ÇÖZÜM (Win 10) | NVIDIA / AMD sistemlerde oynayış esnasında "Crash" hatası hakkında

BlackAlistar

Üye
Unreal engine Lod yapısı ile ilgili bilinen ve rapor edilen bazı sıkıntılara sahip olan bir oyun motoru bu yuzden ilk basta grafik taraflı bir sorun oldugunu sanmıtım çünkü unreal engine kullanan her oyunda bu sorunlar sabit olarak yasanıyor. Fakat sonra soket yapısında kaynaklanan aşırı birikme oldugunu fark ettim , buda dolayısıyla işlemci kullanımını arttırıyor. Ama daha once cpu probleminin kullanıcı taraflı bir sorun olduğunu yazılmştı bunun üzerine baska birşey demenin doğru olmayacagını düşünüyorum . Bu sebepten yazdığımı güvenilir bilgi olarak düşünmeyin kişisel çıkarımım.
Ilk test ettiğimde oyunu yüksek hızlı internet ve iyi bir pc 'de yaptıgımdan crash sorunu cok az oluyordu çünkü sistemdeki birikme crash a izin verecek kadar fazla artamıyordu ama düşük sistemde ve internet yapısında denediğimde crash artıyordu bu işlemi debug ettiğimde burada gördüğüm şey soket üzerindeki birikmeydi , grafik veya optimizasyon taraflı değildi. Optimizasyon sorunu oldugu dogru ama bunun crash a yol açtıgı duşunmuyorum, zaten yüksek bütçeli şirketlerin oyunlarında da optimizasyon sorunları oluyor unreal engine için sıradan birsey..

GaNFiG

Üye
Adsız.png

Böyle bir hata alıyorum nedendir acaba?

Bstrafe

Üye
Aynı hatayı 'Onboard' Intel UHD Graphics 630 cihazımda alıyorum. Çözüm öneriniz var mı ?

kissrocco

Üye
ben 3 gün once monster pc aldım ilk gün skıntısız oynuyordum 2 ci hafif kasma gercekleşti ve bugun dorion 1 e girdigimde oyun 10 saniye ekran yükleniyor ve oyun komple donuyor hiçbi şekilde müdahale edemiyorum pc özelliklerini pek anlamıyorum pc nin özellikleri şunlar eyer pc yetersiz kalıyorsa soylermisiniz iade edim direk daha iyi bişey bakabilirim ve windows 11 yüklü
  • Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm SuperFin
  • Windows 11 Home Single Language
  • Nvidia GTX1650 4GB GDDR6 128-Bit DX12
  • 17,3" FHD 1920x1080 144Hz AHVA Mat LED Ekran
  • 8GB (1x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 (Okuma: 2300 MB/s - Yazma: 940 MB/s)
  • 3 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD + 1x 2.5" Disk)
  • oyuna giriş yapamıyorum bi yardımcı olursanız sevinirim

takosta

Üye
iyi akşamlar, artik oyun oynanamaz hale geldi amd işlemci kullanicilara, durmadan optimizasyon sorunu yaşiyoruz, exp kasamaz hale geldik gunde 5-6 kez oyun donuyor ve mecbur alt ctrl delete yapip oyunu kapatmak zorunda kaliyoruz, lutfen bir patch ilani bir tarih verin bizlere calişma yaptiginiza dagir ki top yekun şu oyunu rahatcana oyniyalim, teşekkurler.
mesajının uzerınden arkadasın 1 yıl gecmıs. tam 1 yılda aynı sorun ve hala cozulememıs. 1 yıldır sadece oyunu crackleyıp yenı ıcerıkler mı koydunuz sadece. cıdden mı ya. OYUN DONUYOR DONUYOR ! KENDI KENDINE DONUYOR VE CRASH KODU YOK. SOYLENILEN TUM AYARLAR YAPILDI VE HALA DONUYOR. CTRL ALT DEL YAPMADAN DA NE KAPANIYOR NE ACILIYOR. YETER GERCEKTEN !!!

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt