Oyunu Daha iyi yapacak fikirler (şahsen)

adwera31

Üye
1. si dorion 1 deki laga bir çözüm bulunamadı bir türlü bunun için bir fikrim var
-Pazar kuruldugunda karakterin kaybolması , sadece pazar tezgahının görülmesi.bu hem fps artışına hemde lag sorununun kısmı olarak önüne geçilmesine sebep olur
-dorion 1 deki haritanın sadece towndan ibaret oalcak çekilde düzenlenmesine (green more, dorion spawn gibi yerlerin haritadan kalkması ) bir nevi sadece pazar mapı olsa dorion 1 deki kalabalıgı azaltır
-dorion 1 de hareket etmeyen boş duran charalrın otomatik ch değiştirmesi gerekli . ben bile pazar kuruyorum yatıp uyuyorum itemler satılınca char boş boş oturuyor mesela
-pazar ortalamasının yapılması gerekli örnek veriyorum +1 arch sword 11m en ucuzu 20m en pahalısı bu itemi ucuk farkla pazara koyulması önlenmeli 1.1m ye yanlışşlıkla koyup madur olan veya art niyetli olup +7 fiyatına koyup dalgın olan insanları avlamaya calışanların kısmen önüne geçilir. tabi daha iyi çözümler illaki aklınıza gelir sadece tavsiye
..
bu söyleyecegim şeye herkez karşı cıkacak .rise online da işine gelmeyecek ama serverın daha iyi biryer olması için dediğimin yapılması gerek
serverdan gb silmek için şunlar yapılmalıdır
pusdan potu manayı tamamen kaldırılması gerekiyor .insanlar npcden pot mana alsın ki serverda gb yığılmasın gb değeri çok düştü
ve archmy mesleği değerlenir
1. slotlardan epic sc drobu tamamen kaldırılmalıdır .upgrade yapacak adam gidip direk npcden alırsa serverdan gb silinir yada
rareden- epiğe epicden- unique e geçişde düzenleme gelmeli nasıl bir düzenleme diyecek olursanız
-örnek veriyorum sun shard da epic hatred's blade de epic ama hatred sun sahardan kat kat daha değerli epiğin bir üstü unique in bir altı item katagorisi gelirde bu itemler sadece npcden alınan sc ile upgrade yapılırsa tadından yenmez
hatred arch earthshaker jeremias vixen .. gibi itemler elite epic item gibi katagori gelirse elite epic sc ile basılırsa daha iyi olur sc fiyatıda ( 650k) :)
aklıma gelen bir ufak detay var buda bence solo oyuncuların hoşuna gidecek bir sistem olur
partyde 8 kişi var ve droplar sırayla düşüyor
1.kişiye pot
2.kişiye arch sword
3.kişiye pot
4.
.
.
gibi bişey oldugunda eyvallah ama sabah kalkıyorsun üstünde sadece pot var ama diğer arkadaşlara 2-3 itane item atmış bunuda şu şekilde bir düzenleme ile % 70 % 80 önüne geçilmiş olur
pot sırası ayrı item sırası ayrı olacak şekilde 2 farklı sıra sayma metodu olursa bence çok iyi olur

Darktower

Üye
Lag sorunu karakter görünmez olunca çözülmez. O karakter orada dururken pazardaki eşyaların bilgileri, satın alımların bilgileri ve hesaba aktarım gibi şeyler zaten sunucuda yük bindiriyor. Karakter görünmez olunca senin donanımının FPS'i artabilir ki artacağını da sanmıyorum. Oyunun karakter modelleri, çok eski oyun motoru kullanan CS:GO'ya göre bile aşırı detaylı 3D modeller kullanmıyor. Yani oyun motoru 2023 ama karakter modelleri 2007 gibi diyebilirim. Bu seçimleri performans kaynaklı olabilir ama bana sorarsan oyunun dünyasında karakter modelleri çok sırıtıyor. Neyse konumuz bu değil.

Pazar sistemi belki oyunu dolu gösteriyor olabilir. Burada sorunu çözecek şey sunucu iyileştirmesi veya oyunun sunucu ile bağlantılı çalışması. Çok eski videolarda UE ile bu tarz bir oyun yapmanın zor olduğundan bahsetmişlerdi. Bazı sınırlardan bahsediyorlardı. Eğer böyle bir şey varsa kanal başı oyuncu sayısını azaltıp, daha fazla kanal açabilirler. Veya tamamen pazar sisteminden vazgeçer. Arayüzden eşya satmayı herkese açarlar. Oyuna girip bakmadığımdan bilmiyorum ama bu ticare arayüzü sistemini gerçek para ile satmak kâr getirmek dışında götüğrüyor. Bu tarz panelleri oyuncuya bir kolaylık olarak ücretsiz sunmaları gerekiyor.

İkinci seçenek yapılabilir. Eğer harita kaynaklı bir lag oluşturuyorsa, AFK kalan hesapları otomatik olarak ayrı bir haritaya atabilir. Bunu genellikle Minecraft sunucuları, lobideki lagı azaltmak için yapıyorlardı. Ayrıca oyunda varsa bu AFK'leri kendi evlerine atılabilir. Yoksa ev sisteminin gelişmiş bir versiyonu oyuna can katacaktır. Benzer şekilde bir önerim vardı.

Pazar sisteminde dolandırılmayı önlemek adına fiyatların belirgin bir şekilde belirtilmesi lazım. Yine oyuna girmediğimden bilmiyorum ama pazar kısmında fiyatlar daha fazla boşluklar ile belirtilmeli ve yüksek fiyatlar için renklendirme yapılabilir. Atıyorum 100K civarı mavi, 1 milyon civarı sarı, 10 milyon civarı turuncu, 100 milyon civarı kırmızı gibi yapılabilir.

Diğer şeyler konusunda bir yorumum yok. Oyunun pot üzerinden dönmesi uzun vadeli olarak ölümünü getirecektir. Potların ücretli satılması veya oyunun çok fazla pot harcayacak şekilde olmasının saçma olduğunu çok kez konularda belirttim.

swatter

Üye
Çoklu hesapları engellemek tek başına oyun kalitesini yükseltir, yeni oyuncular getirir ama oyun yönetimine laf anlatamıyoruz güya mottoları oyuncu dostu yönetim idi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt