P2W & Gerçek Para Ticareti Hakkında

TearFall

Üye
Bunu daha öncede söyledim , Oyuna ait coini herhangi bir partner sitede satıldığını gördüğümde başlamadan bitecektir benim için. Ben ergen bebeler zengin züppeleri , kredi çekmiş fakirlerin paralarını yarıştırdığı bir oyunu oynamam.

Lolgamelol2

Üye
Bunu daha öncede söyledim , Oyuna ait coini herhangi bir partner sitede satıldığını gördüğümde başlamadan bitecektir benim için. Ben ergen bebeler zengin züppeleri , kredi çekmiş fakirlerin paralarını yarıştırdığı bir oyunu oynamam.
Bütün mmo oyunlarında gold GB satışı var dostum bunun önüne kimse geçemez

GrauerWolf

Üye
Umarım yanılırım umarım bu oyun için işler farklı ilerler. Ama benim görüşüm şu yönde. Klasik KO tayfası (buradaki kasıt hakkı ile oynayan oyuncular değil aksine parayı basarım keyfime bakarımcılardır) bu oyunun da hakkından gelecek sanırım. Daha şimdiden GB satılması lazım, satılması normal, satılmazsa oyunun ömrü kısa olur diye çatlak sesler çıkmaya başladı bile. İnşallah bunun önüne geçebilirler.

ANGEL

Üye
Arkadaşlar rol yapma oyunu oynıyacağız,ticaret oyunu değil,bende trade sisteminin haftalık sadece borç verme için 10milyon coinsle sınırlandırılması ve +7 üzeri itemlere ruh bağı gelmesi yönünde görüşüm olduğunu söyleyip gerisini yönetime bırakacağım.

needfsug

Üye
Ruh bağı itemlerinin epic itemlerden çok daha üstün olmasi gerekir. Atıyorum +8 reaper ruh bağı iteminden daha güçlü olursa yine ticaret döner. Malum oyundan şikayet edip buraya gelen kitle geldiği gibi oyundan soğuyacaktır. Rise ekibinin bu olayi iyi ayarlamasi gerekiyor.
x oyundaki bvb clanı gibi kan emici ekipler buraya da salça olacaktır. Kesinlikle slotlardaki mafyalaşmanin önüne geçilmeli. Aynı mobu 900 kere kesmektense dungeonlarla farkli görevlerle etkinliklerle pve yaparsak bu herkes için sağlıklı olur. Tradenin açık olduğu yerde gb satışı illaki olur. Bu normal bir şey. Ama söyledigim gibi ruh bağı itemlerinin rakipsiz olmasi gerekir

Szchull

Üye
Zamanın da Kingdom Online vardı. Knight Online 2 diye piyasaya çıktı. Hazin sonu nu bilen bilir ancak yine de söyleyeceğim.

Gerçek para ile oyunda karakterini güçlendirmeye izin veren bir oyun sistemi gerçek oyuncuları barındıramaz.
Günde 3-5 saat oyuna ayıracak insanlar gider hesap satın alır.

Yok mu yani çözüm ? Düşünen insan çözer ama göreceğiz neler olacağını. Ben tomar parasıyla pvp alanında savaşan insanlar göreceğim bir oyuna vakit ayırmam.

Son düzenleme:

murtaza79

Üye
Oyun daha alfa sürümünde olmasına rağmen insanlar nasıl para kazanırım hesapları yapmaya başlamış. Karakterler arası para veriş ve alış sınırı veya kısıtlaması getirilmez ise kaçınılmaz son pekte görünmez değil.. Google yazdım ve çıkan ilk 3 5 siteden birine girdim. Fotoğraf ortada...
Bu tarz oynayan insanlar kendilerince ekipler kurup tamamen ticari olarak oynayacakları aşikar.

Oyunun Alfa sürümünde yarın olacakların ilk sahnesi gözüktü. Resmi sürümden önce pazar sistemi, yaratıklardan düşen kutu sistemi, takas sistemi gibi konularda gerçekten kafa yorulup
oyunu oynamak isteyen insanların; drop,slot,p2w kavgalarının önüne geçilmeli.

Şu oyunu bu kadar hype ile bekleyip ilk gününden beri takip ediyor olmasam. Bugün tanımış olsam; sırf alfa açıldığından beri karşılaştığım oyun sorunları yüzünden değil de, oyunun müsade ettiği işlevleri kendilerine + yönde kazandırmayı hedefleyerek oynayan insanlar gerçekten oyunu bıraktırırdı.

Daha önceki discord soru cevap etkinliklerin de pazar sistemi, drop sistemi hakkında tatmin edici cevaplar aldım. Ancak trade sistemin de ruh bağlı itemler takas edilemeyecek evet güzel ancak paranın sınırsız takas edildiği göz önüne alınınca ve bu iş ticarete dönerse gerçekten itemlerin ruh bağlı olmasının bir değeri kalmayacaktır.

Nacizane önerim her hesap (account) haftalık para verme ve alma kısıtlamasına tabi tutulmalı.
Misal 10m verme ve alma sınırı oluduğu'nu varsayarsak, hesabımdaki herhangi bir karakter ile 10 m arkadaşıma borç verip, başka arkadaşımdan 10m borç alabilmeliyim.
Bu sınır hafta da bir sıfırlanmalı.

Ekli dosyayı görüntüle 2696
malum oyunun kitlesinden ne bekliyordun dostum bunlar böyleler akılsız, oyunu oyun olarak görmeyen kalpazan tipler ismi lazım olmayan oyunuda batıran bu kitle zaten.

Leaden

Üye
Soulbound olacak ve ruh bağını çözen scrool etkinlik sezon sonu ödülü vs nadiren elde edilebilecek denilmişti. Ruh bağının çözülüp çözülmemesi konuşulması gereken farklı bir durum Ruh bağı olacaksa Epic , Legendary itemin direk inventorye düştüğü an mı yoksa belli upgrade seviyesinden sonra mı ruh bağı gelmesi ayrı durum Ruh bağını çözmek için nadir elde edilsede scrool olacaksa bunun bir feragatı olması yani örneğin Ruh bağını çözerse İtemin Rünlerin silinmesi vs olması gibi durumlar örnekler çoğaltılır vs Oyuncu için Rise Online nasıl uzun süre oynanıp zevkli hale getirilir düşülmesi oyuncu topluluğun ne düşündüğünün göz önüne alınması gereken konular

Son düzenleme:

orkungenel

Üye
GB satışı olacaksa neden malum oyundan insanlar buraya gelsin. Rise farkını ortaya koymalı. Sistemleri daha oyuncuların emeklerine yönelik yapmalılar.

Aziz

Üye
Oyuncuya ticaret yaptırtmayıp tüm ticareti sattığı gold üzerinden döndüren oyundan bahsediyorsun sanırım? Ayrıca ticaretin bu kadar imkansız olduğu bir oyundan bynogame'nin (site vermek yasaksa mod arkadaşlar düzeltsin lütfen) Wow başlığı adı altında açtığı kategori hakkında ne diyeceksiniz? 2021 yılında kimsenin verdiği emeğin maddi karşılığı olmadan emek harcamayacağı gerçeğini kabullenmeniz gerekiyor.
çok güldüm. Wow token gold satışını kendisi yapıyor evet. Sende bunun karşılığında kendi goldunu alıyorsun. İstersen gold farmlayıp token satıp alıp sana karşılığında oyun süresi ya da euro olarak para veriyor. Bu parayı yine blizzardda kullanman gerekiyor. Call Of Duty satın alabilirsin ya da wow paket, gametime, mount vb. Bu şekilde gametime satan bir çok kişi var. Doğru. Ancak yakalandığın zaman blizzard hesabın komple banlanır. Call of dutynin bütün oyunlarını aldığın bir hesap düşün. Çaaat hesap gitti. Bende gametime ı donanımhaber üzerinden alıyorum riske giriyorum belki ama yapacak bir şey yok. En fazla wow hesabım gider mantığıyla hareket ediyorum. Ama satana geçmiş olsun. Bir daha o adama oyunda bırak gametime ı pet bile sattırmazlar. Wowda para döner dolaşır blizzardın cebine girer. 2 ay wow oynamakla wowcu olunmaz bil istedim.

Szchull

Üye
Ben gayet açık görüşlüyüm arkadaş. Para vererek oynamak isteyeni de anlıyorum. Ancak para vererek, sadece parası var diye bu oyunda sabah akşam oynayan adamın önüne item olarak geçmek adaletli değil. Aynı şey çalışan insan içinde geçerli tabi. Para vererek oynayan adam hiç bir şekilde tam zamanlı oynayan insandan üstün olmamalı.

İnce eleyip sık dokumalı ekip. Detaylı düşünüp oyun hayatı alt yapısını oluşturmalı. İtem,GB ticari olaya dönüştüğü an normal oyuncuları dışlayan, bu oyunu ''MESLEK'' olarak oynayan insanlar doğuracaktır sistem.. Normal bi oyuncunun yapabileceği herşeyi ellerinden alacaklardır. Düşününce çok çok detaylar var. Tek taraflı bakmamak gerek.

Oyun bu, oynayan daha çok güçlü olmalı.

Kurallsiz0012

Üye
Arkadaşlar rol yapma oyunu oynıyacağız,ticaret oyunu değil,bende trade sisteminin haftalık sadece borç verme için 10milyon coinsle sınırlandırılması ve +7 üzeri itemlere ruh bağı gelmesi yönünde görüşüm olduğunu söyleyip gerisini yönetime bırakacağım.
Saçma mesala ben asasım raptor çıktı bunu kendi imkanlarımla +7 ye bastım diyelim sonuçta raptor warriyor itemi daha iyi eşyalar almak için itemi satmam lazım ruh bağına paramı vercem gb satışının önüne geçemezler. mmorpg sonuçta

Szchull

Üye
Saçma mesala ben asasım raptor çıktı bunu kendi imkanlarımla +7 ye bastım diyelim sonuçta raptor warriyor itemi daha iyi eşyalar almak için itemi satmam lazım ruh bağına paramı vercem gb satışının önüne geçemezler. mmorpg sonuçta
Kardeşim bunu item roll sistemi ve merkez pazar (auction house) sistemi ile entegre ederseler bal gibi olur.

Black Vortex

Üye
farmın amacı ne ? farmdan çıkan itemi ve parayı ne yapacağız ? satmayacaksak ne işi var ? ben günde 1 saat oyun oynarken farm yapan insanla aramdaki farkı nasıl kapatıcam ? ticaretin olmadığı yerde oyun olmaz.

KarpathiaN

Üye
GPT olmayan bir mmo oyun mu var? Tamam p2w'nin onune pusa herseyi koymayarak gececegiz dediler ama bu GB olayına engel degil. Uzerimde para yok ama almak istedigim bir item varsa elbette ben de GB cekecegimdir. Her oyunda boyledir bu istedigin item var ama paran yetmiyorsa para toplarsın ister clanından ister cevrenden istersen gb satan sitelerden yani bu kadar abartılacak ne var bunda?

Szchull

Üye
Madem bu gb almak satmak, item almak satmak bu kadar normal bir şey neden bunu firma satmıyor da oyuncular satıyor ? Lütfen yani. Oyuncular bu oyunlarda yarışmacıdır.

Yarışmada para verip öne geçmek ne ise bu tür oyunda da oyuncular için aynı şeyi ifade etmektedir.

Oyun dünyasında p2w ve p2skip denirken; örneğin futbolda buna şike denir.

KarpathiaN

Üye
Madem bu gb almak satmak, item almak satmak bu kadar normal bir şey neden bunu firma satmıyor da oyuncular satıyor ? Lütfen yani. Oyuncular bu oyunlarda yarışmacıdır.

Yarışmada para verip öne geçmek ne ise bu tür oyunda da oyuncular için aynı şeyi ifade etmektedir.

Oyun dünyasında p2w ve p2skip denirken; örneğin futbolda buna şike denir.

O sırada pazara dusen ihtiyacin olan bir iteme paran yetmedigi zaman klandakilerden cevrendekilerden ve arkadaslarından o itemi almak icin de yardım istemeyeceksin o zaman? Yoksa ha arkadaslarından almıssın ya gb satan bir siteden ne farkı kaldı?

Bustan cekilebilen ve karakterleri ciddi anlamda ucuran bir sistem lmayacagını zaten soylediler lakin tradeyi senin onerdigin sekilde kapatmaları uzun surecte oyuna zarar verir..

Szchull

Üye
O sırada pazara dusen ihtiyacin olan bir iteme paran yetmedigi zaman klandakilerden cevrendekilerden ve arkadaslarından o itemi almak icin de yardım istemeyeceksin o zaman? Yoksa ha arkadaslarından almıssın ya gb satan bir siteden ne farkı kaldı?

Bustan cekilebilen ve karakterleri ciddi anlamda ucuran bir sistem lmayacagını zaten soylediler lakin tradeyi senin onerdigin sekilde kapatmaları uzun surecte oyuna zarar verir..
Hiç bir bariyer getirmeksizin sınırsızca serbest bırakmak kadar zarar vermeyecektir oyuna.

Ayrıca gelir elde etme derdinde olan değil gerçekten oynayan oyuncular bir oyunu daha fazla kitlenin oynamasını ister ki alfa'da bile insanlar birbirlerini koparmaya çalıştı, guruplaşıp yanlız gördükleri oyuncuları ezdiler.
Tamamen sınırsız olunca knight online'da heryer nasıl zombi oyuncu kaynıyor herkes sorsan ekmeğinin peşinde. Onlara lafım yok onların sucu yok imkan verilirse yapılır. Suç oyun yönetiminin.

Burada dengeyi sağlayacak Rokosoft yetkilileri ve geliştirici ekip olacaktır. Ne ipin ucu fazla serbest bırakılmalı nede tamamen sıkılmalı.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt