Karakterim Soyuldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyo

Üye
giriş rahatlığı olsun diye 2 adımlı doğrulamayı kapatmıştım
oyunda karakterim soyulmuş destek bileti attığımda savcılığa suç duyurusunda bulunmam istendi.fakat itemlerimin geri almam mümkün değilmiş itemlerimin piyasaya karışmış olması durumuyla.
şimdi ben yine de suç duyurusunda bulunmak istiyorum bugün halledeceğim
daha önce başına böyle bir iş gelen var mı izlenmesi gereken adımlar neler yardımcı olabilecek var mı?
bilgisayarımda yabancı yazılım olmadığına eminim
şimdi suç duyusurunda bulundu diyelim karakterimi soyan adam bulundu
bilgisayarıma herhangi birşey kurmamış.şifreyi tahmin ederek buldum dese soyan kişi ceza alır mı?

Son düzenleme:

YUZDEELLI

Üye
out code neden yapmıyosun güzel kardeşim. oyunda pişman olacaklara neden oluyo bak temiz temiz kur outcode'unu en azından farklı birisi girmesin senin dışında ya da iznin olmadan.20 saniyeni almaz 1 kere out code giriyosun artık tekrar sormuyor ip kayıtlı kalıyor.hesabına izinsiz giren kişi tespit edilebilir yine de gün gelir cezasını alır karekterin için yapabilinecek bir şey olmasa bile.

seyo

Üye
zaten onu talep ettim yönetimden en azından hangi şehirden giriş yapılmış yalnızca onu oğrenmek istiyorum .itemlerimi geri istemiyorum adres bir isimde istemiyorum sadecce hangi ip hangi şehir üzerinden girilmiş onu belirtmelerini istiyorum fakat paylaşmıyorlar. google paylaşıyor şu ip üzerinden şu şehirden giriş yapılmıştır diye kullandığım çoğu sitede paylaşıyor

YUZDEELLI

Üye
dayı sen pc yi bi formatla yeni hesap aç boşver kimseden' de veri dosya v.b paylaşımlar alma ya da indirdiğin zararlı yazılımları tercih etme her zaman güvenli yazılımlar kullan.özellikle bu tarz olayların hile yöntemlerine başvuran ya da o tarz yöntemler arayan insanların başına gelir yani birisi seni yemlemiş oltaya nasıl düştün ben onu merak ediyorum :D

seyo

Üye
yok bilgisayarımda keylogger vs yok bundan eminim tanıdık biri yapmıştır ama yönetim nereden giriş yapıldığına dair bilgi vermiyor

YUZDEELLI

Üye
mailinden güvenlik ayarlarına gir eğer geri alabiliyosan girilen ip leri bir kontrol et derim ip lokasyon sorgusu yap bi bakalım :D daha sonra yakın arkadaşlarına bir misafirliğe git bi ip kontrolü yap tutarlıysa şapalak :D ya dakarekterinin şifresi duruyosa panele gir orada girilen ip bilgilerine erişebilirsin ordan hızlıca ulaşırsın.Sonra bi ip ban atarsın bir daha yapamaz :D

Son düzenleme:

The Matrix

Üye
yok bilgisayarımda keylogger vs yok bundan eminim tanıdık biri yapmıştır ama yönetim nereden giriş yapıldığına dair bilgi vermiyor
Oyun yönetimi bilgi vermez KVKK muhabbeti yüzünden. Savcılığa başvur savcılık isterse verirler.

seyo

Üye
mailinden güvenlik ayarlarına gir eğer geri alabiliyosan girilen ip leri bir kontrol et derim ip lokasyon sorgusu yap bi bakalım :D daha sonra yakın arkadaşlarına bir misafirliğe git bi ip kontrolü yap tutarlıysa şapalak :D ya dakarekterinin şifresi duruyosa panele gir orada girilen ip bilgilerine erişebilirsin ordan hızlıca ulaşırsın.Sonra bi ip ban atarsın bir daha yapamaz :D
nereden gireceğim girilen ip bölümüne email adresim veya oyundaki şifrem değişmedi direk soyuldu.
rise onlinenin sitesinde var mı girilen ipleri görebileceğim bir bölüm girilen ip gözüküyor ama yalnızca siteye girişler görünüyor oyuna girilen ip gorunmuyor

YUZDEELLI

Üye
nereden gireceğim girilen ip bölümüne email adresim veya oyundaki şifrem değişmedi direk soyuldu.
rise onlinenin sitesinde var mı girilen ipleri görebileceğim bir bölüm girilen ip gözüküyor ama yalnızca siteye girişler görünüyor oyuna girilen ip gorunmuyor
var kardeş var Hesap işlemleri hareketler kısmına gir orda farklı bir bilgisayar ve ip var mı kontrolünü sağla öncelikle farklı bir bilgisayardan girildiyse o ip gözükür.sen de arakdaşına misafirliğe bi git oturun konuşun bi derim baktın ip tutarlıysa niye yaptın de sor itemlerini iste polisede aynne anlatırsın zaten bi durum yaşarsan. benim karekterim soyulmuştu zaten savcılığa gidecektim panelden ip lere baktım arkadaşımın bilgisayarıyla aynı çıktı dersin zaten direk otamatik suçlu olur.

seyo

Üye
Oyun yönetimi bilgi vermez KVKK muhabbeti yüzünden. Savcılığa başvur savcılık isterse verirler.
tamam yalnızca rise online da mı var bu kvkk muhabbeti oyuneks mesela hesabıma girdiğim ipleri veriyor ,google a girdiğimde hesabıma hangi iplerden girilebildiğini görebiliyorum neden burada goremıyorum buraya ozgu birşey mi bu ben isim soyisim istemiyorum ki yalnızca oyun hesabıma hangi şehirden girilmiş oğrenmek istiyorum madem kvkk muhabbeti neden diğer sitelerde yok onlar nasıl soyleyebiliyor

Son düzenleme:

YUZDEELLI

Üye
tamam yalnızca rise online da mı var bu kckk muhabbeti oyuneks mesela hesabıma girdiğim ipleri veriyor ,google a girdiğimde hesabıma hangi iplerden girilebildiğini görebiliyorum neden burada goremıyorum buraya ozgu birşey mi bu ben isim soyisim istemiyorum ki yalnızca oyun hesabıma hangi şehirden girilmiş oğrenmek istiyorum madem kvkk muhabbeti neden diğer sitelerde yok onlar nasıl soyleyebiliyor
la kardeş sen niye bu kadar cahilsin ya başına gelmediğine şaşırmıyom ha !!! olum gidecen ya şikayet edecen savcılık karar çıkartacak ya da erkek gibi çözecen işini giren çıkan orda bakacan elin var kolun var.

seyo

Üye
var kardeş var Hesap işlemleri hareketler kısmına gir orda farklı bir bilgisayar ve ip var mı kontrolünü sağla öncelikle farklı bir bilgisayardan girildiyse o ip gözükür.sen de arakdaşına misafirliğe bi git oturun konuşun bi derim baktın ip tutarlıysa niye yaptın de sor itemlerini iste polisede aynne anlatırsın zaten bi durum yaşarsan. benim karekterim soyulmuştu zaten savcılığa gidecektim panelden ip lere baktım arkadaşımın bilgisayarıyla aynı çıktı dersin zaten direk otamatik suçlu olur.
tarayıcıdan girilenler gorunuyor bende

YUZDEELLI

Üye
tarayıcıdan girilenler gorunuyor bende
Naptın kardeş şifreyi kendi elinle mi verdin adama sorun ne !! kimi bulmaya çalışıyosun sen adama elinle şifre vermişsin karekterim soyuldu diyosun sonra.ne dediğin de belli değil ne olay yaşadın gizemli gizemli hem pc temiz yapıyosun hem arkadaşım yaptı diyosun şifreyi paylaşmadıysan adam nasl bilecek senin şifreni ! tanımadığınız insanlara güvenip de hesap paylaşıp oynamayın kendi karekterinizi kasın oynayın karekterin neyini veriyosun.tüm suçlu sensin kardeş ne outcode var ne bi güvenlik önlemi seni devlet bile kurtaramaz kardeş bu kafayla kolay gelsin.

Son düzenleme:

seyo

Üye
Naptın kardeş şifreyi kendi elinle mi verdin adama sorun ne !! kimi bulmaya çalışıyosun sen adama elinle şifre vermişsin karekterim soyuldu diyosun sonra.ne dediğin de belli değil ne olay yaşadın gizemli gizemli hem pc temiz yapıyosun hem arkadaşım yaptı diyosun şifreyi paylaşmadıysan adam nasl bilecek senin şifreni ! tanımadığınız insanlara güvenip de hesap paylaşıp oynamayın kendi karekterinizi kasın oynayın karekterin neyini veriyosun.tüm suçlu sensin kardeş ne outcode var ne bi güvenlik önlemi seni devlet bile kurtaramaz kardeş bu kafayla kolay gelsin.
yaa birader yazıyon destek oluyosun eyvallahta ben zaten itemlerimi geri alamıyacağım bunu yönetim belirtti zaten ben yalnıcazca hangi şehirden hesabıma giriş yapılmış benden başka bunu öğrenmek istiyorum itemlerinin peşinde falan değilim anlıyacağın ben atıyorum mesela bitliste yaşıyorum bitlisten farklı bir şehirde veya bitliste başka bir ip üzerinden girilmişmi bunu öğrenmek istiyorum.bunu google dahil olmak üzere çoğu site belirtiyor şu ip üzerinden giriş yapılmış şu şehirde diye.öğrenmek istediğim yalnızca bu benim dışımda hangi şehirden girildiğini öğrenmek istiyorum soyan kişinin kişisel bilgilerini istemiyorum veyahut banlanması istemiyorum.mesela google hesabına gir son güvenlik etkinliklerine bak hangi şehirden ne değişiklik yaptığını yada hangi şehirden hesabına girildiğini görebilirsin.benimde istediğim bilgi sadece bu kvkk var okey ama bu yalnıca riseonline damı var atıyorum google da yada instagramda farklı sitelerde kvkk olayı yokmuda hesabıma hangi şehir üzerinden girildiğini azhmetsiz bir şekilde öğrenebiliyorum

YUZDEELLI

Üye
yaa birader yazıyon destek oluyosun eyvallahta ben zaten itemlerimi geri alamıyacağım bunu yönetim belirtti zaten ben yalnıcazca hangi şehirden hesabıma giriş yapılmış benden başka bunu öğrenmek istiyorum itemlerinin peşinde falan değilim anlıyacağın ben atıyorum mesela bitliste yaşıyorum bitlisten farklı bir şehirde veya bitliste başka bir ip üzerinden girilmişmi bunu öğrenmek istiyorum.bunu google dahil olmak üzere çoğu site belirtiyor şu ip üzerinden giriş yapılmış şu şehirde diye.öğrenmek istediğim yalnızca bu benim dışımda hangi şehirden girildiğini öğrenmek istiyorum soyan kişinin kişisel bilgilerini istemiyorum veyahut banlanması istemiyorum
Ya babacım yorma boşver be git savcılığa ver çok yakalanmasını istiyorsan elinde de harcama kanıtların var ise ben bu kadar harcama yaptım karekterime faturalarını belirt nereden yapıldığını savcılık da adliyeden uzlaşmacı kişiye verir dosyanı kişiden ücret talep eder yoksa kamu davasına dönüşür olur biter.

seyo

Üye
Ya babacım yorma boşver be git savcılığa ver çok yakalanmasını istiyorsan elinde de harcama kanıtların var ise ben bu kadar harcama yaptım karekterime faturalarını belirt nereden yapıldığını savcılık da adliyeden uzlaşmacı kişiye verir dosyanı kişiden ücret talep eder yoksa kamu davasına dönüşür olur biter.
örnek olması açısından attım yalnıca şehir bilgileri
hesabıma hangi şehirden ne zaman girildiğini öğrenmem için savcılığa gitmemi gerektirecek bir durum yok çünkü bu kvkk ya girmiyor yönetim bu bilgiyi bana veriblir diğer tüm sitelerin verdiği gibi

Ekli dosyalar

• google-hesabina-erisen-cihazlar-ve-etkinlikler.jpg
    google-hesabina-erisen-cihazlar-ve-etkinlikler.jpg
    71.8 KB · Görüntüleme: 9
  • asfasfa.png
    asfasfa.png
    42.5 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

seyo

Üye
zaten soyan kişi hesabımda güvenlik doğrulaması olmadığı için şifreyi tahmin etttim der yazdım oldu der kendi söyledi girdim der ceza almaz yani çünkü bilgisayarımda keylogger vs zararlı bir yazılım yok

DeadLegion

Üye
tamam yalnızca rise online da mı var bu kckk muhabbeti oyuneks mesela hesabıma girdiğim ipleri veriyor ,google a girdiğimde hesabıma hangi iplerden girilebildiğini görebiliyorum neden burada goremıyorum buraya ozgu birşey mi bu ben isim soyisim istemiyorum ki yalnızca oyun hesabıma hangi şehirden girilmiş oğrenmek istiyorum madem kvkk muhabbeti neden diğer sitelerde yok onlar nasıl soyleyebiliyor
Kckk degil kardesim kvkk yani kisisel verileri koruma kanunu. Bu yuzden verileri seninle paylasmiyorlar. Karakteri soyulan kisinin sen oldugundan emin olamayacaklari icin seninle paylasmazlar. Ancak devlete kendi ispat edebilirsen o zaman ogrenebilirsin.

seyo

Üye
Kckk degil kardesim kvkk yani kisisel verileri koruma kanunu. Bu yuzden verileri seninle paylasmiyorlar. Karakteri soyulan kisinin sen oldugundan emin olamayacaklari icin seninle paylasmazlar. Ancak devlete kendi ispat edebilirsen o zaman ogrenebilirsin.
v yerine c ye başmışım bilmediğimden oyle yazmadım düzeltiğin için sağol.demek istediğim diğer siteler neden paylaşıyor yukarıda ekli dosyalarda gorunduğu gibi.sen instagram veya google hesabında veyahut rise gb pus alışverişi yaptığın sitelerde hesabına hangi ip üzerinden hangi şehirden giriş yapılmış göremiyor musun?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt