Okçuların Moblara Karşı Hasarının Düşmesi

Jigisup

Yeni Üye
85 cap in gelmesi ile beraber slot kavgalarına giriyoruz haliyle. Okçu oyuncular olarak bir clan kurduk ve 7 8 kişi exp kasmaya uğraşacağız. ancak suan kasabileceğimiz tüm moblara %10 dezavantajlı şekilde mücadele vermek zorunda kaldık. bunun niyeti amacı nedir okçu sınıfına işkence çektirmek mi? şuanda gerçekten adaletsiz bir durum var. multi pc vs insanları avlamaya mı çalışılıyor bilmiyorum ancak bu durum fazlasıyla üzücü. bu konuya lütfen bir şey getirin. 2211 ap ile xayroth a 1100 vurmak nedir gerçekten. 8 vixen 8 heavy set var vixen satıp asas mı olacağız okçu oynamak istiyorum benim keyfim bu neden exp kasarken mucadele edemiyorum.

Teoden22

Üye
Haddar 4 3 patch den önce gezen bilir. SLotların çoğu full okcu partilerin elindeydi. O yüzden alınan karar gayet mantıklı.

sbh

Üye
Haddar 4 3 patch den önce gezen bilir. SLotların çoğu full okcu partilerin elindeydi. O yüzden alınan karar gayet mantıklı.
Bir şeylere güzelleme yapmak için kılıf bulmayın. Hasar azaldı masraf aynı, madem çok okçu var diye yapıyorsun, e hasar düştü o skilli vurmanın masrafı niye azalmadı? Üstüne zerre kadar düşünmeden yapıştır nerfi geç, o moblara atılan skillerin manası neden aynı, itemin rprsi neden aynı şekilde geliyor?
Assaslara koysunlar 20m den vuran seri bıçak skilli, 3lü 5li bıçak kombosu.Okçuyu da tamamen kaldırsınlar. Yok şöyleyken hızlı koşma, yok şu moblara daha az vur, böyle bir karakter oluşma biçimi mi var?

Jigisup

Yeni Üye
Kardeşim okçunun elindeyse ben meleden daha çok mana yakıyorum günde 3 K mana atıyorum chara. Günde 10m farm yapıyor charım masraf çıkınca. Mele zaten ks atıyor. E şimdi tüm slotlar asas prilerin elinde niye winged vs harpy slotlarına bakılmıyor çöp charlarla farm atılınca o slotlar onlarla dolu olmuyor mu. Bir sınıf nasıl böyle geriye atılabiliyor

Pitou

Üye
Slotlar için Karakterlere Nerf ya da Bufflamak mantıklı değil. Bu şartlar altında herkes kendi jobuna buff diğer karakterlere nerf istiyor.
Çözüm: Her Karakterin her sınıfın kendisine ait 85 lvl exp slotu olması gerekiyor.

* Mage slotları : " Ağaç , Zombi , Goblin , Harpy" vb 85 lvle özel slotları olması gerekiyor bu mobları sadece mageler rahatlıkla kesebilmeli.
( Magelerin Death valleyde Toplu kesebileceği birbirine yakın Farm ve exp kasabileceği özel slotlar olması gerekiyor. )

* Warrior slotları: Boyutu yüksek , Ağır zırhlı , yüksek canlı , Fazla vuran moblar olması gerekiyor. Bu mobları diğer karakterler kesememeli.

* Asas slotları : Dağınık , Çabuk ölen , düşük zırhlı , düşük hpli moblar tasarlanması gerekiyor.

Ama bu mantığa göre en yüksek potu harcayan karakterler en fazla drobu ve expi alması gerekiyor.
Karaktere özel slotlar gelmediği sürece bu tartışmanın sonu yok.

GorrTheGodButcher

Üye
%10 nerf hiçbir şey ifade etmiyor. 2000 vuruyorsa 1800 vuruyor, 1500 vuruyorsa 1350 vuruyor. Tekli skilline nerf gelmesi makul değil okçunun. Bu haliyle 3lü 5li skillerine kesin bir nerf gelmesi gerekiyor. Bu skillere cool down eklenmeli. Hiçbir animasyon olmadan 8li vuruyorlar makroyla bu büyük bir saçmalık. Ek olarak, rangeli skiller çok uzaktan çalışıyor. Assas cc'yi çok uzaktan alabiliyor takım arkadaşına, priest dbyi çok uzaktan atabiliyor, okçu çok uzaktan vurabiliyor. Tüm joblar için bu range genişliğinin de nerflenmesi gerek.

Bu nerften sonra solo okçu bufflanabilir. Örneğin, archer ağacına soloyken işleyen (rush I, II gibi) yeni bir tekli skill eklenerek bir buff getirilebilir. Bu durum sc basmadan kill görevini yapan, pve'de elini kaldırmadan 3lü 5li makrosuyla çatır çatır mob keserek farm atan simitçilerin jobtan uzaklaşmasını sağlayacaktır. Nicelik olarak da joblar dengelenecektir dv'de.

DeadLegion

Üye
%10 nerf hiçbir şey ifade etmiyor. 2000 vuruyorsa 1800 vuruyor, 1500 vuruyorsa 1350 vuruyor. Tekli skilline nerf gelmesi makul değil okçunun. Bu haliyle 3lü 5li skillerine kesin bir nerf gelmesi gerekiyor. Bu skillere cool down eklenmeli. Hiçbir animasyon olmadan 8li vuruyorlar makroyla bu büyük bir saçmalık. Ek olarak, rangeli skiller çok uzaktan çalışıyor. Assas cc'yi çok uzaktan alabiliyor takım arkadaşına, priest dbyi çok uzaktan atabiliyor, okçu çok uzaktan vurabiliyor. Tüm joblar için bu range genişliğinin de nerflenmesi gerek.

Bu nerften sonra solo okçu bufflanabilir. Örneğin, archer ağacına soloyken işleyen (rush I, II gibi) yeni bir tekli skill eklenerek bir buff getirilebilir. Bu durum sc basmadan kill görevini yapan, pve'de elini kaldırmadan 3lü 5li makrosuyla çatır çatır mob keserek farm atan simitçilerin jobtan uzaklaşmasını sağlayacaktır. Nicelik olarak da joblar dengelenecektir dv'de.
Bunu ben de soyledim. 3lu 5liye cd getirilmesi sart. Sadece o da degil. Tekli skiller de az vuruyor ama cd yok ya da cok az. Teklilerin de cdsinin artirilmasi ama skillerin daha fazla vurmasi gerekiyor. Skillere cd getirip duz vurus mekanigi eklemeleri de sart duz vurusu yok okcunun. Diger taraftan okcunun menzili cok uzun bence silahlarin menzili 20 25 metre arasi olmali. O zaman rush skilini de duzeltip asasla ayni hizda kosmasini saglayabilirler.

GorrTheGodButcher

Üye
Bunu ben de soyledim. 3lu 5liye cd getirilmesi sart. Sadece o da degil. Tekli skiller de az vuruyor ama cd yok ya da cok az. Teklilerin de cdsinin artirilmasi ama skillerin daha fazla vurmasi gerekiyor. Skillere cd getirip duz vurus mekanigi eklemeleri de sart duz vurusu yok okcunun. Diger taraftan okcunun menzili cok uzun bence silahlarin menzili 20 25 metre arasi olmali. O zaman rush skilini de duzeltip asasla ayni hizda kosmasini saglayabilirler.
katılıyorum bu önerilere, gayet mantıklı elinize sağlık.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt