Öneri Olumsuzluklar

Deathdance

Üye
Selamun aleyküm öncelikle.. Nerden başlasam bilemedim ama kendi düşüncelerimi sizlere yansıtmak istedim.. Lütfen sonuna kadar okuyun illaki dikattinizi çekecek bir madde vardır..

1.ci husus olarak şunu belirtmek istiyorum. Oyunda item drop düşürmesi zorken 1,2,3 5, 10, 15 vs.. saatlerce farm atıp item alan yada alamayan yada tatmin olup yada olamayan arkadaslar için söylemeden edemedim.. (MMORPG oyunlarında vazgeçilmez olan MAKRO olayından bahsetmek istiyorum.) Şimdi bir insanın günlerce
hemen hemen hergün farm atıp ister item düşsün ister düşmesin, Bu adam El ile nasıl oynamasını bekliyor bu yönetim.
Sayın burhan bey 10 saat el ile kasabilirse herkesin burhan bey gibi olması lazım tabikide mümkün değil bugun kasar yarın kasmaz yapamaz çünkü item alma yada alamama durumu olunca süreklilik olmuyor.. helede sabah işe gidenler akşam gelip 5 saat farm atim diyenler şu an oyunda yoklar tamamen işsiz kişiler şu an oyunu oynamakta.. Makro olayı farmer olan çoğu kişinin kullandığı, ve bazıları kendini kullanmıyorum kabul etmeme gibi bir lüksleri var ve kullandığı halde karşı tarafı sürekli makro diye suçlamalarda bulunanlarda ayrı..
Bu Tarz oyunu oynayanların %90 ı kullanıyor kimsede bunun aksini söyleyemez Konu altına ben kullanmıyorum diye yazan kişi zaten %10 luk kesim içindedir .. Bunun için Rise online yönetimi için şunu söylemek istiyorum Z blok gibi captcha kodu gibi Sözde önlem almaya calışan ve makrosuz klavyeden target için Z tuşuna basanları bile aynı kefeye koymuş durumda.. klasik olarak 1vs1 atanlar zaten meşhur 2 si makrolu kesilen kesene sen makrosun diyor

2. bu madde'de şunu belirtmek istiyorum oyun yönetimi %100 çözüm üretemiyor oyun hatalarında nisan ayında erken erişimden bu yana
npc tıklanınca ekran üst ortasında olan can bar oynar mı hangi mmorpgsinde oynadığını gördünüz mob un can barı mouseye yapışıyor mouse nereye gitse oraya gidiyor hiç bir oyunda böyle birşey görmedim.. ölen mob ayakta respawn olana kadar sürekli leşe odaklanma leşe vurma devam ediyor.. önemli olan oyunu yapmak değil yapılan birşeyde sorun varsa onu çözmek gidermek.. Burda bir eksiklik olarak eleştiriyorum yapımcı yönetimi çünkü %100 fixleyemiyorlar önce bir iş eksiksiz olarak bitirilsin sonra baska işlere el atılsın. yok yeni map yeni bişeler derken konun başlarında belirttiklerim halen devam etmekte.. bir inşaat yapılırken dış sıvası yapılmadan merdivenler kaba taslak halde adam pencere takıp hemen eve taşınma gibi, la dur önce insaat bitsin acelen ne.. oyunun gidişatıda bu duruma benziyor

3.cü olarka forumda bürsürü konu altında o kadar kişi şu captcha kodunu okuyamıyorum diye haykıra haykıra yorum yazarken
yönetim bu kişileri dikate alıp mudahale bile etmedi.. çünkü yönetim yeni birşeyler katmaya calıştıklarından arızaları sorunlar istekleri çok dikate almadığını görüyorum.. konular ve yorumlar halen mevcuttur ben inceledim yorumlar okurken keyif ile gülerek okudum.. çünkü burda gülünmesi olan kişiler bu sorunu çözmeyen kişilerdir..

4.cü maddemde de buf yada wolfümü silim derken bufu yada wolfü siliyorum.. istediğim zaman istediğim bufu silemiyorum yeri geliyor buf cubugunu oynatmak zorunda kalıyorum yeri geliyor 2 defa yerine defalarca tıklamam gerekiyor.. bu sorunlar sizce önemlimi evet bence önemli çünkü sürekli Görsel olarak ekranımda var olan birşey sürekli yukarıdada belirttiğim gibi mob kesiyorum yeri geliyor can bardan bahsetmiştim çünkü bunlar GÖRSEL Sorun Görsellik sorunlarına önem veriniz..

Evet arkadaşlar Şu an içimde biriken bir söyleyipde sözde güncelleme notlarında yaptık diye halen devam etmekde olan sorunlar % 100 olarak olmamakta ve halen devam etmekde olan şeylerdir... topluluk en çok ne istemişse Captcha kodumu font mu yazı mı değiştirin ama yok şunu görüyorum ne kadar çok şikayet olursa yapmayalım.. 1 yada 2 kişinin dediğini yapalım yanlış bence

Alkoer

Üye
Geçen beni makro diye şikayet eden video filan çeken bir arkadaş vardı. Oysa ben bp ile hem 25lv arkadaşı kasıyordum hemde mino düşer diye cyclops kesiyordum. Makro olmadığı için ceza almadım.

Zindan da aynı partiye denk geldik. Arkadaşı izledim bossları keserken o kadar harika 3-5 kombo yapıyorki şiir gibi. Hiç kaçırmıyor skill. Kapat o makroyu ben şikayet edicem dedim. Baktım oyun tarzı hemen değişti. Elle yapınca skill kaçırmalar, animasyonu cancel yapamamalar başladı.

Okçu adam makro yok diyorsa %99.9 yalandır.

Söylediğiniz konularda da kesinlikle haklısınız. Oyunun en basit mekanik unsurlarında bile düzeltilmeyen hatalar mevcut.

Ben o kadar hata ve bug varken neden mağazaya bi ton görsel öğe ekleniyor diye sitem edince iki ekip birbirinden bağımsız cevabı almıştım.

Dediğiniz gibi buff silinmiyor, ses ayarı kayıt olmuyor, bazen adam tıklanmıyor, parti chat çalışmıyor, yaratık ölünce hala ayakta durutor, yürürken ağacın yaprağına tıklasan geri koşmaya başlıyorsun daha birçok basit hata var.

Bu hatalar varken başka bir alanda getirilen yenilik kötü reklamdan başka birşey değil.

Umarım 75lv de bu mekanik hatalar katlanarak devam etmez.

Deathdance

Üye
Geçen beni makro diye şikayet eden video filan çeken bir arkadaş vardı. Oysa ben bp ile hem 25lv arkadaşı kasıyordum hemde mino düşer diye cyclops kesiyordum. Makro olmadığı için ceza almadım.

Zindan da aynı partiye denk geldik. Arkadaşı izledim bossları keserken o kadar harika 3-5 kombo yapıyorki şiir gibi. Hiç kaçırmıyor skill. Kapat o makroyu ben şikayet edicem dedim. Baktım oyun tarzı hemen değişti. Elle yapınca skill kaçırmalar, animasyonu cancel yapamamalar başladı.

Okçu adam makro yok diyorsa %99.9 yalandır.

Söylediğiniz konularda da kesinlikle haklısınız. Oyunun en basit mekanik unsurlarında bile düzeltilmeyen hatalar mevcut.

Ben o kadar hata ve bug varken neden mağazaya bi ton görsel öğe ekleniyor diye sitem edince iki ekip birbirinden bağımsız cevabı almıştım.

Dediğiniz gibi buff silinmiyor, ses ayarı kayıt olmuyor, bazen adam tıklanmıyor, parti chat çalışmıyor, yaratık ölünce hala ayakta durutor, yürürken ağacın yaprağına tıklasan geri koşmaya başlıyorsun daha birçok basit hata var.

Bu hatalar varken başka bir alanda getirilen yenilik kötü reklamdan başka birşey değil.

Umarım 75lv de bu mekanik hatalar katlanarak devam etmez.
walla reis dediklerine katılıyorum hatalar o kadar çok varki say say bitmiyor ama çözüm yok malesef
yeni birşeyler gelecekte işte bu yenilikler yüzünden varolan hatalar giderilmiyor.. oyuna giriyorsun adam uzun yazı yazıyor tamamı görünmüyor chatten çünkü satır atlatma denen birşey yok pencereyi uzatıcaksın ki öyle okuyacaksın.. Pencere oyunun ilk girişindeki pencereyi baz alıp satır atlatılması yapılması olması lazım kişinin pencereyi uzatıpda o yazıyı okumak için uğraşmaması lazım... yenilik yeni maptir bişeler istemiyoruz hatalar sorunlara önem verilmiyor.. ama şunuda görüyorum userler kaçmasın tekrar toparlıyalım diye sorunları gidermek yerine yeni bişeler katmaya calısıyorlar.. ve mevcutta halen oynamakta olanları nasıl bezdiririz edasında sanki anlamadım gitti bu olayı zaten amaç kazanmak mı o kişileri kaybetmek mi..

firatikra3321

Üye
yazdıklarını dikatle okudum son soruna cevap vereyim aslında kazanmaya çalışırken kaybediyorlar. bugün gelen z blok olayı çok saçma z blok yiyorsun dc oluyorsun tam bir fiyasko yapayım derken bozuyorlar sık sık güncelleme geliyor ortada bişey yok :) en kötüsü eleştriye kapalılar eleştiremiyorsun diskortta exp ile ilgili ufak bişey yazmıştım bende saygı sevgi çerçevesinde direk banladılar orda kardeşim eleştriye gelemiyorsanız madem sohbeti kapatın kimse yazmasın.
ikincisi keyfi ban atıyorlar ekran başında elle kasan adamı nasıl banlıyorsun ? bunun youtubede örnekleri var
insanları farmdan bezdirdiler öyle bişeyki resmen kimse oynamasın diye uğraşıyorlar aslında demin 20 dk oynadım z blok geldi oyundan attı kapadım oyunu girmedim daha.
daha 2 3 ay öncesine kadar LK ve PK lar dolu olurdu dorion 3 ce kadar ful olurdu smdi dorionlar bomboş yazılımcılar acemi yönetimdekiler basiretsiz ve eleştriye kesinlikle kapalı normalde mmorg oyunlarında güncelleme geldiğinde insanlar heyecanla bekler biz korkuyla bekliyoruz. şu makro olayınada deyinmek gerekirse eminim burhan hocada zamanında makronun kralını yapmıştır :)

herşeyin hayırlısı olsun

Deathdance

Üye
yazdıklarını dikatle okudum son soruna cevap vereyim aslında kazanmaya çalışırken kaybediyorlar. bugün gelen z blok olayı çok saçma z blok yiyorsun dc oluyorsun tam bir fiyasko yapayım derken bozuyorlar sık sık güncelleme geliyor ortada bişey yok :) en kötüsü eleştriye kapalılar eleştiremiyorsun diskortta exp ile ilgili ufak bişey yazmıştım bende saygı sevgi çerçevesinde direk banladılar orda kardeşim eleştriye gelemiyorsanız madem sohbeti kapatın kimse yazmasın.
ikincisi keyfi ban atıyorlar ekran başında elle kasan adamı nasıl banlıyorsun ? bunun youtubede örnekleri var
insanları farmdan bezdirdiler öyle bişeyki resmen kimse oynamasın diye uğraşıyorlar aslında demin 20 dk oynadım z blok geldi oyundan attı kapadım oyunu girmedim daha.
daha 2 3 ay öncesine kadar LK ve PK lar dolu olurdu dorion 3 ce kadar ful olurdu smdi dorionlar bomboş yazılımcılar acemi yönetimdekiler basiretsiz ve eleştriye kesinlikle kapalı normalde mmorg oyunlarında güncelleme geldiğinde insanlar heyecanla bekler biz korkuyla bekliyoruz. şu makro olayınada deyinmek gerekirse eminim burhan hocada zamanında makronun kralını yapmıştır :)

herşeyin hayırlısı olsun
Burhan hoca yı bilmem de ekipte kralı var zaten o olayın ap ayrı dünyası pri dehası olan mehmet abi çoğu kişinin idolü zaten.. row asistanı yapan adam

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt