Yanlış istekler oyunu ileri getiremez!

HERO

Üye
Deyerli arkadaşlar,

Haftalarca ayni konulari duyioruz, trade kapansin, buglarci ve pazarcilar oyunu maf etcek v.s.

Bu konular tabiki önemli, ama oyunu asıl doğru yola getiricekler yenilikler dir!
Misal olarak Auction House, Crafting, Housing, Meslekler, etkinlikler, mantıklı bi hikkaye ve quest designlar, dungeonlar ve daha fazlasi.
Bunlari ihmal etmeyelim.
Düşünsenize "old school MORPG" de bu etkinlikler olsa harika be gercekden dünya çapinda ilgisini ceken bir oyun olucakdir.

Buglar, cheater, hacker, GB saticilar v.s. kafaniza takmayin YÖNETIM HAL EDECEKDIR!

Siz yeni etkinlikler düşünün, yeni maplar, yeni fikirler gelsin!

Son düzenleme:

birol2003

Üye
Dostum craft için bir başlık açtım iki hafta olmuştur belki bir Allah'ın kulu bişey yazmadı, forumda ortalığı karıştıran tayfanın niyeti zaten belli sende kendini çok zorlama aynı kafada olan bir kaç kişiyiz sadece.

Isildur

Üye
Deyerli arkadaşlar,

Haftalarca ayni konulari duyioruz, trade kapansin, buglarci ve pazarcilar oyunu maf etcek v.s.

Vu konular tabiki önemli ama oyunu asıl doğru yola getiricekler yenilikler dir!
Misal olarak Auction House, Crafting, Housing, Meslekler, etkinlikler, mantıklı bi hikkaye ve quest designlar, dungeonlar ve daha fazlasi.
Bunlari ihmal etmeyelim.
Düşünsenize "old school MORPG" de bu etkinlikler olsa harika be gercekden dünya çapinda ilgisini ceken bir oyun olucakdir.

Buglar, cheater, hacker, GB saticilar v.s. kafaniza takmayin YÖNETIM HAL EDECEKDIR!

Hocam yabancı mısınız yoksa yoksa Türkçe ana diliniz mi değil ? Onun dışında fikirlerinize katılıyorum mantıklı ve çekici sürdürülebilir bir hikaye ve meslek sistemi keyifli olacaktır.Hikaye için geç kalınmış değiş revize edilebilir değiştirilebilir

Bjk1903

Üye
Deyerli arkadaşlar,

Vu konular tabiki önemli ama oyunu asıl doğru yola getiricekler yenilikler dir!
Bunlari ihmal etmeyelim.

oyun başlamadan bitti neyden bahsediyon sen ya cz de 2-3 adam var :D çok yazık oldu

HERO

Üye
Hocam yabancı mısınız yoksa yoksa Türkçe ana diliniz mi değil ? Onun dışında fikirlerinize katılıyorum mantıklı ve çekici sürdürülebilir bir hikaye ve meslek sistemi keyifli olacaktır.Hikaye için geç kalınmış değiş revize edilebilir değiştirilebilir
Ana dilim olsa bukadar kötü mi yazardim

Isildur

Üye
Ana dilim olsa bukadar kötü mi yazardim
Ana dili olup bu kadar kötü yazanlar da var ondan sordum.

oyun başlamadan bitti neyden bahsediyon sen ya cz de 2-3 adam var :D çok yazık oldu
Ne bekliyorsun millet alfayı offical gibi mi oynayacak sandın. Oyun incelendi geri bildirim yapıldı etkinlikler test edildi yönetici ekip teslerini yaptı olay bitti böyle olmalı zaten.

huseyin35

Üye
Dostum craft için bir başlık açtım iki hafta olmuştur belki bir Allah'ın kulu bişey yazmadı, forumda ortalığı karıştıran tayfanın niyeti zaten belli sende kendini çok zorlama aynı kafada olan bir kaç kişiyiz sadece.
Al benden de o kadar, craft, meslekler ve zindan hakkında, ah hakkında 10 konu açtım. Kitle toxic kitle olduğundan anlayamadıklarından destek alamıyoruz. Kaliteli mmorpg tayfası da oyuna baktı bundan bir şey olmaz Ko'nun aynısı deyip takip etmeyi saldı bizdr toxic tayfa ile öylece kalakaldık.

birol2003

Üye
Al benden de o kadar, craft, meslekler ve zindan hakkında, ah hakkında 10 konu açtım. Kitle toxic kitle olduğundan anlayamadıklarından destek alamıyoruz. Kaliteli mmorpg tayfası da oyuna baktı bundan bir şey olmaz Ko'nun aynısı deyip takip etmeyi saldı bizdr toxic tayfa ile öylece kalakaldık.
Hüseyin beta çıkana kadar halen bir umudum var o nedenle kestirip atmıyorum, zaten oynadığım bir mmorpg olduğu için şimdilik ona devam ediyorum, temmuzda yayına geçecek bir mmorpg duyurusu daha yapıldı bu ay başı cbt den çıktılar Rise Online vaad ettkilerini yapacakmı yapmayacakmı o zaman belli olur artık ikisi arasında tercih yapacağım.

MMORPG denilince akla sadece PVP getiren bir gurup ile, çok yönlü bir oyunu tartışmak deveye hendek atlatmaktan daha zor, ne dersek diyelim ne istersek isteyelim, aga ++ac pls aga sw pls modundalar, 2008 yılında o tayfayı terketmiştim tekrar dejavu yaşamak istemiyorum :)

HERO

Üye
Projeyi kücük görmeyelim, örnek olarak Mein-mmo.de (almanyanin en büyük MMORPG gazeticisi) KiraTV (American MMORPG Youtuber) ve daha da fazlasi vardir (rus ve espanolca duymuşdum YT da)
Yani tek Türkiye icin bir oyun deyl, dünyada millet bu tarz oyun istiyor (özelikle 30+ yaşlarinda olanlar, nostalji yaşamak isteyen ama yeni grafik yeni etkinlikler v.s.)

Yukarda belli etimiz konular olursa ve oyuna az cok bugsuz, hilesiz, olursa inaninki oyunun potensiali büyük dir.

Son düzenleme:

Louiss

Üye
Doğru söze ne denir ki, Kitle o kadar dar görüşlü ve sığ ki, o kadar konular açıldı kimse anlamadığı ve bilmediği için görüş belli edemedi. ( Knighttan başka oyun bilmeyenler bunlar ) İnşallah yönetim bu sığ kitleyi görüp de onlara yönelik saman alevi çalışmalara girmez. Daha yenilikçi pvp ye dokunmayarak, başka oyunlardan pve kapması lazım. 129378129873129 saat bir slotta oturarak, beyin ve kıl dönmesi hastaları türeyecek yoksa, biliyorum ama kanıtlayamıyorum.

underestimated

Üye
Doğru söze ne denir ki, Kitle o kadar dar görüşlü ve sığ ki, o kadar konular açıldı kimse anlamadığı ve bilmediği için görüş belli edemedi. ( Knighttan başka oyun bilmeyenler bunlar ) İnşallah yönetim bu sığ kitleyi görüp de onlara yönelik saman alevi çalışmalara girmez. Daha yenilikçi pvp ye dokunmayarak, başka oyunlardan pve kapması lazım. 129378129873129 saat bir slotta oturarak, beyin ve kıl dönmesi hastaları türeyecek yoksa, biliyorum ama kanıtlayamıyorum.
500 gorev yapalim ama 70 olalim, gerekirse 600 gorev olsun ama yine 70 olalim boyle saatlerce slotunda basinda durmak = SIKICI OYUN

HERO

Üye
500 gorev yapalim ama 70 olalim, gerekirse 600 gorev olsun ama yine 70 olalim boyle saatlerce slotunda basinda durmak = SIKICI OYUN
Sıkıkici birak mantiksiz. Oyuna başka görev ekle sadece kesme ve toplama olmasına gerek yok, crafting ile de exp kazilabilinsin, ticaret ile (BDO), meslekler (job) ile, toplama (odun, madem, balık v.s.) yada en basit şekili, PVP de olsun.
Örnek:
Her 10 lvl, yani lvl10-20, 20-30, 30-40, 50-60, 60-69, 70+ her bi kac saat (yada devamli) bir PVP alağnı (arenalar) olsun ve orda (sadece) BP deyl, exp gelsin ödül olarak.
RIFT oyunu vardi, ben orda 80% PVP yaparak lvl kaziordum.

Neden illa lvl 70 den sonra PK olsun, her levelin bi deyeri olur böyle bide 70e kazmak da zor bile olsa daha fazla zevk verir.

Tabi grinding de olur ama ozaman exp ya daha fazla olmasi gerekir yada görevlerden ödüller daha yüksek olmasi gerekir.
Bide her görevden pot verilse 50-70 tane iyi olur

Son düzenleme:

underestimated

Üye
Sıkıkici birak mantiksiz. Oyuna başka görev ekle sadece kesme ve toplama olmasına gerek yok, crafting ile de exp kazilabilinsin, ticaret ile (BDO), meslekler (job) ile, toplama (odun, madem, balık v.s.) yada en basit şekili, PVP de olsun.
Örnek:
Her 10 lvl, yani lvl10-20, 20-30, 30-40, 50-60, 60-69, 70+ her bi kac saat (yada devamli) bir PVP alağnı (arenalar) olsun ve orda (sadece) BP deyl, exp gelsin ödül olarak.
RIFT oyunu vardi, ben orda 80% PVP yaparak lvl kaziordum.

Neden illa lvl 70 den sonra PK olsun, her levelin bi deyeri olur böyle bide 70e kazmak da zor bile olsa daha fazla zevk verir.

Tabi grinding de olur ama ozaman exp ya daha fazla olmasi gerekir yada görevlerden ödüller daha yüksek olmasi gerekir.
Bide her görevden pot verilse 50-70 tane iyi olur
oyunun pvpsi gayet guclu ama pve suan icin zayif bence pve tarafina yuklenilse daha iyi olur diye dusunuyorum ondan dolayi dedim ve bir de solo oyuncular icin de bir kapi acmak icin :)

Ferishtah

Üye
Bence PvP sevenler için belirli levellerde pvp açık olmalı (20-40 * 40-60 ce 60+)
Kasmaktan sıkılşanlar pvp de eğlence arayabılmelı
Rank sistemi olmalı belirli kill sayısına ulaşılınca ekstra stat alınabilmeli 1000 kişi için +1 stat 10000 de +3 vsvs
Ayrıca item dropları zor olmalı soketliler daha da zor yoksa ara levellerdeki itemler değer kazanmıyor direkt herkez endgame silahlara koşuyor
Battle arenalarda HONOR kasılarak alınabilecek itemler olmalı PvP yapıp drop kasamayanlara alternatif pvp itemi
Achivement point olmalı bunları toplayanlara özel binek kostüm vs ilaveler sağlanmalı
Pet sistemi olmalı petleri geliştirerek ufak da olsa stat bonusları alabilmeliyiz

Yani oyundaki güç dengesi iteme değil
PET sistemi
RANK sistemi
ACHİEVEMENT sistemi gibi oyun oynayarak kazanılabilecek sistemler ile de olmalı ki oynarken güçlenelim güçlendikçe oynayalım
MESLEK bonusları olabilir (Blacksmith STR bonusu , Jevelcraft İnt bonusu vsvs)

Aksi taktirde basar parayı alırım kral itemi ezer geçerim herkezi (Para var huzur var !)

birol2003

Üye
Arttırıyorum gerekirse 1000 görev yapalım :)
Lafım sana değil ama 64 görevlerindeki yaratıkları bir okçu olarak tek başıma kesemeyeceğim için yardım istediğimde benimle dalga geçen kendini yüksekten gören bir warrior vardı buralarda, daha alfa sunucusunda itemim pazarda kayboldu diye veryansın ediyordu, bu tip bencil insanlarla uğraşmak yerine solo kesilebilecek ama 60 değil 600 olsun 6000 olsun farketmez yeterki birine muhtaç olmasın insan. LVL kasmak zor değil görevler zor LVL elbet zor kasılması lazım zaman alsın ama insanlara dilenci muamelesi yapılmasın yeter, BDO oynuyorum LVL görevlerimi yaparken daha kesemeyeceğim hiç bir yaratığa göndermedi beni oyun sayıları çok ama kesebiliyorsun oyunun başında saatler geçiyor farkına varmıyorsun.

Szchull

Üye
Lafım sana değil ama 64 görevlerindeki yaratıkları bir okçu olarak tek başıma kesemeyeceğim için yardım istediğimde benimle dalga geçen kendini yüksekten gören bir warrior vardı buralarda, daha alfa sunucusunda itemim pazarda kayboldu diye veryansın ediyordu, bu tip bencil insanlarla uğraşmak yerine solo kesilebilecek ama 60 değil 600 olsun 6000 olsun farketmez yeterki birine muhtaç olmasın insan. LVL kasmak zor değil görevler zor LVL elbet zor kasılması lazım zaman alsın ama insanlara dilenci muamelesi yapılmasın yeter, BDO oynuyorum LVL görevlerimi yaparken daha kesemeyeceğim hiç bir yaratığa göndermedi beni oyun sayıları çok ama kesebiliyorsun oyunun başında saatler geçiyor farkına varmıyorsun.
Kardeşim ben sana katıldığım için 1000 yazdım. Çok yanlış anlamışsın =D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt