Unique Pendant iteminin size katacakları- (Son seviye Unique Chaos Pendant)

20 - 25 GB verip 40-50 arası bir damage kazanacaksınız. Siz olsanız bu GByi verir misiniz?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Pemila

Üye
Öncelikle herkese Bol Droplar/Keyifli Pklar - Yeterli sayıda insanın bu konu hakkında düşünceleri ve testleri gerekiyormuş bende bu konuyu bir üst seviyeye taşımaya ve bu konu hakkında bi anket oluşturmaya karar verdim. Konuyu olabildiğince basite indirgeyerek anlatmaya çalışacağım.

Konuyu hiç uzun uzun okumak istemeyen arkadaşlara kısa hatta çok kısa bi özet geçiyorum sorum sizlere şu.
20 - 25 GB verip 40-50 arası bir damage kazanacaksınız ne kadar mantıklı ?

Epic item olan Mystic pendantın özellikleri: 16 Magic - 20 HP - 40 MP

Uniq item olan Chaos pendant : 12 Magic - 80 Hp - 60 MP - 10 FR/İce/Lr Damge

Choas set bonusu(5 Parça) : %2 mana burn - 10 Magic - %10 warriorlara Atack

Choas set bonusu(3 Parça Pendant Dahil) : %2 mana burn - 10 Magic - %5 warriorlara Atack

Choas set bonusu(4 Parça Pendant Hariç) : %10 warriorlara Atack

Buradan yola çıkarak oyun içi GB değerleri ile konusuyorum suan pazarda:
Mystic Pendant 425M sebebi servarda 300 tane vardır(Farazi bir rakam sadece çok fazla olduğunu biliyoruz)
Chaos Pendant 20-25 GB diyelim sebebi servarda max 10-15 tane vardır.(Oyun içi pazarda yok!)

Ek olarak uniq ve epic arasında ki drop rate te bunun cabası tabiki şimdi buradan yola çıkarak. Bir 4 Parça Chaos + Mystic pendantlı bir mage aylarca farm atıp 20 - 25 gb chaos pendantı almak için oyunda saaatlerini haftalarını belki aylarını harcayıp bu itemi almaya çalışacak neden çünkü Mage sınıfının suan için Son seviye itemi buraya kadar okey miyiz tamaam. Şimdi gelelim kazanacağı değerlere..

Arkadaş sen 4 parça chaos ve Mystic pendanta sahipsen ve Chaos pendant ile değiştirmek istiyorsan artık pendantını kazanacağın değerler birebir şunlar :

1: %2 Mana burn (Ki aylardır %0.3-4 olarak çalışıyor her vuruşunuzda 2 - 3 mana çekeceksiniz)
2: 6 Magic
3: 60 HP
4: 20 MP
5: 10 Fire/ice/Lr Damage

Chaos set Sunucuda max 10-15 tane var demiştim ya loglardan görülebiliyordur yada kaç tane Mage bu chaos pendantı kullanıyor belki görülebiliyordur. Toplam mage oyuncu sayısının % kaçı ediyordur bilemiyorum. Kaale alınacak bir sayıya ulaşılamadı aylarca bir çok güncelleme geldi bununla ilgili hiç bir güncelleme göremedik. Ne Mana burn %2 düzeltildi Nede
Videodan göreceğiniz üzere 10 Fire Damage 16 - 20 Nova atağına tekabül ediyor bu damage oranı düzeltildi. Pendantın sana katacağı damage değerini de şöyle hesaplıyoruz 4 MP + 10 Fire Damage bunun tekabül ettiği damage 40 (+-10)olur diye düşünüyorum(1 Magic kaç atağa tekabül ettiğini test edemedim açıkçası yetkili bir kişi bunu söylemek isterse daha net damage farkını anlayabiliriz.)

Ek : 20 - 25 GB Farazi bir rakamdır + sı vardır - si yoktur diye düşünüyorum.

İyi oyunlar.

Son düzenleme:

Balerion

Üye
Şimdi burda bahsedilen rakamları görüyorum ve gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Mage üzerinden örnek verilmiş ama mage zaten OP şu an. Aynı durum tüm classlarda var. 20'Mlik takıdan 20 gblik takıya geçiyorsunuz 7-8 damage değişiyor. Novada 20 damage artsa o nova tek kişiye atılmadığına göre en az 5-6 kişiye isabet edecek ve toplamda 100-120 fazladan hasar vuracak. Beklenti neydi tam anlamadım ama bundan fazlasını beklemek diğer tüm classlara ayıp olur.

JohnPlane

Üye
demekki itemin fiyatı gereksiz ve abartı sizde o fiyatı vermeyin normal fiyatına dönsün item 40-50 dmg yeter fazla bile

Pemila

Üye
O fiyatları vermiyoruz zaten dostum.

Son düzenleme:

Pemila

Üye
demekki itemin fiyatı gereksiz ve abartı sizde o fiyatı vermeyin normal fiyatına dönsün item 40-50 dmg yeter fazla bile
Warlord pendant 50Gb blue dragon pendant 50gb (farazai rakamlar + sı var - si yok) O iki itemde uniq item ? Onlarda düşsün kral o zaman :D

Balerion

Üye
Warlord pendant 50Gb blue dragon pendant 50gb (farazai rakamlar + sı var - si yok) O iki itemde uniq item ? Onlarda düşsün kral o zaman :D
Hocam oyunda çok fazla rogue var ve bir sürü en iyi olma çabasında zirveya oynayan asas var. 50 Blue dragon pendant varsa 500 tane talibi var o yüzden düşmüyor fiyatı. Ancak o kadar mage yok. Diğer iletinizde bahsettiğiniz başlığı okdum. O tür sorunlar tüm classlarda var. Magede bu sorunlar görece daha az. Bu da mageyi biraz OP yapıyor. Bu tür kusurların tümü giderilse daha net görünür ona göre karakterler / itemler bufflanır nerflenir ama mevcut duruma göre şu söyledikleriniz, (vaad ettiği özelliği tam vermemesinden fiyatına göre hasar çıkartamamasına kadar) tüm classlar için geçerlidir.

Alkoer

Üye
Haklısınız şuan kesinlikle fiyat-performans olarak alınmaz chaos pendant.

Zaten şuan oyunda fiyatını hak eden çok az item var. Ancak common itemden epic iteme geçtiğiniz zaman gözle görülür fark oluyor.

Bana sorarsanız sebep şuan oyunda birçok mekaniğin eksik veya hiç olmaması. Rün sistemi yok mesela. Bu sistemin çok etki edeceğini gördüler ve daha gelmeden aşırı nerf geldi. Yeni zindan da gördük ki official de lv sınırı 85 olacak gibi. Birçok yeni skill demek bu. Daha gelecek üst seviye armor ve silahlar var. Durum tam bir karmaşa. Ne itemler etki ediyor ne skiller düzgün dmg veriyor. Şuan için dengeli bir oyun olacağını hiç düşünmüyorum.

Örnek alınan birçok oyunda oyuncuya zevk veren, daha çok oynamasını sağlayan olay 1 stat pointin bile etkisinin fark edilmesi.

Pemila

Üye
Hocam oyunda çok fazla rogue var ve bir sürü en iyi olma çabasında zirveya oynayan asas var. 50 Blue dragon pendant varsa 500 tane talibi var o yüzden düşmüyor fiyatı. Ancak o kadar mage yok. Diğer iletinizde bahsettiğiniz başlığı okdum. O tür sorunlar tüm classlarda var. Magede bu sorunlar görece daha az. Bu da mageyi biraz OP yapıyor. Bu tür kusurların tümü giderilse daha net görünür ona göre karakterler / itemler bufflanır nerflenir ama mevcut duruma göre şu söyledikleriniz, (vaad ettiği özelliği tam vermemesinden fiyatına göre hasar çıkartamamasına kadar) tüm classlar için geçerlidir.
Magelerin spiked cane vb silahları nerf yemeden önce oyunda quietlar nomercly vs vs sayacağım daha bir çok klan vardı senin dediğinin gibi oyunda 500 tane mage vardı fiyat 2 katıydı bu bahsettiğim rakamlardan o zamanda bu özellikler aynıydı ki videoya bakarsan Quietların olduğu zaman çekilen video magelerde de o hırs var en iyi olma çabası var.
Sorun tüm klaslarda var diyorsan tekrar soruyorum sana tüm klaslarda set bonusu pendant takınca sadece 4 Magic ve çalışmayan %2 mana burn gibi bir saçma özellik mi veriyor ?

Pemila

Üye
Arkadaşlar konuyu tam olarak anlamadınız 50 damageye çok takıldınız tekrar söylüyorum bakın olay SET BONUSU.

Choas Pendantı takınca sana verilen set bonusu arkadaşlar damage değil konu set bonusu :D Rica ediyorum lütfen bakın mantıklı düşünün 50 Damageye takılmayın SET BONUSUNA ODAKLANIN.

1: %2 Mana burn (Ki aylardır %0.3-4 olarak çalışıyor her vuruşunuzda 2 - 3 mana çekeceksiniz)

Alkoer

Üye
Arkadaşlar konuyu tam olarak anlamadınız 50 damageye çok takıldınız tekrar söylüyorum bakın olay SET BONUSU.

Choas Pendantı takınca sana verilen set bonusu arkadaşlar damage değil konu set bonusu :D Rica ediyorum lütfen bakın mantıklı düşünün 50 Damageye takılmayın SET BONUSUNA ODAKLANIN.

Set bonusu çok kullanışlı da olabilir yada dmg farkı çok olabilir bence iki seçenekte yeterli fark yaratırsa itemin değerini hak eder.

Ama dediğim gibi oyunun şuan ki durumu mekanik olarak izin vermiyor itemlerin fiyat-performansını karşılamasına.

Pemila

Üye
Arkadaş bu item oyunun son seviye itemi ve en değerli set parçası sana eklediği set bonusu 6 magic Allah aşkına bu konuyu savunuyor olamazsınız.

Diğer setlerdeki warlock pendant taki HP leech %2 çalışıyor. Warrior ws sinde bu çok efektif can çekiyorsun düzgün çalışıyor.
Divene pendant %2 Mana Leech Gayet güzel çalışıyor.
Blue Dragon Pendant %2 Atak çalışmıyor diyen arkadaşlar varsa bu konuya onlarda gelebilir onu bilmiyorum ama diğerlerini biliyorum çalışıyor.
15 Hazirandan beri %2 mana burn bizde çalışmıyor çalışsa bile hiç bir işe yaramaz. +9 Magic Set / +7 Lunas Fire / Full Chaos setli bir mage 550 vuruyor staffla arkadaşlar. Siz bu saydığım itemli 6 mageyi bir araya getirin önce sonra olacak şu = 6x11 = 66 mana çekeriz koşarken sen kaç mana dolduruyorsun bi bak ona rica ediyorum :)
Bazı şeyleri takım tutar gibi savunmayın lütfen arkadaşlar birazcık empati. Ben chaos pendanta 100 damage ekleyin 3 mage tek atalım servera demiyorum. Sadece oyunun son seviye pendantının staff vurarak 2-3 mana çekmesi + 6 magic bonus vermesi mantıksız diyorum. Bunu söylemekte savunmakta yanlış birşeyde görmüyorum şu oyunda belkide en mantıklı istişare yapabileceğiniz adamımdır. Ama bu olay MAN-TIK-SIZ.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rox

Alkoer

Üye
Set bonusu savunmuyoruz dostum. Mage konusunda senin tecrüben var dediğine saygı duyarım.

Fakat son seviye item lafın kesinlikle yanlış. Daha legendary - mytic itemlerin geleceği defalarca söylendi.

Oyun şuan son halinin yakınından dahi geçmiyor. 1 sene sonra chaos seti olmayan mage partiye - clana dahi alınmayabilir.

Kendi görüşüm şuan için asla bir sınıf- item dengesi oturmaz. Siz tabiki haklısınız kendi değerlendirmenizde ama tamamlanmamış bir oyun size istediğiniz dengeyi vermez. Tabi asas oynamaya başlamazsanız.

Tolgun

Üye
Öncelikle herkese Bol Droplar/Keyifli Pklar - Yeterli sayıda insanın bu konu hakkında düşünceleri ve testleri gerekiyormuş bende bu konuyu bir üst seviyeye taşımaya ve bu konu hakkında bi anket oluşturmaya karar verdim. Konuyu olabildiğince basite indirgeyerek anlatmaya çalışacağım.

Konuyu hiç uzun uzun okumak istemeyen arkadaşlara kısa hatta çok kısa bi özet geçiyorum sorum sizlere şu.
20 - 25 GB verip 40-50 arası bir damage kazanacaksınız ne kadar mantıklı ?

Epic item olan Mystic pendantın özellikleri: 16 Magic - 20 HP - 40 MP

Uniq item olan Chaos pendant : 12 Magic - 80 Hp - 60 MP - 10 FR/İce/Lr Damge

Choas set bonusu(5 Parça) : %2 mana burn - 10 Magic - %10 warriorlara Atack

Choas set bonusu(3 Parça Pendant Dahil) : %2 mana burn - 10 Magic - %5 warriorlara Atack

Choas set bonusu(4 Parça Pendant Hariç) : %10 warriorlara Atack

Buradan yola çıkarak oyun içi GB değerleri ile konusuyorum suan pazarda:
Mystic Pendant 425M sebebi servarda 300 tane vardır(Farazi bir rakam sadece çok fazla olduğunu biliyoruz)
Chaos Pendant 20-25 GB diyelim sebebi servarda max 10-15 tane vardır.(Oyun içi pazarda yok!)

Ek olarak uniq ve epic arasında ki drop rate te bunun cabası tabiki şimdi buradan yola çıkarak. Bir 4 Parça Chaos + Mystic pendantlı bir mage aylarca farm atıp 20 - 25 gb chaos pendantı almak için oyunda saaatlerini haftalarını belki aylarını harcayıp bu itemi almaya çalışacak neden çünkü Mage sınıfının suan için Son seviye itemi buraya kadar okey miyiz tamaam. Şimdi gelelim kazanacağı değerlere..

Arkadaş sen 4 parça chaos ve Mystic pendanta sahipsen ve Chaos pendant ile değiştirmek istiyorsan artık pendantını kazanacağın değerler birebir şunlar :

3: 60 HP
4: 20 MP
5: 10 Fire/ice/Lr Damage

Chaos set Sunucuda max 10-15 tane var demiştim ya loglardan görülebiliyordur yada kaç tane Mage bu chaos pendantı kullanıyor belki görülebiliyordur. Toplam mage oyuncu sayısının % kaçı ediyordur bilemiyorum. Kaale alınacak bir sayıya ulaşılamadı aylarca bir çok güncelleme geldi bununla ilgili hiç bir güncelleme göremedik. Ne Mana burn %2 düzeltildi Nede
Videodan göreceğiniz üzere 10 Fire Damage 16 - 20 Nova atağına tekabül ediyor bu damage oranı düzeltildi. Pendantın sana katacağı damage değerini de şöyle hesaplıyoruz 4 MP + 10 Fire Damage bunun tekabül ettiği damage 40 (+-10)olur diye düşünüyorum(1 Magic kaç atağa tekabül ettiğini test edemedim açıkçası yetkili bir kişi bunu söylemek isterse daha net damage farkını anlayabiliriz.)

Ek : 20 - 25 GB Farazi bir rakamdır + sı vardır - si yoktur diye düşünüyorum.

İyi oyunlar.

Oyun gün den güne daha da pay2win oliyo makasda dahda aciliyo :D sen ne ye kiziyorsun keske herkez rare set taksa esit sanslari olsa insanlarin.
Playerlik gün den güne daha az önemli oliyo.

Pemila

Üye
Oyun gün den güne daha da pay2win oliyo makasda dahda aciliyo :D sen ne ye kiziyorsun keske herkez rare set taksa esit sanslari olsa insanlarin.
Playerlik gün den güne daha az önemli oliyo.
Arkadaşım sanırım anlamadın
Chaos sette olan %2 mana burn staff vurduğumda 2-3 mana eriyor 550 vuruyorum 2-3 mana eritiyor. 15 hazirandan bu yana 4 arkadaşımızda chaos set var staff vura vura 12 mana çekiyoruz :D

Düzenleme : Ek olarak dediğin şey olsa oyunda farmer kalmaz çünkü farmıra ihtiyaç kalmaz sadece playerlığın olduğu bir oyun olursa. Güzel mi olur belki evet ama insanlar artık oyun oynarken bir yandan da para kazanmak istiyor bu artık günümüzde NFT projeleri diye geçiyor oysa yıllardır ekosistemi oturtan oturtmaya çalışan bir çok MMRPG oyun oldu bunların NFT projelerden pekte bi farkı yok benim gözümde. NFT projelerde bile büyük bi yatırımcı gelir yüklü bir alım yapar bu piyasayı hareketlendirir ekosisteme katkı sağlar kimi insan tüm Coinlerini satar çıkar kimisi oynamaya devam eder o yüzden dediğin şey hayalde çok güzel ki bunun için PVP serverlar var diye biliyorum belki ilerde RiseOnline'da PVP diye bi harita açar isteyen istediği itemi takar ve pk ya çıkar hatta oraya prime saatlere bos eklenip düşen dropbu main hesabına aktarma gibi değişik etkinlikler bile olabilir belki güzel olur.

Uzun lafın kısası eski bir WOW oyuncusu olarak p2w olmayan nadir oyunlardan birisi olarak görüyorum çünkü oyunda polemiktik hırs sağlayacak bir şey yok ve oyunculuğu ortaya çıkartan bir oyundu bana göre ama keyif vermemeye başladı oda artık çünkü hep aynı şeyler sadece mekanikler değişiyor boslar değişiyor ama sistem hep aynı kalıyor. Umarım hayalin(hayalimizi) bir gün gerçek olur bunu bende isterim.

Son düzenleme:

Pemila

Üye
Fakat son seviye item lafın kesinlikle yanlış. Daha legendary - mytic itemlerin geleceği defalarca söylendi.
Demek istediğini anlıyorum fakat şuan için sonuçta oyunun son seviye itemi 15 Nisandan beri yani ki son seviye item lafına da takılma dediğin gibi evet ileride gelecek itemler var. Benim asıl davam %2 Mana burn bunun savaşını aylardır tek başıma veriyorum yani 2-3 mana çekiyoruz kral ne işe yarayacak kaldırsınlar öyle bir özellik olmasın rahatlarım en azından derim evet arkadaş bu itemin özellikleri bu sana katacağı 6 magic bizde adamlara deriz satan kişiler kardeşim bu 20gb etmez bunun ederi 5gb mystic pendantta düşer 50M e sonra oyuncu kalmaz serverda biz bize 5-10 Party oynarız bunada kabul ama bunu yönetim istemez farmcılar ağlar tüm itemler için geçerli olur bu konu adam uniq pendant alıcak ederi 5GB.. Ki 5GB bile ederi yok 6 Magic 10 Fr için ne kadar verirsen. Şuan ki gidişata göre 1 kişi sadece 20 gb ye alıyor sonra düşücek item :)

Pemila

Üye
Şimdi burda bahsedilen rakamları görüyorum ve gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Mage üzerinden örnek verilmiş ama mage zaten OP şu an. Aynı durum tüm classlarda var. 20'Mlik takıdan 20 gblik takıya geçiyorsunuz 7-8 damage değişiyor. Novada 20 damage artsa o nova tek kişiye atılmadığına göre en az 5-6 kişiye isabet edecek ve toplamda 100-120 fazladan hasar vuracak. Beklenti neydi tam anlamadım ama bundan fazlasını beklemek diğer tüm classlara ayıp olur.
20 damage ayrı ayrı adamlara vurucak ve 120 damage mi dedin sen :D Sanırım yanlış yazdın :D 50 kişiye nova attığımda oluyor o zaman mage Cidden OP 50 x 20 1000 damage gayet iyi :D

Chaos pendant için konusuyoruz sadece yoksa damage için problem yok işe yarayan tek şey 50-60 damage başka hiç bir set bonus özelliği yok burada bahsetmek istediğim konu bu.
Tam olarak aşşağıda gördüğün özellikleri alıyorsun. SEt bonusundan sadece set bonus damagesini hesaplarsak 4 Magic hepsi bu mana burn çalışmıyor aylardır eskiden %3 assalara karşı defans vardı o kaldırıldı ve yerine bu geldi o günden bu güne %2 mana burn 2-3 mana çekiyor staff vurunca bahsetmeye çalıştığım şey zaten bu. Düzgün bir set bonus olsa amenna ben bazı assaslar gibi servera tek atayım demiyorum ama mantıklı bir özellik eklenmek zorunda benim gözümde. Oyunun son seviye takısından bahsediyorum mage sınıfı için. Ayrıca rica ediyorum mage OP deme bizim partimiz evet OP diyebilirsin bunu anlarım fakat bilmediğiniz birşey olabilir. Şöyle açıklıyım onuda tamamen bilsin tüm arkadaşlar.
Takımda ki 5 magede %10 warriorlar karşı atak var sadece 1 tanesinde %5 atak var bunu bizim partimizden yola çıkarak MAgeler op diyemezsin. Eğer mageler OP olsa 2 parti veya 1.5 parti gezmezler 8-9 mage ye ihtiyaçları var mele ekibi düşürmek için bu bizim ekibimiz için geçerli değil biz mele ekibi evet tüm senaryo oturursa o senaryoyu farklı bir konuda yazmıştım dilersen seni oraya etiketlerim. Biz mele ekibi düşürmek için yani vur kafana bitti gitti değil bir çok şey yapmaya çalışıyoruz.

2: 4 Magic

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt