Okçu Skilleri Güncel MMORPG lere kıyasla çok gek geride kalmış?

sentezz60

Üye
Okçu sınıfının PvP skill düzenlemeleri.

bir çok mmorpg de okçular sadece uzaktan değil yakın melee skilleride oluyor. PvP yi be oynanabilirliği dengelemek için.

Şuanki durum
okçular parti olduklarında güçlüler
Tek olduklarında güçsüzler

Okçunun skilleri düzenlense
Melee Yakın dövüş Skilleri eklense
Uzaktan attıgı skillerin bekleme süresi olsa.
yani Seri Seri uzaktan ok atamıcak.
Okçu skillerini kullandıktan sonra
Melee yakın dövüş skillerine geçicek güzel bir hasar çıkarmak için.

Normalde okçu uzaktan 10 saniyede 10 ok atıp 1000 hasar vuruyor diyelim

benim dediğim sisteme geçerse

7 saniyede 5 ok atıp 750 hasar vericek
Castingli skiller olucak bunlar
ama süreki bu skilleri atamıcak skillerin 10-15 saniye bir cd si olucak

7 saniyede 5 skill atıktan sonra 5-10 saniye bekleme süresi olucak.

işte burda Melee Skiller sevreye giricek
Okçu skilleri dolarken Melee Yakın dövüş skillere geçicek

5 saniyede 5 skill atıp 500 hasar vericek

eskiden 10 saniyede 1000 hasar verirken

şimdi 12 saniyese 1500 hasar vericek

bunun PvP sistemine fayadası çok olucaktır.

sadece yayınlardan gözlemlediğim buydu.

1 )melee nin şikayeti
warrior rogue priestler okçu partilerden . Altını çiziyorum PARTİ lerden .
Çünkü 8 okçu uzaktan vuruyor . Warriorlar priestler onları kovalıyor onlar kaçıyor onu kovalıyor . Sonra onlar onu kovalıyor o kaçıyor. Noluyorya bu nasıl PvP sistemi :)

2) okçuların şikayeti

okçularda dert yanıyor biz warriorlu rogueli priestli partilere giremiyoruz. Girip me yapalım onlarla oynayamıyoruz. Bizde mecbur 8 okçu parti kuruyoruz uzaktan vuruyoz ölürse ölyüyor. Ölmezse bizi kovalıyor biz kaçıyoruz. :)

Gözünüyü seviyim yıll olmuş 2021
Okçu karekterlerinin Dengelenmesi için
Tüm MMORPG lerde Okçu için Ayarlanmış
Buff veren CC Hasar veren güzel Melee skilleri var.

lütfen Sadece Eski Oyunlardan ESİNLENMEYİN
yeni oyunların mekaniklerinede bakın.

Ben oyunu oynamıyorum
Yayınları izliyorum
Sadece yayınlarda gördüğüm bu
Melee yayıncıyaa okçulardan kaçıyor kaçıyor ölmesse dönüyor kovalıyor koalıyor onlar kaçıyor
sonra adam oyundan sıkılıp yayını kapıyor çıkıyor gidiyor bu nasıl pvp sisteemi siyor
Olçularda uzaktan 1 tuşa bass bass bass kaç kovala kaç . Okçununda canı sıkılıyor.
nabıyorum bemya diyip Death valleyden sılılıp Yayını kapıyor.

ANGEL

Üye
Dostum oyunu oynamadığın belli zaten.
Okçunun zaten esas vuruş skilleri yakından çalıştığı 5li ve 3lü ok atma sistemidir,bunlar yakından yani rakibin dibinden yapılmaktadır,çok tehlikelidir yakındaki rakibi için ve iyi bir okçu zaten bunları kullanarak teke tekte adam alır.
Ha dersenki değişik skiller eklensin,eklensin ona bir şey demem ama şu an yok demek oyuna haksızlık olur.
Şöyle bir skil eklenebilir mesela 48 lvl üstüne çıkamadım oyunda okçuyla varsa böyle bir skil beni affedin,mesela yayla vurma olabilir rakibe(çok orjinal oldu biliyorum :D)

sentezz60

Üye
Dostum oyunu oynamadığın belli zaten.
Okçunun zaten esas vuruş skilleri yakından çalıştığı 5li ve 3lü ok atma sistemidir,bunlar yakından yani rakibin dibinden yapılmaktadır,çok tehlikelidir yakındaki rakibi için ve iyi bir okçu zaten bunları kullanarak teke tekte adam alır.
Ha dersenki değişik skiller eklensin,eklensin ona bir şey demem ama şu an yok demek oyuna haksızlık olur.
Şöyle bir skil eklenebilir mesela 48 lvl üstüne çıkamadım oyunda okçuyla varsa böyle bir skil beni affedin,mesela yayla vurma olabilir rakibe(çok orjinal oldu biliyorum :D)
Melee diyorum. 3-5 değil.
Rakibin yanına gidip Daggerla Vurup Buff alabilir. Defans kırabilir.
3-5 li ok ta atabilir ama.
Bi düzenleme gelmesi PvP için iyi olur.
Kaç kovala Uzaktan vur.
Millet Sıkılıyor Artık bu PvP den.

Louiss

Üye
Melee diyorum. 3-5 değil.
Rakibin yanına gidip Daggerla Vurup Buff alabilir. Defans kırabilir.
3-5 li ok ta atabilir ama.
Bi düzenleme gelmesi PvP için iyi olur.
Kaç kovala Uzaktan vur.
Millet Sıkılıyor Artık bu PvP den.
Neden çok geride kalmasına şaşırdınız ki? 2005 ko oyun sistemiyle aynı skilleri ve mekaniği kullanıyoruz. Özgün birkaç skill dışında, copy paste bütün skiller.

huseyin35

Üye
Okçu sınıfının PvP skill düzenlemeleri.

bir çok mmorpg de okçular sadece uzaktan değil yakın melee skilleride oluyor. PvP yi be oynanabilirliği dengelemek için.

Şuanki durum
okçular parti olduklarında güçlüler
Tek olduklarında güçsüzler

Okçunun skilleri düzenlense
Uzaktan attıgı skillerin bekleme süresi olsa.
yani Seri Seri uzaktan ok atamıcak.
Okçu skillerini kullandıktan sonra
Melee yakın dövüş skillerine geçicek güzel bir hasar çıkarmak için.

Normalde okçu uzaktan 10 saniyede 10 ok atıp 1000 hasar vuruyor diyelim

benim dediğim sisteme geçerse

7 saniyede 5 ok atıp 750 hasar vericek
Castingli skiller olucak bunlar
ama süreki bu skilleri atamıcak skillerin 10-15 saniye bir cd si olucak

7 saniyede 5 skill atıktan sonra 5-10 saniye bekleme süresi olucak.

işte burda Melee Skiller sevreye giricek
Okçu skilleri dolarken Melee Yakın dövüş skillere geçicek

5 saniyede 5 skill atıp 500 hasar vericek

eskiden 10 saniyede 1000 hasar verirken

şimdi 12 saniyese 1500 hasar vericek

bunun PvP sistemine fayadası çok olucaktır.

sadece yayınlardan gözlemlediğim buydu.

1 )melee nin şikayeti
warrior rogue priestler okçu partilerden . Altını çiziyorum PARTİ lerden .
Çünkü 8 okçu uzaktan vuruyor . Warriorlar priestler onları kovalıyor onlar kaçıyor onu kovalıyor . Sonra onlar onu kovalıyor o kaçıyor. Noluyorya bu nasıl PvP sistemi :)

2) okçuların şikayeti

okçularda dert yanıyor biz warriorlu rogueli priestli partilere giremiyoruz. Girip me yapalım onlarla oynayamıyoruz. Bizde mecbur 8 okçu parti kuruyoruz uzaktan vuruyoz ölürse ölyüyor. Ölmezse bizi kovalıyor biz kaçıyoruz. :)

Gözünüyü seviyim yıll olmuş 2021
Okçu karekterlerinin Dengelenmesi için
Tüm MMORPG lerde Okçu için Ayarlanmış
Buff veren CC Hasar veren güzel Melee skilleri var.

lütfen Sadece Eski Oyunlardan ESİNLENMEYİN
yeni oyunların mekaniklerinede bakın.

Ben oyunu oynamıyorum
Yayınları izliyorum
Sadece yayınlarda gördüğüm bu
Melee yayıncıyaa okçulardan kaçıyor kaçıyor ölmesse dönüyor kovalıyor koalıyor onlar kaçıyor
sonra adam oyundan sıkılıp yayını kapıyor çıkıyor gidiyor bu nasıl pvp sisteemi siyor
Olçularda uzaktan 1 tuşa bass bass bass kaç kovala kaç . Okçununda canı sıkılıyor.
nabıyorum bemya diyip Death valleyden sılılıp Yayını kapıyor.

Bu asas PVE

Son düzenleme:

Louiss

Üye
Umarım Yönetim Ekibi Verdiği Sözde Durur.
Tek Oyundan Değilde. Bütün Oyunların Güzel Noktalarından ESİNLENİRLER:
+1 inşallah. Ben eleştirilerimi oyun gelişsin diye yapıyorum. Tek bir oyun esintileri görmek istemiyorum, kimse istemiyor diye düşünüyorum.

Lolgamelol2

Üye
yani oyunun başka derdi yok o kadar sorun var herkes okcu skillerini konuşuyor

Louiss

Üye
yani oyunun başka derdi yok o kadar sorun var herkes okcu skillerini konuşuyor
Başka derdi de benim yukarıda ki copy paste meselesi, o konuyu herkes bildiği için arkadaşın actığı konuyla entegre ederek yazmaya çalıştım. Siz rahatsız olduysanız başka konularda görüş bildirebilirsiniz.

Zogguko

Üye
alfa2 de birinci amacım okçu mekaniğini testdi. malum oyunda okcu mekaniklerini sevmediğim için oynamıyordum, burada düzgün mekanikli bir okçuyla oynamak istiyordum. sonra yanımdaki warriorlar tokatlayıp geçerken ben çöp mekaniklere dayanamayıp, diğer sebepleri de ekleyince göreceğimi gördüm deyip silmiştim.
okçunun üzerinden geçilmesi şart. özellikle crossbow çöptü, diğerini pek denemedim.

sentezz60

Üye
Yapmalari gereken okçunun 60-70 olan Seri skillerinin . Hasari arttirilip , bekleme suresi konulmali.
Buna arternatif olarak bir çok yakın dövüşü destekliyecek Bıçak Dagger Skilleri eklene bilir.

Mesela hasar artiş buffu. Yavaşlatma . Zırh düşürme gibi skill düzenlemesi yapilabilir

gurktiger

Üye
Bu isteğinize göre sadece okçu sınıfı değil tüm sınıfların tekrar elden geçirilmesi gerekiyor.

JonathanPayne

Üye
Bence bir MMORPG'deki en başarılı denge türlerinden biri üçgendir. Savaşçı okçuyu öldürür, okçu büyücüyü öldürür, büyücü savaşçıyı öldürür.

Jackass

Üye

Sonunda benim demek istediğimi video'lu şekilde anlatan bir arkadaş çıkmış. Evet malum oyundan esinlenerek bir oyun yapılabilir ama combat sistemi tamamen hata. "R" combo ile makroyu engelleyemezsin. Ayriyetten ne okçunun ne de warriorun sabit seri skill'i olamaz. Asas gibi kendilerine skill bar dizmeleri ve bunları kombo halinde vurmaları gerek. Tek bir skill'e basa basa oyun olmaz bu tamamen bir hata. Kombat sistemi kesinlikle değişmeli.

raxkedi11

Üye
bazı oyunlara kendi mekaniği dışında bir şey eklendiğinde oyunu oynanmaz hale getiriyor. Malum oyuna getirilen yeni karaktere küfretmeyen kalmamıştı. O yüzden de oyunun kendi uhreviyetine uygun özellikleri geliştirilebilir eklenebilir. Ride of icarus un videoları atılmış okçuyu ordaki gibi yapsan kimse kesemez okçuyu yürüyerek milleti keser durur. Zaten bunun adına koxp deniyordu :D kısaca oyunun ana dinamiklerini bozmayan eklentiler yapılmalı buda iyi düşünülmeli.

huseyin35

Üye
bazı oyunlara kendi mekaniği dışında bir şey eklendiğinde oyunu oynanmaz hale getiriyor. Malum oyuna getirilen yeni karaktere küfretmeyen kalmamıştı. O yüzden de oyunun kendi uhreviyetine uygun özellikleri geliştirilebilir eklenebilir. Ride of icarus un videoları atılmış okçuyu ordaki gibi yapsan kimse kesemez okçuyu yürüyerek milleti keser durur. Zaten bunun adına koxp deniyordu :D kısaca oyunun ana dinamiklerini bozmayan eklentiler yapılmalı buda iyi düşünülmeli.
Pve kısmına eklenir dar görüşlü arkadaşım.

raxkedi11

Üye
Pve kısmına eklenir dar görüşlü arkadaşım.

pve ayrı pvp ayrı skill ağacı mı olacak sence gerçekten mantıklı mı bir düşün o zaman wariora da alan skilleri getirsinler, magelere mele atak getirsinler dediğin şey tamamen oyunun dinamiklerine aykırı dar dörüşlü arkadaşım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt