Öneri Oyun içi bazı sorunlar ve önerilerim

Brunkrow

Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
20
Puanları
3
Merhaba, oyunun alfa testine girip rogue olarak gerek PK, gerek 1v1 bir miktar zaman geçirdim. Gayet iyi bir iş çıkarılmış, oyunu çok beğendim. Oyun şu an alfa testinde olduğu için pek tabii bir takım sorunlar var, buraya güzel geri dönüşler yapılırsa yönetimin bunları çözebileceğine eminim. Şimdi gelelim sorunlara.


Gözlemlediğim ve oyuncuyu sıkabilecek bazı sorunlar, öneriler:

1) Öncelikle sanıyorum ki herkes bu sorundan yakınıyor, olmazsa olmazımız ve bence üstesinden çok zor gelinebilecek bir durum, oyunun grafikleri en düşükteyken bile, şu an alfada oynadığımız haliyle bu oyun Türkiye standartlarındaki ortalama bir bilgisayara hitap etmiyor. Ciddi bir optimizasyon düzenlemesi gerek.
Ortalama bir bilgisayarım var ve i7-9750H işlemci, NVIDIA GTX 1060 ekran kartı ile SSD'ye kurup oynadığım oyundan "düşük-orta" ayarda aldığım ortalama fps 45-50.

2) Karakterlerin bazıları ışınlanarak(takılarak) hareket ediyor.

3) Bazı karakterlerde görüntü bugu oluyor, itemleri ve zırhları birbirinden ayrılıyor, hareket ederken sanki 2 kişiymiş gibi gözüküyorlar. Silahları veya her neyiyse klonlanmış gibi bir kaç parça önden, zırhı arkadan, ikisi birliklte eş zamanlı şekilde iki parça birden hareket ediyor.

4) Skilleri atarken skill sektiğinde bunu bize belirtecek herhangi bir animasyon, skill bardaki seken skillin ikonu üstünde herhangi bir iptal olma belirtisi vs. gözükmüyor, skill barda skiller dümdüz durduğu ve vs ortasında skill atamadığım için bir ara tüm klavyem kilitlendi sandım, meğerse skill sektirmişim diğer skilleri atamıyormuşum. Vs sırasınca zaten "W" ile animasyonumuzu iptal ettiğimiz için skillin sektiğini dümdüz duran ikonlara bakarak anlayamıyoruz. Skill bekleme süresine giriyormuş gibi olup sektirdiğimizde tekrar geri dolabilir ve böylelikle skillin sektiğini ve tekrar skill kullanmak için bir süre beklememiz gerektiğini anlayabiliriz.

Şimdilik gözlemleyebildiklerim bunlar, oyunu daha iyiye taşıyabilmek için oynadıkça diğer joblarda gözlemlediğim sorunları da ekleyeceğim.
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt