Malum oyunu tokatlamaya giden yolda RoW'dan beklentim

dostumgd

Üye
Hem izleyiciden hem clanımdan dinlediklerimin üzerine fikirlerimi sunuyorum. Çok önemli değil ama Alpha'da yaşanan tatsız olayların ardından Beta geçişinde reset gelmesi taraftarıyım. Official'da olaki bu tür hileler yaşanırsa oyunun sonu olabileceğini düşünüyorum. Yetkililerin de şu ana kadar gayet iyi götürdüğünü düşünüyorum.

1) FPS limitleme gerekiyor, v-sync 60 hertz üstü monitörlerde işe yaramıyor. Ben nvidia ayarından limitledim ama insanlar bunu bilmiyor. Fanlar uçuyor diye çok fazla şikayet duydum. Bu tarz bir oyun için 60 fps yeterli, 120fps fantezi.

2) Official'da böylemi olucak bilmiyorum ama Quest itemları aşırı güçlü, bir çok silahın çöp olmasına sebep veriyor. Bütün amacım 48 olup 60 olup silahı kapmak olmasın. Düşük levellarda da düşen itemları da upgrade edip kullanmak zorunda kalalım.

3) Buff tazeleme konusu bence oyuncuları çok yoruyor. Buff sil diyosun, silmeyen oluyor, sıra kayıyor, ölüp gelen tekrar istiyor falan derken Priestler kanser oluyor. Çözüm olarak önerim şudur, Buff atıldığında eğer ki o kişi üzerinde varsa süresi tazelensin. Priestler de kafasına göre tazeler fırsat buldukça. Keza wolf'ta kaçabiliyor benzer durumlardan.

4) Socketli Paper itemları yüzünden insanlar Dorion'da item toplayıp, artılıyorlar. Bu tahmin edilmiş bir durum muydu? ileride sorun çıkartır mı bilmiyorum.

5) Bu Offline Merchant başımıza çok dert açtı neden hala devam ediyor bilmiyorum. Pazar listeleme açılsın ortalıkta pazar falan kalmasın. Dorion ise pazar alanı tasarımında çıkıp. Event Girişleri, Klan Eylemleri, Upgrade alanı, Duel sistemi, 8v8 parti duel, takas arama bölgesi. gibi gibi insanların vakit geçireceği muhabbet edeceği bir yer haline gelsin.

6) Partilerde drob'un dağılımı için bir şeyler yapılmalı. Role göre mi şansa göre mi nasıl olur bilmiyorum ama paylaşırken sorunlar yaşanıldığını görüyorum.

Özellikle çok bahsedilmeyen konulara değindim. Umarım tüm hilelerin önüne geçilir ve Hardcore MMO mantığının dışına çıkılmaz.

ANGEL

Üye
5) Bu Offline Merchant başımıza çok dert açtı neden hala devam ediyor bilmiyorum. Pazar listeleme açılsın ortalıkta pazar falan kalmasın. Dorion ise pazar alanı tasarımında çıkıp. Event Girişleri, Klan Eylemleri, Upgrade alanı, Duel sistemi, 8v8 parti duel, takas arama bölgesi. gibi gibi insanların vakit geçireceği muhabbet edeceği bir yer haline gelsin.
Kardeşim bu sorunla ilgili 2 saat kafa patlatıp,bir sunum hazırladım,incelemek istersen aşağıya bıraktım.

fatihclskn

Üye
Npc pazar sistemine karsiyim npc önünde sürekli bekleyen charlar olacaktır. Belirli bir itemi cok rahatlıkla pazardan toplayıp kendi belirlediği fiyatla tekrar koyabilir. Pazar sistemi çok sorunlu bir şey işin ucunu nerden tutsan sorun yaratma derdi var. Şuan bile acilciler floot atıp duruyor.

ANGEL

Üye
Npc pazar sistemine karsiyim npc önünde sürekli bekleyen charlar olacaktır. Belirli bir itemi cok rahatlıkla pazardan toplayıp kendi belirlediği fiyatla tekrar koyabilir. Pazar sistemi çok sorunlu bir şey işin ucunu nerden tutsan sorun yaratma derdi var. Şuan bile acilciler floot atıp duruyor.
npc sisteminde tek bir npc olmıyacakki,bir haritada 4-5 farklı yerde olacak,yığılma olacağını nerden çıkardın?
Belirli bir itemi cok rahatlıkla pazardan toplayıp kendi belirlediği fiyatla tekrar koyabilir
ticaret oyunumu oynıyacağız,bir orta çağ kahramanının gelişiminemi tanık olacağız?
Pazar sistemi çok sorunlu bir şey işin ucunu nerden tutsan sorun yaratma derdi var
sorunun tamamen çözdüm,eklediğim linke bak istersen .

Pitou

Üye
Ko da binlerce bu tarz hile ,dupe yapıldı. Hiçte oyunun sonu olmadı cleaverla 5 li ok atarken bile cayır cayır oynuyordu millet.

fatihclskn

Üye
npc sisteminde tek bir npc olmıyacakki,bir haritada 4-5 farklı yerde olacak,yığılma olacağını nerden çıkardın?

ticaret oyunumu oynıyacağız,bir orta çağ kahramanının gelişiminemi tanık olacağız?

sorunun tamamen çözdüm,eklediğim linke bak istersen .
Zaten bizim bu oyuna gelmemezin sebebi malum oyunda ki gibi param varsa kral benim muhabbeti olmasını istemediğimiz için az çok yaptıkları güncellemelerde olacakları anlatmaya çalışıyoruz. Malum oyunda ki gibi olacaksa hersey benim buraya gelip emek vermemin hiç anlamı yok

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt