ISTANBUL FESTİVALİ PARTY VS TURNUVASI

KONUSMA

Üye
Bana göre kazanan WTF clanıdır final vslerinin ikisinde üstünlüğünü koyup killde öndeydiler.Monu kesme bir taktik değildir işi şansa bırakmaktır.Ayrıca monunun 10 puan vermesi kadar şaçma bir şey görmedim.

hakan1811

Üye
vs izlemeye mi geldik monu kıranları izlemeye mi anlamadım. Turnuvanın adını Monutent's War falan koysalarmış :S

MaRaKeSH

Üye
Kazanan takımı kutluyorum. WTF klanını da ayrıca kutluyorum hakkıyla savaşıp gelmiştir. Çok iyi bir zamanlama ve taktikle VENGENCE maçı kazanıp şampiyon oldu sonuçta WTF de Kazanabilirdi. Konuyu bir haksızlık gibi lanse etmek çok acımasız bir durum.

MUKANNN

Üye
Arkadaşlar artık şu durumlara bir son getirelim oyunun için de 2 taktik vardır;

1. kill sayısı fazla olup oyunu kazanma durumun
2. Son dakika monusu

karşı taraf 1. Durumu yani kill sayı farkını bize açtırmadı bu durumda oynayan arkadaşların iyi bir player olduğunu belirtir. Rakip araya fazla açtırmayıp %50 şansa bırakıp oyundan galip geldiler. Bu durum tam tersi olup yenilme durumları da vardı. Turnuvaya katılan her clan memberları elinden geleni yaptı son 2 ye kalmak için ve cidden finale yakışır bir maç oldu. Her iki maç da son dakikaya kadar kafa kafaya gitti. Bu yüzden monu savaşı muhabbeti saçma bir yaklaşım olur arkadaşlar sonuç da rakibin de bir taktiği vardır. +10 puan ve monu’nun çok sık çıkması evet bazı insanlar için yanlış bir durum (benim düşüncem de bu yönde ) fakat turnuvayı düzenleyen rise online ekibi bu yön de bir kural koymuşlar. İlk 8vs8 turnuvaları eksikleri ve ya artıları vardı. Bir sonraki turnuva da eminim bunları göz önüne alıcaklardır. Rise online ekibine emekleri için teşekkür ederiz.İyi forumlar
MUKANN-WTF

Son düzenleme:

North

Üye
Tam anlamıyla finale yakışır bir karşılaşmaydı. Her iki ekibin de eline koluna sağlık. Haksızlık, şans gibi bir durum söz konusu olamaz. Çok eğlendik, mükemmel keyif aldık. Rise online ekibinin düşüncesine, emeğine sağlık teşekkür ederiz.

kelesyus

Üye

2. Son dakika monusu

karşı taraf 1. Durumu yani kill sayı farkını bize açtırmadı bu durumda oynayan arkadaşların iyi bir player olduğunu belirtir. Rakip araya fazla açtırmayıp %50 şansa bırakıp oyundan galip geldiler. Bu durum tam tersi olup yenilme durumları da vardı. Turnuvaya katılan her clan memberları elinden geleni yaptı son 2 ye kalmak için ve cidden finale yakışır bir maç oldu. Her iki maç da son dakikaya kadar kafa kafaya gitti. Bu yüzden monu savaşı muhabbeti saçma bir yaklaşım olur arkadaşlar sonuç da rakibin de bir taktiği vardır. +10 puan ve monu’nun çok sık çıkması evet bazı insanlar için yanlış bir durum (benim düşüncem de bu yönde ) fakat turnuvayı düzenleyen rise online ekibi bu yön de bir kural koymuşlar. İlk 8vs8 turnuvaları eksikleri ve ya artıları vardı. Bir sonraki turnuva da eminim bunları göz önüne alıcaklardır. Rise online ekibine emekleri için teşekkür ederiz.İyi forumlar
MUKANN-WTF
WTF clani olarak tum uyelerimizin dusuncesi bu yonde ,rakibimiz gayet guzel oynadi tebrik ederiz.
Umarim bir sonraki turnuvalarda daha iyi mekaniklerin getilmesi dilegiyle.
Turnuvada emegi gecen Rise Online ekibine tesekur ederiz.

Tolgun

Üye
Kazanana h.o. monu ya gercekten bi nerf lazim 10 puandan -> 5 puan, anvil sans isi degil ki bu, evet biraz reng kata bilir güzel bisey monument ama son skill atan 10 puan aliyo cok da strateji benzemiyo ^^, hem monumenting recovery de yok bikere vurunca cani dolmiyo.

Ui icin ve izleci icin fikirler:

0. Arena rengi tam oturmamis yayindan takip etmek baya zordu.
1. 2 partynin HP bar lari, isim leri ve class lari normal party de olunca gibi sol ve sag da gözükse cok güzel olur. Kime baski yapildi, kim db yedi, kim öldü, adamlari nasil az canda kurtardilar, cure nakadar serie alindi ... daha net ugrasmadan gözükir ve daha zevkli olur.
2. Büyük cooldown lar bar larin yaninda kücük iconlu gözükse cok güzel olur priesting büyük/güclü/önemli debuff skilleri, party heal, party cure, mage de ciftleme ve yer degistirme, warriorlada blink ve 64 skilli, rogue de spike .
Kücük resim attim wow da nasil, tabiki burda daha fazla adam var party de ama daha az skill de gösterilcek onun dengesini bulunur ekip.
3. Bunu oyuna katmak kolay mi bilmiyorum ama kamera oyuncu perspective gecerse ara da sirada cök güzel olur. Yada oyun izin vermiyosa oyuncun monitore capturing alipda kamera 5-10 saniye oraya gecerse cok güzel olur ve reng katar.
4. Maclarin highlight lari kesip göstermek de güzel olur Tp mage nezaman kesildi monu savaslari ve assas nasil spike atti monu yi aldi ....

Ilk Pary vs turnuva icin baya güzeldi, iyki yapilmis :D ve herkezin emegine saglik .
Ps: Speaker saglamdi <3, oyuna yakin, adamin sesi gitti ve halen heycan katmaya calisiyodu^^.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2022-08-15 104034.png
    Screenshot 2022-08-15 104034.png
    204.3 KB · Görüntüleme: 50

RickSancheZz

Üye
Turnuva gayet güzeldi, bence bir daha yapılırsa aşağıdaki değişikliklere gidilmeli;

1- monumentin verdiği puan düşürülmeli, finalde 10 dkda 10 kil alındı toplam monu 30 snde 10 puan verdi.
2- maçı izlediğimiz ekranının farklı bir açıyla değişmesi lazım çok uzaktan izledik
3-yayının görüntü kalitesi çok iyiyken vs başladığında görüntü kalitesi resmen 360 p ye düştü.
4-röpörtaj yapan ve maçı sunan spiker arkadaşlar değişmeli, sesleri çok kötü boğazları dolu galiba :) konuşmalarıda sürekli takılıyordu.
5-1. gün yayınında açlara köfte ekmek yaptırıyoruz diyen arkadaş bidaha bu tarz etkinliklerine misafir olarak bile alınmamalı.

PLASSSEBO

Üye
Öncelikle WTF ekibindeki arkadaşların yorumları için teker teker ve tekrar tekrar teşekkür ederim. @MUKANNN arkadaşımızın da bahsettiği gibi, taktiksel ve keyifli bir karşılaşmaydı evet amacımız kill farkını koruyup son saniyelerde monu üstünlüğü sağlamaktı, bu tamamen %50 şansla yapılmış bir stratejiydi. İşi son monuya bırakana kadar bizim de WTF'nin de skor olarak geride olduğu anlar oldu, fakat son monuya kadar her 2 tarafta monuya dokunmadı, olayın strateji kısmı burada devreye girdi, şans kısmı da last hitte. Fakat fark edersiniz ki diğer karşılaşmalarda 30-40 skorlar monu üzerinden alınan skorlardı. Monu savaşı benim gözümde o karşılaşmalardır. Dostane bir mücadele yaşadık finalde, ve orada olmayan arkadaşlar için söyleyebilirim ki maç bittiği gibi iki takım da birbirine sarılarak kutladı durumu. Biz ilk gün dahil ikinci gün de monunun kaldırılmasını, kaldırılamıyorsa damage yememesini, yiyorsa da hp barının yükseltilmesini savunduk fakat aldığımız geri dönüş bu etkinliğin bu yönde olması cevabıydı. Monu 2 tarafa da açık olan bir durumdu, hatta ilk maçımızda kill skorumuz 59-15 olmasına rağmen monu faktöründen dolayı 59-45 bitti. Yani her ne kadar mele vssi diye gitmiş olsa da bütün takımlar, orada farklı bir strateji uygulamamız gerektiğini fark ettik hepimiz.

Öncelikle kendi ekibim Vengeance'ın, sonrasında güzel bir final maçı yaşattığı için WTF ailesinin ve katılan, emek veren herkesin ellerine kollarına sağlık.

Molarite

Üye
Öncelikle WTF ekibindeki arkadaşların yorumları için teker teker ve tekrar tekrar teşekkür ederim. @MUKANNN arkadaşımızın da bahsettiği gibi, taktiksel ve keyifli bir karşılaşmaydı evet amacımız kill farkını koruyup son saniyelerde monu üstünlüğü sağlamaktı, bu tamamen %50 şansla yapılmış bir stratejiydi. İşi son monuya bırakana kadar bizim de WTF'nin de skor olarak geride olduğu anlar oldu, fakat son monuya kadar her 2 tarafta monuya dokunmadı, olayın strateji kısmı burada devreye girdi, şans kısmı da last hitte. Fakat fark edersiniz ki diğer karşılaşmalarda 30-40 skorlar monu üzerinden alınan skorlardı. Monu savaşı benim gözümde o karşılaşmalardır. Dostane bir mücadele yaşadık finalde, ve orada olmayan arkadaşlar için söyleyebilirim ki maç bittiği gibi iki takım da birbirine sarılarak kutladı durumu. Biz ilk gün dahil ikinci gün de monunun kaldırılmasını, kaldırılamıyorsa damage yememesini, yiyorsa da hp barının yükseltilmesini savunduk fakat aldığımız geri dönüş bu etkinliğin bu yönde olması cevabıydı. Monu 2 tarafa da açık olan bir durumdu, hatta ilk maçımızda kill skorumuz 59-15 olmasına rağmen monu faktöründen dolayı 59-45 bitti. Yani her ne kadar mele vssi diye gitmiş olsa da bütün takımlar, orada farklı bir strateji uygulamamız gerektiğini fark ettik hepimiz.

Öncelikle kendi ekibim Vengeance'ın, sonrasında güzel bir final maçı yaşattığı için WTF ailesinin ve katılan, emek veren herkesin ellerine kollarına sağlık.
İki klanındaa bu kadar olgunca konuşması ve birbirini tebrik etmesi çok güzel.
İlk turnuva oldugu için tabi ki bir çok eksik vardı ve kamera açısından dolayı seyir zevki düşük bir yayındı.
İlerleyen turnuvalarda daha detaylı bir izleyici modu getirilmesi şart. Sahsen ben oyundan çok fazla keyif alırken yayını izlerken hiç keyif almadım. Bunun sebebi ise hiç bir şeyi takip edememiş olmam. Kim db yedi kimin canı az veya kimin skilleri Cd'de bunları görmek istiyor insan

MaRaKeSH

Üye
Molarite arkadaşımızın dediği gibi oyuncular gözünden de görüntüleme sağlanabilseydi çok muazzam olabilirdi. Önümüzdeki turnuvalara bakıcaz artık ki bir sonraki turnuvanın çok daha büyük katılımcıya sahip olacağını düşünüyorum

Bench_

Üye
Turnuvada emeği geçen herkesin eline koluna sağlık. WTF klanı çok iyi oynadı bizde çok iyi oynadık kimsenin kimseye üstünlüğü yoktu monu muhabbettinden ötürü 2 takımın kendi taktiksel düşünceleri olmuş olabilir arkadaşlar kapsamlı olarak düşünmenizi tavsiye ederim.

Vengeance klanı olarak 2 dost klan olduğumuzu bir kez daha anlamış oldum. Maç öncesi ve maç sonrası samimi haraketlerinizden dolayı tekrardan teşekkür ederim .
Sizleri seviyorum selametle ... :)

-Vengeance Teleport Mage ' Bench_'

Pitou

Üye
Bence bu Turnuvada takımları haklı ya da haksız çıkarmak yerine Yeni gelecek Turnuvaları daha güzel kılmak adına öneml eleştiriler yapılırsa oyun adına daha anlamlı olacağı görüşündeyim. Örnek veriyorum LoL oyununda herhangi bir görevi yaptığında takıma kill yerine güçlendirme veriyor burada da böyle olabilir. Örnek veriyorum 15 dk içinde 4 monu çıkacak diyelim 4 ayrı güçlendirme verebilir son vuruş yapana. 1 . monu bütün partye attack buff , 2.monu bütün pt ye def buff ,3.monu bütün pt ye resis buf en son monu canı % 20 ye düşen oyuncuları direkt öldürme bufu örnek veriyorum sadece böyle eğlenceli şeyler olabilir. Bir takıma direkt turnuvaya müdahale edecek 10 kill vermek bana göre saçmaydı. 2 takımında eline sağlık bu arada :)

Robert

Üye

2. Son dakika monusu

MUKANN-WTF
Konuyla çok alakasız olacak ama yazmadan duramadım :D '' Ne olur ne olmaz diye bütün de'leri ayrı yazmak ''

BaziKritikOlaylar

Üye
Turnuvada ki eksiklikler ve sorunlar hakkında düşüncelerim şunlar;

Monument tamamen haksızlıktı, monumentin vereceği tek şey her kesilen monumentte ek 1dk süre olmalı. Geride olan takım süre kazanmak için monument kesmeli. Kaybeden takıma 10 puan kazanana 0 puan vermesi saçmalık. Karşı takımdan iyi oynuyorsun ve bunun ödülü olarak sana monument yükü veriyorlar. Korumak zorundasın ve stratejik olarak kesersen sana hiç puan vermiyor. Ek olarak son vuruşa gidiyor. En çok vuran almalı.

İkincisi, bir kural koyuluyorsa ona yönetim ve oyuncuların sonuna kadar uyması ve kuralların değişmemesi. Herşeyin net ve açık olması.

Ücünçü olarak valorant ve farklı fps oyunları gibi iki takımın party barlarının görünmesi gerekiyor ve oyuncu gözünden farklı görüntüler ekrana gelmesi gerekiyor. Takım A ve Takım B değilde takımların isimleri yazması gerekiyor.

Dört, harita zemini aşırı parlak ve kör ediyor. İsim seçmek can çekişmek gibi birşey. Haritanın koyu renklerde bir yapıya ihtiyacı var. Sapsarı olmamış malesef. Oynanabilirlik sıfır.

Beş, ödüller çok zayıf ödüller iyileştirme olursa iyi olur. NFT vs.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt