Kaç Kişiyiz? Büyük Anket...Trade Kapalı Server istermisiniz?

Trade sisteminin olmadığı,alışverişin tamamen Action House'dan yapıldığı bir server istermisiniz?

• Kullanılan toplam oy
    111
  • Anket kapatılmış .

ANGEL

Üye
Arkadaşlar anlaşılan Rokosoft yoluna trade sisteminin açık olduğu ve oyun içine dışarıdan gb ve item satışının sözde yasak ama imkanen isteyenin serbestçe yapabileceği bir sistem üzerinden devam etmek istiyor.
Benim yapacağım anketin amacı bu sistemi istemeyen ,trade in kapalı olduğu ve oyun içi ticaretin tamamen Action House üzerinden yapılabileceği bir sistemle oynamak isteyen kaç kişinin olduğunu öğrenmek(yani bir tek ben mi istiyorum?) ve yeterli çoğunluk bulunabilirse ,belki bir umut Rokosoft'un oyunun bir başka serverında trade in kapalı olduğu sadece Action House üzerinden ticaret yapılabilen bir server açabileceği düşüncesidir.Sistemin nasıl çalışacağı konusunda daha önce konu açmıştım,aşağıya link olarak bırakıyorum.

Evet oylayın bakalım,kaç kişiyiz?

Sistem nasıl çalışır? Aşağıdaki linkte.

Son düzenleme:

Ouss

Üye
  • Direkt Merkezi Pazar sistemine geçilmeli.
  • Oyuncular arasında TRADE açık olmalı SADECE Pot ve Para takası olucak şekilde olmalıdır. PARA'da Haftalık her account'ın 100m civarı bir para aktarabilme zorunluluğu olmalı ki, oyuncular kendi klan ve arkadaşları arasında para ve pot desteğinde bulunabilsinler, PARA trade limit de, pay2skip 'olayını minimalize etmek ve kısmende olsa engellemek için, bu trade olsa da olur olmasa da olur şahsen.
  • Ve oyunun en büyük sıkıntısı karakter eşitsizliği, oyundaki klas'lar güncel mmorpg oyunlarına göre dengeleme getirilip,bütün klas'lar solo da hareket edebilcek düzeyde olmalı, 1v1'leri insanlar karakteri overpower olduğu için değil, iyi oynadıkları için kazansınlar, iyi oynıyan bir büyücü asası,warrioru,okcuyu vs de kesebilmeli, aynı şekilde warrior da okcuyu, asas da warrior'u şeklinde olmalı ki, insanlar zevk aldıkları sınıfları oynasınlar, karakter dengelemesi en önemli konulardan bir tanesi.

Denek

Üye
Merhaba,

AH istemiyorum anlamina gelmesin yapay zekanin belirledigi (serbest piyasa yok) en fazla ve en az ucret sinirlamasinin koyulabildigi bir AH sistemine her zaman varim.(sinirlama dememin sebebi en ucuz ve ya degersiz urunu en pahaliya satarak para ticaretini onlemek)

Fakat trade olmasinin gerektigini dusundugum ve ayrica sadece trade var-yok icin bir server acilma isleminin oyunculari ikiye boluceginden HAYIR diyorum.

Son düzenleme:

Ghan41

Üye
Merkez pazar sistemine evet ancak trade kapatma isine katilmiyorum. Siz parayi basan one gecemesin istiyorsunuz haklisiniz da ama trade kapatarak bunun onu yine alinamaz.

Karakterini satar, merkez pazarda pg yapar yine oyuncu bir yolunu bulur. Firma zaten belli seviyenin ustunde itemlerin ruh bagi olacagini ve acmak icin elde edilmesi gereken itemi nadir etkinliklerden gelecegini soyluyor.

Sizin dediginiz sisteme gecelim merkez pazar aktif ve trade kapali olsun diyelim. Sen end game hicbir itemi o pazarda ne gorebileceksin ne de alabileceksin. Hadi bdo da gir pen blackstar al bakalim kim satiyor pg siz.

En iyisinden en kotusune butun mmorpg oyunlarda tl,usd,euro ne ise donuyor ve donecek. Mmorpg oyuncusu emek vererek ve severek oynadigi oyunun gunun sonunda bir maddi karsiligi olmasini istiyor. Oyun icinin bir maddi karsiligi yoksa oyuncu da yok denklem basit.

Merkez pazar olsun, trade kapansin, oyun store hicbir p2w oge barindirmasin bal kaymak da olsun mu? Bu adamlar hayrina mi is yapiyor. Oyuncularin birbiri arasindaki ticaret firmayi alakadar etmez. Storede p2w ogeler olmayacak dendi daha ne istiyorsunuz?

Sizin sisteminizde diyelim ki +9 epic ve 4 slot full epic ve classa tam uyumlu runlu bir end game itemi basti biri diyelim, sen bu itemin merkez pazara koyulacagini ve gercekten alabilecegini falan mi saniyorsun? Tabi ki hayir.

Firma trade konusunda net, oyuncular arasindaki tl vs. alisverise de karismayacaklarini belirttiler. Store p2w oge yok. Ruh bagi sistemi olacak, e daha ne olsun.

Sizin istediginiz sistem bdo oyununda mevcut. Gidip Araplarin kredi kartlariyla vs. atabilirsiniz.

Lolgamelol2

Üye
Arkadaşlar anlaşılan Rokosoft yoluna trade sisteminin açık olduğu ve oyun içine dışarıdan gb ve item satışının sözde yasak ama imkanen isteyenin serbestçe yapabileceği bir sistem üzerinden devam etmek istiyor.
Benim yapacağım anketin amacı bu sistemi istemeyen ,trade in kapalı olduğu ve oyun içi ticaretin tamamen Action House üzerinden yapılabileceği bir sistemle oynamak isteyen kaç kişinin olduğunu öğrenmek ve yeterli çoğunluk bulunabilirse ,belki bir umut Rokosoft'un oyunun bir başka serverında trade in kapalı olduğu sadece Action House üzerinden ticaret yapılabilen bir server açabileceği düşüncesidir.Sistemin nasıl çalışacağı konusunda daha önce konu açmıştım,aşağıya link olarak bırakıyorum.

Evet oylayın bakalım,kaç kişiyiz?

Sistem nasıl çalışır? Aşağıdaki linkte.

oyuncular arasından item alış verişi pw2 değildir kardeşim

ANGEL

Üye
gerçek parayla yapıyorsan p2w dir. O kadar.
Oyun parasıyla yapıyorsan ve oyun parasını dışarıdan gerçek parayla alamıyorsan değildir evet,nokta.
örnek: ben senin satmak istediğin reaper +7 yi gerçek parayla 1000 tlye alabiliyosam pay to win dir. Ama reaper 7 yi oyun parasıyla 700milyon coine alabiliyorsam,ve bu coini dışarıdan gerçek parayla değil oyundaki alın terimle yaptıysam pay to win değildir.

Lolgamelol2

Üye
gerçek parayla yapıyorsan p2w dir. O kadar.
Oyun parasıyla yapıyorsan ve oyun parasını dışarıdan gerçek parayla alamıyorsan değildir evet,nokta.
pw2 oyunun marketinden satılan ürünlere denir mesala sen premium alıyorsan bu pw2 dir ama oyuncular kendi emekleriyle yaptıkları itemleri trade yada pazar yoluyla satması pw2 değildir burda boşuna boş yapma bence git başka oyunlar bakmaya başla

sgti

Üye
P2W oyun sahiplerinin size sağladığı ayrıcalıktır. Oyun içi alışveriş P2W kapsamına girmez.

ANGEL

Üye
pw2 oyunun marketinden satılan ürünlere denir
denmez.Oyun storedan aldığım bir item beni diğer playerlara karşı üstün yapıyorsa buna denir.Mesela aldığım bir pelerin bana 500 + hp sağlıyorsa buna denir.Üslubun hoş değil.47 yaşındayım,boş yapacak zamanım da yok.Belki burada hepinizden de fazla mmorpg deneyimim var.Yukarıda bir talep var,rokosofta yapılan,sana değil.İstediğimiz sistem sana ters geliyorsa,sen gider bizim oynamayacağımız sistemde oyununa bakarsın.
bence git başka oyunlar bakmaya başla
hangi oyunu oynayacağımı kimseye de soracak değilim, sanada bir daha cevap yazacağımı sanmıyorum.

McihanM

Üye
ANGEL nickli arkadaş bana farmer diyor ama kendisi farmer ya da pazarcıymış gibi bir his var içimde. Sabah akşam burada böyle bir algı oluşturmaya çalışıyor. Farklı bir sistem olsun malum oyuna rakip olamasın ki rahat rahat farmına ve pazarına devam etsin :D Mazallah Rise Online rakip olmayı başarabilirse itemleri falan elinde kalacak herhalde millet buraya geçmeye başladığında :D Burhan bey o kadar açıklama yaptı halen aynı konuları açmaya ve uplamaya devam ediyor. Adam tam benim kafa sevdim vallahi mütevaziliğide hiç elden bırakmadı. Realist bir adam. Kendi tarafları olsun oyun camiası olsun gerçeklerden kaçmadı verilere, imkanlara, durumlara göre konuştu.

Bu adamlar bu oyunun peşini bırakmaz bu sene olmaz öteki sene olur. Ben o umudu Alpha 1 ile Alpha 2 farkında çok net gördüm. Oyun motoru imkan verdiği sürece oyunu akıcılık olsun optimizasyon olsun en iyi seviyeye getireceklerine inanıyorum. Onlar çözüldükten sonra gerisi sadece zaman ister. Zamanla yavaş yavaş oyunun yelpazesi genişler zaten. Bu kadar korkmayın bu oyun ne kadar malum oyuna rakip olsada o oyunda bu oyuna rakip olacak. Yani iki tarafta kafasına göre at koşturamaz. İki oyunda oyuncusunu kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır ama eninde sonunda Rise Online'ın ben bu yarışı kazanacağına inanıyorum.

ANGEL

Üye
P2W oyun sahiplerinin size sağladığı ayrıcalıktır
Oyun sahipleri trade i açık bırakarak,senin X sitesinde satılan gb i almana izin veriyorlarsa,X sitesinde satılan +6 +7 ve üstü itemleri alabilmene imkan sağlıyorlarsa P2W dir,pay to winin zirvesidir.Örnek vereyim X bir oyunda ben 83/10 bir karakteri dışarıdan para basarak alabiliyorsam,Üstüne +10 silahlar +10 kıyafet setleri +3 takılar alıp,üzerine birde pus tan en üst buf kağıtlarını,kanatları pathosları,dövmeleri alıp ceeee ben geldim diyebiliyorsam,ve czye çıkıp önüme çıkanı çatır çatır kesiyorsam,P2W dir,kralıdır.

Ha ruhbağı gelecek denildi fakat bu senin dışarıdan tonlarca gb alarak +6 reaperlar alarak,+6 elven bowlar alarak +7 ve +8 e basamayacağın anlamına gelmez.
Madem ruhbağı gibi bir seçeneği düşünüyor yönetim,peki şunu neden hiç düşünmüyor = trade e para konma ve sundrieste satılan gold bar,silver bar koyma seçeneği olmasın.Bu neden hiç gündeme gelmiyor?

''Çünkü anladığım kadarıyla gb satılsın istiyorlar, kendi düşüncemdir :muhtemelen kendileride bu işin tam da içinde ve tekel olacaklar,benim şu ana kadar anladığım bu.İster düşünceme katılın ister katılmayın.Bu konu beni ilgilendirmez,bu firma bu oyunu yapmış ve tabiki para kazanmak için belli stratejiler uygulayacaklar, sonuna kadar da hak ettiklerini düşünüyorum .bizim istediğimiz sadece trade olmayan bir serverda ticareti sadece AH üzerinden yapabileceğimiz bir serverda bizim gibi düşünen kitleler için açsınlar.''

Tırnak içine aldığım bölüm herhangi bir mod tarafından silinirse,bende bugün oyununuzu silerim,ve bir dahada hiçbir şeyinize bulaşmam.Oyunda forumda biter.Herkesin düşüncelerine ve fikirlerine saygılı olalım.Kimseyi birşeyler için suçlamadım ve ithamda etmedim,bunlar sadece benim düşüncelerim ve bu ülkede düşünce özgürlüğü olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

birol2003

Üye
Pay To Win her ne şekilde olursa olsun hiç bir emek zaman v.s. sarfetmeden gerçek para ile oyun içerisinde avantaj sağlanması olayına denir, parayı veren düdüğü çalar yani, tedarikçi burada oyun içi store da olabilir, başka bir oyuncuda olabilir, tedariği kimin yaptığı oyunun p2w olduğu gerçeğini değiştirmez.

ANGEL

Üye
Siz parayi basan one gecemesin istiyorsunuz haklisiniz da ama trade kapatarak bunun onu yine alinamaz.
Bunun önüne nasıl geçilir biraz düşünüp bir yorum atarsan sevinirim.

Hesabını satar demişsin,hesabını oyuncunun telefonuna bağlarsın,onu da kolaylıkla herkes satamaz.

birol2003

Üye
Bu tip oyunları oynayan 3 kısım vardır. 1.Çiftçiler (kimi zaman gurup halde boss v.s. partileri ile düşürdükleri itemleri kimi zaman oyun içi paraya dönüştürülebilen basit itemleri kimi zamanda eğer var ise oyun için açıkları değerlendirip paraya dönüştürüler) oyunda online süresi yüksek hatta offline süresi olmayan vakti bol çoğunlukla öğrencilikle çalışan arasına sıkışmış henüz reel hayatta hedefi olmayan kitle ve bunları kullanan ticarethane sahipleri.
2. Yine bolca zamanı olan ve bir oyundaki bir parçaya yüzlerce hatta binlerce lira harcayabilecek asosyal kişilikler, çiftçilerden gerçek para ile aldıkları parçalarla ego tatmini yapıp oyundan keyif almaya çalışan kişiler
3. Oyuncular, bunlarda bu iki gurubun arasında kalan sayıca fazla yapımcı şirketin gerçek gelir kaynağı ama kalıcı olmadıkları için sürekli değişken kişiler.

Tartışmaların neredeyse tamamı 1. yada 2. gurupta olan kişler tarafından pik yaptırıldı, 3. kısım zaten oyun açılınca her ne koşulda olursa olsun girip eğlendiği ölçüde oyunda kalacaktır.

1. ve 2. sınıf kişiler bağımlı kişilerdir istedikleri şartlar oluştuğu sürece fanatik düzeydedirler (Örn. usko,metin2)
3. sınıf kişiler 1. ve 2. sınıf kişilerin az olduğu her ortamda takılırlar (örn. ben :) )

Bu yazıyı birazda makara olsun diye yazdım ama forum mesajlarını şöyle 30dk hızlıca göz gezdirebilecek her kes bunu anlar.

sentezz60

Üye
Trade Açılsa bile +7 ve Üzeri Kesinlikle Ruhbagı Trade Kapalı olmalı.

Yoksa Oyunun Oynamak için hiç bir Neden Olmucak

Sadece +8/+9 iteme Reel Para Verip PvP Yapabileceğimiz Bir Sistem Olursa. Kimse Kusura Bakmasın Ben Oynayamam.

McihanM

Üye
Oyun sahipleri trade i açık bırakarak,senin X sitesinde satılan gb i almana izin veriyorlarsa,X sitesinde satılan +6 +7 ve üstü itemleri alabilmene imkan sağlıyorlarsa P2W dir,pay to winin zirvesidir.Örnek vereyim X bir oyunda ben 83/10 bir karakteri dışarıdan para basarak alabiliyorsam,Üstüne +10 silahlar +10 kıyafet setleri +3 takılar alıp,üzerine birde pus tan en üst buf kağıtlarını,kanatları pathosları,dövmeleri alıp ceeee ben geldim diyebiliyorsam,ve czye çıkıp önüme çıkanı çatır çatır kesiyorsam,P2W dir,kralıdır.

Ha ruhbağı gelecek denildi fakat bu senin dışarıdan tonlarca gb alarak +6 reaperlar alarak,+6 elven bowlar alarak +7 ve +8 e basamayacağın anlamına gelmez.
Madem ruhbağı gibi bir seçeneği düşünüyor yönetim,peki şunu neden hiç düşünmüyor = trade e para konma ve sundrieste satılan gold bar,silver bar koyma seçeneği olmasın.Bu neden hiç gündeme gelmiyor?

''Çünkü anladığım kadarıyla gb satılsın istiyorlar, kendi düşüncemdir :muhtemelen kendileride bu işin tam da içinde ve tekel olacaklar,benim şu ana kadar anladığım bu.İster düşünceme katılın ister katılmayın.Bu konu beni ilgilendirmez,bu firma bu oyunu yapmış ve tabiki para kazanmak için belli stratejiler uygulayacaklar, sonuna kadar da hak ettiklerini düşünüyorum .bizim istediğimiz sadece trade olmayan bir serverda ticareti sadece AH üzerinden yapabileceğimiz bir serverda bizim gibi düşünen kitleler için açsınlar.''

Tırnak içine aldığım bölüm herhangi bir mod tarafından silinirse,bende bugün oyununuzu silerim,ve bir dahada hiçbir şeyinize bulaşmam.Oyunda forumda biter.Herkesin düşüncelerine ve fikirlerine saygılı olalım.Kimseyi birşeyler için suçlamadım ve ithamda etmedim,bunlar sadece benim düşüncelerim ve bu ülkede düşünce özgürlüğü olduğunu düşünüyorum.
Kardeşim senin derdini anlıyorum ama senin dediğin sistemde bir oyun ayakta kalmaz kalamazzzz. Sen tam Kuzey Kore kafası bir oyun istiyorsun. Senin dediğin sistemde oyuna başında başlaman ve sürekli oynamaya devam etmen gerekiyor. Oyunun MMORPG olduğunu unutuyorsun her yazdığında. Ben her zaman ne diyorum bir MMORPG oyunda oyuncu kaybı her zaman domino etkisi yapar. Yani şuna getirmeye çalışıyorum. Yüzlerce kişiyi eliyorsun kardeşim oyundan. Zamanı olmayan insanlar var, solo takılmaktan daha zevk alan insanlar var. Aklıma gelmedi şu an çeşit çeşit oyuncu profili var.

Hadi diyelim senin dediğin gibi oldu TL ile item oyun parası alım satımı yapanı saptayıp banlıyorlar. Sen oyuna başladın ettin emeğinle itemini takını yaptın, insanlar zaman ayıramadığı için Rokosoft oyuncu çekmek adına ya dropları yükseltecek, ya upgrade oranlarını arttıracak, ya exp oranlarını arttıracak ya da oyun içi bir şeyleri ucuzlatacak say say bitmez. Sonra ne olacak biliyor musun afedersin ama yine zırlayan sen olacaksın ben o kadar emek verdim ben 5 günde ulaşıyordum şu eşyaya bunlar 1 günde ulaşıyor, ben 1 ay da kastım adam 1 haftada kasıyor, ben itemi +8 yapmak için çıkardım ettim o kadar emek verdim 25 taneden anca +8 çıkarabildim adam 5 taneden +8 yaptı ne biçim oyun bu falan fişman Rokosoft'a saydırmaya başlayacaksın. Alpha olmasına rağmen potlar 1 coins oldu diye zırlayan bir ton adam var. Neden emeği gitti çünkü. Pota 50 m harcadı o para ile şunu yapardı bunu yapardı :D Exp yüzdesi attırıldı. Ne oldu ben o kadar emek verdim adamlar benim verdiğim emeğin yarısı ile benim seviyeye ulaştı. Böyle bir oyunda oyuncu mu kalır Allah aşkına.

AnilVural

Üye
Kesinlikle isterim, olmazsa da trade arası günlük veya haftalık para transferi limiti olmalı. 100-200 milyon gibi. Aksi takdirde yine oyun içi para 65-70 TL'lere satılacak.

Nart

Üye
Oyuna fazla zaman ayıramayan oyuncular için tradenin büyük yardımı var. TL ile destek yaparak aradaki farkı kapatabiliyorlar. Tabi bu trade önceden söylenildiği gibi Soul Bond sistemiyle birlikte açık olursa problem olmaz.

Tradenin kapalı olduğu ayrı bir sunucu olması daha mantıklı olur. Bu şekilde oynamak isteyenler o sunucuda oynar.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt