Yazın ne olacak bu bilgisayarlar? (OYUN YETKİLİLERİ) !!!!

Heaven1Mavii

Üye
Arkadaşlar, yazılım donanım işi yapıyorum olaya fazlasıyla konuya hakim ve bilgi sahibiyim.

Öncelikle yaz aylarına giriyoruz bunu belirmek istedim çünkü oyunun cpu + gpu + ram kullanımı çok fazla kullanımı mevcut ve ben dahil çevrem dahil 16-24-32 gb ramli i5 10.11 nesil i7 10.11 nesil 3060 3060 3080 1660 1650 2060 2070 rx5000 6000 serisi dahil kullansa ekran kartlarının ve işlemcilerinin ısı değerlerinin ve kullanım değerlerinin darboğaz olduğunu görüyoruz.

Bunun hakkında bir çalışma var mı ?
Bu durum ne olacak bu sistem gereksinimlerini dünyanın en iyi oyunları dahil almıyor 4k 2k oynadığımız oyunlar ekran kartlarının derecelerini 75 80 85 e taşımıyor diyeceksiniz macun eskimiştir vs, bununla alakalı bir durum ortada yok 2x monster sıfır leptop + 2x sıfır kasa şuan bu durumu yaşıyor müşterilerimin bilgisayarları + çevremdekilerin bu durumdan fazlasıyla herkesin rahatsız olduğunu düşünüyorum.

Yaz aylarında bu dahada artacak Allah muhafaza memory ve chipset dediğimiz kısımların yanma ihtimali çok yüksek özellikle yaz aylarında ekran kartlarında.

Umarım dikkat çeker ve konuşulur bu durum.

bradypodidae

Üye
aynı şeyi ben de bugün düşündüm... bugün biraz sıcaktı havalar ve bilgisayar ciddi derecede ısındı. yaz sıcaklarında ne olacak ben de merak ediyorum. bilgisayarı yakma pahasına oyuna devam edemem neticede.

haktan sönmez

Üye
Arkadaşlar, yazılım donanım işi yapıyorum olaya fazlasıyla konuya hakim ve bilgi sahibiyim.

Öncelikle yaz aylarına giriyoruz bunu belirmek istedim çünkü oyunun cpu + gpu + ram kullanımı çok fazla kullanımı mevcut ve ben dahil çevrem dahil 16-24-32 gb ramli i5 10.11 nesil i7 10.11 nesil 3060 3060 3080 1660 1650 2060 2070 rx5000 6000 serisi dahil kullansa ekran kartlarının ve işlemcilerinin ısı değerlerinin ve kullanım değerlerinin darboğaz olduğunu görüyoruz.

Bunun hakkında bir çalışma var mı ?
Bu durum ne olacak bu sistem gereksinimlerini dünyanın en iyi oyunları dahil almıyor 4k 2k oynadığımız oyunlar ekran kartlarının derecelerini 75 80 85 e taşımıyor diyeceksiniz macun eskimiştir vs, bununla alakalı bir durum ortada yok 2x monster sıfır leptop + 2x sıfır kasa şuan bu durumu yaşıyor müşterilerimin bilgisayarları + çevremdekilerin bu durumdan fazlasıyla herkesin rahatsız olduğunu düşünüyorum.

Yaz aylarında bu dahada artacak Allah muhafaza memory ve chipset dediğimiz kısımların yanma ihtimali çok yüksek özellikle yaz aylarında ekran kartlarında.

Umarım dikkat çeker ve konuşulur bu durum.
Monster Notebook firması bu oyundan sonra '' Oynayamadığınız oyun olursa '' reklamını kaldırmış..!

mrares

Üye
Allah allah ben 970 kullanıyorum %50 güce çektim oyunu, 60 fps kitledim 0 kasma ile oynuyorum sıcaklık 60 derece üstüne çıkmıyor sıvı soğutması da yok. Ben anlamadım abd death valley'de mi yaşıyorsunuz da bu kadar sıkıntı çıkıyor :D Ha bir de antalyada yaşıyorum yani ben dün 40 dereceydi onu da belirteyim odamda klima da yok.

Heaven1Mavii

Üye
Allah allah ben 970 kullanıyorum %50 güce çektim oyunu, 60 fps kitledim 0 kasma ile oynuyorum sıcaklık 60 derece üstüne çıkmıyor sıvı soğutması da yok. Ben anlamadım abd death valley'de mi yaşıyorsunuz da bu kadar sıkıntı çıkıyor :D

%50 güce çektim diyorsun kendi ağzınla bak oyun kendi hızı ve ayarlarında resmen kartlar 75 80 dereceye kadar geliyor hadi sen biliyosun yaptın? bilmeyen playerler ne yapacak?

mrares

Üye
%50 güce çektim diyorsun kendi ağzınla bak oyun kendi hızı ve ayarlarında resmen kartlar 75 80 dereceye kadar geliyor hadi sen biliyosun yaptın? bilmeyen playerler ne yapacak?
Bilmeyen de öğrensin kardeşim allah allah işe bak :D Oyunun gereksinimleri düşük zaten. Madem bilgisayarın var aaa glavye diyip de bakmasınlar bir zahmet bu neymiş neciymiş bu ne işe yarar bu aldığım kasa gibi şeyin içinde ne var ben buna niye bu kadar para verdim gibi şeyler sorgulanmalı yani.

MakinonDeAnita

Üye
Amigos, estoy haciendo trabajo de hardware de software, estoy muy bien informado y conocedor del tema.

En primer lugar, estamos entrando en los meses de verano porque el juego tiene mucho uso de cpu + gpu + ram e incluyo mi entorno 16-24-32 gb ramli i5 10.11 generación i7 10.11 generación 3060 3060 3080 1660 1650 2060 2070 rx5000 6000 Si la serie lo usa, vemos que los valores de calor y los valores de uso de las tarjetas de video y procesadores son cuello de botella.

¿Hay algún estudio al respecto?
Lo que será esta situación es que los requisitos del sistema no incluyen los mejores juegos del mundo 4k 2k juegos que jugamos no llevan las calificaciones de las tarjetas de video a 75 80 85 dirás que la pasta está obsoleta etc, no hay ninguna situación relacionada con este monstruo 2x cero leptop + 2x cero caso está experimentando actualmente esta situación las computadoras de mis clientes + Creo que todos a mi alrededor están muy incómodos con esta situación.

En los meses de verano, esto aumentará aún más la memoria de preservación de Allah y las partes del chipset de las partes que llamamos quema es muy probable que se quemen, especialmente en los meses de verano de las tarjetas de video.

Espero que esta situación atraiga la atención y se discuta.
lEl juego consume mucho el GPU deberían dar una solución

Heaven1Mavii

Üye
Bilmeyen de öğrensin kardeşim allah allah işe bak :D Oyunun gereksinimleri düşük zaten. Madem bilgisayarın var aaa glavye diyip de bakmasınlar bir zahmet bu neymiş neciymiş bu ne işe yarar bu aldığım kasa gibi şeyin içinde ne var ben buna niye bu kadar para verdim gibi şeyler sorgulanmalı yani.
oyun gereksinimleri düşük mü? kardeşim yandaş medya gibisin diyecek birşeyim yok cahilsin

mrares

Üye
oyun gereksinimleri düşük mü? kardeşim yandaş medya gibisin diyecek birşeyim yok cahilsin
6 7 Yıllık 970 Ekran kartı %50'de çalıştırılıp 60 fps alınabiliyorsa düşüktür kardeşim sen cahil cahil konuşma burada. Gerektiği yerde ben de karşı çıkıyorum yönetime. Sen çıkmış bir şey araştırmadan öğrenmeden boş yaparak atlıyorsun ortaya sonra da + point toplamaya çalışıyorsun kendine. Senin kafadaki birine ne laf anlatılır ne de ders verilir. Sen böyle yaşamaya böyle ölmeye mahkumsun kardeşim hadi turn to your village hadi.

Heaven1Mavii

Üye
6 7 Yıllık 970 Ekran kartı %50'de çalıştırılıp 60 fps alınabiliyorsa düşüktür kardeşim sen cahil cahil konuşma burada. Gerektiği yerde ben de karşı çıkıyorum yönetime. Sen çıkmış bir şey araştırmadan öğrenmeden boş yaparak atlıyorsun ortaya sonra da + point toplamaya çalışıyorsun kendine. Senin kafadaki birine ne laf anlatılır ne de ders verilir. Sen böyle yaşamaya böyle ölmeye mahkumsun kardeşim hadi turn to your village hadi.

kardeşim tartışma yeri değil burası boş beleş konuşuyorsun, bilgin 0 kullandığın msi after programı sadece tartışmaya gerek yok allah yolunu açık etsin

jjosephrye

Üye
3060 ekran kartım var ve inan dediğin gibi bir durum söz konusu değil demekki seninki ayrıcalıklı :D

Tengrikut

Üye
ağustos-eylül aylarında o makina alev alır :)

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt