Öneri pratikliği etkileyen sorunlar

Zogguko

Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
87
Puanları
18
büyük sorunların herkes farkında, ben pratikliği bozan detayları yazmak için konu açtım. zaten save problemi ve insanların emeğinin yok olması vs. başlıca sorunlar alphada da olmaması gereken sorunlar. ben alpha da olabilecek, gördüğüm normal sorunları dile getireyim.

1- bankaya item koyarken görev itemi vs. eşyaların önce 1. sayfaya boşluğa gitmesi. örnek: görev itemlerini 3. sayfaya atmak istiyorum fakat 3. sayfayı açıp sağ tık veya elimle bir slota götürdüğümde eşya ilk sayfada boş bulduğu yere gidiyor.

2- görev yönlendirmeleri. mobların yerini görev sayfasından tıkladığımızda göstermiyor. mobun ismini tek tek map de aratmak sıkıcı bir şey. görev sayfasında tıkladığımızda mapin hangi tarafında görebilmemiz lazım. aynı zamanda üzerimizdeki görevler için mobların mapi açtığımızda işaretli gözüküyor olması lazım.

3- map genel sorunlar. yakın çevredeki her oyuncu için ok koymuşsunuz ama bunların altında kendi okumuz kayboluyor. görevi aldım görevcinin yanında 20 kişi var ne tarafa gideceğime bakacam ama kendimi göremiyorum. mape yakınlaştırma-uzaklaştırma mouse scroll ile yapılmıyor, mouse ile mapi hareket ettiremiyorsunuz. map kullanımı hiç pratik değil.

4- eşya taşıma rakamı. örnek: bankaya üzerimdeki fazla potu bırakmak istiyorum. 100 tane potun 50 tanesini bırakmak için potun üzerine bastığımda bırakılacak rakam 100 çıkıyor ama seçili olmadığı için direk 50 yazıp bırakamıyorsunuz. önce 100 rakamını silip sonra 50 yazmanız gerekiyor. pratiklik açısından baya sinir bozucu bir şey. 100 rakamının seçili olarak çıkması lazım ki direk silebilelim veya üzerine yazabilelim.

5- max görev sayısı. aynı anda max 5 görev çok kısıtlı. en az 10 görev alınabilmesi gerektiğini düşünüyorum. veya 1 sayfa 4 tane görev gösteriyorsa 12 göreve kadar alınabilmeli.

6- binek için direk skill gibi silme olması tarafındayım. başta neymiş bu mount demek dışında kullanmadım çünkü çok zahmetliydi. binerken bekliyoruz bir de inerken bekleyeceğime direk koşarak gidiyorum.

7- boş slot sorunu. üzerimize 1 sıra daha, bankaya ise çok daha fazla boş yer eklenmesi tarafındayım. bu kadar slot asla yetmez. özellikle çok fazla çeşit görev itemi var. bu görev itemi sorununu çözmek için mesela malum firma 1-2 saatte geçebildiğimiz ilk leveller için olan görevlerde 2343 çeşit çöp görev itemi yerine tek cinse dönmüştü. kesinlikle boş slotların artması gerektiğini düşünüyorum.

8- eksik metinler her yerde, bazı şeyleri ezberden bilmemiz bekleniyor. mesela master skilleri gözüküyor ama veremiyoruz. niye 60 level olmamız mı gerekiyor, bu nerede yazıyor ? itemlerin classı sanırım renge göre ayarlanmış, ama itemlerin üzerinde yazmıyor.
 
Son düzenleme:

Zogguko

Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
87
Puanları
18
bide oyuna girebilirsek her şey daha pratik olabilir :D
sabah 2-3 kere denedim karakter koltuktan kalkmadı. biraz önce girdim pazar sistemi komple bug, neyse dedim biraz görev yapayım. protean kalesine geçmeye kalkarken 3-4 kere oyundan attı. farklı sunucu deneyim dedim 8-6. sunuculara girmeye kalkarken oyundan attı. en son crash yedim.
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt