REHBER Rise Online World (Erken Erişim) - Balık Tutma Alanları

Justice

Yönetici
Game Designer
Merhaba,

Erken erişim itibariyle haritalardaki balık tutma alanları ekte görseller ile paylaşılmıştır. Balık tutma alanları ve bu bölgelerdeki balıkların değişebilme ve yenilerinin eklenmesi ihtimali saklıdır.
Yakında Death Valley'e balıkçılık için 2 yeni alan açılacak. Bu balık tutma alanlarında yeni bazı balıklar/deniz mahsulleri bulunabilecek. Yine bazı balıklarda küçük iyileştirmeler olabilir.

Balık tutma alanı olarak belirtilen bazı bölgelerin yakınlarında başka küçük bölgeler bulunabilir. Bu bölgeler en yakınındaki balık tutma alanıyla aynı ürün havuzuna sahiptir.

Lv1 ürünleri Common Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.
Lv2 ürünleri Rare Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.
Lv3 ürünleri Epic Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.
Lv4 ürünleri Unique Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.
Elite Fishing Rod ile Death Valley bölgesinde balık tutabilirsiniz. Ayrıca Elite Fishing Rod ile Lv4 ürünleri de tutabilirsiniz.

Örneğin; Rare Fishing Rod ile "Dorion Fishing Spot-1"de Clownfish tutamazsınız.

Mevcut çalışmalarım nedeniyle bir süre forumdaki mesajlarınızı yanıtlayamayabilirim.

• Death Valley haritasına 2 adet balık tutma alanı eklendi. Bu bölgelerden balık tutabilmek için “Elite Fishing Rod”a sahip olmanız gerekmektedir. Bu bölgelerde farklı deniz mahsulleri elde edebilirsiniz. Ayrıca balıkçılık tecrübe puanı diğer bölgelere göre artırılmış düzeydedir. Elite Fishing Rod oltasında “Shrimp” adlı yemi kullanmanız gerekmektedir.

Sevgiler

Ekli dosyalar

• Dorion-fishing-spots.jpg
    Dorion-fishing-spots.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3,427
  • PK-fishing-spots.jpg
    PK-fishing-spots.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3,360
  • LK-fishing-spots.jpg
    LK-fishing-spots.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3,178
  • Hagard-fishing-spots.jpg
    Hagard-fishing-spots.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3,430
Moderatör tarafında düzenlendi:

Maximiliantr

Üye
Şu saçma sapan işe yaramayan balıklar kaldırılsa ne güzel olacak. Şuan zaten balıkçılık bitti, bunu kendi elinizle bitirdiniz. Pk'yı etkiliyor bahanesiyle geniş düşünmeden Balığı Nerflediniz, halbuki DV haritasında kullanılmasını yasaklaya bilir balıkların eski haliyle kalmasını sağlaya bilirdiniz. Şuan Balıkların hepsi Çöp %5 gold veren balık ve 160 HP çebiren balık haricinde boş bir uğraş.

RickSancheZz

Üye
bu konudan sonra lobster için 2 gece sabaha kadar bıraktım toplam 7 tane geldi :D

mmtakiff06

Üye
Güzelim balıkçılık azda olsa tatmin ediyordu. Şuan resmen biten , ölen bir meslek oldu. Ne olurdu eski halinde kalsaydi.

kimyasal

Üye
3. resimdeki Lunaskar spot 2 de lobster çıkmadığı belirtilmiş fakat ordan lobster çıkıyor :D

Crushbane

Üye
Balıkçılık yok ki bitsin. Adamın biri yazmıştı 4 günlüğüne köye mi ne gitmiş balığa bıraktım diyordu. Sanırım solucan falan da yoktu onun dediği zaman. Yani siz bu sisteme balıkçılık diyorsunuz ve burdan fayda bekliyorsunuz ? Bu akla mantığa aykırı. Emek yok o yüzden balıkçılıkta yok balıkların değeri de yok.
Lütfen afk balıkçılığı kaldırıp gerçek bir meslek olan aktif balıkçılığı getirin. Afk balıkçılık olduğu sürece yaptıklarınızın bir anlamının olacağını sanmıyorum, bir değer üreteceğini de sanmıyorum.

Prefosyenol

Üye
Şu saçma sapan işe yaramayan balıklar kaldırılsa ne güzel olacak. Şuan zaten balıkçılık bitti, bunu kendi elinizle bitirdiniz. Pk'yı etkiliyor bahanesiyle geniş düşünmeden Balığı Nerflediniz, halbuki DV haritasında kullanılmasını yasaklaya bilir balıkların eski haliyle kalmasını sağlaya bilirdiniz. Şuan Balıkların hepsi Çöp %5 gold veren balık ve 160 HP çebiren balık haricinde boş bir uğraş.
hocam şeymi olsun Adam oyuna bakmadan etmeden Bilgisayarı açık bırakıp işe gidere dışarı çıkarak uyuyarak Bir sürü para mı kazansın ? yani İstediğiniz Şeyleri biraz mantıklı düşününce işin ucu buraya dayanıyor hiç düşündünüzmü?

kimyasal

Üye
hocam şeymi olsun Adam oyuna bakmadan etmeden Bilgisayarı açık bırakıp işe gidere dışarı çıkarak uyuyarak Bir sürü para mı kazansın ? yani İstediğiniz Şeyleri biraz mantıklı düşününce işin ucu buraya dayanıyor hiç düşündünüzmü?
Dostum oyundaki nick te aynı mı bilmiyorum ama ben Riu balıkçılıkta 33 lvl im , PC açık bırakan adam da olsa oyuna zaman harcıyor demektir online olup enerji harcıyor demektir. Bu oyun zengin olmasın ama sürünecek anlamına gelmesin :)

Crushbane

Üye
Maalesef afk balıkçılığı savunanları görünce kafayı yiyorum şaka mı bu ya ? Neymiş nerften önce değerliymiş neymiş pc açık bırakıyormuş da oyuna zaman harcıyormuş afk balıkçılıktan bir şeyler kazanmak haklarıymış. O zaman bende şöyle bir şey isteyeyim Dv de towna bırakayım karakteri orda otursun ama insanlar birbirini öldürdüğünde bana da 3-5 np bir şeyler gelsin. Gelmesi lazım değil mi bilgisayarı açık bırakmışım, oyuna zaman harcıyorum, online olup enerji harcıyorum. Burda kazanılan np'lerden bana da gelmesi lazım değil mi ? Bu söylediğim tabi ki hiç bir oyunda olmayan bir saçmalık. Afk balıkçılıkta bunun laciverdi.

kimyasal

Üye
Konu nasıl çarpıtılır yukarıda örneğini görüyorum. Anlatmak istediğimiz böyle bir meslek varsa getirisi çöp gibi olmasın, işe yarar şeyler versin. Oyunda DW de oturma ile ilgili bir meslek var mı ''yok''. Tırı vırı işte

ametay

Üye
Merhaba,

Erken erişim itibariyle haritalardaki balık tutma alanları ekte görseller ile paylaşılmıştır. Balık tutma alanları ve bu bölgelerdeki balıkların değişebilme ve yenilerinin eklenmesi ihtimali saklıdır.
Yakında Death Valley'e balıkçılık için 2 yeni alan açılacak. Bu balık tutma alanlarında yeni bazı balıklar/deniz mahsulleri bulunabilecek. Yine bazı balıklarda küçük iyileştirmeler olabilir.

Balık tutma alanı olarak belirtilen bazı bölgelerin yakınlarında başka küçük bölgeler bulunabilir. Bu bölgeler en yakınındaki balık tutma alanıyla aynı ürün havuzuna sahiptir.

Lv1 ürünleri Common Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.
Lv2 ürünleri Rare Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.
Lv3 ürünleri Epic Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.
Lv4 ürünleri Unique Fishing Rod veya üst seviye olta ile tutabilirsiniz.

Örneğin; Rare Fishing Rod ile "Dorion Fishing Spot-1"de Clownfish tutamazsınız.

Mevcut çalışmalarım nedeniyle bir süre forumdaki mesajlarınızı yanıtlayamayabilirim.

Sevgiler
Merhaba Burhan Bey, @Justice bu fotoğraflar güncel mi hala.
Lobster kaç levelde ve nerede çıkıyor?
Kolay gelsin. Bilen arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim

Balerion

Üye
balık droplarımı azaldı ?
Güncelleme notlarında "balık tutma oranları güncellenmiştir" diye bir ibare vardı yanılmıyorsam. Ben de sandım ki sonunda balık tutma işini eziyet olmaktan çıkartıp makul miktarda balık gelmesini sağlacayacaklar. Meğersem dropları azaltmişlar. Güncelleme öncesinde 1 saatte tutfuğum balıği şimdi 1 saat 50dkda tutuyorum. Oyunu daha ne kadar zorlaştıracaklar acaba

HazyShade

Üye
[Patch öncesi] 10 saat = 7-8 Lobster
[Parch sonrası] 12 saat = 3-4 Lobster

Aynı şekilde tüm Balık Yakalama başırı oranları yarı yarıya düşmüş durumda.
Eğer arkasında Master bir plan varsa ve balıkçılık adına daha iyi olacağı düşünülerek yapıldıysa kabul edilebilir ama şu andaki durum çok fazla balık yemi tüketimi ve çok az değerli balık yakalama şansı olduğu bilinsin.

BlueMarlin (speed %10, 20 dk)
SwordFish (+%20 şans, 20 dk)
Puffer ( %20 exp , 20dk )
Bu balıklar üst üste basılabiliyor olsa (süreyi tek seferde uzatma amaçlı) ya da süresi 20 dakikadan 1 saate çıkarılsa çok daha kullanışlı olacak. Mevcut düşen yakalama başarı oranlarını bir şekilde telafi etme yöntemi ortaya çıkacak.

Mor çerçeveli balıkların ( Squid, Cod) özellikleri iyileştirilmeli.
Message in Bottle gibi şu an için anlamsız olan eşyalar için bir plan varsa bildirilmeli. (500 şişe 1 adet Zindan giriş hakkı veren Harita ile takaslanabilecek NPC gibi )
Craft ya da balıkçılık seviyesine göre Banka sayfaları genişletilmeli. ( bankamızda yer kalmadı, takıntılı gibi her değerli olabilecek eşyayı tutma hastalığı olan oyuncular düşünülmeli), Örn: 20 balıkçılık seviyesi +1 banka sayfası, 35 balıkçılık seviyesi +2 banka sayfası. Benzer şekilde toplama meslekleri için de olabilir. ( GW2 gibi craft inventory de seçenek)
DV de tutulan bazı balıklar kendiliğinden başka bir balık olarak inventory'e giriyor. Bu bildirilmiştir sanırım. Ör: rockfish yakaladı görünüyor, çantaya swordfish düşüyor ( kopyala yapıştır yapıp unuttunuz heralde)

(Benim fikrim ) Genel olarak Balıkçılıkla uğraşmasını istediğimiz oyuncu profili, oyunda çok vakit geçiremeyen , boş vakti olduğunda oyundan zevk almak, zindana girmek, PK atmak isteyen arkadaşlar hedeflenmeli.
Cookinge satılacak balıklar (Lobster dışındakiler cooking'in yeterince işine yaramadığı için gitmiyor)
Resistans balıkları ( daha anlamlı hale gelmeliler, Cod balığı işlevsiz bir mor çerçeveli )
stat ve buf balıkları (PK da insanlar öğrendikçe kullanacaklarıdır, daha fazla anlamlı hale getirilebilir)
hp ve mana balıkları (çok çok neflendiler, PK da belirleyici olmayacak şekilde yeniden dengelenebilir. )

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt