VPN Tespit edildi hatası ve Yavaş İndirme sorunu hk.

manalpx

Üye
unknown.png

Launcheri başlattığımda bu hatayı alıyorum. Bilgisayarımda herhangi bir VPN yok ayrıca 100mbs internetim var. şuanda 1mb ile indiriyor. Bunun sorunun bir çözümü varmı?

123.PNG

Enmâ

Üye
Oyunu indirme hızınızı sadece kendi download hızınıza bağlamayın. Rise online sunucularının upload hızı da önemli. Şuan yoğunluk olduğu için upload hızları bir çok kullanıcıya dağılmış vaziyette. VPN hatası içinde ipv4 dns ayarlarını kontrol etmenizi öneririm. Modem restartta işe yarayabilir.

GODFATHERPARIS

G
Sunucu yoğunluğundan dolayı hız artıp azalabilir. Fakat VPN hakkında bir bilgim yok DNS ayarlarınızı otomatiğe alıp dener misiniz?

Dilefruz

Üye
Ekli dosyayı görüntüle 5128

Launcheri başlattığımda bu hatayı alıyorum. Bilgisayarımda herhangi bir VPN yok ayrıca 100mbs internetim var. şuanda 1mb ile indiriyor. Bunun sorunun bir çözümü varmı?

Ekli dosyayı görüntüle 5131
Merhaba,
Modemi ve bilgisayarı kapatıp açın, yoğunluktan sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Sorun devam ederse discord üzerinden oyuna-giris-problemleri odasına ekran görüntüsünü atıp beklemenizi rica etcem

utkucanc

U
Ayarlar kısmından "Ağ ve İnternet" kısmına gir. Buradan gelişmiş ağ ayarları kısmında "Bağdalştırıcı Seçeneklerini Değiştir"e bas.
1650022843863.png

Kullandığın ağın özellkler kısmına gir.
1650022880253.png

"İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) kısmına tıkla ve özellikler de. burada IP adresini ve DNS adresini otomatik ala tıkla ve "Tamam" a bas.
1650022944625.png

Son olarak "Tanıla" de.
1650023188240.png

manalpx

Üye
Çok güzel anlatmışsınız ancak ben bunu zaten 1 saat önce yaptım. Modemi ve bilgisayarı yeniden başlattım. internet hızı yukarıda göründüğü gibi anlık olarakta bu durumda.

12344.PNG

Ayarlar kısmından "Ağ ve İnternet" kısmına gir. Buradan gelişmiş ağ ayarları kısmında "Bağdalştırıcı Seçeneklerini Değiştir"e bas.
Ekli dosyayı görüntüle 5132

Kullandığın ağın özellkler kısmına gir.
Ekli dosyayı görüntüle 5133
"İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) kısmına tıkla ve özellikler de. burada IP adresini ve DNS adresini otomatik ala tıkla ve "Tamam" a bas.
Ekli dosyayı görüntüle 5134
Son olarak "Tanıla" de.
Ekli dosyayı görüntüle 5135

manalpx

Üye
Oyunu indirme hızınızı sadece kendi download hızınıza bağlamayın. Rise online sunucularının upload hızı da önemli. Şuan yoğunluk olduğu için upload hızları bir çok kullanıcıya dağılmış vaziyette. VPN hatası içinde ipv4 dns ayarlarını kontrol etmenizi öneririm. Modem restartta işe yarayabilir.
Yoğunluk olduğuna inanmıyorum. Sebebimde şu; Bundan 1 yıl önce benim bilgisayarım aynı hızda indiriyordu. 2 ay öncede aynı, şuandada aynı. Benimle aynı internete sahip komşum yaklaşık 1 saat önce 10mb ile indirdi. Bilgisayarımda bir sorun var sanırım ancak bu Rise Online a özel bir sorun. Steamde 15-17mb arası indirme gerçekleştirebiliyorum.

Dilefruz

Üye
Çok güzel anlatmışsınız ancak ben bunu zaten 1 saat önce yaptım. Modemi ve bilgisayarı yeniden başlattım. internet hızı yukarıda göründüğü gibi anlık olarakta bu durumda.

Ekli dosyayı görüntüle 5136
Yoğunluktan ötürü indirme hızı düşüp yükselebilir. Şuanda indirme yapıyorsa bitene kadar beklemeten başka çare yok malesef. Konu hakkında yönetimin bilgisi var ve çözüm arıyorlar.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt