İstek P2W Mücadele Derneği

Nart

Üye
P2W aynı kanser gibidir. Sinsice ilerler ölüme götürür.

Rise Online açılmadan gerekli mücadeleyi göstermezsek hem Rise Online ölür hem de ideallerimizde ki o güzel oyun.

ARKADAŞLAR !

PK ALANINDA TLLERİMİZ DEĞİL CHARLARIMIZ SAVAŞSIN.

EĞER ŞİMDİDEN BİRLİK OLUP P2W ile MÜCADELE ETMEZSEK, YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR !

P2W'e HEP BİRLİKTE ENGEL OLALIM ..

(Pay to win)-(Parayı veren düdüğü çalar)- ( TL EMEĞİ DÖVER )

P2W 2 YOLLU OLUR,

1- OYUN YÖNETİMİNİN TL KARŞILIĞIYLA MAĞAZADA BONUS VEREN ÜRÜNLER SATMASI,
2- OYUNCULARIN PİYASADAN EMEK VERMEDEN TL İLE İTEM TOPLAMASI.

2. Maddeyi kabul etmeyenlerin P2W'nin sözlük tanımına takılı kaldığını düşünüyorum, daha doğrusu düşünmek istiyorum. Aksi halde SON KULLANICI'ların ne düşündüklerinin umurlarında olmaması gerekir.

Bizler 2 maddeyi de son kullanıcı ve oyun yönetimi lehine yorumlayıp, iki taraf için de olabilecek en iyi sistemin uygulanmasını istiyoruz.

Oyunun %3-5 gibi bonuslar verecek v.b ürünler satması son kullanıcı için çok fazla bir dengesizlik yaratmayacağını biliyoruz ve oyunun maddi anlamda rahat etmesini de istiyoruz.

Ancak 2. madde dediğimiz TL ile P2W sınırlandırılmazsa 1. maddedeki P2W'nin engellenmesinin hiç ama hiç bir anlamı yok.

Bu sebeple eşyanın sadece üzerine giyildiğinde ruh bağının aktif olması düşüncesine katılmıyoruz. Bizce upgrade edildiğinde ruh bağı olması gerekir.

Oyunun 3-5 ayında sırf rünsüz diye +7 +8 repear ve immortal setleri toplayıp full +9 setle karşımıza bir TL'cinin çıkmasını istemiyoruz !

Bu TL'ci şahısların, +9 rünsüz setlerini yakalayabilmek için, bizler en iyi rünlü olacak şekilde en az +8 setleri tamamlamak zorundayız ki bu setleri tradesiz şekilde tamamlayıp TL'cileri yakalamak ne kadar zaman alır bir düşünün?

BİRLİK OLURSAK BAŞARIRIZ !

Son düzenleme:

Nart

Üye
P2W' 2 YE AYIRABİLİRİZ.

PUS YANİ OYUN MARKETİ ÜZERİNDEN FARK YARATACAK EŞYALARIN SATILMASI VE OYUNCULARIN EŞYALARININ TL İLE TOPLANMASI

Burhan bey oyun marketi kısmında gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve kozmetiklerin asgari derecede %3-5 gibi bi bonus vereceğini söyledi ve içimize su serpti.

ANCAK;

Ruh bağı sistemi hala net değil. TL ile EMEĞİ satın almak isteyenlerin ne derece zorlanacağı hala belli değil.

Tabiki herkes oyuna yeterince vakit ayıramayabiliyor. Bu açığı TL ile kapatmak isteyebiliyor. O yüzden tam tamına bir engelleme beklemek yanlış olur ve bahsettiğimiz arkadaşların oyun deneyimini engellemiş oluruz fakat bir kişinin sırf TL ile bir karakter oluşturup sizi alaşağı etmesinden mutlu olacakmısınız?

Herkes fikirlerini söylemeli bu başlık altında. Ruh bağı sisteminin zorluk derecesi arttırılması için bu konuda gelecek yorumlar çok önemli.

Nart

Üye
oyun p2w değil arkadaşlar
P2W olmayan oyun sayayım sana mesela LOL mesela Valorant mesela CS GO mesela PUBG.

Niye ?

Çünkü oyunda kullanıcıya ekstra bonus veren hiç bir eşya yok. Rise Online de olması beklenen %3-5lik şeylere kimse takılmıyor zaten.

Takıldığımız nokta 'birilerinin oyuna TL yığarak herkesin eşyalarını toplaması ve ben ve benim gibileri oyundan soğutması '

İnan buna itirazim maddi durumumu kötülüğünden değil. Hatta bunu yapacak olan kişilerin %80inden daha iyi durumdayım maddi olarak. Ama konu açarken de yazdığım gibi ben TLlerimin değil oluşturduğum karakterin ve ona verdiğin emeğin savaşmasını istiyorum.

Bilmem anlatabildim mi?

Shikato

Üye
Bir mmorpg oyunun moba skinleri ile karşılaştırmak komik olmuş dostum p2w olmasa da illaki devranın dönmesi şart

Yabgu

Üye
PVE yi birazda olsa etkileyeceğini biliyoruz. Ama doğrudan ya da dolaylı yoldan pvp yi etkileyen bir p2w olmayacak denildi söz verildi. Umarım sözlerini tutarlar ve hep beraber yıllar süren bir oyun deneyimi yaşarız

Tekitekurin

Üye
PVE yi birazda olsa etkileyeceğini biliyoruz. Ama doğrudan ya da dolaylı yoldan pvp yi etkileyen bir p2w olmayacak denildi söz verildi. Umarım sözlerini tutarlar ve hep beraber yıllar süren bir oyun deneyimi yaşarız
Söz verselerde ab itemler olmadıkça bunun önüne geçilemez.

guney

Üye
ko dan psikolojiniz bozulmus sizin p2w olayi olmayacak bu oyunda

Nart

Üye
Destekler için teşekkürler arkadaşlar. Okuyan arkadaşlar lütfen destek mesajlarını esirgemesin. Yönetim dikkate alacaktır.

Ruh bağı sisteminin derecesi mümkün olduğu kadar zorlaştırılmalı.

Bu arada oyun türlerinin P2W için bi ayrıma tabi tutulması asıl saçma olan. LOL, CS GO VS gibi oyunlar da eğer tercih etselerdi kullanıcıya avantaj sağlayan ürünler satabilirdi ancak etmediler.

Bu tamamen oyun kurucularının tercih meselesi. Zaten oyuncular arası olan alım satımdan oyun sahibinin bi kazancı olmayacağı için müdahale etmesi daha kolay olacaktır.

ominouslife

Üye
Ne çok korkuyosunuz P2W'den ama unuttuğunuz bir şey var eğer pusta alındığı zaman diğerlerine üstünlük sağlayacak ( %1 %2 %3 ) birşey olmaz ise imkanı olanda olmayanda pusla çok ilgilenmez ve oyunu ayakta tutmak bir hayli zorlaşır.
Siz hiç herhangi bir mağazadan para vermeden birşeyler alıp çıkabiliormusun ? Düşünsenize çıktığınızı kaç gün açık kalır sizce ?
Mecburen tutunabilmek için ufakta olsa muhakkak birşeyler satılmalı.
Trade konusuna gecelek olursak benim görüşüm herhangi bir itemin , bir oyuncudan başka bir oyuncunun eline geçmesi P2W değildir.
Olmayan birşey eklenmiyor oyuna sonuçta , gerçek hayatımızda'da öyle değilmi kimilerinin aylarca yıllarca uğraşak yaptığı , aldığı birşeyi başka birisi hiç zorlanmandan sahip olmuyormu ?
ve unutmayın malum oyunun bu kadar zamandır ayakta kalmasını sağlayan tek şey , İnsanların paraları ile egolarını tatmin edebilmesidir.

Ruh bağı sistemine gelecek olursak , herhangi bir itemin bir karakterde sabit hale gelmesi trade'yi bir nebze engellese bile bu seferde karakter satışları ortaya çıkacaktır , ayrıca belki günlerce aylarca uğraşıp emek verip herhangi bir iteme sahip olmak ve o itemin hiçbir değerinin olmaması'da bana göre çok yanlış düşünsenize 1 ay çalışıp maaş alıyoruz bir çoğumuz ve aldığımız maaşın hiçbir değerinin olmadığını ?

Uzun oldu biraz farkındayım ama oyunu yapan arkadaşların bunu bir oyun olarak değil bir gelir kaynağı olarak gördüğünü hiçbir zaman unutmayın. Bu cümle yanlış anlaşılmasın kimse amme hizmeti yapmıyor sizlere , malum oyundan sıkıldınız biraz değişiklik sağlayalım arkadaşlara düşüncesiyle yola çıkılmamıştır :)

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Nart

Üye
Dostum oyun marketindeki satışlara kimsenin itirazı yok. Maksimum %5 makul bir ve kabul edilebilir bir bonus. Ancak dahası asla kabul edilemez.

Trade konusu P2W değil diyorsun asıl P2W trade zaten. Oyun marketinde sunulan eşyalar %50 bonus da verse biz biliyoruz ki hem fiyatı uygun olacak hem herkes tarafından kısa sürede ulaşılabilir olacak. Ancak X şahıs atıyorum 100bin TL'sini oyuna yığıp onun bunun itemini toplayıp kendi egosunu tatmin ederken ben şahsen ona kesilince mutlu olmam.

Malum oyunu 'ayakta' olarak görenler olarak gerçekten sizin neye dayanarak bunu söylediğinizi merak ediyorum. Sanırım siz 'ayakta' oyun görmemişsiniz :)

Ruh bağı sistemi veya bizim talep ettiğimiz her engelleme bahsettiğim TL'ci X kişileri ne kadar zorlarsa o kadar iyi olacağı kanısındayım. Zaten tamı tamına bir engelleme ben şahsen talep etmiyorum. Ancak zorlanabildikleri kadar zorlanmalılar. Örneğim 9 eşyalar trade edilmezse o X kişisi atıyorum 10 bin TL olan eşyayı direk gidip birinden almaktansa 10 tane aynı eşyanın 8ini toplayıp üstüne birde çok düşük ihtimalle upgrade etmesi gerekir. Bu sayede bu X kişisi 10 bin TL'ye elde edeceği itemi şansı yaver giderse daha uyguna elde edip, gitmezse 10 bin TL'sini çöpe gitme riskiyle karşılaşabilir.

Karakter satışını arttırır tezine de katılmıyorum. Tamam çok ekstra bir eşya için belki karakter satımı olabilir ancak sonuçta diğer eşyaları da yanına koymak gerekir. En iyi ihtimalle 9 bir silah için satılan karakter üzerindeki kıyafetleri 9 set yapmak için kendisi upgrade işine girmek zorunda bırakılır.

Tekrar tekrar söylüyorum arkadaşlar. Paranız olabilir, alllah bereket versin bizi ilgilendirmez. Veya paranız yoktur ama çok hırslı egolu biri de olabilirsiniz gider 100 bin TL kredi çeker eşya toplamaya çalışırsınız ona da eyvallah ama bunları yapmak istediğiniz oyunlar zaten mevcut.

Rise Online fark yaratmak için burada. Burhan Bey piyasadaki çoğu oyunun iyi yanlarını alıp kötü yanlarını eleyeceğiz demişti. Bahsettiğimiz P2W olayı ben ve benim gibi binlerce kişi için oyunların 'en kötü yanı '.

Son düzenleme:

Siyah34

Üye
Ego kasmak isteyen güzel kozmetikler olcak onları deneye bilirler.
Oyunda görsellik olacağı için kozmetik önemli olcak.
Bide karakter satımı müdahale edile bilir kolay bir şey aslında

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt