Oyun nasıl bu duruma geldi ?

Pitou

Üye
Günde 3-4 saat oynayarak hatrı sayılır bir priest yaptığımı düşünüyorum. Mümkün mertebe farm, biraz upgrade ve biraz da pazar yaparak olmaması imkansız gibi geliyor bana.
Evet muhakkak şans faktörü var ama devasa şekilde değil. 3 ayda hala npc setle geziliyorsa bence bir yerde oyuncuda bir sorun vardır.
Son olarak full + full gezmeleri çok normal bosslardan gelen droplar satın alınabilir ya da belli klanların 1-2 çarı boostlaması olabilir.
Farm yaparak +8 epic kalkan , uniq taki set alabildin mi ? Ben standart düşük seviye karakterlerden bahsetmiyorum. Parayla full eşyalı oyunculara isyanım.

HypnotiC

Üye
Oyunda ismini vermek istemeyeceğim bazı oyuncularda +8 mino, +8 war scy, +8 armor setler ,Uniq takı setler ,+7 uniqler vb. oyuncuların sayısı artmaya başladı. Soru 1 bu oyuncular bu eşyaları Farm yaparak mı yaptı ? Emek mi verdiler ? Bu eşyaları yapmak için ne yaptılar ? Ben oyunu başından beri oynayan bir insanım. Görev setlerle geziyorum. Vitality set , bir kaç düşük seviye nadir takıyı zar zor yaptım. Parası olan oyuncularla aramızdaki makas neden bu kadar açıldı ? Adam oynamayı bilmiyor geliyor beni Parasıyla dövüyor. Bu gerçekten zoruma gidiyor. Biz bu oyuna başlarken Rise online bunları yapmayacak Parası olanlar değilde gerçekten oyunda zaman geçiren insanların ön planda olduğu bir oyun olacak ümidiyle geldik . Görüyorum ki her şey daha kötüye gidiyor.

Şimdi soruyorum size ben +8 silah +8 set ve uniq takı seti parayla alan adamlara sadece oyun oynayarak nasıl ve kaç yıl içinde yetişecem ?

* Kimseyi karalama gibi bir niyetim yok bu eleştiriyi yapmak benim hakkım :( Konu kapatılırsa çok büyük hayal kırıklığına uğrarım yapmayın :(
Dostum tüm MMO oyunlarının geneli para ile bir yerlere gelmedir. kısaca sömürge bir sistemdir. bu gibi şeylerle karşılaşmak istemiyorsan MMO oyunlarından uzak durmanı tavsıye ederım. Call of duty warzone pubg valorant lol gibi oyunlar oynayabilirsin. veya normal hikayeli oyunlar oynayabilirsin. hıc bir oyunda emek vererek birşey yapamassın yapsanda yıllarını alır hayatını bitirir. ve işin sonunda bir bakarsın adam 1 saatte basmış 50 k 100k yı senınle dalga gececek kadar ıtem yapmıs :D kısaca boş yani

Sercio

Üye
Alan razı, satan razı, oynatan razı durumu var, bence oyunun en az %50 popülasyonu gb satıp para kazanma kafasında, yayıncı dersen gb alım satımına karşı hicbir aksiyon veya yaptırım yok aksine çatır çatır gb satan siteler sponsor listesinde en başta.

HypnotiC

Üye
Günde 3-4 saat oynayarak hatrı sayılır bir priest yaptığımı düşünüyorum. Mümkün mertebe farm, biraz upgrade ve biraz da pazar yaparak olmaması imkansız gibi geliyor bana.
Evet muhakkak şans faktörü var ama devasa şekilde değil. 3 ayda hala npc setle geziliyorsa bence bir yerde oyuncuda bir sorun vardır.
Son olarak full + full gezmeleri çok normal bosslardan gelen droplar satın alınabilir ya da belli klanların 1-2 çarı boostlaması olabilir.
adamın bahsettiği mino +8 full set +8 unıq takılar bunları farm upgrade pazar 3 ayda olacak işler değil. 100-150 k ıtemlerden bahsedıyoruz 3 ayda bu ıtemler yapılıyorsa ben işi gücü bırakayım direk bu işe kendimi adayayım :)

Hedvein

Üye
adamın bahsettiği mino +8 full set +8 unıq takılar bunları farm upgrade pazar 3 ayda olacak işler değil. 100-150 k ıtemlerden bahsedıyoruz 3 ayda bu ıtemler yapılıyorsa ben işi gücü bırakayım direk bu işe kendimi adayayım :)
iyi de kanka bunlar 1-2 kişi oyunun tamamı değil ki, kaç tane unique drop set var oyunda da kaç oyuncu taksın :D

zukcu

Üye
Riyakar bir yönetime sahibiz. Parayı veren Knight Online'da da düdüğü çalıyordu, Rise Online'da da düdüğü çalmaya devam edecek. Önüne geçilmesi için hiçbir şey yapılmamış. Yapılması da saçma olurdu. Sen gider, en örnek alınmaması gereken oyunun her şeyini, karakterlerinden haritasına, skillerinden animasyonlarına kadar kopyalarsan, etraftan sadece o oyunun kitlesini çekersin. O oyunun kitlesi de parayı basıp, ego tatmin etmekten başka bir şey düşünmez. Rise Online şu haliyele Knight Online harici hiçbir oyunla karşılaştırılamaz. Karşılaştırılması teklif dahi edilemez çünkü hem grafik hem içerik hem oynanış olarak inanılmaz vasat durumda. Sebebi ise güncel MMORPG oyunlarına değil sadece tek bir oyuna bakarak geliştirilmesi. Oyundan parayı veren düdüğü çalar mantığını çıkartırsanız, elinizdeki kitleyi de kaybedersiniz ve sonunuz bazı PVP serverlarından çok daha kötü olur. Bu oyun böyle. Emekle hiçbir şey olmaz. Olan da parayı verenin karakteriyle yarışamaz. Bilerek oynamak lazım.
Bence gayet güzel bir açıklama olmuş. Malum oyunun her şeyini alıp bu özelliğini de almışlar.

skaebneN

Üye
Riyakar bir yönetime sahibiz. Parayı veren Knight Online'da da düdüğü çalıyordu, Rise Online'da da düdüğü çalmaya devam edecek. Önüne geçilmesi için hiçbir şey yapılmamış. Yapılması da saçma olurdu. Sen gider, en örnek alınmaması gereken oyunun her şeyini, karakterlerinden haritasına, skillerinden animasyonlarına kadar kopyalarsan, etraftan sadece o oyunun kitlesini çekersin. O oyunun kitlesi de parayı basıp, ego tatmin etmekten başka bir şey düşünmez. Rise Online şu haliyele Knight Online harici hiçbir oyunla karşılaştırılamaz. Karşılaştırılması teklif dahi edilemez çünkü hem grafik hem içerik hem oynanış olarak inanılmaz vasat durumda. Sebebi ise güncel MMORPG oyunlarına değil sadece tek bir oyuna bakarak geliştirilmesi. Oyundan parayı veren düdüğü çalar mantığını çıkartırsanız, elinizdeki kitleyi de kaybedersiniz ve sonunuz bazı PVP serverlarından çok daha kötü olur. Bu oyun böyle. Emekle hiçbir şey olmaz. Olan da parayı verenin karakteriyle yarışamaz. Bilerek oynamak lazım.
O kadar güzel yazmışsın ki eline sağlık. Beğenmekten başka çare bırakmamışsın.

Tengrikut

Üye
kimsenin anladığınıda terimler "sanırım birbirleri ile iletişim kuruyorlar" :ROFLMAO:

C.Brigante

Üye
Daha once oneri kismina yazdigim seyleri buraya da yaziyorum.
Item adeletsizliginin sebebine bakacak olursak:
1-Zindanların bir nevi piyango tarzı drop atması.
2-Millet 8-10 pcden farm yapıp gb satacak korkusuyla iyice azalan dropların kimseyi tatmin etmemesi.
3-Tl ile item alim satiminin yapilmasi
çözüm olarak:
1- zindanlarda böyle çok değerli itemleri piyango ile dağıtmak yerine, zorluk seviyesine göre şansa dayalı olmayan-katılım başına şeklinde- rare-elite-legendary tokenler eklenebilir. Bu tokenler belli sayıya ulaşınca tekabul eden cok değerli itemlerinde dahil olduğu örn. x adet legendary token ile Kalebs hate, stormbringer, black mamba, karaktere bağlı şekilde alınsın yani +8 item gibi satılamaz sekilde.Böylelikle düşüren adamda bunu ytl ye çevirmemiş olur hem gb değer kaybetmez hem piyasa item dolmaz itemini alan adam upg yapmaya çalışır hemde haksızlık ortadan kalkar.
2-bu tokenler farma da quest ve ödül sistemiyle eklenebilir. Örn: tekrarlanabilir 500 runic golem questi. Quest tamamlanınca 10 elite token verir ve 10 elite tokene bir adet satılamaz vixen veya arch sword alınabilir. Rakamlar değişebilir ancak bu mantıkla 1-2 saat runic golem kesen vatandaş eli boş çıkmamis olur.
3-hesaba bagli droplar item satisinin buyuk kisminin onune gecer. Char satisi zaten her mmoda olan bisey bir adeletsizlige yol acacagini sanmiyorum.
Not: normal droplar degismeli demiyorum yani satilabilir sekilde dusmeye devam etsinler. Token sistemi ilaveten eklenebilir.
bu ve bu tarz bir cok uygulama yapilabilir diye dusunuyorum.

dscimhere

Üye
Dostum tüm MMO oyunlarının geneli para ile bir yerlere gelmedir. kısaca sömürge bir sistemdir. bu gibi şeylerle karşılaşmak istemiyorsan MMO oyunlarından uzak durmanı tavsıye ederım. Call of duty warzone pubg valorant lol gibi oyunlar oynayabilirsin. veya normal hikayeli oyunlar oynayabilirsin. hıc bir oyunda emek vererek birşey yapamassın yapsanda yıllarını alır hayatını bitirir. ve işin sonunda bir bakarsın adam 1 saatte basmış 50 k 100k yı senınle dalga gececek kadar ıtem yapmıs :D kısaca boş yani
tüm mmo oyunları ha :) bildiğiniz oyun yok gelip burda boş kelime yapıyorsunuz ya bi git hele senin için m2 felan da oyundur o yüzden bu kadar bile fazla sana..

dscimhere

Üye
1-2 alıntı yapılıp yorumu kaldırılan o arkadaş da herşeyi o kadar düzgün bir dille anlatmış ki helal olsun dostum hayatında oyun görmeyenler her oyunu böyle sanıyor çok komikler çok...

Pitou

Üye
1-2 alıntı yapılıp yorumu kaldırılan o arkadaş da herşeyi o kadar düzgün bir dille anlatmış ki helal olsun dostum hayatında oyun görmeyenler her oyunu böyle sanıyor çok komikler çok...
Dostum rica ediyorum. Benim konuda tartismayinda sonra mevcut konuyu kitliyorlar olan bana oluyor.

Alkoer

Üye
Biraz abartı olmamışmı hocam. Günde 3-4 saat ile item dizme. Yayınlarını izliyoruz.

Günde 3-4 saatle ben 8 set +7 cursed aldım anca.

Lolgamelol2

Üye
Farm yaparak +8 epic kalkan , uniq taki set alabildin mi ? Ben standart düşük seviye karakterlerden bahsetmiyorum. Parayla full eşyalı oyunculara isyanım.
Kardeş birileri eninde sonunda itemlenecekti hep aynı mı kalacaktı sanıyorsun bence oyunda item dengesi çok iyi düzenlenmiş.

HeaveN

Üye
ekip işi bu bide parası olan item yapıyo iyi oyuncular var farm atan hala

Hedvein

Üye
Biraz abartı olmamışmı hocam. Günde 3-4 saat ile item dizme. Yayınlarını izliyoruz.

Günde 3-4 saatle ben 8 set +7 cursed aldım anca.
Olmamış benim youtube kanalımda çara ne yaptıysam paylaştığım bir seri var, göz atabilirsin ^^ Beni izliyorsan zaten bilirsin bu konularda hassas olduğumu, açıklayamayacağım bir şeyi kimseye söylemem:)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt