Beta sürecini beklemekten sıkıldınız mı?

Surec nasil ilerlemeli?

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .

underestimated

Üye
Selamlar, kapali beta icin hala bir duyuru yapilmadi oyuncularin tahminine gore bu aralar kapali beta duyurusu yapilmasi gerekiyordu fakat henuz bir duyuru da yapilmadi.Kapali betayi beklemekten sikildiniz mi sizce bu surec nasil ilerlemeli?

Yolcu

Üye
Tek durum yolunun, daha iyi olması için biraz daha sabır. Betayı beklemeye çekilen bir çok oyuncu var bunların çoğu alfa 2 bitmeden oyunu bıraktı. Buda farklı yorumlara sebep oldu. Beta süreci yapımcı arkadaşların söylediğine göre aslında oyunun başlangıç seviyesi olacak. Biraz daha sabırlı olunmalı. Saygılarımla....

underestimated

Üye
Tek durum yolunun, daha iyi olması için biraz daha sabır. Betayı beklemeye çekilen bir çok oyuncu var bunların çoğu alfa 2 bitmeden oyunu bıraktı. Buda farklı yorumlara sebep oldu. Beta süreci yapımcı arkadaşların söylediğine göre aslında oyunun başlangıç seviyesi olacak. Biraz daha sabırlı olunmalı. Saygılarımla....
evet katiliyorum userdan yana asla bir problem yasayacagini dusunmuyorum cunku alfada deneyen denedi ve dediginiz gibi yarida birakan oldu tamam boyleymis oyun diyip cikip giden cok oldu cunku official olmayan bir surume cok fazla emek harcamak biraz gereksiz olabilir oyunun meraklilari da buglari vs bildirdi ama sabir konusuna gelince biraz oyunculari “ne de olsa oyuna geleceksiniz” tadinda bir tavirla karsi karsiya biraktiklarini dusunuyorum mesela yeni bir mmorpg acilacak ismi “New World” amazonun oyunu coook buyuk butceli bir oyun farkindayim ama surekli gelsimelerden yapilan degisikliklerden haberdar ediyor oyuncu kitlesini ve boylece oyun kapali da olsa acik olmasa da oyuncularla surekli etkilesim halinde kaliyolar malesef ben bunu bu yonetimde goremiyorum her soruyu “belli degil” cevabini veren bir yonetim biraz kafalarda soru isareti yaratmaya baslatmistir. Yapilmasi gereken bence net ve acik sekilde bunlari bunlari yaptik bunlari yapacagiz bunlardan sonra betayi acacagiz demek obur turlu sadece oyuncular kendi arasinda etkilesimde oluyor oyunu yapan firma biraz bu surecte zayif bana kalirsa bunun butceyle de bir alakasi yok, kitleye deger vermekle alakasi var.

ANGEL

Üye
kitleye deger vermekle alakasi var.
sana katılıyorum.
bu platformda bir çok insan,en azından bir serverında trade kapalı olarak sunulması yönünde taleplerini iletti ama pek sallayan olmadı.
aynı şey şimdi de gelişmeler konusunda yapılıyor.
Aynı değersizliği bende iliklerime kadar hissediyorum.

underestimated

Üye
sana katılıyorum.
bu platformda bir çok insan,en azından bir serverında trade kapalı olarak sunulması yönünde taleplerini iletti ama pek sallayan olmadı.
aynı şey şimdi de gelişmeler konusunda yapılıyor.
Aynı değersizliği bende iliklerime kadar hissediyorum.
trade kapali olup olmamasi tamamen oyunu yapanlarin tercihi oyunu fazlasiyla etkileyebilecek bir hamle hani orasina oyunu gelistirenlerin karar vermesi en dogal haklari ama trade kapali olsun isteginin altindaki nedeni arayip bir cozum uretmek icin dusunuyolardir umarim. Ben hatta bu forumdaki aktif kullanicilarin cogu bence oyun kapaliyken cok fazla sessiz sedasiz bir sekilde ilerlemesinden rahatsiz yani agustos ayi gelecek ama hala kapali betaya gecilemedi bunun sebebini en azindan paylasabilirler ya da surec nasil ilerliyor bunlari gosterebilirler oyun acikken gercekten oyunculari dinlediklerini hissediyordum ama suan gelistirme surecinde oyun sanki hic yokmus hic olmamis gibi bir komiklik var,neler yapildi? neler yapiliyor ? neler yapilacak? sadece bir konu actilar o kadar 0 detay sorularin hepsine “ belli degil” gibi cevaplar….tatsiz

Vision

Senior Moderatör
evet katiliyorum userdan yana asla bir problem yasayacagini dusunmuyorum cunku alfada deneyen denedi ve dediginiz gibi yarida birakan oldu tamam boyleymis oyun diyip cikip giden cok oldu cunku official olmayan bir surume cok fazla emek harcamak biraz gereksiz olabilir oyunun meraklilari da buglari vs bildirdi ama sabir konusuna gelince biraz oyunculari “ne de olsa oyuna geleceksiniz” tadinda bir tavirla karsi karsiya biraktiklarini dusunuyorum mesela yeni bir mmorpg acilacak ismi “New World” amazonun oyunu coook buyuk butceli bir oyun farkindayim ama surekli gelsimelerden yapilan degisikliklerden haberdar ediyor oyuncu kitlesini ve boylece oyun kapali da olsa acik olmasa da oyuncularla surekli etkilesim halinde kaliyolar malesef ben bunu bu yonetimde goremiyorum her soruyu “belli degil” cevabini veren bir yonetim biraz kafalarda soru isareti yaratmaya baslatmistir. Yapilmasi gereken bence net ve acik sekilde bunlari bunlari yaptik bunlari yapacagiz bunlardan sonra betayi acacagiz demek obur turlu sadece oyuncular kendi arasinda etkilesimde oluyor oyunu yapan firma biraz bu surecte zayif bana kalirsa bunun butceyle de bir alakasi yok, kitleye deger vermekle alakasi var.
Merhaba,

Şu an alfa 2.0'da karşılaştığınız hatalar ile tekrar karşılaşmamanız için çalışmalar yapılıyor. Diğer bir yandan bu konuda duyurusunu yaptığımız yeni içerikler oyuna entegre ediliyor. Rise Online bildiğiniz üzere kısıtlı bir ekiple ve mevcut imkanlarla mümkün olan en iyiyi yapmak için çabalıyor, bir oyuncu olarak her ne kadar haklı olsanız da bu aşamada biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor.

Örnek verdiğiniz oyuna bakacak olursak, Amazon Game Studios tarafından geliştirilen ve sınırsız kaynakları olan bir firma. 2016 TwitchCon'da duyuruldu. İlk çıkış tarihi Mayıs 2020, ardından Ağustos 2020'e ertelendi. Şu an bildiğiniz üzere 3.kez ertelenmenin ardından önümüzdeki ay resmi sürüme geçilmesi planlanıyor. Tüm süreci takip eden bir oyuncu olarak, New World 2020 Alfa döneminden sonra uzun süre bir sessizliğe bürünmüştü.

Anlatmak istediğim, sınırsız kaynakları olan bir firma için bile işler bu kadar kolay değilken Rise Online'a biraz daha hoşgörülü yaklaşmamız gerekiyor. Rise Online ekibi bu süreç içerisinde hem gelişiyor, hem geliştiriyor. Tek amaç ve gayesi sizlere olabildiğince iyi ve kusursuz bir oyun sunabilmek olduğunu lütfen unutmayın. Bu süreç içerisinde yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

iyi forumlar.

underestimated

Üye
Merhaba,

Şu an alfa 2.0'da karşılaştığınız hatalar ile tekrar karşılaşmamanız için çalışmalar yapılıyor. Diğer bir yandan bu konuda duyurusunu yaptığımız yeni içerikler oyuna entegre ediliyor. Rise Online bildiğiniz üzere kısıtlı bir ekiple ve mevcut imkanlarla mümkün olan en iyiyi yapmak için çabalıyor, bir oyuncu olarak her ne kadar haklı olsanız da bu aşamada biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor.

Örnek verdiğiniz oyuna bakacak olursak, Amazon Game Studios tarafından geliştirilen ve sınırsız kaynakları olan bir firma. 2016 TwitchCon'da duyuruldu. İlk çıkış tarihi Mayıs 2020, ardından Ağustos 2020'e ertelendi. Şu an bildiğiniz üzere 3.kez ertelenmenin ardından önümüzdeki ay resmi sürüme geçilmesi planlanıyor. Tüm süreci takip eden bir oyuncu olarak, New World 2020 Alfa döneminden sonra uzun süre bir sessizliğe bürünmüştü.

Anlatmak istediğim, sınırsız kaynakları olan bir firma için bile işler bu kadar kolay değilken Rise Online'a biraz daha hoşgörülü yaklaşmamız gerekiyor. Rise Online ekibi bu süreç içerisinde hem gelişiyor, hem geliştiriyor. Tek amaç ve gayesi sizlere olabildiğince iyi ve kusursuz bir oyun sunabilmek olduğunu lütfen unutmayın. Bu süreç içerisinde yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

iyi forumlar.
Selamlar,
Konuyu okuyup ayrintili bir sekilde cevap verdiginiz icin kendi adima tesekkur ederim. Konuyla baglantili sekilde bir iki sorum olacak eger ki cevapsiz birakmazsaniz cok sevinirim. Gerek Discord sunucusu olsun gerek resmi forum yani burasi olsun oyun kapaliyken sizin de gorebileceginiz uzere oyunu takip eden, merakla bekleyen ve gun gectikce sabirsizlanan goz ardi edilemeyecek bir kitle mevcut. Bu kitle oyun kapaliyken bile bu kadar kendi arasinda etkilesimde bulunuyor ben de bu insanlardan biriyim. Merak ettigim sunlar, sorulari cevapsiz birakmaya ne kadar daha devam edeceksiniz bunun belli bir neden var mi ve onumuzdeki kapali beta acilisinda tarih olarak gercekten cok buyuk bir sarkma olacagi icin mi net konusamiyorsunuz? Yapilan gelismeleri kesinlikle goruyorum (yani en azindan acilan bahsettiginiz konudaki kadarini biliyorum zannediyorum ki sadece o konu mevcut) ama gelismeleri bildirmeye devam edecek misiniz bunu merak ediyorum.
İyi forumlar.

Son düzenleme:

underestimated

Üye
Selamlar,
Konuyu okuyup ayrintili bir sekilde cevap verdiginiz icin kendi adima tesekkur ederim. Konuyla baglantili sekilde bir iki sorum olacak eger ki cevapsiz birakmazsaniz cok sevinirim. Gerek Discord sunucusu olsun gerek resmi forum yani burasi olsun oyun kapaliyken sizin de gorebileceginiz uzere oyunu takip eden, merakla bekleyen ve gun gectikce sabirsizlanan goz ardi edilemeyecek bir kitle mevcut. Bu kitle oyun kapaliyken bile bu kadar kendi arasinda etkilesim icerisinde bulunuyor ve genellikle bu etkilesimler genellikle kendi aralarinda ben de bu insanlardan biriyim. Merak ettigim sorulari cevapsiz birakmaya ne kadar daha devam edeceksiniz ve onumuzdeki kapali beta acilisinda tarih olarak gercekten cok buyuk bir sarkma olacagi icin mi net konusamiyorsunuz? Yapilan gelismeleri kesinlikle goruyorum (yani en azindan acilan bahsettiginiz konudaki kadarini biliyorum zannediyorum ki sadece o konu mevcut) ama gelismeleri bildirmeye devam edecek misiniz bunu merak ediyorum.
İyi forumlar.
merak ettigim sunlar , sorulari ne kadar sure daha cevapsiz birakmaya devam edeceksiniz bu belirsizligin belirli bir nedeni var mi*

Vision

Senior Moderatör
Selamlar,
Konuyu okuyup ayrintili bir sekilde cevap verdiginiz icin kendi adima tesekkur ederim. Konuyla baglantili sekilde bir iki sorum olacak eger ki cevapsiz birakmazsaniz cok sevinirim. Gerek Discord sunucusu olsun gerek resmi forum yani burasi olsun oyun kapaliyken sizin de gorebileceginiz uzere oyunu takip eden, merakla bekleyen ve gun gectikce sabirsizlanan goz ardi edilemeyecek bir kitle mevcut. Bu kitle oyun kapaliyken bile bu kadar kendi arasinda etkilesim icerisinde bulunuyor ve genellikle bu etkilesimler genellikle kendi aralarinda ben de bu insanlardan biriyim. Merak ettigim sorulari cevapsiz birakmaya ne kadar daha devam edeceksiniz ve onumuzdeki kapali beta acilisinda tarih olarak gercekten cok buyuk bir sarkma olacagi icin mi net konusamiyorsunuz? Yapilan gelismeleri kesinlikle goruyorum (yani en azindan acilan bahsettiginiz konudaki kadarini biliyorum zannediyorum ki sadece o konu mevcut) ama gelismeleri bildirmeye devam edecek misiniz bunu merak ediyorum.
İyi forumlar.
Tarih aralığı ya da tahmini bir tarih paylaşımı yapılmamasının sebebi, Alfa döneminde yapılan tahmini tarihler ile ilgili yaşanan sorunlar. Herhangi bir tarih aralığı verildiği zaman oyuncular büyük bir beklentiye giriyor ve süreci daima olumsuz etkiliyor. Bu sebep dolayısıyla firma her şey tamamen hazır olmadan tarih paylaşmak istemiyor. İlerleyen süreçlerde gelişmeler hakkında duyurular ve paylaşımlar yapılacaktır.

Lolgamelol2

Üye
Tarih aralığı ya da tahmini bir tarih paylaşımı yapılmamasının sebebi, Alfa döneminde yapılan tahmini tarihler ile ilgili yaşanan sorunlar. Herhangi bir tarih aralığı verildiği zaman oyuncular büyük bir beklentiye giriyor ve süreci daima olumsuz etkiliyor. Bu sebep dolayısıyla firma her şey tamamen hazır olmadan tarih paylaşmak istemiyor. İlerleyen süreçlerde gelişmeler hakkında duyurular ve paylaşımlar yapılacaktır.
1 ağustosta acılması lazım artık

efeklc

Üye
Alfa 1 ve Alfa 2 arasındaki gelişmeyi gördünüz buna rağmen Alfa 2'yi oynayanlar görmüştür ki oyun henüz beta seviyesinde değil, oldukça fazla eksikler ve eklenmesi gereken özellikler var. Geliştirici ekibin de kapasitesi belli ki kısıtlı.

Onun için bu ısrarları anlamıyorum, eksik henüz bitmemiş bir oyunu çıkarsınlar da 1-2 ay sonra oyunda kimse kalmasın mı istiyorsunuz?

Oyun henüz tamamlanmamış, büyük eksikler var. Bunu Alfa 2'de gördü herkes.

Beta demek büyük oranda tamamlanmış bir oyun demek, oyun henüz bu seviyede değil. Kendi kendinize beklenti yaratıp daha sonra da geliştirici ekibe tepki göstermeyin bence.

Alfa 1 ve Alfa 2'de zaten belliydi oyunun daha çok yolunun olduğu, Wow, Black Desert vs oyunları çok rahat oynatan pclerde bile bu oyun kasıyor. Bu eksikler büyük oranda giderilmeden oyun çıkarsa 1-2 ay sonra oyunda kimse kalmaz.

Şunu da aklınızdan çıkarmayın, şu an oyunun yönetimi geliştirme maliyetlerini kendi sermayelerinden karşılıyor. Oyunun açılması demek bir anlamda oyunun gelir üretmeye başlaması demek, yani oyunculardan daha fazla yönetim ister oyunun açılmasını. Buna rağmen açılmıyorsa demek ki oyun bitmemiş demektir.

Yılbaşında performans sorunları giderilmiş ve planlanan özellikler büyük oranda entegre edilmiş bir açık beta olursa ben fazlasıyla razıyım. Yönetimi ve geliştiricilere baskı yapıp acele ve yanlış karar vermelerini sağlamak herkesin zararına olur. Onun için sakin olmakta fayda var. Yönetimin ve geliştirici ekibin oyunu açmayı bizden daha çok istediklerine de eminim.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt