Instagram nihayet geliyor dedirten özelliğe kavuşuyor

NucleaR

Üye
Katılım
19 Kas 2020
Mesajlar
4
Puanları
1
Instagram anahtar kelime aramaları için kolları sıvıyor. Yeni desteğin verileceği duyuruldu. Instagram Facebook’a geçtiği andan itibaren farklı özellikler kazanmaya başladı. Instagram tarafında yeni buton değişikliği kullanıcılar tarafından pek de hoş karşılanmamışken, yeni ve gerçekten de kullanıcıların işine yarayacak bir özellik geliyor. Instagram nihayet anahtar kelimeleri kullanarak arama yapma yeteneğini geliştiriyor.


Instagram anahtar kelime aramaları gelişiyor​

Instagram’da yalnızca etiketleri veya hesap adlarını kullanarak arama yapabilme günleri nihayet sona eriyor. Instagram anahtar kelime aramaları için destek ekleyeceğini duyurdu. Bu özellik ilk olarak birkaç ülkede uygulamanın İngilizce tabanlı versiyonundaki kullanıcılara sunuluyor. Şu an için bütün kullanıcılara sunulup sunulmayacağı belirsiz olan özellik bir süredir bekleniyordu ve isteniyordu da.

Instagram anahtar kelime aramaları

Instagram kullanıcıları bu özelliğe kadar çoğunlukla etiket kullanarak içerik arayabiliyordu. Bu da bazı durumlarda yararlı olsa da istediğiniz fotoğraf veya videolara ulaşmayı zorlaştırabiliyordu. Anahtar kelime arama için şu an mevcut olan seçeneklere yenileri ekleniyor. Instagram The Verge’e, paylaşımlarda kullanılan başlıklar da dahil olmak üzere, anahtar kelime aramalarında hangi içeriğin sunulduğunu belirlemek için birden çok faktör kullanacağını doğruladı. Yüksek kaliteli içeriği sonuçların en üstüne taşımak için yapay zekanın makine öğrenimine başvurulacak.

Görünüşe göre Instagram, belirli terimler için anahtar kelime aramalarını sınırlamayı planlıyor. Bir Instagram sözcüsü ise genel ilgi konularını ve kurallarını ihlal etmeyen diğer anahtar kelimeleri arayabileceğini söyledi. Anahtar kelime araması şu anda ABD, Kanada, İngiltere gibi ülkelerdeki kullanıcılara sunuldu.

alıntıdır
 

TearFall

Üye
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
156
Puanları
28
Instagram , bugün yaptığı bildirim ile kullanım şartlarında ciddi değişikliklere gitti, GDPR ile hayatımıza bir çok yeni kavram gelecek. Sosyal medyanın önde gelen şirketleri ise Kullanım Sözleşmesi adı altında , Kullanıyorsanız kabul etmiş sayılırsınız diyerek kendilerini sorumluluktan kurtarmaya çalışıyor.

Açıkca ifade etmek gerekirse, Bizim sistemimiz bu şekilde, Verileri depolarız işleriz, Diğer uygulamalarımız ile paylaşırız, Hatta gerekirse Devlet ile de paylaşırız ama Siz bunu kanıtlayamadığınız sürece bir hak iddaa edemezsiniz.

Alternatif pek oluşturulmadığı için de insanlar mevcut şartları kabul ederek kullanmaya devam edecekler...
 

LucaElviros

Üye
Katılım
18 Kas 2020
Mesajlar
16
Puanları
3
Açık konuşmak gerekirse Facebook'ta ki aynı hataya düşüyorlar. Facebook bu yüzden çok kişi kaybetti. Instagram'da güncellemeler ile iyiye gitmiyor aksine bence daha da kötü oluyor.
 

Tekitekurin

Üye
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
640
Puanları
43
Iyice karmaşık hale getiriyorlar ve insanlar boğucu arayüzden haz almıyorlar. Daha az vakit harcıyorlar.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt