Öneri Krallık sistemi önerileri.

Siyah34

Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
567
Puanları
43
Evet Tüm sorular ve cevaplarda krallık sistemi için önerilerde bulunun dendi.
bunu bir başlık altında toplamanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Benim bir kaç önerim var ve sizlerde ekleyin.

Krallık nasıl seçilmeli ?

Öncelikle Bir kral nasıl seçilmeli. Tarihte baktığımızda güçlü savaşçılar güçlü insanlar yönetimi elinde tutu. peki Rise online nasıl olmalı.
Sadece Savaş np yetmez. gerekli event'lerde boy göstermiş olmalı belki ilk 10 klanın içinde olmalı.
Peki bu kadar kolay seçime gitmek olmamalı. biraz karma bir şeyler yapalım 20 kişilik bir gladyatör arenası düzenleyelim 10 tane en çok np ve eventlerde boy göstermiş insan 10 tane de ilk 10 clan bunlar. 20 kişilik bir arenada ya tekil yada karma bir savaş olacak son 10 veya 5 de maçlar bitecek ve halkın huzuruna bu kişiler sunulacak.

Krallık sistemi nasıl olmalı ve ne yetkiler bulunmalı ?

Krallın yanında Yardımcısı ve bazı kişileri ataya bilmeli.
10 klan lık bir konsey olmalı bu konseyde klanlar kralın yaptı politikalara karşı olumlu veya olumsuz bazı yönlere oy kullanmalı ülkeyi yönetemiyorsa 6 oy la düşürme değil duelloya çağırmalı 6 kişini kullandığı oy ile 1 kişiyi öne sürerek duello yaptırıp tekrar seçime götürüle bilir.
Konsey Kralın bazı yetkilerini oylayarak onaylaya bilir veya red edebilir. iki ırk arasında Krallık savaşı gibi(Event vb.. saatleri dışında).
peki kralın ne yetkisi olması lazım. yukarda belirttim gibi kral gerekli gördü bir gün bir saat de savaş ilan edebilir. bu savaş normal savaşlar dışında farklı bir krallık savaşı olur.
Kral bazı kişileri maden kampına göndere bilir. 15 dk maden yaparak kral kasasına para sağlana bilir. ama suçsuz bir yaptırım yaparsa krallığı düşe bilir ve ilahi varlıklar(GM) tarafından idam edile bilir.
Krallın bazı etkinlikleri olabilir. (Bu etkinlikleri size bırakıyorum :) )
Savaş alanlarında Yanında kim var ise sesli konuşması aktif olabilir ve herkes duyabilir.(Oyuna biraz RP de katmak güzel olmaz mı Saldırın yiğitleri Ülkenizi koruyun diyerek giden bir kral kim görmek istemez)
Halkın mutluluk oranı bir şablonda gözüke bilir ve kral nasıl yönettiği bu tabloda belli olur.(örn: şu savaşı açtı ve yenildi halkın mutluluk oranı düşer, Etkinlikleri 1 aylık kotada az yaptı veya önceki krala göre daha az yaptı gibi)
Kral özel Animasyonlar eklene bilir ve özel bir atı olabilir.
Ek: Politika sistemi önerisi bekliyorum ayrıntılı olarak.

Şu anda aklıma gelenler bu kadar. ilerleyen süreçlerde aklıma geldikçe ve sizlerden gelen fikirleride ekleyeceğim.
 

Sartre

Üye
Katılım
23 Kas 2020
Mesajlar
12
Puanları
3
Monarşi ve totaliter yönetim şekilleri her zaman hüsran yaratmıştır. - tamam İngiltere örneği var fakat orada kraliyet ailesi semboliktir yönetime etkisi azdır - en iyi yönetim demokrasidir boşver.
 

May Payne

Üye
Katılım
25 Kas 2020
Mesajlar
200
Puanları
28
Krala ve krallığa karşıyım. Demokratik bir yönetim olsun. AION'da ki gibi vali ve kurmayları gibi olsun. Monarşi ile yönetim olursa halk ziyana uğrar. Sonra millet toplanır kralı keser. Otorite sarsılır. Pazarda ki mallar yerlere saçılır. Oyuncular sinir krizi geçirir. Allah muhafaza. :(
 

shady19071907

Üye
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
350
Puanları
63
KO'da Krallık adı altında krallar az ceplerini doldurmadı ve adamlarını beslemedi. Sadece isim olarak krallık olabilir fakat daha yenilikçi şeylere ihtiyacımız var. Ya da hiç olmasın farklı şekillerde bir sistem geliştirebilirler.
 

wHDexteR

Üye
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
107
Puanları
28
Kralın sadece sıfat olarak kral olması iyi bir şey değil birkaç özelliği olursa güzel olur
 

BrhnGndz

Üye
Katılım
12 Kas 2020
Mesajlar
114
Puanları
28
Sezon passda oy kullanma kâğıdı olsun, en çok np kasan ilk 5 otomatik aday olsun. Mağazada satılmasın bu kağıt.
 

Nazzy

Üye
Katılım
27 Kas 2020
Mesajlar
377
Puanları
43
Abi Krallık Oy Karşılığı Ve Premium Kullanan Kullanıcılar Kullansın ..
 

Siyah34

Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
567
Puanları
43
Değişik önerilerde olabilir arkadaşlar ucu açık bir konu vali sistemine olur yukarıdaki önemli olan güzel bir sistem olması
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt