Oyun Hakkındaki Genel Sorunlar ve Yanlış Anlaşılmalar.

TheKRZM

Üye
Katılım
17 Ara 2020
Mesajlar
60
Puanları
8
Arkadaşlar oyun açıldığı andan itibaren forumu takip etmeye ve sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Ancak dikkat ettiğim bir kaç husus var bu konuda tüm arkadaşlara yardımcı olabilmek adına bir konu açma gereksinimi hissettim. Kendi sistemim i5 6200u 8GB 1600MHZ RAM 240GB SSD GT940M Ekran kartlı bir notebook olmasına rağmen oyuna 2-3 denemden sonra ancak girebiliyorum. Ancak forumda bu tür konuları gördüğüm için tekrar tekrar konu açmaya gerek durmuyorum.


Oyuna girerken beyaz-siyah ekran hataları, karakter kurulumunu yaptıktan sonra yaşanan problemler.

Sayın arkadaşlar oyun açılalı 24 saat olmadı ve hiç bu kadar kullanıcı ile test edilmedi. Alfa-Beta aşamaları bu sorunların tespiti ve çözümü için yapılan aşamalardır ve bu aşamalarda oyuna giren arkadaşlar bu bugları ve sorunları bulup oyun yönetime bildirmek için oyunda bulunuyorlar bu mantık ile hareket edip yapıcı kelimeler ile sorununuzu aktarırsanız daha hızlı ve net çözümler alacaksınız.

Bilgisayarım oyunu kaldırmıyor. Benzeri muadil oyunları çok rahat oynuyorum ama bu oyuna giremiyorum, girsemde karakter hareket dahi etmiyor.


Muadil oyunlardan kastımın KO olduğunu forumdaki herkes çok net biliyor. Şöyle bir kıyaslama yapmak gerekirse dünya üzerindeki bütün online oyun severlerin ilk 5 listesinde bulunan WOW ( World Of Warcraft ) 2004 yılında piyasaya çıkmış sonrasında ise Grafiklerini ve arayüzünü UE4 ile yenilemiştir. Herhangi bir grafik arayüz yenilemesi yapmayan sadece mevcutta değilşiklik yaparak ilerleyen bir oyunla lütfen kıyaslama yapmayınız. Gerek harita boyutu gerekse grafikler piyasada artık normal diyebileceğimiz sistem gereksinimlerini istiyor sadece. Core 2 Duo işlemcili 2GB Ram sahibi makinelerde oynanan bir oyun olmayacağını bilerek bu oyunu indirip kurmayı deneyiniz. Counter Strike 1.5 oynadığınız bilgisayarda PUBG oynayamıyorsunuz buradan pay biçin lütfen.Karakterlerin Damage-Defans-Resistleri Hakkında yazılan yorumlar.

Yine test aşamasında olduğumuzu unutup böyle olur mu kardeşim bu damage ne böyle diye yalnış zamanda isyan ettiğimiz bir konu da budur arkadaşlar. Bu tip damage resist gibi problemler alfa süresinde değil genelde Closed Beta sürecinde Sık iletişim kurulan bir alanda belli bir oyuncu ekibi çözüme kavuşturulur. Şuan ki süreçte yapılacak işlemler daha çok grafik optimizasyonları ve client kaynakları hatalar üzerine kuruludur.


Bunun yanında oyun yönetiminin hatalı olduğu bazı noktalara bende değinmeden geçemeyeceğim. Oyunun RAR hali bile 17GB gibi bir boyutta ve ülkemiz interneti aşikar bir durumda. Launhcer çok problemli bir durumda ve bu sorunu önceden tahmin edip en full paketi alternatif sitelere upload ederek insanları farklı kaynaklara yönlendirmeleri gerekirdi.


NOT: Lütfen eklememi istediğiniz noktaları belirtin. Alıntı yaparak konu altına sürekli ekleyeceğim.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt