Öneri Nacizane bir kaç öneri

neddaniel

Üye
Katılım
19 Kas 2020
Mesajlar
21
Puanları
3
Öncelikle RokoSoft ailesi ve oyunu bizlerle buluşturan tüm yetkilere teşekkür ederim. Epeydir beklediğimiz, vakit öldürmek için güzel bir alternatif olabileceğini düşündüğümüz oyunu bir kaç saatlik deneme şansım oldu. Yarın da diğer sınıfları deneyeceğim.

Herkesin ilk olarak dem vuracağı konu muhtemelen Optimizasyon sorunudur. UE4 ile bu tarz bir mmorpg daha önce yapıldı mı net bilgim yok ancak optimizasyon konusunda çok daha fazlasına ihtiyacımız olduğu aşikar. Elinizden geleni yapacağınızdan şahsen şüphem yok.

Optimizasyondan öte bir de haritada fark edilmiştir ki karakterler koşarken ya iskelet önden gidiyor ya da geride kalıyor. Yani chitin shield setleri karakterden ayrı hareket edebiliyor. (Canları sıkılmıştır herhalde çok da şeyapmamak lazım, onların da gezmeye hakkı var.)

Yaratıklardan düşen kutuların yeşil çizgilerle ya da herhangi bir çizgi ile belirtilmemesi taraftarıyım. Göz yorucu ve cırtlak olarak patlıyor.

NPC'ler yer yer gözükmüyor. Town'da yoğunluk olduğunda özellikle bu iskeletten ayrı takılan set'ler çok daha fazlalaşıyor.

Gerçekten bu da hiç olmamış diyebileceğim bir şey varsa o da sesler. Yaratık sesleri sanırım keyboard'da geçici ve dijital olarak yapıldı. Değişeceğinden şüphem yok (Değişse tatlı olur hani.)

Ayarlardan Grafikleri değiştirdiğimde göze çarpan bir değişiklik göremedim. Türkçe dil desteğini tercih ettiğimde oyun Türkçe olmadı.

Death Valley haritasının biraz değiştirilip, kendi yorumunuzun da katılması taraftarıyım. Zira bu özgün bir oyun olacaksa ve harita tasarımı siz yapıyorsanız, gerçekten farklı fikirler görmek isteriz. Alternatif bir harita olsa tatlı olur en azından deneme aşamasında.

Rogue karakterini açtım ilk etapta. Z ile karşı düşmanı seçip R yaptığımda otomatik olarak üzerine gitmek için sabitlenmiyor. Bu bilerek mi yapıldı da gözden kaçırdım bilmiyorum ama Z ve R yapıldığında karşı ırk ya da yaratıklara direkt olarak gitmesi daha sağlıklı olmaz mı? Asas kombolarında karşı ırk karakterine yapışıp skilleri saydırmak tam olarak kombo buna denmiyor mu? Bu bence değiştirilmesi gereken bir mekanik.

Kıssadan hisse elinize sağlık, alfa sürümü. LoL'ün de alfasını oynadım. Şimdiki haliyle arasında gram benzerlik yok. O yüzden daha iyisi olacağına eminim. Ancak en temel şuan sanırım optimizasyon sorununun çözülmesi. Kolay gelsin. Sağlıklı akşamlar. Tekrardan elinize sağlık.
 

X A

Üye
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
567
Puanları
63
Karakterlerden ayrılan kıyafetler çözüme ulaştı diye okudum oyuna girme fırsatım olmadığı için göremiyorum malesef. Sesler en sonki aşamalardan biri olduğu için alfada öylesine mob sesleriyle karşılaştık çok daha efektif olacaktır.
 

neddaniel

Üye
Katılım
19 Kas 2020
Mesajlar
21
Puanları
3
Karakterlerden ayrılan kıyafetler çözüme ulaştı diye okudum oyuna girme fırsatım olmadığı için göremiyorum malesef. Sesler en sonki aşamalardan biri olduğu için alfada öylesine mob sesleriyle karşılaştık çok daha efektif olacaktır.
Evet evet, ufak ufak çözümlüyorlar sağ olsunlar. Zamanla çok daha iyi yerlere gelecektir oyun. Optimizasyonda da iyileşmeler gördüm biraz daha az da olsa en azından ilk geceki gibi değil kesinlikle. Gördükçe eklemeye devam edeceğim ben de.
 

az768

Üye
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
48
Puanları
18
Oyunda bulunan destek kısmından yazdığımız her konuya çözüm üretiyorlar, önerileride dikkate alıyorlar. O yüzden bizlerin geri bildirimi ile daha iyi bir oyun elde edeceğiz. Sizlerde oyunda gördüğünüz eksikleri/önerileri belirtin hatasız sorunsuz zevkle oynayacağımız bir oyun olsun inşallah.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt