Oyunun sadece intel'e göre mi optimize ediliyor? Amd kullananlar üvey evlat sanırım.

Alvarez

Üye
Arkadaşım intel ben amd kullanıyorum kullandiğimiz sistemler hemen hemen aynı fark yok neredeyse.
Baslangıçta optimizasyonla alakalı yaşadığımız sorunlar aynıydi. Son optimizasyon ve performans çalışmaları intel üzerinde 1 tık daha iyi sonuçlar verirken amd'de hala düzelme söz konusu değil.
Hatta son patchlerden sonra amd'nin optimizasyonu daha kötü hale geldi.
Her patch sonrasi heyecanla optimizasyonu test ediyorum. Proje başlangıcında oldukca umutluydum fakat umutlarim bu bağlamda azalmaya başladı. Yine de officall'e kadar umutlarimi sürdüreceğim.

Türkiyedeki ekonomik şartlar ortada. Umarım optimizasyon çalışması sadece (tek bir markaya) devam etmez.

Son düzenleme:

LosTurcos

Üye
Ryzen 5 2600x ve gtx1070 ile Epic ayar'da 2K Çözünürlük hatta resolution scale 155 yapıp Dorionda kalabalık 40 50 fps geri kalan yerlerde ise slotlarda vs 75 80 fps üstü alıyorum. Sizin sistem nedir kaç fps alıyorsunuz ?

Alvarez

Üye
Ryzen 5 2600x ve gtx1070 ile Epic ayar'da 2K Çözünürlük hatta resolution scale 155 yapıp Dorionda kalabalık 40 50 fps geri kalan yerlerde ise slotlarda vs 75 80 fps üstü alıyorum. Sizin sistem nedir kaç fps alıyorsunuz ?
Ryzen 5 2600 işlemci. Ekran kartı asus dual rx5500 4 gb. Ram 16 gb
Grafik ayarlarım şu şekilde :
Resulation scale : 100
Texture : medium
Anti aliasing : high
Kalan diğer ayarlar low.
Çözünürlük 1920x1080

Dorion ve Protean kalabalik yerlerde 40fps
Death valley kalabalik değilse 100-120 fps
Ortalama kalabaliksa 60 fps
Aşiri kalabaliksa yine 30-40 fps

Ama sorun şu detah valleyde 120 fps ile tenha bölgelerde gezerken ekrana bir anda 7-8 girdiği an fps kendinden geçiyor. Harita boşken sorun yok. Ama yarin öbür gün bi savaşa girdiğimizde çok sorun yaşatir. Toplanma bölgelerinde adım atamayız. Officallde slotlar dolu olacak. 30 fps ile kör oluruz keyif vermez. Yani Optimize şart. Zaten bu oyunu oynayan insanlarin en son tercih edeceği şey grafik. Yani ilk öncelik akıcı oyun olmalı.

Not: resulation scaleyi ve antialiasing ya da textureyi lowa çek demeyin onu da denedim çok fark olmamakla birlikte görüntü çamur gibi oluyor

Son düzenleme:

LosTurcos

Üye
Ryzen 5 2600 işlemci. Ekran kartı asus dual rx5500 4 gb.
Grafik ayarlarım şu şekilde :
Resulation scale : 100
Texture : medium
Anti aliasing : high
Kalan diğer ayarlar low.
Çözünürlük 1920x1080

Dorion ve Protean kalabalik yerlerde 40fps
Death valley kalabalik değilse 100-120 fps
Ortalama kalabaliksa 60 fps
Aşiri kalabaliksa yine 30-40 fps

Ama sorun şu detah valleyde 120 fps ile tenha bölgelerde gezerken ekrana bir anda 7-8 girdiği an fps kendinden geçiyor. Harita boşken sorun yok. Ama yarin öbür gün bi savaşa girdiğimizde çok sorun yaşatir. Toplanma bölgelerinde adım atamayız. Officallde slotlar dolu olacak. 30 fps ile kör oluruz keyif vermez. Yani Optimize şart. Zaten bu oyunu oynayan insanlarin en son tercih edeceği şey grafik. Yani ilk öncelik akıcı oyun olmalı.

Not: resulation scaleyi ve antialiasing ya da textureyi lowa çek demeyin onu da denedim çok fark olmamakla birlikte görüntü çamur gibi oluyor
aşırı donanım bilgim yok fakat işlemcimiz aynı nerdeyse ekran kartları arasında da öyle abartılı fark yok sanırım. Ben 2k çözünürlük epic ayarda sizin gibi fps alıyorum nerdeyse siz 1080p çözünürlükte low medium karışık ayarlarda benim fps i alıyorsunuz. Bir yerde bi sorun var ama bilemedim şimdi.

Alvarez

Üye
aşırı donanım bilgim yok fakat işlemcimiz aynı nerdeyse ekran kartları arasında da öyle abartılı fark yok sanırım. Ben 2k çözünürlük epic ayarda sizin gibi fps alıyorum nerdeyse siz 1080p çözünürlükte low medium karışık ayarlarda benim fps i alıyorsunuz. Bir yerde bi sorun var ama bilemedim şimdi.
Epic ayarlar ve low ayarlar arasinda fps farki yok hocam (kalabalik yerlerde) tam da sorun bu. Örneğin dorionda en kalabalik yere gidin. Orda full epic ayarlari açın fpsi kontrol edin. Daha sonra tüm ayarları very lowa çekin fps tekrar kontrol edin. En fazla 10 civari fps oynuyor. Bu da optimizasyonda sikinti oldugunu gösteriyor.

Ben bu sistemle steam pubg full ultra ayarlarda 120 fps aliyorum. Ama burdaki fps oranlari çok tuhaf

LosTurcos

Üye
Epic ayarlar ve low ayarlar arasinda fps farki yok hocam (kalabalik yerlerde) tam da sorun bu. Örneğin dorionda en kalabalik yere gidin. Örneğin anvile gidin. Orda full epic ayarlari açın fpsi kontrol edin. Daha sonra tüm ayarları very lowa çekin fps tekrar kontrol edin. En fazla 10 civari fps oynuyor. Bu da optimizasyonda sikinti oldugunu gösteriyor.

Ben bu sistemle steam pubg full ultra ayarlarda 120 fps aliyorum. Ama burdaki fps oranlari çok tuhaf
fps çok farketmiyor evet ama görüntü kalitesi çağ atlatıyor resmen

Alvarez

Üye
fps çok farketmiyor evet ama görüntü kalitesi çağ atlatıyor resmen
Görüntü çamur gibi oluyor evet. Fps katkisi olsa hadi bi nebze pvp yaparken lowa çekelim. Ama katkisi yok maalesef. Yetkililerin bunu çözmesi gerekiyor. İster epic ayarda oyna ister lowda kalabalikta fps hep düşük. Bu da insani oyundan soğutuyor maalesef

BySavas

Üye
cpu gpu ve optimizasyon üzerinde yoğunlukla çalışmaları gerekmekte kapalı betaya kadar. oyunu oynuyamıyorum

KarpathiaN

Üye
Zaten oyunda oooptimasyon ayarı oldugu biliniyor..
Gerekli calismalar yapılıyor bu konuda.
Bunun ile alakalı acilmis pek cok konu var. Yeni konu acmak yerine oraya ekleme yapabilirdiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt