olarak kullanacaklar adına ayda 2 premium parası vermek yerine oyun için alternatiflerinin yetersiz olmasına kızıyorum. BlueFin Tuna +7-8 stat olsa ( ve bu nalet balık artık binlerce yem harcamadan tutulabiliyor olsa) Oyunun P2W oranını tekrar %5-10 lara çekme şansı olur.
PvP yi etkileyen ve oyun içi yakın bir alternatifi olmayan ilk ürününüz.

Bunlar benim görüşüm.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt