Rehber Rise Online World 2Fa (İki Adımlı Doğrulama) Kurulumu

BEARFACT

Yönetici
Game Master
Merhaba Savaşçı!

Haydi seninle birlikte Rise Online World hesabı nasıl oluşturulur ve hesabını korumaya almak için 2FA kurulumu nasıl yapılır ona bakalım.

Öncelikle https://www.riseonlineworld.com/register adresinden bir Rise online World hesabı oluşturman gerekiyor.

Hesap oluştururken geçerli bir mail adresi ve telefon numarası girdiğinden emin ol.

Kayıt sonrası mail adresine gelen onay linki ile hesabını doğrulayabilirsin.

Doğrulanmış hesabına giriş yaptığında karşına 3 adet seçenek çıkacak.

1673791548067.png

Hesabınıza her girişinizde kayıtlı mail adresinize gelen 6 haneli kodu girmeniz istenir. İlk aktivasyon için "Doğrulama Kodu Gönder" butonuna basarak, mail adresinize gelen kod ile ilk kurulumu sağlayabilirsiniz. Not: Rise Online World tarafından gelmeyen hiçbir maile itibar etmeyiniz.

1673791558581.png

Bu güvenlik sisteminde cihazınıza "Google Authenticator" ya da "Authy" uygulamalarını kurmanız istenir. Bu iki uygulamadan birini kurduktan sonra, kurulum sayfasındaki QR kodunu okutarak, uygulamanın size verdiği 60 saniyelik benzersiz kod ile hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz.

Not: İki uygulama da sizlere kurtarma kodları verecektir. Cihazınızı kaybetmeniz, değiştirmeniz ya da uygulamayı silmeniz durumunda bu kurtarma kodlarına ihtiyacınız olacak. Lütfen kurtarma kodlarını muhafaza etmeyi unutmayınız.

Not2: Eğer uygulamalardaki 60 saniyelik şifreler geçerli olmuyorsa, lütfen bilgisayarınızın ve telefonunuzun saatinin eş zamanlı olduğuna emin olunuz.

Google Authenticator - Android

Google Authenticator - IOS

Son düzenleme:

brtergn34

Yeni Üye
Merhaba yeni kayit oldum oyuna giris yapmak istedigimde onayli mail adresime gelen dogrulama kodunu hatali buluyor oyunu kapattim actim denedim ama cozum bulamadim destege talep actim sizler bilgi sahibiyseniz yardimci olur musunuz

EspoirBP

Yeni Üye
Anladigim kadariyla 2FA denilen "Google Autenticator" uygulamasina mecbur birakmislar. Ben yaptim 80 dolarcik sarj edildi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt