Oyun İçi Renklerin Önemi hk.

JohnPlane

Üye
Alpha' yı çok sabırsız şekilde bekleyen oyunculardan birisiydim açtığım konular ile de görmüştür bir çoğunuz fakat ben alpha'yı 1 veya 2 saatten fazla oynayamadım beni çekmedi. Alpha olduğunu bildiğim için çok umursamadım ama ciddi bir problem olduğunu belirtmek istiyorum. Oyun içi renklerin değişmesi lazım renkler çok soluk ve kendine çekmiyor hem itemler hem çevre deniz hariç her taraf soluk renkli gerçekten çok sıkıcı. İtemlerin gerçekten radikal şekilde değişmesi lazım onların görüntüsü çekici gelmezse oynamamız mümkün değil.

Oyunu gördük tadını aldık artık biliyoruz. Bu saatten sonra acele etmeden gereken şeylerin yapılması gerekiyor bize düşende bekleyip destek olmak hayırlısı olsun diyorum. Gerekli radikal değişimleri yapabilirsiniz umarım.

Gorakrısky-Mehmet

Üye
Sarı ve mavinin tonları bana o kadar abartılı geldi ki bütün süslemeler olsun itemler olsun diğer renkler çok sönük kalmış

AnilVural

Üye
Ben sahil kısmını beğendim aslında. Epic ayarlarda oynarken görüntüler fena gelmemişti.

Lolgamelol2

Üye
Renklerde bir sıkıntı var cekmıyor insanı daha canlı olması lazım

LosTurcos

Üye
Evet ben özellikle bu sıkıntıyı görmeyim diye monitörün renk modlarını değiştirip oynadım. Kesinlikle sarı sarı değil kırmızı kırmızı değil herşey soluk cansız renksiz

CarLions

Üye
Alpha' yı çok sabırsız şekilde bekleyen oyunculardan birisiydim açtığım konular ile de görmüştür bir çoğunuz fakat ben alpha'yı 1 veya 2 saatten fazla oynayamadım beni çekmedi. Alpha olduğunu bildiğim için çok umursamadım ama ciddi bir problem olduğunu belirtmek istiyorum. Oyun içi renklerin değişmesi lazım renkler çok soluk ve kendine çekmiyor hem itemler hem çevre deniz hariç her taraf soluk renkli gerçekten çok sıkıcı. İtemlerin gerçekten radikal şekilde değişmesi lazım onların görüntüsü çekici gelmezse oynamamız mümkün değil.

Oyunu gördük tadını aldık artık biliyoruz. Bu saatten sonra acele etmeden gereken şeylerin yapılması gerekiyor bize düşende bekleyip destek olmak hayırlısı olsun diyorum. Gerekli radikal değişimleri yapabilirsiniz umarım.
Cidden itemler setler kötü duruyor bir şekli yok insanın itemler baktıkca ne güzel item var demesi lazımdı ama Rise de öyle bir durum yok inşallah düzelir.

User

Üye
Cidden itemler setler kötü duruyor bir şekli yok insanın itemler baktıkca ne güzel item var demesi lazımdı ama Rise de öyle bir durum yok inşallah düzelir.
1609078046466.png

Discord'ta şöyle bir armor paylaşmışlar, gayet güzel olmuş.
Normal mapping'e biraz daha çalışılırsa uçar bu armor. Bump (çıkıntı), dent (girinti) biraz daha belli olursa harika olur.

BelaOkuyan

Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1509

Discord'ta şöyle bir armor paylaşmışlar, gayet güzel olmuş.
Normal mapping'e biraz daha çalışılırsa uçar bu armor. Bump (çıkıntı), dent (girinti) biraz daha belli olursa harika olur.
biz optimize için çıkıntı girintileri azalttırmaya çalışıyoruz siz arttırmaya :D sonra pazar alanınıda 5 fps ile oynayın. mmo için kaliteli doku yeterlidir, fazla geometri kalablıkta kasmaya neden olur.

renk olayı benim ilk 2005 de vice city ve gta 3 arasındaki gözlemimde olmuştu. gta 3 de adamın kıyafetlerini ne kadar renkli yapsakta oyunda soluk gözüküyordu. sonra farkettim oyunda renk paleti vardı ve oyunu hep soğuk gösteriyordu, bu oyunun konusu yapısıydı. aynı şey vice city de tam tersiydi, rengarenkti ve aslıdna ikiside aynı grafikti.

bu oyunda da bir renk sıkışması var, yeşil sarı mavi tonlarda sıkışıyor. ne kadar doku olsada gözüm herşeyi tek düzey görüyor. kesinliklikle bu renk paleti düzeltilmeli. bir filtre söz konusu ise iptal edilmeli.

User

Üye
biz optimize için çıkıntı girintileri azalttırmaya çalışıyoruz siz arttırmaya :D sonra pazar alanınıda 5 fps ile oynayın. mmo için kaliteli doku yeterlidir, fazla geometri kalablıkta kasmaya neden olur.

Hangi fazla geometriden bahsediyorsun?
İstersen yorum yapmadan önce normal mapping nedir bir öğren.

Bilmeyen arkadaşlar için cevabı vereyim. Sadece texture loading time artar. Yani oyun açılırken veya teleport olduktan sonra haritanın yüklenmesini beklerken 3 saniye fazla beklersin. Hepsi bu...

BelaOkuyan

Üye
Hangi fazla geometriden bahsediyorsun?
İstersen yorum yapmadan önce normal mapping nedir bir öğren.

Bilmeyen arkadaşlar için cevabı vereyim. Sadece texture loading time artar. Yani oyun açılırken veya teleport olduktan sonra haritanın yüklenmesini beklerken 3 saniye fazla beklersin. Hepsi bu...
tamam sen biliyorsun ben bilmiyorum.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt