Oyuna girip hareket edince bilgisayar kapanıyor!

estilo

Üye
Dün sorunsuz bir şekilde saatlerce oynadım. Bugün güncelleme sonrası böyle bir sorunla karşılaştım. 5 6 kere her seferinde yaptı. hareket ettiğim an direk sistem kapanıyor kendiliğinden yeniden başlatılıyor.

mezozoik

Üye
AMD Rayzen 5600x 6 aynı problem . hiç bir oyunda aynı olay olmadı . en yenilerinde bile . oyundan kaynaklandığından eminim. win 10 çalışmıyor sağlıklı olarak.

Şarapçıoğlu

Üye
Konuyla alakası yok ancak sunucuyla istemci arasındaki ağ bağlantısında problem olunca oyunun tamamen donması gibi bir sorun da ayrıca mevcut. Anlık donma oluyor bazen bu sorun öncesinde, yine network ile ilgili. Hazır sorun bildirilmişken bunu da belirtmek istedim, kızmayın bana.

suplier

Üye
aynı hatadan bendede var güzel yürekli kardeşim benim sistemde şu şekilde

AMD Ryzen 9 5900X 12-Core Processor 3.70 GHz
32gb ram
NVIDIA GeForce RTX 3090

ama gel gelelim oyunda bulunabıldıgım toplam süre max 3 dakika lütfen bi cozum bulunsun gmler tech supportlar gorun bu mesajlarımızı

Acnologia

Üye
Herkese Geçmiş olsun Bendede Aynı problem var Güncelleme gelmeden Önce yoktu geltikden sonra ne oldu ise Oyuna girince PC komple kapanıp kendini Resetliyor Ryzen 5 5600 var bendede 3060 Tİ li sistemimde

mezozoik

Üye
Ben düzelttim durumu . Burada bir kullanıcı tavsiye etmişti AMD "Rayzen Master" onu yükledim . İşlemcinin kendi resmi programı Ekran kartı uygulamasının içinden de yönlendiriliyor. Kendin ayarla seçeneğiyle CPU yu ayarladım, kopmadı şimdiye kadar

Acnologia

Üye
dostum düzgün şekilde anlatırsan çözümü bizde yapalım
Ben düzelttim durumu . Burada bir kullanıcı tavsiye etmişti AMD "Rayzen Master" onu yükledim . İşlemcinin kendi resmi programı Ekran kartı uygulamasının içinden de yönlendiriliyor. Kendin ayarla seçeneğiyle CPU yu ayarladım, kopmadı şimdiye kadar

mezozoik

Üye
bir gün işe yaradığı için konuyu ayrıntılı anlatmadım . şu anda aynı sorun devam ediyor. İşlemcin AMD İSE ONUN BİR PROGRAMI VAR adı "amd rayzen" internette arat çıkar. bunu indiriyoruz ve ayarları manuel olarak yapmak istediğimiz durumu tıklıyoruz . Orada işletim sisteminin gücüne göre biraz daha performans ve cpu artırımı yapıyoruz. ben bunu denedim önce işe yaradı sandım ama yoğun saatlerde aynı reseti yemeye devam ediyorum :(

huseyin35

Üye
Bende gtx 1060 6gb var islemci intel ayni sorun bende de var. Biostan ram mhz hizini kuculttum artik daha nadir oluyor. Bios default yapin deneyin sureyi uzatiyor bir sure

ferat531

Üye
Aynı sorunu bende yaşıyorum oyuna girince 2 3 dk sonra pc kapanıyor mavi ekran hatası veriyor ilgilenirseniz sevinirim

TheKRZM

Üye
Bir çok konuya yazdım gördükçe yine yazıyorum. AMD Ekran Kartlarında Adrenalin sürücülerini tamamen kaldırıp W10 ile gelen sürücüyü kullanın arkadaşlar.

bthepyek

Üye
Selam. Hocam bunu nasıl yapacağımızı detaylı anlatır mısın? Bende de aynı sorun var. Ekran kartım: Nvidia 3060 (6GB)

bthepyek

Üye
Bir çok konuya yazdım gördükçe yine yazıyorum. AMD Ekran Kartlarında Adrenalin sürücülerini tamamen kaldırıp W10 ile gelen sürücüyü kullanın arkadaşlar.
Selam. Hocam bunu nasıl yapacağımızı detaylı anlatır mısın? Bende de aynı sorun var. Ekran kartım: Nvidia 3060 (6GB)

TheKRZM

Üye
özelden bi yazın anydesk ile bağlanayım bir bakayım gerçekten nerde sorun var. Bilgisayarınıza speecy yükleyip anlık ısı değerlerine de bakın.

exden

Üye
Ben tum overlay programlarini kapatarak cozdum. Steam, origin, msi afterburner vs overlay ozelligi olan herseyi kapatinca sorun kalmadi. Nvidia 1060 ekran karti amd islemcim var. Gta V, read dead redemption sorunsuz oynuyorum bu kici kirik 2000 yili gorselli oyun sisteme mavi ekran verdirtiyordu. Sorun tamamen oyunla ilgili donaniminizi ellemeyin derim.

TheKRZM

Üye
Ben tum overlay programlarini kapatarak cozdum. Steam, origin, msi afterburner vs overlay ozelligi olan herseyi kapatinca sorun kalmadi. Nvidia 1060 ekran karti amd islemcim var. Gta V, read dead redemption sorunsuz oynuyorum bu kici kirik 2000 yili gorselli oyun sisteme mavi ekran verdirtiyordu. Sorun tamamen oyunla ilgili donaniminizi ellemeyin derim.

Güzel kardeşim. Optimizasyon sorunu var diye bağırıp sonra gidip overclock yaparsan oyun hata da verir mavi ekranda verir.

exden

Üye
Güzel kardeşim. Optimizasyon sorunu var diye bağırıp sonra gidip overclock yaparsan oyun hata da verir mavi ekranda verir.
Tum degerlerimi stock olarak kullandigimi da ekleyeyim de arkadas gibi okudugunu anlamayanlar icin burada bulunsun.

Overlay kelimesinin ne oldugunu bi google a arat oyle cevap ver. Msi afterburner adini gordun diye overclock dusunuyorsan da sana basarilar dilerim.

Acnologia

Üye
İşletim Sistemi
64-bit Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10
İşlemci
Intel Core i7-4770K 3.90GHz / AMD FX-9590 4.7GHz
Bellek
16 GB
Gpu
NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 580
DirectX
Sürüm 11/12
Depolama
30 GB Kullanılabilir alan (SSD)

adamların destekden abna paylaştı sistem benim kinin Yanında Cocuk gibi kalıyor Ezbere Cevap veriolar Destekden hala çözüm yok Boşa para yatırmayın oyuna Destek Sıfırr Rezalet hatta. daha bişi demiyorum

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt