Macro Söylentileri Can Sıkmaya Başladı Bile

Hezer

Üye
Oyunun daha alfasının da alfasındayız ama herkesin ağzında dolaşan macro ayarları macro mouse lar kısmı işin tadını kaçırmaya başladı bile.
Açıkçası çok büyük hayaller besliyordum oyuna karşı beslemeye de devam edeceğim ancak daha oyun çıkmadan herkes "yolumu nasıl bulurum"un telaşına girmiş.

Alfayı haftalarca bekledim, oyun çıktı aktivasyonu bekledim, oyun açıldı Dorionu bekledim.
Şimdi de sabırsızlıkla PVE günleri için Betayı bekliyorum ama her 5 kişiden 4'ün ağzından duyduğum şu kişi Macro kullanıyor bu kişiyi kesmek imkansız gibi söylentiler yüzünden bile canım sıkılmaya başladı.
Macro nedir nasıl kullanılır hiç bir fikrim yok ama öğrendiğim kadarıyla hileli bir mouse'a verilen bir isimmiş.

ROW ekibi Nasıl bir önlem alır bilmiyorum ama betaya kadar bir süre oyundan (PVP) den uzak kalsam iyi olacak.

Vision

Senior Moderatör
Merhabalar,

Alpha aşamasında makro kontrolü yapılmıyor ve henüz ceza politikaları yayımlanmadığı için şu an için bir işlem uygulanmıyor. Fakat açık beta ve resmi sürümün başlamasıyla birlikte yayımlanacak olan ceza politikalarına bağlı olarak makro kullanan oyunculara gerekli işlemler sağlanacaktır.

Donanımsal makrolar hakkında
Özellikle PVP haritalarında ve etkinliklerde, kısacası diğer oyunculara üstünlük sağlayacağınız alanlarda makronun kullanımı yasaktır. Donanımsal makroların tespiti de yöneticilerimizin manuel yapacakları işlemler ile mümkündür. En önemlisi, makro birçok alanda işlevsizleştirilmeye çalışılacak ve böylece makroya talep minimuma indirilecektir. Buna örnek olarak; bazı yeteneklerde bir insanın basabileceği hızın üstünde bir hızda basmaya müsaade etmeyecek şekilde (Spam’lenen yeteneklere) belirli bir cooldown (yeteneğin tekrar kullanılabilmesi için gereken süre) getirilmiştir.

iyi forumlar.

Nart

Rise Online World Content Creator
Oyunun daha alfasının da alfasındayız ama herkesin ağzında dolaşan macro ayarları macro mouse lar kısmı işin tadını kaçırmaya başladı bile.
Açıkçası çok büyük hayaller besliyordum oyuna karşı beslemeye de devam edeceğim ancak daha oyun çıkmadan herkes "yolumu nasıl bulurum"un telaşına girmiş.

Alfayı haftalarca bekledim, oyun çıktı aktivasyonu bekledim, oyun açıldı Dorionu bekledim.
Şimdi de sabırsızlıkla PVE günleri için Betayı bekliyorum ama her 5 kişiden 4'ün ağzından duyduğum şu kişi Macro kullanıyor bu kişiyi kesmek imkansız gibi söylentiler yüzünden bile canım sıkılmaya başladı.
Macro nedir nasıl kullanılır hiç bir fikrim yok ama öğrendiğim kadarıyla hileli bir mouse'a verilen bir isimmiş.

ROW ekibi Nasıl bir önlem alır bilmiyorum ama betaya kadar bir süre oyundan (PVP) den uzak kalsam iyi olacak.
Makroyu dünya üzerinde engelleyebilecek herhangi bir oyun yok. Ancak ROW yönetiminin yaptığı gibi ekstra skill düzenlemeleriyle makroyu cazip olmaktan çıkarma yolu mantıklı.

Şuanda oyun alphada ve bahsettiğim ekstra skill önlemleri daha da geliştirilecektir.

Köstek değil destek olalım.

LeKe

Üye
Merhaba , hocam macro'nun bir faydası olduğunu düşünmüyorum,minor zati el ile de bassan aynı hız macro'ya alsan aynı;vs de ölmeyen canı inmeyen kişilere gelirsek bug yapıyorlar minor çift atıyorlar veya fixlenmeden önce 1500 buff silip basıyorlardı.işin kısacası zati o ölmeyen kişiler bug ile oynayan zavallı insanlardır...

Zuhanna

Media Director
Macro'nun bir çok katkısı var. Bug bir kenara, Assassin oynadığınızı varsayarsak.. siz Assassin oynarken beyninizde beş işlem yapıyorsanız. Macro'dan destek aldığınız da bu işlem sayısını bire düşürüyorsunuz. yani Legal oynayan bir insan şunları yapması gerekiyor; hiç mana kaçırmaması lazım, aynı zamanda sürekli minöre basmak zorundasınız, aynı zamanda W+R+Skill combo yapmak zorundasınız ve skilleri klavyeden 3-4-5-6-7-8'e kadar skill dizdiğinizi varsayarsak bu iş iyice zorlaşıyor. bunun yanı sıra karşınızdaki adamı takip edip, kendi HP ve Mana değerine bakarak ona göre HP Pot yada Mana basmanız gerekiyor. Bu saydıklarım Legal oynayan kişinin yaptıkları... şimdi ise Macro kullandığınz da yaptıklarınızı sıralayacağım; W+R+SKILL combo diyicem ama macro'ya söylerseniz oda yerinize Sınırsız R basabilir.. yani sadece Skilleri vuruyorsunuz macro'da, isterseniz onuda macroya vurdurabilirsiniz :) yani gördüğnüz gibi çok fazla avantaj sağlıyor.

osmanyeginoglu

Üye
38 yaşındayım oyun seven birisi olarak çok oyun oynadım half life cs gibi oyunlarda hile yapanlarıda anlayamadım enteresan sorun belkide bendedir.

bir zamanlar ps 1 de tomb raider 2 oynuyordum çok zorlanıyordum ama o keyif bambaşkaydı ailem film izler gibi beni izlerdi taki hilesinin olduğunu duyana kadar hileyi girip bölümleri atladığımda oyun benim için bitmişti. böyle bir anı niye anlattım bilmiyorum ama bağlantıyı siz kurun :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

COMANCHERO

Üye
makronun önüne hiçbiryerde geçemezsin. Yönetimsel olarak karar alınırsa biz kullanımını yasaklıyoruz olur ama önüne geçmek zor bence

Siyah34

Üye
Minör ve skillerini cooldown var makro açsa işlevsel olmaz. 3 lu 5 lide bile full failed verdim elimle yaparken

CAZBEM

Üye
Merhaba , hocam macro'nun bir faydası olduğunu düşünmüyorum,minor zati el ile de bassan aynı hız macro'ya alsan aynı;vs de ölmeyen canı inmeyen kişilere gelirsek bug yapıyorlar minor çift atıyorlar veya fixlenmeden önce 1500 buff silip basıyorlardı.işin kısacası zati o ölmeyen kişiler bug ile oynayan zavallı insanlardır...
Kardeşim ben CAZBEM videomun altında yaptığın yorumdan yola çıkarak videolarına göz attım ve ko pvp serverinde oynarken makro kullanıyordun oyunda da bir çok vsmiz oldu birçoğunu kazandın, burda makronun bir faydasının olmadığını savunmuşsun yani ben anlayamıyorum madem bir faydası yok neden kullanılıyor ha diyorsan kolaya kaçıyorum elim kolum tutmuyor eyvallah.

Minör ve skillerini cooldown var makro açsa işlevsel olmaz. 3 lu 5 lide bile full failed verdim elimle yaparken
İşlevselden kastın nedir? Program sana en sürekli kullanması gereken yeteneği basarak zaten gereğinden fazla işlevsellik sağlamıyor mu? Doğru işlevsel demek tüm yetenekleri de programın basması demek pardon.

Son düzenleme:

CAZBEM

Üye
Merhabalar,

Alpha aşamasında makro kontrolü yapılmıyor ve henüz ceza politikaları yayımlanmadığı için şu an için bir işlem uygulanmıyor. Fakat açık beta ve resmi sürümün başlamasıyla birlikte yayımlanacak olan ceza politikalarına bağlı olarak makro kullanan oyunculara gerekli işlemler sağlanacaktır.

Donanımsal makrolar hakkında

iyi forumlar.
Aradığım yorum ya çok teşekkürler ne desem anlatamadığım kişilerle dialoğa girmekten kurtardığınız için teşekkürler.

Assassin

Üye
Alfa 1 de makro ile üstünlük sağlandığı doğru bunun en büyük sebebi minör skilinin doğru çalışmamasıdır yani makro ile minör atınca skili x2 atıyordu bundan dolayı vslerde kaybetmeniz normal ama bunun suçlusu makro kullanan kişi değil. Makro hile değildir sadece senin el ile bastığın skilleri senin yerine otomatik basıyor yani hiçbir farkı yok.

CAZBEM

Üye
Alfa 1 de makro ile üstünlük sağlandığı doğru bunun en büyük sebebi minör skilinin doğru çalışmamasıdır yani makro ile minör atınca skili x2 atıyordu bundan dolayı vslerde kaybetmeniz normal ama bunun suçlusu makro kullanan kişi değil. Makro hile değildir sadece senin el ile bastığın skilleri senin yerine otomatik basıyor yani hiçbir farkı yok.
Tamam kardeşim aç kullan ama sonra niye banladınız deme.

wolfphenom

Üye
ellerimde romatizma var haksizlik olmasin diye pvp de macro kullanmam ama pve de kullanirim hic acimam ellerinde hic bi sorun olmayanlarda benim icin hile banliyorlarsa banlasinlar sonucda pc nin basindayim malum oyundada makro ile kasiyordum pc nin basinda oldugumu bilmelerine ragmen hapse attilar oyunu direk biraktim neymis para verecekmisim kendi bot uygulamasi icin item alacakmisim yok canim afk degilim sonucda neyin kafasi bu her 10 dk da bir ben robot degilim diye catcha dogrulamasi giriyorum en pahali premiumu alan girmiyor böyle adaletsizlikler olcaksa bunuda oynamam bnde geride oldugum seyi mocro ile tamamliyorum. yazarken ellerim agridi.

CAZBEM

Üye
ellerimde romatizma var haksizlik olmasin diye pvp de macro kullanmam ama pve de kullanirim hic acimam ellerinde hic bi sorun olmayanlarda benim icin hile banliyorlarsa banlasinlar sonucda pc nin basindayim malum oyundada makro ile kasiyordum pc nin basinda oldugumu bilmelerine ragmen hapse attilar oyunu direk biraktim neymis para verecekmisim kendi bot uygulamasi icin item alacakmisim yok canim afk degilim sonucda neyin kafasi bu her 10 dk da bir ben robot degilim diye catcha dogrulamasi giriyorum en pahali premiumu alan girmiyor böyle adaletsizlikler olcaksa bunuda oynamam bnde geride oldugum seyi mocro ile tamamliyorum. yazarken ellerim agridi.
Başka oyunlara yönelebilirsin mesela lol bedava ve el yormaz. Mmorpg adı üstünde saatlerce skillere basılıp saatlerce bilgisayar başında duracağın bir oyun türü lütfen duyar kasmayalım gözü ağrıyan adam nasıl devam edemiyorsa oynamaya veya zamanı yetmeyen oynayamıyorsa sende belli sebeplerden dolayı az veya hiç oynayamayabilirsin.

Zonta

Üye
Başka oyunlara yönelebilirsin mesela lol bedava ve el yormaz. Mmorpg adı üstünde saatlerce skillere basılıp saatlerce bilgisayar başında duracağın bir oyun türü lütfen duyar kasmayalım gözü ağrıyan adam nasıl devam edemiyorsa oynamaya veya zamanı yetmeyen oynayamıyorsa sende belli sebeplerden dolayı az veya hiç oynayamayabilirsin.
aynen arkadaşın dediği gibi. oynamak için belli nedenlerle makroyu masum göstermeye gerek yok. ne PVE ne de PVP ortamında makro kullanan kişiler emek hırsızlarıdır benim gözümde. küçük bir örnek; PVE ortamında makro kullanmayan kişi yaratığı keserken makro kullanan birisi "makronun iyi ayarladığını düşünürsek ki genelde iyi ayarlanıyor" gelip ondan exp i de alır kutuyu da alabilir. PVP ortamında ise zaten başlı başına sıkıntı. makro ile skill kaçırmadan oynayacak adam, ben elimle skill-mana-hp kaçmasın diye elle uğraşacam. adaletsizlik kısacası. varsa çözümü ve mümkünse eğer engellenmeli makro.

wolfphenom

Üye
zaten kullanamazsam oynamam diyorum duyar ile ne alakasi var zaten dahili bellekli makro kullaniyorum hic bir yazilim yakalayamaz afk da kalmayacagima göre kimse hile diyemez :) el ile kaydettigim makroyu koyacagim ve hic bir gecikme ardisik olmayacak ko da genie oldugu icin genie acik olmadan exp kasinca hapse atiyorlar bu oyuna genie gbi para kazanmak icin bi uygulama eklenirse bu oyunuda birakirim cunku genie kullanmadan exp kasarsan kesin makro diyorlar.hem oyle bi uygulama eklenirse oyun p2w olur yine oynamam.mouse a para veriyorsun onun sayesinde makro kullaniyorsun dersen. diger rekabetci oyunlari oynamak icin yukse ivme ips kaliteliswitch ve skatezlere sahip mouse gerekiyor hepsindede makro var hak yiyorsun dersen bahanemde elimdeki romatizma yinede etmiyorum diyorsan yillardir genie kullananlardan bir farkim yok ki bende parasi olup genie kullananlara parasinla hile yapanlara hakkimi helal etmiyorum .ha oyunnun botuna para vermissin ha mousa alip makro kurmussun hic yoktan basindasin pc nin

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt