Karşı ırkın ( Düşmanın ) Can barındaki rakamla belirtilen can seviyesi dezavantaj sağlamaz mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Makedon

Üye
Merhabalar oyunu daha oynama şansım olmadı ama videolarda gördüğüm kadarıyla karşı ırkın can barının seviyesi rakamlarla belirtilmiş . Bu rakamların belirtilmemesi daha iyi olacak yoksa oyunda canı az olana herkes ona dalmak isteyecektir. Bunun önüne geçilebilmesi için can barının rakamlarla belirtilmemesi gerekiyor kanımca. sadece canavarlarda gösterilebilir mesela.

ESESS

Üye
Canavarlarda mutlaka olması gerektiğini düşünüyorum. Aslında karşı ırkında gözükmesi gerekiyor ancak pvpde dezavantaj yaratacağı konusunda haklısın. Canavarların gözüküp karşı ırkın gözükmemesi en iyi sistem olacaktır.

Resquection

Üye
Kesinlikle katılıyorum. Bu tarz oyun oynayanlar ne kadar tahmin etse de can barı ve hp sayısı bir dezavantaj oluşturabilir.

LunasCar

Üye
İlerleyen günlerde değişebilir güzel bir konuya parmak basmışsınız

Sis

Üye
PVE konusunda arkadaşlara katılmakla birlikte, konunun farklı bir kısmına değinmek istiyorum;

Aynı ya da karşı ırktan karakterlerin canlarını görebilmek, o karakterlerin tam olarak olmasa bile gücünü belirlediği için, geri kalmış oyuncuların party bulma işini biraz zorlaştırıyor. Aynı şekilde PVP alanlarında, canınızın az olduğunu fark eden oyuncular peşinizi bırakmıyor ve PVP keyfiniz kalmıyor. Bu durum PVP alanlarında bulunmak isteyen oyuncular için bir eziyet haline geliyor ve bir çok eğlencenin kapısını kapatıyor.

Bence "5 canla kaçtı ya tüh" diyebilmek yerine, geri kalmış oyuncuların da iyi partylerde bulunmasını sağlamak, topluluk için daha yararlı olacaktır.

Diocenes

Üye
Kesinlikle düşmanların canları ve manaları görülmesi lazım.Aynı zamanda partideki dostlarımızında can ve manalarıda görülmesi lazım bu benim oynadığım oyunlarda bu şekilde benim tavsiyem bu yönde

LucaElviros

Üye
Karşı ırkın tam net şekilde can barında ki can tutarının gözükmesi büyük bir dezavantaj olur. Sadece bar şeklinde seviye de kalması daha hoş olur. Güç olarak geride kalan oyuncunun, güçlü oyuncu tarafından tamamen darlamaca yapması ve oyundan soğutması gibi bir durum da ortaya çıkartabilir. En iyisi sadece Can ve Mana barlarının sadece "renk" olarak gözükmesidir.

• Beğen
Tepkiler: Sis

Makedon

Üye
inşallah işleme alınmıştır çünkü pk alanlarında can barına bakılarak atak yapılmakta kendi parti üyelerinin de görmemesi gerekiyor hatta hiç kimsenin görmemesi gerekiyor partiden dışlanma sorunu oluşabilmekte.

muratbeyy

Üye
Katılmıyorum. 2021 yılında neredeyse bütün mmorpglerde can barının üstünde HP görünür. Olması gereken budur. Bu bir dezavantaj değildir. Canı az olan da ona göre bir oyun planı geliştirmeli. Anlıyorum eski oyundan alışkanlığınız var ve bunun değişmesi biraz zaman alacak fakat bir an önce alışmanızı öneririm. Çünkü artık o oyunun kodlandığı yıllarda değiliz.

Makedon

Üye
Katılmıyorum. 2021 yılında neredeyse bütün mmorpglerde can barının üstünde HP görünür. Olması gereken budur. Bu bir dezavantaj değildir. Canı az olan da ona göre bir oyun planı geliştirmeli. Anlıyorum eski oyundan alışkanlığınız var ve bunun değişmesi biraz zaman alacak fakat bir an önce alışmanızı öneririm. Çünkü artık o oyunun kodlandığı yıllarda değiliz.
diyelim ki görünmedi senin için ne sakıncası var o zaman isteyen can barını karşı ırka göstersin istemeyen göstermesin ? yoksa senn için mi dezavantaj sağlanır item mi yaptın oyunda :D

muratbeyy

Üye
diyelim ki görünmedi senin için ne sakıncası var o zaman isteyen can barını karşı ırka göstersin istemeyen göstermesin ? yoksa senn için mi dezavantaj sağlanır item mi yaptın oyunda :D
Yoo item yapmadım solo oynayarak zaten yapamam. Level bile kasamadım 57 de kaldım bıraktım. Eğer dezavantaj sağlıyorsa neden şu an en çok oynanan mmorpg türündeki oyunların hepsinde görünüyor canlar? Bence biraz kabuğunuzdan çıkın, diğer oyunlara da bakın. Ha yok ben istemem diyorsanız zaten hp barında can görünmeyen malum bir oyun var devam edebilirsiniz oradan.

Makedon

Üye
Yoo item yapmadım solo oynayarak zaten yapamam. Level bile kasamadım 57 de kaldım bıraktım. Eğer dezavantaj sağlıyorsa neden şu an en çok oynanan mmorpg türündeki oyunların hepsinde görünüyor canlar? Bence biraz kabuğunuzdan çıkın, diğer oyunlara da bakın. Ha yok ben istemem diyorsanız zaten hp barında can görünmeyen malum bir oyun var devam edebilirsiniz oradan.
Diyelimki var veya yok ben istemiyorum can barımın görmesini karşı ırkın madem senin için görünse de görnmese de sorun değilse niye bu kadar takıntı yaptın ki ? Ben dezavantaj sağladığını düşünüyorum o yuzden istemiyorum senin bahanen ne neden istiyorsun mesela ?

Nisshe

Moderator
Merhabalar oyunu daha oynama şansım olmadı ama videolarda gördüğüm kadarıyla karşı ırkın can barının seviyesi rakamlarla belirtilmiş . Bu rakamların belirtilmemesi daha iyi olacak yoksa oyunda canı az olana herkes ona dalmak isteyecektir. Bunun önüne geçilebilmesi için can barının rakamlarla belirtilmemesi gerekiyor kanımca. sadece canavarlarda gösterilebilir mesela.
Hem dezavantaj hem avantaj aslında sende karşı ırkı görüyorsun karşı ırkta seni :D

muratbeyy

Üye
Diyelimki var veya yok ben istemiyorum can barımın görmesini karşı ırkın madem senin için görünse de görnmese de sorun değilse niye bu kadar takıntı yaptın ki ? Ben dezavantaj sağladığını düşünüyorum o yuzden istemiyorum senin bahanen ne neden istiyorsun mesela ?
Olması gereken o olduğu için. Bu tip taktiksel oyunlarda en ufak hesaplamalar bile önemliyken sen gelip belirsiz can miktarı koyarsan saçmalık olur. Ben karşımdakinin canını göreceğim ki ona göre saldırı taktiğimi geliştireceğim. Karşıdakiler de benim canımı görecek ki gerektiğinde kovalayacak, gerektiğinde kaçacak. Bunları anlayabilmen için malum oyun dısında oyunlar oynamıs olman lazım. Veya klasik bodoslama warrior kasıp z den oynamaktan vazgecmen lazım. Bu tip yenilikler oyuna heyecan katar. Yeni taktikler geliştirmeni sağlar. Skilleri bodoslama değil de yerinde ve zamanında kullanmanı öğretir. Lütfen biraz at gözlüklerinizi çıkarın, yeniliklere değişime acık olun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt