Öneri Kısa bir öneri

SeRoCCo

Üye
Merhaba, belki gündeme getirebileceğiniz ufak bir önerim olacak şöyleki;

Oyunda ölesiye Xp kasılmaması veya görev yapılmaması amacıyla, günlük limitler gelse? Misal günde şu kadar xp kasılabilir, şu kadar görev yapılabilir gibi.

Bu sayede herkes kendini suçlu hissetmeden pk atabilir. Bu sayede pk katılımı çok daha fazla olur ve herkes pk zevkini tadar. Xp kasmalıyım ne işim var pk da herkes beni geçecek derdine çözüm olur. Ne dersiniz ?

Nacizane fikrimdir. Saygılar.

Muti

Üye
Mantıklı. Hem pk alanı kalabalık olur hem dediğin gibi "şu an 10 lvl önüme geçtiler" psikolojisi olmaz

SeRoCCo

Üye
Oyuna girdiğinde 2-3 saat xp kasarsın 2 saat görev yaparsın sonra 1-2 saat de pk atarsın yine isteyen 8-10 saat oyunda kalır zaten. Diğer türlü işsiz gibi 15 saat xp kasmak zorunda kalıyor herkez.

Bence logonuzu özgün yapmalısınız. Bu logo empires the rise ın yazı karakter ve renkleri değil mi ?

Justice

Yönetici
Game Designer
Merhaba,

Logomuz mevcut kullanıcı arayüzümüzün tasarımını yapan sanatçı tarafından çizilmiş bir logodur. Uzun yıllar kullanıcı arayüzü tasarımcılığını icra eden Bulgar bir sanatçı tarafından çizilen logomuz 2018 yılında tasarlanmıştır. Sizin belirtmiş olduğunuz oyunun Steam sayfasında çıkış tarihi 16 Ocak 2019 olarak görülmektedir.

Özetlemek gerekirse; logomuzun herhangi bir oyunun logosuyla bağlantısı bulunmamaktadır. Logoda sade ve şık olması gözetilmiş olup RISE kelimesinde herhangi bir font da direkt olarak kullanılmamıştır.

"Rise" adında 6 ay önce bir Kore MMORPG'si ilk kez duyuruldu, yani bizden sonra tanıtıldı. Onların da logosu bizim logomuza benziyor. Onların bizden esinlenme ihtimali var mı? Bence yok. Yani font logoları birbirine benzer olabilir, bu firmaların birbirinden esinlendiğini göstermez.

Uçan Zürafa

Üye
Her şeyi hallettik, oyunu gördük, hatalarını bildirdik, şimdi logo ve yazı fontu kaldı.

Usta sar oradan yarım kilo exp.

GRANDEKİNOKS

Üye

Oyunda ölesiye Xp kasılmaması veya görev yapılmaması amacıyla, günlük limitler gelse? Misal günde şu kadar xp kasılabilir, şu kadar görev yapılabilir gibi.

Bu sayede herkes kendini suçlu hissetmeden pk atabilir. Bu sayede pk katılımı çok daha fazla olur ve herkes pk zevkini tadar. Xp kasmalıyım ne işim var pk da herkes beni geçecek derdine çözüm olur. Ne dersiniz ?

Merhaba,

Farklı konularınızı birleştirdim. Lütfen fikir ve önerilerinize, ayrı ayrı konu açmak yerine tek konunuz üzerinden mesajınızı düzenleyerek devam etmenizi rica ediyorum.

İyi Forumlar.

MAJESTE

Üye

MMORPG oyunların temeli tamamen oyuncular arası rekabete dayalıdır. Senin mantığınla herkes aynı seviyede ilerler bu da yapıya ters düşer. Düşünce güzel olabilir ama mantığa aykırı.

SeRoCCo

Üye
MMORPG oyunların temeli tamamen oyuncular arası rekabete dayalıdır. Senin mantığınla herkes aynı seviyede ilerler bu da yapıya ters düşer. Düşünce güzel olabilir ama mantığa aykırı.
Hangi mantığa aykırı? Benim mantığıma aykırı gelmedi. Ben demiyorum ki her gün oynayan haftada bir oynayanla aynı durumda olsun. İnsanları 18 saat xp kasmaya zorlayarak asosyal bir oyuncular olmalarını sağlamaktansa oyunun her aşamasında arkadaşa ihtiyaç duyan her yerine dokunan oyuncular daha iyidir.

MAJESTE

Üye
Sizin değil zaten MMORPG oyunların mantığına aykırı :)

SeRoCCo

Üye
Sizin değil zaten MMORPG oyunların mantığına aykırı :)
Bende diyorumki MMORPG oyunlarının mantığını siz mi belirliyorsunuz. ? Ben 20 yıldır mmorpg oynuyorum. KO ve WOW ilk çıktıklarında oynamaya başladım hemen hemen. Ben aykırı değil diyorum siz aykırı diyorsunuz. Nasıl oluyor bu ? Yazılı bir kural mı var, benim bilmediğim ?

MAJESTE

Üye
20 yıl oynamış olmanız sizin fikrinizin uygun olacağı anlamına gelmez. Kaldı ki o tarzda olan 1 tane örnek bil gösteremezsiniz.
MMORPG oynamışsınız ama yapısını anlayamamışsınız. Massively multiplayer online role playing game oyunlar kontrolün tamamen kullanıcıda olduğu oyunlardır. Kullanıcının Level yani map içerisindeki hareketlerini kısıtlayamazsın. Kısıtlarsan MMORPG oyun olmaktan çıkar.

Oyunun tarzı rol yapma oyunu, hangi yazılı kuralı arıyorsun ? MMORPG 'de oyuncuyu kısıtlayamazsın, seçenek sunarsın. Eğer kısıtlarsan o oyun MMORPG olmaktan çıkar FPS veya MOBA tarzına döner.

20 yıldan beri aynı kural geçerli :)

SeRoCCo

Üye
20 yıl oynamış olmanız sizin fikrinizin uygun olacağı anlamına gelmez. Kaldı ki o tarzda olan 1 tane örnek bil gösteremezsiniz.
MMORPG oynamışsınız ama yapısını anlayamamışsınız. Massively multiplayer online role playing game oyunlar kontrolün tamamen kullanıcıda olduğu oyunlardır. Kullanıcının Level yani map içerisindeki hareketlerini kısıtlayamazsın. Kısıtlarsan MMORPG oyun olmaktan çıkar.

Oyunun tarzı rol yapma oyunu, hangi yazılı kuralı arıyorsun ? MMORPG 'de oyuncuyu kısıtlayamazsın, seçenek sunarsın. Eğer kısıtlarsan o oyun MMORPG olmaktan çıkar FPS veya MOBA tarzına döner.

Oyun yapımcılarına uyar yada uymaz o onların kararı, ancak benim fikrim bu oyun türü için uygun. Sizin anlamadığınız şey her tür oyunda kısıtlama vardır, siz farklılığa kapalı olabilirsiniz ancak bunu bu oyun türüne aykırı diyerek değil benim hoşuma gitmedi diyerek yapmalısınız. Ben uzun süre bu oyun türünü oynadığımı bu türe uygun olup olmaması konusundaki dialogdan dolayı söyledim, yoksa uzun süre oynamak ben ne diyorsam doğrudur anlamına tabiki gelmez. Siz bence benim yazdığımı anlayamamışsınız. Misal verim siz oyuna girdiğinizde 80 lvl görevi 1 lvl de önünüze çıkıyor mu?. Ben yapacam kardeşim 1 lvl olsam sizene beni kısıtlayamazsınız ben 80 görevini yapacağım mı diyeceksiniz ?? Oyun yapım aşamasında benim söylediğim öneri hoşlarına giderse bunu kimseyi kısıtlamadan oyuna dahil edebilirler. Günlük şu kadar xp kasınca özgürlüğümüz kısıtlanıyoor diyosan buna da bir çözüm bulunur ben buraya kısa bir şekilde yazdım diye bunu direk bu şekilde yapacaklarını mı düşünüyorsunuz ? İnsanların neden uzuun uzunn öneri yazdıklarını da şimdi anladım, çünkü benim gibi uğraşmak istemiyorlar demekki. Mesela xp sistemini ilk kasmaya başladığında fazla xp gelir gün içerisinde gelen xp düşer giderek buna kim karışabilir ? bu oyunun hangi türüne neyine zarar verir? Ayrıca örnek istemişsin söylim, wow da çoğu duengeon görevini haftada 1 kez yapabilirsin ve bu loguna işlenir, aynı duengeon a 1 hafta sonra tekrar girebilirsin. Benim önerimde günlük burada haftalık olması da sorun değildir sizin için umarım.

Son düzenleme:

Spextre

Üye

Bana Kalırsa En güzel çözüm 70 level sınırını kaldırmaktır o zmanda oyunda 999 level adamlar gezer diceksiniz çöüzümü basit . 69 levelden 70 levele kasmak için oyunun en iyi exp veren yaratıklarından full bufflarla 25k yaratık kesmek gerekiorsa 70 levelden 71 levele 500k yaratık kesilmesi gereksin 72 levele 2x500k yaratık 73 levele 3x500k yaratık gibisinden... Serverin en yüksek levelli oyuncularına da ilk 3 örnek %5 drop şansı verilsin. dolayısıyla rakabet devamlı kalır 99 leve ulasmak imkansıza yakın olur fakat kestiğin her yaratık seni hep ilerletir ..

Spextre

Üye
Hangi mantığa aykırı? Benim mantığıma aykırı gelmedi. Ben demiyorum ki her gün oynayan haftada bir oynayanla aynı durumda olsun. İnsanları 18 saat xp kasmaya zorlayarak asosyal bir oyuncular olmalarını sağlamaktansa oyunun her aşamasında arkadaşa ihtiyaç duyan her yerine dokunan oyuncular daha iyidir.
Mmorpg demek açık dünya rol yapma oyunu demektir.. yani girersin canın neyi ne kadar yapmak istyorsa yaparsın gercek hayat gibi... Gercek hayatta tanrı sana diyor mu günde 8 saat uyumalısın demiyor ama bu bir kuraldır illa yazılı olmasına gerek yok bi yerlerde saglıklı olan herkesce kabul görmüş sistemdir..

RiseSever

Üye
bence calısanlara ozel server acılsın oyunda en fazla hergun maximum 8 ila 10 saat oynayabılsin saat dolunca disconnet dc olsun hafta sonları sınırsız olsun calısanlar server ı olsun calısmayan işsizlerde bizden one gecemezler eşit bi oyun olur fikrimi Begenler +1 yada begen

Server İsmide ^^Worker^^ olabilir mesela :D

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt