ÇÖZÜM Tekrardan Şaşırtmadı Mageler Tekrar Çöp (Oyun Yönetimi Acilen Müdahale Etmeli)(Mage Bir Pişmanlık Olmamalı)

ProOceaN

Üye
Herkese iyi forumlar magelerin tüm magduriyetlerini dile getirecegim boş polemik yapmadan yorumlarınızı yapabilirsiniz iyi forumlar.

1- Staffları hakkında.
Oyuna tonlarca para verip aldıgımız staffların hepsi oyunun basic görev stafı ile damage teslerinde arasında 20-35 damage fark oldugu görülmekedir (Blaze,Hysterial,Spikedcane)(+7)
ve bu itemleri takmak için ekstra int bonus verilmektedir.
2-Staff damageleri hakkında.
anlatmaya gerek bile yok aslında ama Max staff damageleri (580-550) Yansıyan(490-500) ortalama (530-495) yansıyan (480-460) bunu hangi jobla kıyaslarsanız kıysalayın boylesi bir rezilik yok
row parti arayan adamlar ks için mage parti bulduklarında oh çekiyorlar magenin elinden alınmayan slot yok pklarda mele ekipler özgüven tavan bir şekilde içimizde cirit atıyorlar.
3-Nova damageleri hakkında.
Oyunun 1. ayı dolmadan magelerin etkisizleştigini görebiliyoruz eger çok kordine bir ekibiniz yoksa DV haritasında barınmanız imkansıza yakın bir hal alıyor mele ekiplerin +7 warscyth ile magelerin 850 900 nova damagesinden ortalama 400 daha fazla vuruyor. tormentli bir şekilde 1600 1500 vuruyor düz 1300 1400 arası vuruyorlar bunu yaparken sadece z skill yapmaları yeterli oluyor (mele damagelerinin yüksek olması hakkında bir sıkıntımız yok fakat bu halde iken magelerin bukadar vast kalması üzücü ve bu serverin 1. ayı dolmadan bu göstergeler ilerleyen safalarda oyunda 3-5 partiden fazla mage ekip kalmayacagını net gösteriyor.
4-Mage farm magduriyeti hakkında.
magelerin donebildigi slotlar max 3 4 slot genelikle (DROPSUZ) harpy slotları dönülüyor ve malum oyunda gündüzleri 1 adat DV haritası oldugu için herkes günlük görev yapıyor ve o slotlar daha bulunamıyor geriye kalan archdemon deatlord vb mobları ise 3 adet okcu vea bp priest ellerinden rahatlıkla alıyor 8 kişilik bir mage ekibin elinden. bowlda boos dönmeye kalksan bosların %60'ından fazlası max hp çıkıyor bunu soylemeye gerek bile yok bir magenin bunu alması imkansız tek görse bile kesemiyor herhangi bir bosu oyuna sadece para yatır pus çek pk at mantıgı ile çogu ekibin burda barınamayacagını oyun yönetiminin görmesi lazım

evet dostlar bu sorunlar boyle uzar gider kafa şişirmeden öncelikli sorunları dile getirdim herzaman oldugu gibi bu konumuda silinecektir büyük ihtimal ile dogru soyleyeni 9 köyden kovarlar.

Herkese iyi forumlar.

Makina

Üye
Defalarca kez yazdık ilettik ama asla ilgilenilmedi. Mage üvey evlat olmaktan ileriye asla gidemiyor. Kesinlikle staff damege inin düzeltilmesi gerekiyor. Ben farm yapamayacaksam 2 ay sonra cebimden item koyamayıp salacağım ki çoğu mage ekip böyle.

JamilamCassetteX

Üye
iyide kanka sen basic staf ile 850 900 vuruyorsun biz +7 ws ile torment li diyorsun 1500 1600 damage normal değil mi kanka bunu kıyaslaman dışında geri kalan konularda haklısın. Sen geniş bir alana 6 ve ya 7 mage aynı anda damage atıyorsun ama mele takım sana aynı anda vuramıyor targetta kolay kolay sen alana vuruyorsun o bireysel. Elindeki itemle ws yi kıyaslama brom.

ProOceaN

Üye
iyide kanka sen basic staf ile 850 900 vuruyorsun biz +7 ws ile torment li diyorsun 1500 1600 damage normal değil mi kanka bunu kıyaslaman dışında geri kalan konularda haklısın. Sen geniş bir alana 6 ve ya 7 mage aynı anda damage atıyorsun ama mele takım sana aynı anda vuramıyor targetta kolay kolay sen alana vuruyorsun o bireysel. Elindeki itemle ws yi kıyaslama brom.
kanka sıkıntı orda işte elimize aldıgımız staflarda bir etki gösteremiyor

JusTTory

Üye
Bro siz oyunu bırakmıştınız neden geri döndünüz ki oyun aynı oyun Mage aynı Mage değişen birşey yok artık anlayın şunu aynı şeyleri papağan gibi tekrarlamanın anlamı yok yönetim böyle istedi böyle devam edecek boşa kendinizi yormayın

Pitou

Üye
Herkese iyi forumlar magelerin tüm magduriyetlerini dile getirecegim boş polemik yapmadan yorumlarınızı yapabilirsiniz iyi forumlar.

1- Staffları hakkında.
Oyuna tonlarca para verip aldıgımız staffların hepsi oyunun basic görev stafı ile damage teslerinde arasında 20-35 damage fark oldugu görülmekedir (Blaze,Hysterial,Spikedcane)(+7)
ve bu itemleri takmak için ekstra int bonus verilmektedir.
2-Staff damageleri hakkında.
anlatmaya gerek bile yok aslında ama Max staff damageleri (580-550) Yansıyan(490-500) ortalama (530-495) yansıyan (480-460) bunu hangi jobla kıyaslarsanız kıysalayın boylesi bir rezilik yok
row parti arayan adamlar ks için mage parti bulduklarında oh çekiyorlar magenin elinden alınmayan slot yok pklarda mele ekipler özgüven tavan bir şekilde içimizde cirit atıyorlar.
3-Nova damageleri hakkında.
Oyunun 1. ayı dolmadan magelerin etkisizleştigini görebiliyoruz eger çok kordine bir ekibiniz yoksa DV haritasında barınmanız imkansıza yakın bir hal alıyor mele ekiplerin +7 warscyth ile magelerin 850 900 nova damagesinden ortalama 400 daha fazla vuruyor. tormentli bir şekilde 1600 1500 vuruyor düz 1300 1400 arası vuruyorlar bunu yaparken sadece z skill yapmaları yeterli oluyor (mele damagelerinin yüksek olması hakkında bir sıkıntımız yok fakat bu halde iken magelerin bukadar vast kalması üzücü ve bu serverin 1. ayı dolmadan bu göstergeler ilerleyen safalarda oyunda 3-5 partiden fazla mage ekip kalmayacagını net gösteriyor.
4-Mage farm magduriyeti hakkında.
magelerin donebildigi slotlar max 3 4 slot genelikle (DROPSUZ) harpy slotları dönülüyor ve malum oyunda gündüzleri 1 adat DV haritası oldugu için herkes günlük görev yapıyor ve o slotlar daha bulunamıyor geriye kalan archdemon deatlord vb mobları ise 3 adet okcu vea bp priest ellerinden rahatlıkla alıyor 8 kişilik bir mage ekibin elinden. bowlda boos dönmeye kalksan bosların %60'ından fazlası max hp çıkıyor bunu soylemeye gerek bile yok bir magenin bunu alması imkansız tek görse bile kesemiyor herhangi bir bosu oyuna sadece para yatır pus çek pk at mantıgı ile çogu ekibin burda barınamayacagını oyun yönetiminin görmesi lazım

evet dostlar bu sorunlar boyle uzar gider kafa şişirmeden öncelikli sorunları dile getirdim herzaman oldugu gibi bu konumuda silinecektir büyük ihtimal ile dogru soyleyeni 9 köyden kovarlar.

Herkese iyi forumlar.
Dostum Mage 500 vuruyor yazmışsında 0,5 saniyede 500 vuruyor. 1 saniyede 1000 , 1000 vuruyor magenin staffı aşırı güçlü durumda yapmayın gözünüzü sevim. Magenin tek sorunu çok kolay ölüyor aşırı kırılgan ve oyun mage metası leş . Miss fortune attım vur mantığıyla mage olmaz. Ben Alfadan beri burda oynuyorum daha 1 kez staff mage vs görmedim. Bunu oyun yönetimi bir türlü ayarlayamıyor. X oyunda ne güzel staff vsleri dönüyor ve Mage dayanabiliyor burada bu denge kurulamadı.

GorrTheGodButcher

Üye
magelerin aoe damageleri gayet yerinde, farklı başlıkta birçok kez tartışıldı bu durum. 300klık 8-8.5k hpsi olan warrioru ve partisini düşürebiliyorlar. Burada talep edilmesi gereken bence mage jobunun skillerine çeşitlilik gelmesi. Mage pvp game play'i aoe üzerine kurulu şu an, yönetim de bunu bu şekilde görüyor olacak ki tüm dengeyi bunun üzerinden yapıyor. Ancak magenin solo oynayabilecek şekilde de dizayn edilmesi gerekiyor bana göre. Int statına (en yüksek stat olduğu takdirde) elemental dmg artıracak şekilde bir düzenleme gelebilir ya da mp hp şeklinde yeniden düzenlenebilir. Başka bir başlıkta @Araxiel nickli arkadaşın önerileri vardı, kendisine sormadım ama karşı çıkacağını düşünmediğim için buraya kopyalıyorum. Mage jobu için kesinlikle bir düzenleme gerekiyor, ancak bunun yolu aoe damagelerini artırmak değil.

Araxiel'in entrysi:

Mage blink atar, blink'e geri döner, olduğu yere insta stun atar, zamanı geri alır yediği hasarı siler, pve'de klon çıkartır mobları başından atar, kendine basabildiği kalkan gerçekten bir anlam taşır, slow'u vardır, silence'ı vardır, görünmezliği vardır falan filan.

Rise'da maalesef böyle güzel mekanikler yok. Mage'in anlamı bu iken, bunlar olmadığında, üstüne tekli hasarları da çok çok düşük kalınca sınıf oynanmaz hale geliyor. Şu mage sınıfını sadece nova atar, ekiple sayfa atar kafasından çıkarsalar çok şey düzelir aslında.

Mage aşağı yukarı her MMORPG'de solo oynaması zevkli bir sınıfken KO ve Rise'de ömür törpüsü adeta... Örneğin DV'de iyi bir solo Ice Mage bence iş yapabilmeli. En azından karşısındakine karşı sayısal üstünlük yoksa bir şansı olmalı. Kaçabilmeli, slowu gerçekten işlevsel olmalı vs. Yanlış anlaşılmasın, ben de asla demiyorum hem stun slow olsun hem blink olsun hem 2k 2k vursun... Ama en azından 200 de vurmasın yani. 1 tane 800'lük pot ile adamın olduğu yere çivilenerek, animasyonlu cast time ile attığı 2-3 tane tekli skill boşa çıkmasın.

Sadece bunu bile dengeleseler çeşitlilik açısından güzel olmaz mı ?

ProOceaN

Üye
Bro siz oyunu bırakmıştınız neden geri döndünüz ki oyun aynı oyun Mage aynı Mage değişen birşey yok artık anlayın şunu aynı şeyleri papağan gibi tekrarlamanın anlamı yok yönetim böyle istedi böyle devam edecek boşa kendinizi yormayın
biz oyunu bıraktıgımızda mage daha oynanabilir seviyedeydi staflar batırmıslardı simdi daha kötü olmuş sorun orda oyuna herkes tekrar basladı offical oldugu için ama bu gidişle fazla kişi durmayacak belli

Makina

Üye
Arkadaşlar mageleri farm yapabilirken gördünüz mü ? Hangi slota gitsek 2 bp gelip elimizden alıyor slotu. Harpy oturalım desek günlük görev koymuşlar ana baba günü. row bıraksak desek mob seçip el kaldırana kadar 3sn geçiyor. Ne olsun istiyorsunuz ? Biz nasıl item koyacağız karakterlerimize ? Hiç değilse yaratıkların resisti düşürülmesi gerekiyor yada farklı bi çare lazım arkadaşlar.

murattatoglu

Üye
Arkadaşım oyunda 4 farklı job var . Sen gelmiş mage'den diğer joblarında artılarını istiyorsun. Mage açarken slot 'dan ks yiyeceğini bilmiyor musun ? Hangi mage staf vurarak adam kesebilmiş. Magenin tek bir oyun kuralı var Grup olarak farm atmak , grup olarak '' alan yerlerinde exp kasmak '' grup olarak pk atmak. Şu oyunda en keyif alınacak job mage. Sen Row kurup exp kasma peşindeysen zaten mage açmayacaksın. Ekibin yoksa zaten mage olma

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt