Tüm Merak Edilenler (Yeni Üyeler İçin)

shady19071907

Üye
sds.jpg

Arkadaşlar, foruma çok fazla yeni arkadaşlarımız gelmiş ve bu yüzden hep aynı konuların açıldığını görüyoruz. Bu anlamda herkese kolaylık sağlaması adına merak edilenleri tek bir başlık altına toplamak istedim. Tabi bu merak edilenleri Burhan beyin canlı yayınlarda söylediklerinin
ışığında belirtiyorum yani kendimce bir şey eklemiyorum.

• Oyunun resmi çıkış tarihi 2021 yılının 3. çeyreği olarak belirtildi. Burhan bey, 2. çeyrekte de sizlerle olabilir diye ayrıca not düştü
  • Oyunun ALFA süreci, Epic Games ile yaşanan Anti Cheat muhabbetinden dolayı ve bu süreç bitmediği için ertelendi. Oyunda bir problem yok
  • ALFA sürecinin asıl amacı "TEST". Sadece PVP haritasında olacağız ve droplar olmayacak. Full eşyalı başlayacağız
  • Oyunun clan sistemi 15. seviyeye kadar olacak. Oyuncular maksimum 64 kişiyi clanlarına alabilecekler. Özellikle son seviye clanlar için oyuna büyük etki etmeyen bonuslar olacak
  • Pelerinlere logo eklenmeyecek. Pelerinler desenli ve çok güzel dizayn edilecek. Kazık gibi durmayacak. Düşüncede 5 farklı pelerin var
  • PVP Haritalarında drop rate diğer haritalara göre fazla olacak. % 100 olmasa bile diğer haritalara göre fazla olacak
  • Oyunun tamamen "Ücretsiz" olması gerektiğini düşünüyoruz
  • PVP odaklı hiçbir itemin satışına izin verilmeyecek
  • Oyun marketinde oyuna etki eden hiçbir eşya,item satılmayacak
  • Oyunun marketi büyük oranda kozmetik üzerine olacak
  • Yüksek seviyeli itemlerde ruh bağı olacak, kesinlikle pazarda satılmayacak
  • Oyunda trade sistemi olacak fakat Low ve Middle Class itemler için geçerli olacak
  • Protean ırkına Elf ırkı da düşünüyorduk sonra kararımızdan vazgeçtik. Protean'a güncelleme gelecek
  • İlk yıllarda 7/24 desteği olacak. Ayrıca oyun yönetimi 3 farklı 20 kişilik bir ekibi de destek hattına yönlendirecek
  • Silahlar belli seviyeye geldiğinde parlayacak, bir tık üzerine seviyesi çıktığında daha da parlayacak.
  • Silahlar için parlama efektlerini kozmetik olarak satın alabileceksiniz
  • Oyunda, oyunun oynanışına etki eden hiçbir item, P2W'e yönlendirecek hiçbir şey olmayacak
  • Oyunda GB tarzı, P2W itecek bir şey olmayacak
  • 300'e yakın göreviniz olacak. Günlük kolay ve zor görevleriniz olacak. Sizi tamamen görevlerle de boğmak istemiyoruz
  • Arcane Mage yapım aşamasında. Diğer elemental büyücülere göre hasarı bir tık az olabilir fakat solo mage olarak yer alacak. Yetenek ağacı çıktığında detaylarınız veririz
  • Karakter modellemeleri üzerinde çalışılıyor, bazı yaratıklar süreç içerisinde tekrardan güncellenecek hemen olmayabilir
  • Alfa için bende tarih verilmemesinden yanaydım fakat oyun ekibi böyle bir karar aldılar. Fakat onlarda sizin gibi çok heyecanlı bir an önce sizlerle oyunu buluşturmak için böyle tarih verdiler.
  • Bazı yerlere direk ışınlanma ile bazı yerlere de direk bineklerle gideceksiniz
  • Binekler için birçok kozmetik ürün markette yer alacak
  • Bizler oyunu bir gruba göre geliştirmiyoruz. Büyük çoğunluğun dediklerine göre hareket ediyoruz. Tabi bu büyük çoğunluk bizim için mantıksız bir durum söylerse kabul etmeyiz
  • Kolezyum tarzında grupların vs atabileceği arenalar olacak. Yeni bir harita üzerinde olacak
  • Andream tarzı düşük seviyeler için bir harita şuanlık düşünmüyoruz ileri de olabilir
  • Alt Clan, Ally muhabbetleri ilk başlarda olmayacak sonra gelebilir
  • P2W olmaması için elimizden geldiğince hareket edeceğiz
  • Okçulara verdiğimiz özelliklerin bir de karşılığı olacaktır. Mesela ataklarından kısmalar yapabilirz böylelikle dengeleriz
  • Oyunun Sistem gereksinimleri sadece kağıt üzerinde ve göstermeliktir. Böyle bir gereksinimler gösterildi o da çok düşük sistemli bilgisayarı olanların aşağı yukarı sistemleri görebilmeleri için
  • Oyunun optimizasyonuna çok önem veriyoruz. 2 - 3 yıl daha optimizasyon üzerinde ivediklilikle duracağız
  • İlk yapılan haritalardan biri Death Valley'di. Diğeri Protean dı. Ekip geliştikçe vizyonda değişti. İleri de güncelleme gelecektir
  • Kesinlikle eşya satışı yapmayacağız
  • Epic Games, oyunu getirdiğimizde bizden tüm oyun motorları için % 12 lik vergi istiyor, Steam ise rakibi Unreal Engine olduğu için % 35'lik vergi keserim diyor
  • Epic Games üzerinden oyun çıkabilir fakat bu şekilde yaparsak güvenlik anlamında bazı ipler elimizden çıkar. Bizler oyunun güvenliğine çok önem veriyoruz
  • Oyunun eksikliklerini bitirmeden, temel dinamiklerini yerine koymadan Reklama hemen geçmeyeceğiz
  • Krallık seçimi hakkında kesin bir bilgi yok
  • Karşı ırkı basma ilk başta yok. İleri de gelebilir
  • MOB sayıları tüm kitleye yetecektir

Son düzenleme:

ucantosbagayoshi

Üye
Bu madde biraz muallakta. Middle Class +9 ve +10 itemlerin takas edilebileceğini belirtti yetkili discord soru-cevaplarında. Eğer klas game gibi partner siteler GB satışına ve itemlerin nakit parayla satışına aracılık ederse tüm oyunu at çöpe gitsin çünkü P2W hakkında verilen sözlerin hiç bir samimiyeti kalmaz bu durumda. Bu konuyu farklı başlıklarda ve discord kanalında da dile getirdim ancak tatmin edici cevap alamadım. Partner sitelerin kesinlikle gb ve item satışına aracılık etmeyeceğinin ve bu satışlara aracılık edenlerin de yasal yaptırımla karşılaşacağının sözünü vermeli yönetim. Bir de yüksek seviyeli ve orta seviyeli +9 ve +10 itemlerin kesinlikle sunucuda toplamda kaç adet olduğunu ve bu itemlerin tarihlere göre sunucuda nasıl artış gösterdiğinin grafiğini herkes görebilmeli bu şeffaflık adına çok önemli.

Son düzenleme:

OsmanGazi

Üye
Bu madde biraz muallakta. Middle Class +9 ve +10 itemlerin takas edilebileceğini belirtti yetkili discord soru-cevaplarında. Eğer klas game gibi partner siteler GB satışına ve itemlerin nakit parayla satışına aracılık ederse tüm oyunu at çöpe gitsin çünkü P2W hakkında verilen sözlerin hiç bir samimiyeti kalmaz bu durumda. Bu konuyu farklı başlıklarda ve discord kanalında da dile getirdim ancak tatmin edici cevap alamadım. Partner sitelerin kesinlikle gb ve item satışına aracılık etmeyeceğinin ve bu satışlara aracılık edenlerin de yasal yaptırımla karşılaşacağının sözünü vermeli yönetim. Bir de yüksek seviyeli ve orta seviyeli +9 ve +10 itemlerin kesinlikle sunucuda toplamda kaç adet olduğunu ve bu itemlerin tarihlere göre sunucuda nasıl artış gösterdiğinin grafiğini herkes görebilmeli bu şeffaflık adına çok önemli.
kingofknight diye bi site vardı usko playerlerinin itemlerini gösterirdi ama sonradan kaldırmışlardı. o tarz bişey olursa güzel olur.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt