Rise Online Etkinlik Saatleri Sizce Sorunsuz Mu?

Crystal Fortress War ve Mount Race etkinlikleri için belirlenmiş saatler sizce mantıklı mı?

• Etkinlik Saatleri Gayet Mükemmel Ayarlanmış

Oy: 2 20.0%
  • Evet

Oy: 1 10.0%
  • İlgilenmiyorum

Oy: 0 0.0%
  • Hayır

Oy: 2 20.0%
  • Etkinlik Saatleri Çok Kötü Ayarlanmış

Oy: 5 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

RUGASHEN

Yeni Üye
İyi akşamlar sevgili Rise Online ailesi,

Mantis ve Galia sunucuları için biliyorsunuz ki dün itibari ile Crystal Fortress War ve Mount Race etkinlikleri aktif edildi. Yeni sunucularımızda da etkinliklerin yavaş yavaş aktif edilmesi açıkçası hareketlilik için ve artık belli seviyede level ve item kasmış arkadaşlarımız için eminim gayet iyi olmuştur. Herkesin bu etkinlikleri beklediğine eminim. En azından ben özellikle CFW için çok hevesliydim.

Ancak etkinliklerin gelmesi ile hayal kırıklığına uğramam bir oldu. Zira normal mesaili çalışan bir birey olarak bu etkinliklere katılımım neredeyse imkansız. Etkinlik saatleri ile alakalı sorumu Discord aracılığı ile sohbet kanalında yazdığımda sorum silindi (daha önce bu konu hakkında soru sorulduğu ifade edilerek) ve peşine herhangi bir düzenleme planlamadıklarına dair bir yanıt tarafıma verildi. Gerçi kanal sohbet kanalı olduğu için ve bir flood yapılmadığı sürece daha önce sorulmuş bir sorunun silinmesinin doğru olmadığını düşünsem de Discord kanalının yönetimi noktasında Rise Online çalışanları ve moderatörlerine bir şey diyemem.

Bende bu sebepten ötürü bu konuyu siz değerli oyuncu arkadaşlarımla Genel Tartışma Bölümü altında tartışmanın daha iyi olacağını düşündüm. Neticede burası oyun hakkında her türlü açıdan kendi aramızda tartışabileceğimiz bir alan.

Dönelim Konumuza;

Mount Race
Özellikle Mount Race'in 24 saatlik bir gün içerisinde 4 kere gerçekleştirildiğini biliyoruz. Bu etkinliğin saatleri ise şu şekilde :
  • 03:00
  • 10:00
  • 15:00
  • 18:00
Şimdi bu saatleri incelediğimizde etkinliğin (toplamda gün içerisinde 4 kez yapılan) 3 seferinin saat 10:00 ile 18:00 arasındaki 8 saatlik dilime -ki bu dilim gündüz vakti dediğimiz kısım içerisinde kalıyor- sığdırıldığını görüyoruz. Haliyle benim gibi mesai saatleri standart olan bir işte çalışıyorsanız sizlerde yine benim gibi bu etkinliğin 3 tanesini zaten işinizle meşgul olduğunuz için kaçırıyorsunuz.

Haliyle elimizde son bir Mount Race etkinliği kalıyor ancak onunda saati gece 3 olarak belirlenmiş. Ve haliyle yine ertesi gün mesainiz varsa etkinliğe katılmak ve en erken 3.30 gibi yatağa gidip uyumak ardından sabah 5.30 - 7.30 arasında işinize göre uyanmak pek akıl karı durmuyor.

Kısacası biz çalışanların ve öğrencilerin büyük bir bölümü için bu etkinlik maalesef sadece hafta sonları kavuşabileceğimiz bir etkinlik.

Crystal Fortress War
CFW ise Mount Race'e göre görece saatleri çok daha iyi belirlendiğini düşündüğüm bir etkinlik. Etkinlik saatleri şu şekilde :
  • 02:00
  • 14:00
  • 20:00
Bu etkinlik ise 14:00'da başlıyor şeklinde ele alınırsa 6 saatlik aralıklarla konumlandırılmış. Ben her ne kadar işimin evime olan mesafesinden ötürü 8:00'da olan etkinliği kaçırsam da buna bir çok arkadaşımızın katılabileceğini düşünüyorum. Tabii yine benim gibi bu etkinliği kaçıracak arkadaşlarımız olduğunu da düşünüyorum. Gece 02:00'da olan etkinlik ise sabah mesaisi olan arkadaşlarımızın bir kısmı için sorun teşkil edebilir. Örneğin ben dün gerçekleşen 02:00'daki etkinliğe uykumdan feragat ederek katıldım zira bu konuda hevesim çok yüksekti. Ancak bunu her gün yapmak yine zorlayıcı olacaktır.

Açıkçası oyunun prime zamanı olduğunu kendi adıma düşündüğüm 20:00 - 01:00 aralığındaki 5 saatlik bir dilimde neden hiçbir etkinlik bulunmuyor bunu merak ediyorum. İlerleyen dönemlerde Blood Valley etkinliğinin belirli günler için 22:00'a geleceğini görüyorum ancak etkinlik takvimi buna göre ayarlanabilir ve bizim gibi mesai dönüşü oyunu aktif olarak oynayabilecek ve diğer aralıkta sadece ROW pt'ye karakterini bırakıp işe gidecek kimselerinde göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyorum.

Netice itibari ile bu etkinliklerin ödülleri değersiz ödüller değiller. Dünden bu yana bolca Unique Item girişi oldu oyuna. Biz oyunu ancak akşamları oynayabilecek olan çalışanlar ve öğrenciler olarak önce bu etkinliklerin keyfinden sonra da ödüllerinden geri kalıyoruz.

Siz Rise Online oyuncularında bu konuda ki fikirlerini merak ediyorum. Lütfen konu altında seviyeyi koruyarak bu durumu tartışalım. Ayrıca lütfen görüşünüzü anketi oylayarakta belirtmekten çekinmeyin.

byankara

Üye
Etkinlik saatlerindeki mantıksızlık nerede ? Gece çalışan bir adamda gelip ben gece çalışıyorum gündüz o saatler bana uymuyor derse ne yapabilirler bunun için mesala ? Var mı bir fikriniz ? Ayrıca açılmamış olan inferno temple var sabah 08:00 ve akşam 20:30 bu etkinlikleride o saatlerin arasına koyarsan zaten oyunda boş vakit kalmayacak 20'de csf giren oyuncu peşine inferno bagladığı zaman saat zaten 21:30 olacak akabinde akşam pk sı vs derken zaten yine peşine gece etkinlikleri bağlanıyor.Bu da demek oluyor ki etkinlik saatleri kime neye göre nasıl düzenlesinler ?

RUGASHEN

Yeni Üye
Etkinlik saatlerindeki mantıksızlık nerede ? Gece çalışan bir adamda gelip ben gece çalışıyorum gündüz o saatler bana uymuyor derse ne yapabilirler bunun için mesala ? Var mı bir fikriniz ? Ayrıca açılmamış olan inferno temple var sabah 08:00 ve akşam 20:30 bu etkinlikleride o saatlerin arasına koyarsan zaten oyunda boş vakit kalmayacak 20'de csf giren oyuncu peşine inferno bagladığı zaman saat zaten 21:30 olacak akabinde akşam pk sı vs derken zaten yine peşine gece etkinlikleri bağlanıyor.Bu da demek oluyor ki etkinlik saatleri kime neye göre nasıl düzenlesinler ?

Zaten bunları belirtiyorum bende, farkındaysan bu açıdan özellikle CFW'nin daha iyi konumlandırıldığını ifade ediyorum. Ancak Mount Race'e bakarsanız 4 yarışın 3'ü 8 saatlik dilime sıkışıyor. Bu kısım mantıksız değil mi? Neticede etkinlikler kademe kademe aktif ediliyor. Herkesin her şeyi olabildiğince iyi deneyimleyebilmesi için saatler değişe değişe etkinliklerin aktif edilmesi doğru olmaz mıydı sizce?

Neticede online kullanıcının olduğu her platform için prime saat kavramı geçerlidir. Rise Online'ın Prime saati dediğimiz en çok oyuncunun bulunduğu saat aralığının akşam saatleri olduğu noktasında sanıyorum ki ortak noktada buluşabiliriz. Genel olarak oyunu takip ettiğimiz zamanda bunun 20:00 - 01:00 aralığı olduğunu görmek gerekiyor. Bu saat aralığı ise şuan açık ve net olarak 20:00'da ki CFW hariç başka bir etkinlik barındırmıyor.

Gece mesaisi yapan kimselerin durumu ile gün içinde tamamen oyundan uzak olan kimselerin kaybı birebir aynı değil saatler ortada.

Sizin şuan ifade ettiğiniz şey bu etkinliklere giremiyorsanız yapacak bir şey yok, sonra oyuna gelecek diğer etkinliklere girersiniz bunlarda eksik kalsın demekten öte bir durum olmuyor. Ben ise alternatif çözüm olabilirdi aktif olmayan etkinliklerin takvimde yerinin şimdiden tutulmasına gerek yok diyorum.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt