ANKET Rise Online MacOS ve Linux Sürümü

Rise Online MacOS ve Linux Sürümü olsaydı kullanır mıydınız?

• MacOS veya Linux işletim sistemi desteği olursa oyuna ben ve arkadaşım daha rahat girebilir.

Oy: 38 57.6%
  • Hayır, MacOS veya Linux sürümünü denemem Windows üzerinden devam ederim.

Oy: 28 42.4%

• Kullanılan toplam oy
    66

BEARFACT

Yönetici
Game Master
Merhaba Rise Online World Oyuncuları,

Lütfen önce burayı okuyarak anketimizi yanıtlayın.

Rise Online World olarak MacOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışacak sürüm üzerinde bir çalışma başlatmayı hedefliyoruz.

Yol haritamızı çıkarmamıza yardımcı olmanız için genel katılım rica etmekteyiz.

Burtto

Üye
Bi avantaji varmı bu işletim sistemlerinde oynamanın?

bitter

Üye
Hali hazırdaki optimizasyon iyileştirme sürecini yavaşlatacak ise o kısmın daha önemli olduğunu düşünüyorum çünkü pc'si yetersiz olduğu için oynayamayan/sorunlu oynayan kitle işletim sistemi uyumsuzluğu sebebiyle giremeyenin yüzlerce kat fazlasıdır diye düşünüyorum.

Fakat optimizasyon iyileştirme sürecine etki etmeyecek ap ayrı bir yönelim ise ekstra güzel bir premium feature olur tabii ki.

ferdi

Üye
Açık Beta'dan beri MacOS için bir şeyler yapılmasını bekliyorum ve çevremde tanıdığım ve bu oyunu oynamak isteyen sayısı azımsanmayacak kadar MacOS kullanıcısı var. En azından Apple Silicon ile çalışacak şekilde yapabilirseniz muhteşem olur. AntiCheat sebebiyle parallels kullanarak bile çalıştıramıyoruz.

fstab

Üye
Hali hazırdaki optimizasyon iyileştirme sürecini yavaşlatacak ise o kısmın daha önemli olduğunu düşünüyorum çünkü pc'si yetersiz olduğu için oynayamayan/sorunlu oynayan kitle işletim sistemi uyumsuzluğu sebebiyle giremeyenin yüzlerce kat fazlasıdır diye düşünüyorum.

Fakat optimizasyon iyileştirme sürecine etki etmeyecek ap ayrı bir yönelim ise ekstra güzel bir premium feature olur tabii ki.
kesinlikle katılıyorum eğer bu mevcut optimizasyon geliştirmesini yavaşlatacak veya uzatacaksa hiç gerek yok, bir çok arkadaşım bu yüzden oyunu bırakmak zorunda kaldı, offical youtube kanalında paylaştığınız pk videosunda 11 bossu olarak geçen thunderdaki kalabalığı koymuşsunuz yönetimden ricam o boss saatinde bir death valleye cıkıp bowlda dolaşmaları, 7950x3D + 4090 gibi bir sistemle 20 fps alıyorum yorum sizin saygılar.

wedo

Üye
kim istemez ki rise online steam deck te çalışsın :) discordda linuxta çalışmadığını öğrendikten sonra foruma damladım :))) iyi çalışmalar

xch

Üye
Oyun yayinlandigi hafta baslik acmistim. Unreal engine ile oyun gelistirip cross-platform yapmamalari cok uzucu. Linux icin gelistirme ekibi kurmak isterseniz talibim :d

xch

Üye

Oyun Unreal Engine ile gelistirildigi icin, Unreal Engine kaynak kodunu guncellemedikleri surece (ki zannetmiyorum) yapilan optimizasyonlar tum isletim sistemleri icin olacaktir. Yaptiklari optimizasyonlar shader optimizasyonu ise, etkisi isletim sisteminden bagimsiz olacak, yalnizca farkli ekran karti kullanicilarini farkli yonde etkileyecektir. Donanim yetersiz ise zaten isletim sistemini konusmanin anlami kalmiyor.

Oyunu diger platformlara uygun hale getirmek ne cok zor, ne cok kolay.

Bir gun her oyun ureticisi, Linux'u desteklemek zorunda kalacak :d

AnkaraTR

Üye
Oyun ilk açıldığından beri Macbook kullanıcıları için macos desteği çok bekledim ve çok fazla da ticket attım ama 1,5 seneden fazla bi zaman oldu :) forumda da çok fazla bu konuyu konuştum ama bir türlü gelmedi

wedo

Üye
Linux desteği gelmeli, steam deck le beraber artık koltuğumda uzanarak oynamak istiyorum

• Beğen
Tepkiler: xch

ezydot

Yeni Üye
Selamlar, gündeminizde oyunu MacOs'a portlama var mı hala? Bizim şirketteki oyuncular ile birlikte MacOs üzerinden oynayabilmek için can atıyoruz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt