cpu %100 gpu %25 Acil Destek bu sistemle oyun nasıl oynanmaz ?

Aura

Üye
bu arada alttaki görsellerde afterburnerden ekran kartının ismini yanlış yazmısım ekran kartım RTX 3050Ti İşlemci intel core i5 11300h
165 ghz ekran bu arada Arkadaşlar işletim sistemim orjinal windows 11 ram 8 gb bunlardan kaynaklı olabilirmi tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Yanılmıyorsam kullandığın işlemci laptop işlemcisi. Bende de i5 10.nesil H serisi işlemci 1650ti ekran kartı ve 16 GB ram var ve rahat hiç kimsenin olmadığı yerde 60 FPS den yukarısını alamıyorum fakat 60 FPS alırken işlemci %100 oluyor ve ekran kartını neredeyse kullanmıyor hiç. PK esnasında 20-40 arası ve çok can sıkıcı.

CPU kullanımı tek düşüren etken şuanda FPS ayarları. FPS 30 sabitleraen CPU kullanımı düşüyor fakat oyun akıcılığı gidiyor bu seferde.

Mileenaaa

Üye
Yetkililer bilinçli olarak "Optimizasyon" sorununa hiç bir cevap yazmıyorlar. Çözüm ümidi yok sanırım. En azından üzerinde çalışmalar yapıyoruz denebilirdi.

WoSLoS

Üye
bu arada alttaki görsellerde afterburnerden ekran kartının ismini yanlış yazmısım ekran kartım RTX 3050Ti İşlemci intel core i5 11300h
165 ghz ekran bu arada Arkadaşlar işletim sistemim orjinal windows 11 ram 8 gb bunlardan kaynaklı olabilirmi tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum
ekran kartımız aynı 3050 ti işlemci i5 11400H 1 tık üstü ram 16 gb dorion 1 de en kalabalık alanda 35-40 fps normal maplarda deat valley vs gibi yerlerde sabit 80 fps alıyorum

yani ramin etkisi muhakkakki vardır fakat win 11 olması senin sorununu tetikliyor olabilir bende win 10 kurulu bir dene istersen, iş yeerimde pc mx150 ekran kartlı bu arada iki cihazda laptop benim, işlemcim i5 8250 u onda bile seninkinden çok fps veriyor 8gb ramli olmasına ramen senin pc de veya yazılımda bi sorun olabilir

Aura

Üye
Yanılmıyorsam kullandığın işlemci laptop işlemcisi. Bende de i5 10.nesil H serisi işlemci 1650ti ekran kartı ve 16 GB ram var ve rahat hiç kimsenin olmadığı yerde 60 FPS den yukarısını alamıyorum fakat 60 FPS alırken işlemci %100 oluyor ve ekran kartını neredeyse kullanmıyor hiç. PK esnasında 20-40 arası ve çok can sıkıcı.

CPU kullanımı tek düşüren etken şuanda FPS ayarları. FPS 30 sabitleraen CPU kullanımı düşüyor fakat oyun akıcılığı gidiyor bu seferde.

+Ekleme Bende win11 kullanıyorum ve bir çok oyunda win 10 dan daha yüksek performans alıyorum.

ersin33

Üye
windows 11 orjinal sıfır aldım kurcalamak istemiyorum dc + oyun ram 5 gb kullanıyor remdan olduğunu sanmıyorum

Gultter

Üye

Bilgisayarınız gayet iyidir fakat laptop olduğu için ekran kartınız aslında normal bir masa üstü pc si kadar etkili olamayacaktır aynı durum diğer tüm bileşenleriniz içinde geçerlidir. Maalesef bu oyunun optimizasyonu ile ilgili sıkıntılar mevcut düzeltme yapılsa da işlemciniz ve ram miktarınız (hızını bilemiyorum) bu oyunu sanıyorum ki sizi çok tatmin edicek şekilde oynatacağını sanmıyorum. Daha önce okuduğum bir yazıda yanlış hatırlamıyorsam mmorpg için 60 fps stabil ideal olduğu yönündeydi tabi devir değişmiş de olabilir. Umarım sorunlarınız en kısa sürede çözülür :)

ersin33

Üye
Bilgisayarınız gayet iyidir fakat laptop olduğu için ekran kartınız aslında normal bir masa üstü pc si kadar etkili olamayacaktır aynı durum diğer tüm bileşenleriniz içinde geçerlidir. Maalesef bu oyunun optimizasyonu ile ilgili sıkıntılar mevcut düzeltme yapılsa da işlemciniz ve ram miktarınız (hızını bilemiyorum) bu oyunu sanıyorum ki sizi çok tatmin edicek şekilde oynatacağını sanmıyorum. Daha önce okuduğum bir yazıda yanlış hatırlamıyorsam mmorpg için 60 fps stabil ideal olduğu yönündeydi tabi devir değişmiş de olabilir. Umarım sorunlarınız en kısa sürede çözülür :)
işlemcim 4.01 olarak calışıyor bu aradad bu oyunun ağırlığı kadar farklı bir uygulamada böyle sorun yaşamıyorum

LifeReacT

Yönetici
Game Master
Kaliteyi düşük yapıp, ekran yüzdesini düşürünce iyileşme oluyor. Denemeni öneririm.

ersin33

Üye
Kaliteyi düşük yapıp, ekran yüzdesini düşürünce iyileşme oluyor. Denemeni öneririm.
denedim benim sistemden 1 tık altı olan bilgisayarla oyunu oynayan arkadaş 120 fps alırken benim fps 20 25 lerde seyrediyor nerde bu moderatörler neden cevap vermiyorlar neden ilgilenmiyorlar arkadaş birileri neyle uğraştıklarını söylesin roco softta bu işlerle uğraşan arkadaş yokmu bu adamlar neden buraya gelip bilgi paylaşmıyor tek söyledikleri şey -optimizasyon

ersin33

Üye
denedim benim sistemden 1 tık altı olan bilgisayarla oyunu oynayan arkadaş 120 fps alırken benim fps 20 25 lerde seyrediyor nerde bu moderatörler neden cevap vermiyorlar neden ilgilenmiyorlar arkadaş birileri neyle uğraştıklarını söylesin roco softta bu işlerle uğraşan arkadaş yokmu bu adamlar neden buraya gelip bilgi paylaşmıyor tek söyledikleri şey -optimizasyon
konu güncel arkadaşlar şimdi bir format attım virüs olabileceğinden şüphelendim deneyip sonuçu tekrar yazacam şuan oyunu kuruyorum

ersin33

Üye
Oyunu kurarken sürekli hata aldım yükleme listesi bulunamadı yeterli disk alanı yok vesayre tamam dedikte indirmeye devam etti 3 kere yükledim bu gün şimdide action needed hatası alıyorum kafayı yemek üzereyim kökten kurtulmaya az kaldı

Dilefruz

Üye
arkadaşlar bu oyuna başladığımdan beri optimizasyon sorunu olduğunu söylüyorlardı zaten pek kulak asmadım düzelir, düzelir diye düzelecek diye geçenlerde
bir yayıncının videosunu izlem bu kadarda beklemiyordum gerçekten şaşırdım RİSE ONLİNE böyle bir oyunmuymuş dedim bi anda şaşırdım yoksa ben farklı bir oyuna girdim başka bi oyunumu oynuyorum diye filan düşünmeye başladım neyse .
forumlarda arastırma yapmaya basladım dc den arkadaşlarla konuştum benim sistemin 3 te 1 i kadar olmayan bir sistemle arkadaşlar benden daha iyi fps ile oyun oynarken ben 20 sabit enfazla 25 fps ye kadar çıktığını gördüm bir sorun olduğunu anladım rise online silmek üzereyim ama oynamak istiyorum bu kadar sıkıldım artık
oyun içerisinde tüm ayarların kombinasyonlarını denedim sistemim güncel eksik bir şeyim yok power restore dediklerinide yaptım aynı
CPU %100 GPU %25
Sistem gereksinimleriniz tam olarak nedir ?

ersin33

Üye
Resimlerde mevcut bu arada virüsten olabileceğini düşünüp format attım bilgisayara oyuna bi şekilde gire bildim ama sorun aynı FPS değiştmedi

ersin33

Üye
Sistem gereksinimleriniz tam olarak nedir ?
1652907650341.png

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt