Rise Online - Bilgisayarım Kaldırır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NesimiSemih

Üye
Arkadaşlar Bilgisayar Kaldırır mı?
Bu özellikte bir sistem satın aldım, Maksimum ayarlarda oynayabilir miyim?
Alpha Testlerine yetişemedim çünkü i7 Laptopumun Ekran kartı DX10 destekli olduğu için hata veriyordu..
Deneyim edinen arkadaşlar sistemimin özelliklerine bakıp yorum yapabilirse sevinirim.

Son düzenleme:

anil

Üye
Herkes kaldırır demiş ama hemen hemen aynı sistemle (RTX 2060 var sadece ekran kartı olarak, benzer kartlar) ben maksimum ayarlarda istediğim verimi alamadım. Gölgeleri kısmak zorunda kaldım ve kalabalık ortamlarda yine sorun yaşadım. Kısacası, 1080p 60fps alamazsın.

Vintair

Üye
ben i5 10400f işlemci, rx 570 4gb ekran kartı , 8gb x2 ram, ssd disk ile 140-160 fps leri en düşük ayarlarda gördüm en yüksek ayarlarda da 70-90 arası aldım.
kalabalık ortamlarda karakterler arttıkça fps dropları çok feci hissediyordum. en düşük ayarda olması fps dropu azaltmıyor yine yiyorsun hiç bir şey değiştirmiyor.
kalabalıktaki optimizasyon çözülmesi de tamamen oyun kaynaklı.
o da çözülürse tadından yenmez...

wolfphenom

Üye
oyun ağır bi oyun değil grafik bakımından ekran kartin gucsuzse grafikleri olmadi cozunurlugu dusurursun oynarsin fakat sorun tamamen istemci optimizasyonu bu sorun ortadan kalkarsa mesela seni nsistem ultrada 80 90 fpsden assagi dusmez low da ise 140 dan assagi dusmez suan ki haliyle i9 islemciyle bile gir kalabalikda 30 fps yi gorursun

Vintair

Üye
oyun ağır bi oyun değil grafik bakımından ekran kartin gucsuzse grafikleri olmadi cozunurlugu dusurursun oynarsin fakat sorun tamamen istemci optimizasyonu bu sorun ortadan kalkarsa mesela seni nsistem ultrada 80 90 fpsden assagi dusmez low da ise 140 dan assagi dusmez suan ki haliyle i9 islemciyle bile gir kalabalikda 30 fps yi gorursun
aynen ben de onu demeye çalışmıştım

ROWTURKEY

Üye
Arkadaşlar Bilgisayar Kaldırır mı? derken şunu kast ediyorum, Maksimum ayarlarda oynayabilir miyim?
Alpha Testlerine yetişemedim çünkü i7 Laptopumun Ekran kartı DX10 destekli olduğu için hata veriyordu, Yeni bir kasa dizdim kendime.
Deneyim edinen arkadaşlar sistem özelliklerime bakıp Yorum yaparsa sevinirim, Teşekkürler <3

(Alpha 2. İple çekiyorum)
Merhabalar NesimiSemih,

Rise Online World oynamak için, ihtiyaç duyulan Minumum sistem gereksimi bilgileri aşağıda mevcuttur.

Minimum
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10.
  • İşlemci: Intel Core i5-4430 3.20GHz / AMD FX-6300 3.50GHz.
  • Bellek: 8 GB.
  • Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 780 / AMD Radeon R7 370.
  • DirectX Sürüm: 11/12.
  • Depolama: 20 GB Kullanılabilir alan.
Maximum

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-5820K / AMD Ryzen R7 1700X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GTX 2060
  • VRAM: 8 GB VRAM
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
İyi eğlenceler...

Son düzenleme:

GRANDEKİNOKS

Üye
Arkadaşlar Bilgisayar Kaldırır mı? derken şunu kast ediyorum, Maksimum ayarlarda oynayabilir miyim?
Alpha Testlerine yetişemedim çünkü i7 Laptopumun Ekran kartı DX10 destekli olduğu için hata veriyordu, Yeni bir kasa dizdim kendime.
Deneyim edinen arkadaşlar sistem özelliklerime bakıp Yorum yaparsa sevinirim, Teşekkürler <3

Merhaba,

Alpha da aldığınız fps değerleri diğer sürümlerde güncellemeler ile birlikte değişecektir. Güncelleme ve optimizasyon çalışmaları ile çok daha iyi fps deneyimi olacağından bu sistem ile rahat bir şekilde oynayacağınızı düşünüyorum :)

İyi Forumlar.

Son düzenleme:

NesimiSemih

Üye
Merhaba,

Alpha da aldığınız fps değerleri diğer sürümlerde güncellemeler ile birlikte değişecektir. Güncelleme ve optimizasyon çalışmaları ile çok daha iyi fps deneyimi olacağından bu sistem ile rahat bir şekilde oynayacağınızı düşünüyorum :)

İyi Forumlar.
Teşekkürler.

Son düzenleme:

Perceival

Üye
Ryzen 5 2600
RX590 8 GB Vram
8 GB 3000 Mhz Ram

Bu sistem ile ultra ayarlarda akıcı oynayabilir miyim?

cango53

Üye
Ryzen 5 2600
RX590 8 GB Vram
8 GB 3000 Mhz Ram

Bu sistem ile ultra ayarlarda akıcı oynayabilir miyim?
Ultrada akıcı oynayamazsın yüksek ihtimalle darboğaz yapar bilgisayarın. bi 8 gb ram alabilirsin ramlerini dualchannel kullanırsan drop yeme ihtimalin azalır.

hayet rahat oynayabilirsin. Ama oyundaki optimizasyon sorunlarından dolayı sakın pes etme ve isyan etme :D ilerledikçe optimizasyon geldikçe rahatlarsın. ama bir tavsiye alabilirsen bi 16 gb daha ram al bunun sebebi ise ramleri dual channel kullanabilmen için.

BySavas

Üye
Merhaba,

İyi Forumlar.
Ram: 2 X CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
Anakart: ASUS PRIME B450M-K 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI VGA mATX Anakart
Kasa+PSU: CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
M.2 SSD: TOSHIBA OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700MB Okuma / 1600MB Yazma)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
Ekran Kartı: Sapphire Amd Radeon HD6570 4GB 128 Bit

----- >>> ekran kartım sizce yeterli olurmu. Görüntüsü baya dandik fanıda yok hiç :)

solmaz65

Üye
acaba benim laptobum kaldırır mı ?
Abra A7 V12.4 17,3" Oyun Bilgisayarı
Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H 4C/8T; 8MB L3; 8GT/s; 2.4GHz > 4.1GHz; 45W; 14nm
8GB (1x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
500GB CRUCIAL P5 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt