İstek Oyun içi Karakter İsim Renkleri ....

Pitou

Üye
Merhabalar;
Oyunda Mavi ve Kırmızı renkleri okumakta çok zorluk yaşadım. Oyunda ki Işıklandırmaya göre isimlerin okunması daha da zorlaşıyor. Örnek aşağıda ki fotoğrafta gösterdiğim gibi beyaz bir taşa yaklaştığında isim hiç gözükmüyor.

Beyaz renk isimlerde okunuyor fakat beyaz renk oyunu çok basit ve kalitesiz gösteriyor. Beyaz renk ' in tamamen kaldırılması görüşündeyim.
Herkes karakter renk 'ini mavi görmeli mavi geliştirilmeli okunacak seviyeye getirilmeli renk 'in karakterle ve karakterin kıyafetleriyle bütünleşmesi gerekiyor ne fazla koyu ne fazla soluk olmaması ve okunma oranının arttırılması lazım. Ben debuff attığımda rakip oyuncunun ismini verebilmem gerekiyor ama okuyamıyorum isimleri...
Party üyeleri alındığında oluşan SARI renk şu an için fena değil okunma oranı en yüksek renk olmuş şu an ona karşı bir eleştirim yok.
Oyundaki bütün mobların (canavarların) isimleri "KIRMIZI RENK" olmalı Yeşil renk çok basite kaçmış kaliteyi düşürmüş.
indir (2).png
indir (1).png
indir.png
indir (3).png
indir (4).png

Son düzenleme:

_ Fc_KraL

Üye
ben hiçkimsenin nickini anlamadım bikere bile okuyamadım zye alsam bile üstten yine okumadım okadar silik küçükki dikkatimi çekmedi

atillademirci12

Üye
Merhabalar;
Oyun da Mavi ve Kırmızı renkleri okumakta çok zorluk yaşadım. Oyunda ki Işıklandırmaya göre isimlerin okunması daha da zorlaşıyor. Örnek aşağıda ki fotoğrafta gösterdiğim gibi beyaz bir taşa yaklaştığında isim hiç gözükmüyor.

Beyaz renk isimlerde okunuyor fakat beyaz renk oyunu çok basit ve kalitesiz gösteriyor. Beyaz renk ' in tamamen kaldırılması görüşündeyim.
Herkes karakter renk 'ini mavi görmeli mavi geliştirilmeli okunacak seviyeye getirilmeli renk 'in karakterle ve karakterin kıyafetleriyle bütünleşmesi gerekiyor ne fazla koyu ne fazla soluk olmaması ve okunma oranının arttırılması lazım. Ben debuff attığımda rakip oyuncunun ismini verebilmem gerekiyor ama okuyamıyorum isimleri...
Party üyeleri alındığında oluşan SARI renk şu an için fena değil okunma oranı en yüksek renk olmuş şu an ona karşı bir eleştirim yok.
Oyundaki bütün mobların (canavarların) isimleri "KIRMIZI RENK" olmalı Yeşil renk çok basite kaçmış kaliteyi düşürmüş.
Ekli dosyayı görüntüle 1556Ekli dosyayı görüntüle 1557Ekli dosyayı görüntüle 1558Ekli dosyayı görüntüle 1559Ekli dosyayı görüntüle 1560
Bende katılıyorum buna

Lolgamelol2

Üye
Bu konuda çok geriler hiç üzerine çalışmamışlar sanki hiç bir nick nameyi okuyamıyorum

huseyin35

Üye
Okunaklı olması yanı sıra, karakterin leveli ile mob arasında bağ kurması lazım. Örn. Mob level karakter levelinden çok yüksek ise kırmızı, çok düşük ise beyaz ve aralardaki diğer renkler. Ayrıca mob hp'leri de mob'un guclugune gore farklilik gostermeli vs vs

Justice

Yönetici
Game Designer
Renkler değişir, tonlar değişir. Açık betaya kadar tüm sistem ve mekaniklerin altyapısı oluşturuluyor. İstediğimiz gibi çalıştırmadıktan sonra renklerle uğraşırsak bu gereksiz bir uğraş olur. Onlara da zaman gelecek. Yaratıkların seviyesi var zaten. Sizden güçlü olup olmadığı, hangi gruba ait bir yaratık olduğu, varsa güçlü yanları gibi her şey görünebilecek. Ama önce yaratığın mekaniklerini iyi bir şekilde oturtmadan renk tonlarıyla uğraşırsak yanlış yolda oluruz.

MiTKOnLine

Üye
Renkler değişir, tonlar değişir. Açık betaya kadar tüm sistem ve mekaniklerin altyapısı oluşturuluyor. İstediğimiz gibi çalıştırmadıktan sonra renklerle uğraşırsak bu gereksiz bir uğraş olur. Onlara da zaman gelecek. Yaratıkların seviyesi var zaten. Sizden güçlü olup olmadığı, hangi gruba ait bir yaratık olduğu, varsa güçlü yanları gibi her şey görünebilecek. Ama önce yaratığın mekaniklerini iyi bir şekilde oturtmadan renk tonlarıyla uğraşırsak yanlış yolda oluruz.
Konuyu açan arkadaşın dediklerine katılıyorum ve ileride ilgilenilmesi gereken konulardan biri. Fakat en son işlerden biri. Ekibin şuan çok daha önemli işlere mesai harcadığını duymak beni ayrıca mutlu etti. Şahsi görüşüm bu tarz renklendirme olsun yazı karakterleri olsun yani kısacası çok basit işler diyelim, her şey bittikten sonra oturup bir günde halledebilecekleri hususlardır diye düşünüyorum. Biz bu oyunun tadını az da olsa aldık. Bugün de çıksa üç sene sonra da çıksa tadına bakmaya devam edeceğiz. Hatalar mutlaka olacaktır ve olmalıdır da çünkü hata insanı yeni şeyler denemeye yöneltir, bu da bizlere belki yeni etkinlikler olarak geri dönebilir. En azından işinin başında ve bu sektörde sadece para değil iyi şeyler yapmayı hedefleyen bir ekip var. Bizler de bundan nemalanıp iyi bir oyun deneyimine sahip olacağız. Söyleyeceklerim bu kadar. İyi forumlar..

Milano34

Üye
bence 1 tık yazılar kalınlaştırıla bilir.! çok fazla ince yazılar

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt