Öneri Warrior classı hook önerisi ve diğer klaslar için genel öneriler

Mrtico

Üye
Katılım
26 Ara 2020
Mesajlar
6
Puanları
3
Herkese merhaba, oyunun alphasını kısıtlı süre oynadığım için warrior klasını çok oynayamadım ama forumu düzenli olarak takip ediyorum. Bir çok kişi bu klasın hantal olduğundan rakiplerini yakalama olasılığının çok düşük oldugundan şikayet etmiş. Benim bu konuda geliştirici ekibe tavsiyem Elder Scrolls Online oyunundaki skill ağacını incelemeleri. Eso skill çeşitliliği ve oynanış bakımından bugüne kadar oynadığım en iyi mmorpg oyunlarından biridir.

Oyunda 3 farklı krallık var ve bu krallıklara bağlı her birinde 3 er den 9 tane ırk var;
Her klasın kendine özgü pasifleri var. Örnek vermek gerekirse Nord dediğimiz ırk; hp, stamina ve rezistans bonuslara sahip bu sınıftan çok iyi tank olabiliyor ancak, Argonian dediğimiz ırktan da çok iyi tank açabiliyorsunuz aldığımız healı %6 artıran bir pasifi var mesela. Aynı zamanda bu ırktan çok da iyi healer açılabiliyor.

Irkları incelemek isteyenler için bir link bırakıyorum; https://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Races
Buna ek olarak 6 tane de klass var; Necromancer, Sorcerer, Templar, Warden, Nightblade, Dragonknight
Onun da linki burada mevcut; https://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Classes

Burada oyun size daha da geniş bir yelpaze sunuyor çünkü asas dps oynamak istiyorsanız necromancer veya nightblade seçebilirsiniz, necromancer aynı zamanda mage de oynanabiliyor komboları çok farklı oluyor. Sorcerer dedıgımız mage classıyla necro çok farklı sorcerer bildiğimiz mage iken, necro fight esnasında ölen düşmanlardan can emip kendi canını tazeleyebiliyor vs vs.

ROW'da 2 ırk var belki ırk sayısı konusunda bir çoğaltma yapılamaz ama class bakımından çeşitlilikler getirilebilir. Her classın bonusları ve skilleri farklı olur ancak warrior skill ağacı bütün klaslarda aynı olur. Örnek verdiğim Hook skilli sadece Dragonknight klasına özgü mesela diğer klaslarda yok. Bu şekilde oyuncularının oynanış bakımından daha çeşitli ve zevkli bir deneyim yaşayacağına inanıyorum.

Gelelim şimdi ana konuya warrior hantallığını bir nebze çözebilmek için buradan bir skill önerisi vereceğim o da dragonknight klasındaki Fiery Grip adlı hook skilli tabi esoda genelde dungeonda çok kullanılıyor küçük bossları kendimize çekmek için ve sonra diğer önemli bir skill bununla kombine taunt skilli eğer ROW da dungeon mantıgı dusunuluyorsa bu ikisinin önemli oldugunu dusunuyorum. Özellikle hook skillinin PvP arenasında da çok işlevsel olacagını dusunuyorum karşı partinin priestını tutup 8 kişinin içine çekiyorsunuz düşünsenize savaşın çehresini değiştirir. Ancak bu skillin cooldownunun yüksek ve menzilinin de çok uzun olmaması gerekiyor. Şuraya örnek olarak bir video bırakıyorum;Eso dan hook skilline bir örnek


Sonuna kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Aklınıza takılanları tartışabiliriz. Herkese iyi forumlar :)
 

anil

Üye
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
308
Puanları
43
ESO'cuları görmek güzel. Tek tek öneriler nezdinde konuşmayacağım ama bence bir MMORPG oyununun oynanış mekanikleri örnek alınacaksa, ESO kesinlikle başı çekmeli.
 

Mrtico

Üye
Katılım
26 Ara 2020
Mesajlar
6
Puanları
3
ESO'cuları görmek güzel. Tek tek öneriler nezdinde konuşmayacağım ama bence bir MMORPG oyununun oynanış mekanikleri örnek alınacaksa, ESO kesinlikle başı çekmeli.
Hocam Eso oynamışsınız zaten biliyorsunuzdur. Tek tek bütün özelliklerini saymaya çalışsak sayfalarca sürer bir suru farklı mekanik vardi. Size kesinlikle katılıyorum örnek alınacak bir mmorpg varsa kesin bir göz atılmalı eso ya
 

Pitou

Üye
Katılım
12 Kas 2020
Mesajlar
890
Puanları
93
Hook skilleri olması güzel olmaz çünkü 8 kişilik bir warrior pt de 5 i birden HOOK atarsa iyi olmaz. Fakat 1 Warrior HOOK atarsa ona göre Skill point verilirse iyi olabilir ama diğer 4 ü atamayacak şekilde olması lazım.
 
Son düzenleme:

Mrtico

Üye
Katılım
26 Ara 2020
Mesajlar
6
Puanları
3
Hook skilleri olması güzel olmaz çünkü 8 kişilik bir warrior pt de 5 i birden HOOK atarsa iyi olmaz. Fakat 1 Warrior skill atarsa ona göre Skill point verilirse iyi olabilir ama diğer 4 ü atamayacak şekilde olması lazım.
Onu şöyle dizginleyebilirler zaten genelde hook skilli olan warriorlar full tank oluyor örnek verdıgım esoda böyle mesela çok damage i yok hiç yok hatta. Hibrit ve tank warrior şeklinde skill ağacı ayarlanabilir. Eğer sizin dediğiniz gibi 8 kişilik partide 5 hook atabilen warrior olursa dps olmaz zaten mantıken. 1 üyenin de healer olduğunu düşünürsek. Bunu counterlayacak skillerin de mevcut olması lazım blink, spellblock vs. Ayrıca hook attığınız oyuncunun da dibinize değil videoda görüldüğü gibi belirli bir uzaklığa kadar çekilebilmesi dengeli olabilir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt