Oyun Yapımcılarına

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MMORG

Üye
Siz olayı yanlış anlamışşınız gibime geliyor sistem gereksinimleri Minimum Bumu :)
  • İşletim Sistemi 64-bit Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10
  • İşlemciIntel Core i5-4430 3.20GHz / AMD FX-6300 3.50GHz
  • Bellek8 GB
  • Ekran KartıNVIDIA Geforce GTX 780 / AMD Radeon R7 370
  • Depolama20 GB Kullanılabilir alan
Öncelikle Bu oyunu seçececek kitle KNİGHT ONLİNE kitlesi bu sistem gereksinimleri minimum olan bi oyundan bişey beklemek hayal kırıklığı neden derseniz bu sistem gereksinimlerine sahip oyuncu kitlesi toplu savaşlarda vb. aktivitelerde bilgisayarı ne olursa olsun hareket edemez o sebebden oyunda ciddi kopuşlar başlar.
KULLANDIGIM MAKİNE
i7 7700
16 gb ddr4 ram
gtx 1080ti ekran kartı SSD vs.
Bu sistemle Knightonline gibi dandik basit bir sisteme ihtiyaç duydugu oyunda STEAMKO her ayın ilk cuması aktivitesinde 1000 kişi kadar yanyana geldiğinde oyun 30 -40 fps lere düşebiliyor öyle bir oyunda bu oluyosa bu tarz minimum sistem isteyen oyunda vay haline kullanıcıların :) şimdi iyileştirme vs bizim motorumuz şu bu demeyin bu minimum sistemle zor Knight Oyuncularının Oynayabilmesi bu oyunu
O kitlede gelmez ise eğer TOPU TOPU 1000-1500 useri geçmez bu oyun günün sonunda
Bu hataları yapan bi oyun vardı SMITE ONLINE nasıl yok olduysa bu oyunda başladığı andan itibaren o çizgiye girmiş
Çok açık konuşuyorum Rise ONLİNE hayal kırıklıgı oldu gibi bişey şuan Sanırım KINGDOM ONLINE gibi başlayıp kapanacak

FANBOY 'lar hemen saldırıya geçmesin gerçek bu USKO dan buraya bu şekilde kopuş Çok zor Adam girer bakar çıkar . Çünkü bu oyun gibi Çok alternatif var biz bu oyunu KNİHTONLİNE dan kurtulmak için tercih edecektik lakin şu görünenlerden sonra zor

Ayrıca Oyunda OYUNCULARIN item GB SATIŞI GERÇEK parayla olmadığı taktirde yine boş uskonun pazarcıları ve diger farm yapanları da tercih etmez o oyunun %60 ını pazarcılar ve farmcılar ayakta tutuyodu çoğu bu oyunu bekliyodu ki Bu sistem gereksinimleri ile PAZAR'da yapılmaz.

SİZ OLAYI YANLIŞ ANLAMIŞŞINIZ GİBİME GELDİ (Aptallar Hatalarından Ders Alır Bilgeler Tarihten) Bakınız KINGDOM ONLINE namı deger Knight Online 2

Nazzy

Üye
Siz olayı yanlış anlamışşınız gibime geliyor sistem gereksinimleri Minimum Bumu :)
  • İşletim Sistemi 64-bit Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10
  • İşlemciIntel Core i5-4430 3.20GHz / AMD FX-6300 3.50GHz
  • Bellek8 GB
  • Ekran KartıNVIDIA Geforce GTX 780 / AMD Radeon R7 370
  • Depolama20 GB Kullanılabilir alan
Öncelikle Bu oyunu seçececek kitle KNİGHT ONLİNE kitlesi bu sistem gereksinimleri minimum olan bi oyundan bişey beklemek hayal kırıklığı neden derseniz bu sistem gereksinimlerine sahip oyuncu kitlesi toplu savaşlarda vb. aktivitelerde bilgisayarı ne olursa olsun hareket edemez o sebebden oyunda ciddi kopuşlar başlar.
KULLANDIGIM MAKİNE
i7 7700
16 gb ddr4 ram
gtx 1080ti ekran kartı SSD vs.
Bu sistemle Knightonline gibi dandik basit bir sisteme ihtiyaç duydugu oyunda STEAMKO her ayın ilk cuması aktivitesinde 1000 kişi kadar yanyana geldiğinde oyun 30 -40 fps lere düşebiliyor öyle bir oyunda bu oluyosa bu tarz minimum sistem isteyen oyunda vay haline kullanıcıların :) şimdi iyileştirme vs bizim motorumuz şu bu demeyin bu minimum sistemle zor Knight Oyuncularının Oynayabilmesi bu oyunu
O kitlede gelmez ise eğer TOPU TOPU 1000-1500 useri geçmez bu oyun günün sonunda
Bu hataları yapan bi oyun vardı SMITE ONLINE nasıl yok olduysa bu oyunda başladığı andan itibaren o çizgiye girmiş
Çok açık konuşuyorum Rise ONLİNE hayal kırıklıgı oldu gibi bişey şuan Sanırım KINGDOM ONLINE gibi başlayıp kapanacak

FANBOY 'lar hemen saldırıya geçmesin gerçek bu USKO dan buraya bu şekilde kopuş Çok zor Adam girer bakar çıkar . Çünkü bu oyun gibi Çok alternatif var biz bu oyunu KNİHTONLİNE dan kurtulmak için tercih edecektik lakin şu görünenlerden sonra zor

Ayrıca Oyunda OYUNCULARIN item GB SATIŞI GERÇEK parayla olmadığı taktirde yine boş uskonun pazarcıları ve diger farm yapanları da tercih etmez o oyunun %60 ını pazarcılar ve farmcılar ayakta tutuyodu çoğu bu oyunu bekliyodu ki Bu sistem gereksinimleri ile PAZAR'da yapılmaz.

SİZ OLAYI YANLIŞ ANLAMIŞŞINIZ GİBİME GELDİ (Aptallar Hatalarından Ders Alır Bilgeler Tarihten) Bakınız KINGDOM ONLINE namı deger Knight Online 2
Belkide Bu Bir İlk Olucak ?

MMORG

Üye
Belkide Bu Bir İlk Olucak ?
Gönül isterki Olsun ama Olmaz abi Kendimizi kandırmayak Maximum bu şekilde 1000-1500 userle yola devam eder belki sona kapanır Knigdom gibi buna acil çare bulmaları gerek gerçi Açmadan bakmaları gerekirdiya neyse :D
USKO hariç hangi kitle neden bu oyunu seçsinki sebebi ne

Nazzy

Üye
Sen Çok Karamsar olmuşsun biraz güzel düşünelim hataları flan biz reportluyacaz düzelecek inşallah rahat ol güzel birşey ortaya çıkacak pozitif ol...

MMORG

Üye
Sen Çok Karamsar olmuşsun biraz güzel düşünelim hataları flan biz reportluyacaz düzelecek inşallah rahat ol güzel birşey ortaya çıkacak pozitif ol...
Reis Sorun hata Sorunu deil 0 bug la bile olsa hitap etiği kitle ile sorun Sayısız MMORPG listesine bi tane daha eklenmiş o kadar bizim için hayal kırıklığı onu dedim yoksa bu gün hala mIRC kullnan bile var ararsan :D Rise Online nıda Oynayacak bir kaç kişi çıkacaktır.

Nazzy

Üye
Çok Küçümsüyorsun kardeş bekleyelim görelim
senin bu yaptığın yargısız infaz en iyisi beklemek

Zogguko

Üye
eğer söylenen sistemlerde sıkıntı yaşanmazsa, sistem gereksinimleri gayet normal.

eNdo

Üye
Knight online dediğin oyun motorunun baştan aşağı sorunlu olması eskide kalması ve asla günümüze uyarlanamayacak olmasından dolayı iyi bir bilgisayar ile bu sorunları yaşıyorsunuz zaten 100 kişi bir araya geldiği zaman ciddi fps kayıpları başlıyor keza yeni çıkan oyunlarda 200+ fps ile oynuyorsun ama aynı bilgisayar ile :)

anil

Üye
1. Sistemin kötü olduğu için değil, Knight denilen oyun tek çekirdek kullanan, çağ dışı ve yeni sistemlerle uyumsuz bir oyun olduğu için kasma yaşanıyor. Benzer bir sistemim var seninkine ve BDO'yu her şey en yüksek ayarda, sorunsuz oynuyordum.

2. Sene 2021 olmak üzere. Yeni nesil bir Mmorpg'yi 10 sene önceki grafik motorlarıyla yapmalarını düşünmüyordunuz değil mi? Bu tam bir vizyonsuzluk olurdu. Yapımcı firma aslında burada tavrını gösteriyor "Biz belli bir oyundan oyuncu koparmaya çalışan, vizyonsuz bir firma değiliz. Geleceğe yönelik, global oyuncuları da hedefleyen bir oyun yapıyoruz"
diyorlar.

3. Haliyle Unreal Engine 4 kullanılınca, oyunun sistem gereksinimleri artıyor. Unreal motorlu bir oyunun da 10 yıllık sistemlerde çalışmasını bekleyemezsiniz.

Nazzy

Üye
Görüntü Kalitesi Vs. İle Güzel Akıcı Bir Oyun Olacağına İnanıyorum..

MMORG

Üye
Arkadaşlar ben size diyorum ki KNİGHT ONLİNE kullanıcıları bu oyunu seçmez ise max 1000 userlerle oynanır bu oyun neden biliyomusunuz skilleri sistemler tanıtımlar VS . Hepsi KNİGHTONLİNE üstüne kurulu anlayamıyormusunuz :) adamlar tanıtım videosunda octavia üzerinden reklam yaptı octavia kim BDO oyuncusumu WOW oyuncusumu git Knightonline oyuncusu hariç birine octavia kim die sor bilecekmi Bu oyundaki amaç USKO Playerlarını Çekmekti ama Görünen o ki USKOCU lar tercih etmeyecek yeni kitle istiyorsa ozaman da USKO oynanışı üzerinden olmayacakti kendine özgün farklı bişey olacaktı Anlatabildim UMARIM ?

MadCoopeR

Üye
yani anıl burda doğru söylüyo knight grafiklerine bi bak bi de bu oyunun grafiklerine knight online kurulduğu zaman hangisi siteye böyle videolar attı ya da knight online de makrocu kxperları neden banlamadılar knight artık paraya bakar oldu bu oyunda zaten paraya dayalı ve kxp makro gibi illegal olaylara izin verirse zaten tutmaz knight kendi çıkarları için makroculara destek verdi sonra user bulamıyolar cz de

Black Vortex

Üye
Bu sistemle Knightonline gibi dandik basit bir sisteme ihtiyaç duydugu oyunda STEAMKO her ayın ilk cuması aktivitesinde 1000 kişi kadar yanyana geldiğinde oyun 30 -40 fps lere düşebiliyor
BDO - ESO - FF XIV bunlarda senin dediğin niye olmuyor ? knight ile karşılaştırman çok saçma olmuş. knight 20 yıllık oyun motoruyla yaptı bu oyunu ve hiçbir geliştirme yok.
şuan knight ı bu adamlar ayakta tutuyorsa cz ler de adam niye yok ? bu oyun ticaret haneye dönmedi mi ? oyun oynayan kitleden çok ticaret yapan kitleye dönmedi mi ? diğer mmorpg oyunlarda böyle mi ? ay da cüzüü bir miktar ile herkes zevkine bakıyor. sen resmen bu oyunu knight gibi ticaret haneye dönsün usko nun %60 farmerları buraya gelsin. burada para kassın. yine cz de oyuncu bulunamasın mantığına getiriyorsun.

Black Vortex

Üye
USKODA ne varsa hepsi aynı
farklı sınıf ve ırklarla ilgili güncellemeler olacağıyla ilgili bilgi paylaştılar. 2 video izleyip yorum yapmayın. bugün kayıt olup buraya gelip karalama kampanyası yapıyor gibisiniz. kendinizi yırtsanız bile bu oyun çıkacak ve usko biticek :D hee pardon bitmicek farmerlar kalıcak sonuçta oyunun %60 ını onlar ayakta tutuyorlardı :)

JasuaLucas

Üye
En büyük örneği sirius en kalabalık server bi gir bak istersen BVB clanı maaşlı personel gibi sadece günlük bahçe farmı, boss ağacı ve felankor onun harici moradonda bekliyorlar sadece gelir kapısı olarak kullandıkları bir mecra alanı ekstra birşey yok 3 5 bin değil 100 200 bin tl nin döndüğü bir oyunda sen char açam full dizem oynayam diye bir gir bak bakalım ne yapabileceksin boş muhabbet etmenin kimseye bir faydası yok kısacası oyunun discorduna girip member sayısına bakabilirsin bekleyen kaç kişi var 3 5 kişi diyor ayrıca takip ediyor olsan 2 sene boyunca optimizasyon çalışmalarının devam edip bu istemci değerlerinin net olmadığınıda bilirdin.

MMORG

Üye
BDO - ESO - FF XIV bunlarda senin dediğin niye olmuyor ? knight ile karşılaştırman çok saçma olmuş. knight 20 yıllık oyun motoruyla yaptı bu oyunu ve hiçbir geliştirme yok.

şuan knight ı bu adamlar ayakta tutuyorsa cz ler de adam niye yok ? bu oyun ticaret haneye dönmedi mi ? oyun oynayan kitleden çok ticaret yapan kitleye dönmedi mi ? diğer mmorpg oyunlarda böyle mi ? ay da cüzüü bir miktar ile herkes zevkine bakıyor. sen resmen bu oyunu knight gibi ticaret haneye dönsün usko nun %60 farmerları buraya gelsin. burada para kassın. yine cz de oyuncu bulunamasın mantığına getiriyorsun.
dostum bak şimdi CZ de adam da var oynayacak da var Knigt PVPlere bak yüzbinlerce adam var RISE ONLINE nın USKO playerlarını çekmek amacıyla açıldığı anlamamak da ısrar etmenizi anlamıyorum oyunun bütün tanıtımı yeni nesil USKO üzerine kuruldu siz belliki yenisiniz K2 network zamanındada KnightOnline 2 olacak die aynı Yeni Knight Havasıyla açtılar Kingdom online nı Sonuc Batış kapanma neden çünkü USKO playerları seçmedi Tercih etmedi görünen o ki bu oyunuda ayakta tutacak kitle için ağıs bi sistem gereksinimi var
Daha hala oyun motoru bilmem ne muhabbeti ediyonuz sizene oyun neyle yapıldıysa hedef kitlenin isteklerini karşılasında isterse neyle yapılırsa yapılsın isterse 50 yıl önceki programla yazılsın isterse 8 çekirdek kullansın bizene bundan

Görünen O ki USKO playerları tercih etmeyecek

anil

Üye
Arkadaşlar ben size diyorum ki KNİGHT ONLİNE kullanıcıları bu oyunu seçmez ise max 1000 userlerle oynanır bu oyun neden biliyomusunuz skilleri sistemler tanıtımlar VS . Hepsi KNİGHTONLİNE üstüne kurulu anlayamıyormusunuz :) adamlar tanıtım videosunda octavia üzerinden reklam yaptı octavia kim BDO oyuncusumu WOW oyuncusumu git Knightonline oyuncusu hariç birine octavia kim die sor bilecekmi Bu oyundaki amaç USKO Playerlarını Çekmekti ama Görünen o ki USKOCU lar tercih etmeyecek yeni kitle istiyorsa ozaman da USKO oynanışı üzerinden olmayacakti kendine özgün farklı bişey olacaktı Anlatabildim UMARIM ?
Yapacak bir şey yok. Oyunu ayakta tutuyor dediğin pazarcılar o zaman köşeye biraz para atıp yeni bilgisayar almalıydı. Kaç kişinin oynayıp oynamayacağı, tutup tutmayacağı yapımcının sorunu ama ben şahsen oynamayı da, para harcamayı da düşünüyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt