--İnternet Sağlayıcılarına Göre Değişen Ping Sorunu--

bebek2

Yeni Üye
Bursa'da yaşıyorum. Server'a uzaklık durumu gibi bir şey yok. 100 Mpslik Millenicom abonesiyim. 16 Mps'lik D'smart abonesiyken daha düşük ping ile oynuyordum. Bu farkı aboneliği değiştirdiğim gün hissetmeye başladım. Mouse ile kombo yaparken karakter 2 metre öteye gider oldu. Diğer oyunu yıllarca oynamışlığım ve bu oyunu yaklaşık 3 aydır oynamışlığım var. Ping oyunda gözükmüyor ama, bu durumu bir oyuncu rahatça hissedebiliyor. Üst kat komşum Türknet kullanıyor. Orda çok rahat ve akıcı oynayabilirken eve geçtiğimde tekrar aynı sorunları yaşıyorum.

Farklı İnternet sağlayıcılarına göre yaşanan bir lag, ping durumu mu var? Benim kullanıcı olarak yapabileceğim bir şeyler var mı? Oyunda ping neden gözükmüyor? Bu sorunu yaşayıp çözen oldu mu? Yönetimin bu konuyla ilgili bir önerisi ya da çalışması var mı? Babam pasta vs.. vs..

RainOfFire

Üye
1 gbit simetrik internet kullaniyorum Eskisehirden sabit 20 21 arasi ping aliyordum. 1 ay gibi bir sure once sebebini anlamadigimiz sekilde oyundaki ping sayacini kaldirdilar. Sorununuz kesinlikle servis saglayici sunuculariyla alakali. hizla pek alakasi yok. Rise'in sunuculari istanbul ve muhtemelen Superonline ISS kullandiklar iicin , ISS sunuculari arasinda ping sorunu oluyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt