Müthiş Laptop Um Var Ama Fps Problemi Yaşıyorum . Destek Lütfen

SOOOOOOOOOON

Üye
Acer Nitro 16 AN16-41
Amd Ryzen 9 7940HS
32 GB Ram
1 Tb SSD
Rtx 4070-8 GB

Bu özelliklere sahip Laptop um var ama Fps düşük kalıyor. Konu hakkında fikir verebilecek ,destek olabilecek yada başına gelipte çözmüş olabilen varsa yazabilir mi ? Şimdiden herkese teşekkürler.

setoptas

Üye
selamlar,
oyun içi ayarlarının ekran görüntüsünü de atabilir misin,
ayrıca hangi haritada hangi değerlere sahipsin,

_aLways_

Üye
czde 100 kişi arasında 30 fpsden yukarı vermez sanmam, L2 ön belleği düşüktür o işlemcinin onunda etkisi vardır, laptop güç ayarlarını bi yeniden kontrol etmenizi öneririm

sbh

Üye
90 civarı verir boş kampta sen kaç alıyorsun ki

SOOOOOOOOOON

Üye
90 civarı verir boş kampta sen kaç alıyorsun ki
SOOOO.jpg
base de durduğum yerde aldığım fps bu

sbh

Üye
Ekli dosyayı görüntüle 16843base de durduğum yerde aldığım fps bu
Orası tam boş yer sayılmıyor,boş saatte sıra saymayan zindanda ya da narun bölgesindeki max aldığın fps e bakabilirsin o anda yüksekse bilgisayarda çözülecek bir problem yok demektir,normal sıradan bilindik şeyleri deneyebilirsin sadece.Oyunun kampı doluysa fps düşüyor bunu mevcut bilgisayara bir şeyler yaparak çözemezsin diye tahmin ediyorum,ancak bilgisayar sistemi yükselirse bi şey farkeder.
Amd ryzen 7940hs önbellek 512-8-16 mb mış 8-16 kısmı düşük benim 9.nesil intel işlemci laptop vardı onda 12mb l3 önbellek,seninki çok daha iyi sayılmıyor işlemci bazında.Amd önbelleği yükselerek intele fark atıyor şu anda ryzen 5 7 9,mhz yüksekliği falan işlemciyi oyun açısından aşırı iyi yapmıyor gibi şu an testlerde önbellek daha önemli,amd de 128 mb masaüstü 64 mb dizüstü bilgisayarlara koyarak oyun performansını artırıyor
4070 ekran kartı pek farketmiyor bu oyunda senin 3000 serisi ekran kartın olsa da çok bir şey değişmeyecekti diğer oyunlar değiştirir ama bu oyunda değişmiyor.
Bu oyun laptopta fazla bi fps vermiyor genelde ama önbelleği yüksek laptop kullanandan duymadım aldığı fps i daha, belki onlarda yüksek veriyordur.laptoplarda cihaz ismine yazdıkları temel bilgiler iyi gibi gözüküyor ama içindeki özellikleri düşük yapıyorlar o yüzden beklenen performans çıkmıyor.

RainOfFire

Üye
Bu oyunda performans almak istiyorsaniz oyun motoru kaynakli masaustu bilgisayarlar daha fiyat/performansli oluyor. oyunun optimizasyon sorunlar 2 senedir devam ediyor.

bir nebze faydasini gorursunuz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt