oyundan atma sorunu

krypton1x

Üye
merhaba arkadaşlar oyuna gırınce 1 dakka demeden oyun crash hatası verıyor oyun donuyor ve kapanıyor lutfen yardım edın sistemim su sekıl ryzen 2600x 8 gb ram rx 6500 xt

riseee

Üye
ryzen 5 2600 işlemci - rx580 8gb ekran kartı - 16 gb ram var. Ben oyunda yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra aniden donup kalıyor ve görev yöneticisinden kapat- aç yapmak zorunda kalıyorum. Czde isem ciddi zaman kaybına sebep oluyor, artık düzelmesi gerek.

krypton1x

Üye
ryzen 5 2600 işlemci - rx580 8gb ekran kartı - 16 gb ram var. Ben oyunda yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra aniden donup kalıyor ve görev yöneticisinden kapat- aç yapmak zorunda kalıyorum. Czde isem ciddi zaman kaybına sebep oluyor, artık düzelmesi gerek.
ben ramdendır dıye bir ram daha aldım yarın gelecek sımdı bosuna mı almış oluyorum 8 gb ramden dolayıda degıl sanırım

krypton1x

Üye
evet şimdi böyle hata veriyor.

Ekli dosyalar

• Message 29.04.2022 02_02_19.png
    Message 29.04.2022 02_02_19.png
    5.1 KB · Görüntüleme: 109

BlackAlistar

Üye
evet şimdi böyle hata veriyor.
ram hafızan ytersiz oldugundan "hdd" üzerinden sanal ram olusturmanı oneriyor. Google gir windows 10 uzerinde "paging file" nasıl aktif edilir bunu araştır bu sistem hdd uzernden sanal bir ram alanı acıyor windowsun ozelliği yani herhangi bir yabancı program değil genelde kapalı olur bunu manuel aktif etmen gerekir sanıyorum ki soruna çözüm olabilir.

krypton1x

Üye
ram hafızan ytersiz oldugundan "hdd" üzerinden sanal ram olusturmanı oneriyor. Google gir windows 10 uzerinde "paging file" nasıl aktif edilir bunu araştır bu sistem hdd uzernden sanal bir ram alanı acıyor windowsun ozelliği yani herhangi bir yabancı program değil genelde kapalı olur bunu manuel aktif etmen gerekir sanıyorum ki soruna çözüm olabilir.
ram 8 gb hocam

Aziz

Üye
Altta ram yiyen uygulama, ekstra oyun vb. varsa kapatın. Öyle deneyin. Keza var gibi geldi bana. Yoksa bu hatayı vermezdi.

kuzexde

Üye
aynı sorunu bende yaşıyorum xp kasmk için slota gidiyorm 1 saat geçiyor pat oyundan donuyor görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum ve sürekli böyle olyuor bu sefer xp partiler beni almıyor çıldırma aşamasına getiriyor oyun

ozy

Üye
aynı sorunu bende yaşıyorum ekran donuyor

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt