ETKİNLİK Seviyeni arttır, ödülleri kazan!

Shan

Üye
Umarım Etkinlik zamanında aşırı yoğunluktan dolayı LAG ve başka sorunlarla karşılaşmadan keyifle oyunun tadını çıkarırız :)

LosTurcos

Üye
Daha 54 üm zor 60 olamam ama çok güzel etkinlik devam böyle

MiceS

Üye
Tarih olarak kötü bir zaman olmuş bayram oncesi insanlar tatile çıkacaklar bu durumdan olumsuz etkilenecekler

Aquila

Üye
bence çok saçma bir etkinlik ben emek verdim günlerce uykusuz kaldım %100 olması çok abartı benim 65 lvl olmamın önemi kalmayacak bir çok kişi için iyi olabilir düşüncesi var ama emek veren için bence guzel bir etkinlik değil

Pitou

Üye
Çok bunalmıştık. Güzel bir etkinlik ilaç gibi geldi teşekkürler. @SunRise

Son düzenleme:

karashean

Üye
Etkinlik olması güzel sürekli etkinlikler görmeye devam ederiz umarım.O degil de 55 olana da 3 5 birşey atın kuruduk :D

Dimitri

Üye
Selamlar,

Öncelikle çok hatalı bir karar. Kitlenizin pvp sunucuları olmadığını anlamanız gerekiyor. Kitleniz temel olarak usko oyuncularıdır. Herkesin vermiş olduğunuz emeği farkında olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu kararla sunucunun pvp sunucuya döndüğünü bilmelisiniz. Bu tür etkinlikler her zaman pvp sunucularında ikinci haftada gelir ve sizde bu yolu takip ederek kitlenize zarar veriyorsunuz. Road mapiniz olmadığı bu etkinlik ile birlikte belli. Kullanıcılarınız 1 haftadan fazladır aralıksız 65 hedefine ulaşmak için vakitlerinden yediler. Ancak, bu kararla verilen emeklerin hepsi boşa gitmiştir. Ben şahsen ekibin ilk olarak pvp sunucu mantalitesine sahip olup olmadığını bilmek istiyorum. Biz Rise Online oynayarak pvp sunucusunda mı bulunuyoruz yoksa farklı bir yol tercih eden, eskileri bir araya getiren ve aradığımız ortamı bize sunan bir Rise online'mı oynuyoruz?

Durumu detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse, oyunun çıkışında herhangi bir içerik bulunmuyor. Şu anda yapılan tek şey XP kasmak ve FARM yapmak. Kaldı ki FARM yapmanında anlamı pek fazla yok çünkü çeşitlilik ve ara item mantığı şu anda oyunda bulunmuyor. Öncelik içerik olması gerekirken, bu etkinlikle oyunun monotonlaşması söz konusu. Herkes 65 Lv olduktan sonra yapacak iki şey kalıyor. Biri PK diğeri ise FARM. PK nereye kadar gidecek? Bir süreden sonra oyuncular bu durumdan sıkılacak bunu binlerce sunucuda gördük. FARM sürekli hale gelemeyecek çünkü slotlar zaten sınırlı sayıda. Kaldı ki bunların hiçbirinde sorun yok diyelim bu seferde monotonluk başlayacak. Bu monoton bütün PVP'lerin neden 1-2 ay açık kalıp kapandığını anlatıyor. Bakın projenizin ne kadar güzel olduğunun farkında değilsiniz. Ben artık hedefinizin başka şeyler olduğunu düşünüyorum. 1. haftada +7'ler geldi. Premiumlar bitmeden XP event geldi. Şimdi ben sormak isterim biz neden premium aldık? Neden XP SC aldık? Net olarak söylemek istiyorum biz bunları resmen alarak hata ettik. Firma bu açıdan düşünmüyor demeyeceğim çünkü kesinlikle düşünüyor, ama hedefi artık topluluğun olmadığı belli. Benim şahsi düşüncem ekip direkt olarak finans açısından hareket ediyor. Bunuda zaten sadece PVP sunucular yapıyor. İnsanlar Rise Online'ı tercih etmesinin nedeni eski havayı yakalamak. Ancak, alınan kararlar bunun tersini gösteriyor. Ben sevinen mutlu olan arkadaşları da anlıyorum ama ben bu projeyi seviyorum ve sevdiğim için bu tür hareketlerin zarar vereceğini düşünüyorum. Söylediklerimin örnekleri yüzlercesi her gün yaşanıyor. Çok büyük kayıp yaşayacaksınız bu adımla. Bunuda biliyorsunuz ancak dediğim gibi hedefiniz artık tamamen finans bunun dışında Burhan Bey'in başarı başarı başarı demesinin benim açımdan bir önemi kalmadı. Verdiğimiz bütün para bu etkinlik ile boşa gitti. Bundan dolayı ekibi tebrik etmek lazım.

alpinawhite53

Üye
%100 nedir yahu. Biz gece gündüz emek verip deli gibi uğraştık. Kimse bunu anlamıyor bu oyunun temel yapılanması level kasmakla başlamıyormu. Dostluklar arkadaşlıklar, clanlar burda kuruluyor kitle burda bağlanıyor. Biz gece gündüz sc bastık uğraştık. Bir yönetim böyle birşeyi nasıl tercih eder ki

Pitou

Üye
%100 nedir yahu. Biz gece gündüz emek verip deli gibi uğraştık. Kimse bunu anlamıyor bu oyunun temel yapılanması level kasmakla başlamıyormu. Dostluklar arkadaşlıklar, clanlar burda kuruluyor kitle burda bağlanıyor. Biz gece gündüz sc bastık uğraştık. Bir yönetim böyle birşeyi nasıl tercih eder ki
Mageler emek vermiştir ona bir şey demiyorum ama Mele emek vermedi herkes macro açarak kastı onlar ağlamasın.

rasthorn

Üye
Verdiğiniz bu karar oyuncuların belli bir kesimini kaybetmesine göz yummanız demektir. Benim anlayışıma göre amaç " Telafi " den çıkmıştır. Henüz daha 2. haftası dolmamış bir MMORPG kategorisinde yapılan official bir oyunu PvP server mantığı gibi gözüktürmeniz bu oyuna bakış açımı ve geleceğe dair umutla bakmama gölge düşürmüştür. Fedakarlık yapılarak verilen onca saatlere emeklere yazık olmuştur. Biz verdiğimiz emeklerimizi zamanımızı kaybetmiş oluruz belki ama bu sizin daha çok kaybetmenize yol açacak bir karar . Hemde daha bu aşamada.. Çok gereksiz buluyorum bu kararı.

alpinawhite53

Üye
Verdiğiniz bu karar oyuncuların belli bir kesimini kaybetmesine göz yummanız demektir. Benim anlayışıma göre amaç " Telafi " den çıkmıştır. Henüz daha 2. haftası dolmamış bir MMORPG kategorisinde yapılan official bir oyunu PvP server mantığı gibi gözüktürmeniz bu oyuna bakış açımı ve geleceğe dair umutla bakmama gölge düşürmüştür. Fedakarlık yapılarak verilen onca saatlere emeklere yazık olmuştur. Biz verdiğimiz emeklerimizi zamanımızı kaybetmiş oluruz belki ama bu sizin daha çok kaybetmenize yol açacak bir karar . Hemde daha bu aşamada.. Çok gereksiz buluyorum bu kararı.
Sonsuz katılıyorum

Aziz

Üye
Herkesin kendine göre haklı olduğu yanlar var. Ancak ben olaya farklı bir açıdan bakıyorum. Mesela ben sunucu problemleri yüzünden oynayamayan, oyunu bırakıp düzeldiğinde geleceğim diyen bir çok kişi tanıyorum. Bu kişilerin dönmesine ve "vaktim yok" diyen oyuncular tarafından olumlu karşılanacaktır. PvP server mantığı demenizi hiç yakıştıramıyorum. Acemi belki amatör diyebilirsiniz. Ancak resmi olan bir oyuna Private benzetmesi gerçekten kötü bir yakıştırma. Bunu hiç bir resmi oyuna yakıştırmamınızı tavsiye ederim. Çünkü bir yerde emek hırsızlığı vardır. Ancak bir yerde emek ve ciddi yatırımlar vardır. Bunu yakıştırmanıza karşıyım. Ayrıca exp eventin olmasını ben ve bir çok oyuncu istedi. Ben oynamıyorum. PvE tarafı güçlendiği zaman geleceğim ancak beni bile cuma günü oyuna geçip exp kastırmayı düşündürüyor. Beni bile başlatmayı düşündürüyorsa bir çok oyuncuyu geri kazandıracaktır. Lütfen bencil olmayın. Exp ve seviye dediğiniz MMO'da basit bir olgudur. İşlevselliği olmayan bir şeydir. Sizler bu sırada itemlarınızı yapmaya bakın. Bırakın alttan gelenler seviyesi kassın. Siz zaten öndesiniz. Bencillik iyi değildir.

xeinz

Üye
%100 gerçekten çok fazla. üstelik 2 gün. %20 civarı yapılıp süreside kısa tutulsa gerçek bir etkinlik olabilirdi. fakat bu gerçekten 2 haftalık ve saatlerce emek verilen,bu emekle sevilen bir oyun için oldukça yersiz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt