Official Merchant'ın tamamen kaldırılması

Offline Merchant Tamamen Kaldırılsınmı

• Kullanılan toplam oy
    59

Nisshe

Moderator
Oyuna oynayan user'ların %5 'lik bile bir kısmının Offline Merchant sistemini istemediği gelen ticket'lardan , açılan konulardan ve discord kanalındaki tartışmalardan bariz ortadadır. Geliştirici ekibi bu kadar istenmeyen bir sistem için neden hala çalışmalar sürdürmekte ?

Çoğu kişinin bu offline merchant sisteminde itemi kaybolurken bazı kişilerin ise pazardaki itemleri servar'a restart geldiğinde dupeleniyor. Böylelikle bir kısım daha'da güçlenirken bir kısım ise gittikçe güçsüzleşiyor. Oyunu oynayan tüm kesimler offline merchantlar kadar user olmadığının farkında .

İtemleri pazar sorunundan dolayı kendiliğinden dupelenen itemlerden dolayı banlanan bir çok kişi var. Offline Merchant sistemi bu oyuna yapışmış bir enfeksiyondur bir an önce atılması gerekmektedir oyun gün geçtikte user kaybediyor.

Oyunun Alpha olduğunun ve itemlerin silineceğinin herkes farkında fakat ben bu oyunu test etmek için bu oyundan zevk almak zorundayım zevk almazsam niye test edeyim sigortalı işçimiyim ? O yüzden kimse zaten silincek niye dert ediyorsun demesin.

Oyun yarın kapanacak bile olsa bugün itemi kaybolan insan yarını düşünmeden bir nebze de olsa üzülür ve canı sıkılır çünkü bu oyunu oynayan insanlar için bir saat eğlence bile iyi gelir. Zevk almak için girdiğim oyundan hiç bir şekilde zevk almış değilim bugün farm yapıyorum kasıyorum mutlu oluyorum güçlendim diyorum ertesi gün itemler kayboluyor sar başa sürekli aynı döngüye girmiş durumdayım bi türlü güçlenip death walley'e gidebilmiş değilim. Moblara hasar veremiyoruz. Birşey olmuyorsa zirvede bırakılmalı. Discord kanalına ve foruma girdiğinizde yada ticketlarınıza baktığınızda user kaybının neden olduğunu anlamak için analizci olmaya gerek yok.

Oyunu oynayan ve oyuna değer veren arkadaşlar bu anketi yukarlara sürekli taşıyarak geliştirici ekibe ulaşmasını sağlayalım

anil1991anil

Üye
Aynen katılıyorum. Bugün itemlerim kayboldu. Hevesle girmiştim oyuna. Bütün hevesim kaçtı. Silinecek ama şurda 1-2 hafta, belki 1 ay oynayıp alfa bitene kadar keyif alacaktım. Hergün farm yapıp, sıfırlanmak kime zevk verir? Emeklerim boşa gidince nasıl bir daha farm yapasım gelir? Millet bugla taşın içinden falan saniyede 4-5 kere alan skili atarak dünyanın itemini topladı, kiminin itemleri dupelendi. Paper +7 basmakta bile zorlanırken, trina vb item yokken millet nasıl +7 +8 reaperları doldurdu enteresan. Adamlar buglarla paraları biriktirdi, dorionda gerçek paraya satıyorlar sabahtan akşama kadar. Ben enayi gibi normal bir şekilde zar zor kasarak item kasıyım, o da kaybolsun. Oyunda playerlık değil, buggerlık konuşuyor. Normal bir şekilde oyun oynayarak, bug kullanmayarak kendimi hiç bu kadar enayi gibi hissetmemiştim. Alfa ama her kafamı çevirdiğim yerde bug ve bugger görürsem, nasıl zevk alıyım da oynayım ve oynayarak oyunu test ediyim. Daha da oynamam artık. En değerli şeyimi; vaktimi, böyle bir şeye ayıramam.

Son düzenleme:

anil

Üye
Pazar sistemi hem oyuncu, hem yapımcı için hamallıktan başka bir şey değil. Buraya harcanacak vakit çok daha önemli yerlere harcanmali ve merkez pazar sistemine geçilmeli bana kalırsa

Nisshe

Moderator
Aynen katılıyorum. Bugün itemlerim kayboldu. Hevesle girmiştim oyuna. Bütün hevesim kaçtı. Silinecek ama şurda 1-2 hafta, belki 1 ay oynayıp alfa bitene kadar keyif alacaktım. Hergün farm yapıp, sıfırlanmak kime zevk verir? Emeklerim boşa gidince nasıl bir daha farm yapasım gelir? Millet bugla taşın içinden falan saniyede 4-5 kere alan skili atarak dünyanın itemini topladı, kiminin itemleri dupelendi. Paper +7 basmakta bile zorlanırken, trina vb item yokken millet nasıl +7 +8 reaperları doldurdu enteresan. Adamlar buglarla paraları biriktirdi, dorionda gerçek paraya satıyorlar sabahtan akşama kadar. Ben enayi gibi normal bir şekilde zar zor kasarak item kasıyım, o da kaybolsun. Oyunda playerlık değil, buggerlık konuşuyor. Normal bir şekilde oyun oynayarak, bug kullanmayarak kendimi hiç bu kadar enayi gibi hissetmemiştim. Alfa ama her kafamı çevirdiğim yerde bug ve bugger görürsem, nasıl zevk alıyım da oynayım ve oynayarak oyunu test ediyim. Daha da oynamam artık. En değerli şeyimi; vaktimi, böyle bir şeye ayıramam.
+8 Elite Armor'ları hiç çekinmeden offline pazara atan var :D

Nisshe

Moderator
Official Merchant sisteminin üstünde durulması ve hala kaldırılmaması beta sürümünde Alpha'da bulunan kişilerinin %90 nının olmamasına sebep verir şahsen bir kere daha itemim kaybolursa tahminimce oyunu bırakırım dahada o heves gelmez

ANGEL

Üye
Official Merchant sisteminin üstünde durulması ve hala kaldırılmaması beta sürümünde Alpha'da bulunan kişilerinin %90 nının olmamasına sebep verir şahsen bir kere daha itemim kaybolursa tahminimce oyunu bırakırım dahada o heves gelmez
official değilde offline merchant yazsan daha anlaşılır olurdu,yanlışmı yazdın,bilinçlimi anlamadım.

Nart

Rise Online World Content Creator
Hiç bir dupe veya bug içermese bile sırf oluşturduğu görüntü kirliliğinden dolayı karşıyım. İlerde ücretli şekilde satılabilir belki ama herkese standart sunulmamalı. Aradığın eşyayı da bulmak zorlaşıyor. Ayrıca yazışamıyorsun da.

ANGEL

Üye
Hiç bir dupe veya bug içermese bile sırf oluşturduğu görüntü kirliliğinden dolayı karşıyım. İlerde ücretli şekilde satılabilir belki ama herkese standart sunulmamalı. Aradığın eşyayı da bulmak zorlaşıyor. Ayrıca yazışamıyorsun da.
zaten action house sistemi geleceği söylendi,AH varken zaten gereksiz olacak offline merchant.

Zogguko

Üye
evet çözüm düzeltmekte değil, kaldırmakla bulunmuş :D bir yerden tanıdık geldi :D
insanlar offline pazarı itemler kaybolduğu için sevmedi, sistem çalışmıyor. sistemi çalıştırmak, düzeltmek yerine kullanıcıların sistemi kaldırmayı istemesi gerçekten herhalde dnalarına işlemiş malum oyundan :D

Nisshe

Moderator
evet çözüm düzeltmekte değil, kaldırmakla bulunmuş :D bir yerden tanıdık geldi :D
insanlar offline pazarı itemler kaybolduğu için sevmedi, sistem çalışmıyor. sistemi çalıştırmak, düzeltmek yerine kullanıcıların sistemi kaldırmayı istemesi gerçekten herhalde dnalarına işlemiş malum oyundan :D
Hocam Alpha 2.0 için istemiştim kaldırılmasını oyunun genelinden değil çünkü bir bug yüzüne oynayan oyuncu sayısı git gide azalmıştı bilmem hiç oynadınmı deneyimledinmi

Milano34

Üye
siz rise online world u , Knight Online ile kıyaslıyosunuz.!! BUG LU BİR OYUN'A GÖRE KIYASLAMAYIN.! KO DAN DAHA ÜST SEVİYELERDE Bİ OYUN RİSE ONLİNE WORRLD

McihanM

Üye
Official merchant kapatılırsa malum oyundaki gibi parsellerler piyasayı. Açıkçası ben olması taraftarıyım. AH sistemi bir nebze belki engeller parselleşmeyi ama yetmez bence.

Nisshe

Moderator
Tüm herkese duyuru olarak yazıyorum ben bu konu başlığını sadece Alpha 2.0 için kaldırılması hakkında açmıştım.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt