Fps sorunu

melihq

Üye
Öncelikle merhabalar oyuna yeni başlıcam oyuna girdiğimde 3 4 fps alıyorum forumda yazan bütün herşeyi denedim düzeltemedim sürücülerim güncel oyun grafiklerini en aza aldığım halde bu fpsler sistem özelliklerim :
İşlemci :intel i5 12450h
Ekran kartı :rtx3050
Ram 8gb
Casper excalibur modelini kullanıyorum lütfen birisi yardımcı olabilirmi

priesttt

Üye
Öncelikle merhabalar oyuna yeni başlıcam oyuna girdiğimde 3 4 fps alıyorum forumda yazan bütün herşeyi denedim düzeltemedim sürücülerim güncel oyun grafiklerini en aza aldığım halde bu fpsler sistem özelliklerim :
Ram 8gb
ram 16 lazım düşük

Bogateg

Üye
Bu sistemle 3 4 FPS alman sıra dışı , ekran kartında calisiyormu oyun ilk önce ona bak , bende de aynı sistem var dorionda felan 120 FPS ile dolasiyorum

melihq

Üye
Bu sistemle 3 4 FPS alman sıra dışı , ekran kartında calisiyormu oyun ilk önce ona bak , bende de aynı sistem var dorionda felan 120 FPS ile dolasiyorum
Evet çalışıyor kontrol ettim bütün tanımlamalarıda yaptım ama oynayamıyorum çözemedim

emrdrc

Üye
Oyun ekran kartını değil işlemciyi kullanıyor zaten :S Anlamsız şekilde garip performans sorunları var oyunda... Düzeltemiyorlar bi türlü....

:NaturoN:

Üye
Arkadaşa katılıyorum.

3-4 FPS alıyorsan muhtemel ekran kartınla ilgili bir durum olabilir veya işlemcinle. Diğer oyunlarda durum nasıl ?

birol2003

Üye
Intel işlemciye gömülü hd ekran kartını kullanıyorsun nvidia kontrol panelden kalite olarak açabilirsin yada uygulamanın otomatik seçmesini isteyebilirsin.

Son düzenleme:

Magicflow57

Üye
Ne yazık ki unreal engine 4 mmorpg yapılacak bi oyun motoru değil. Bunun sebeplerini hepimiz yaşayarak görüyoruz.

:NaturoN:

Üye
Ne yazık ki unreal engine 4 mmorpg yapılacak bi oyun motoru değil. Bunun sebeplerini hepimiz yaşayarak görüyoruz.

Belirli bir oyun motorunun MMORPG yazmak için en iyi oyun motoru olup olmadığı, oyunun tasarımı ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Ancak, genel olarak bakıldığında, Unreal Engine ve Unity gibi popüler oyun motorları MMORPG yazmak için kullanılabilir. Bu oyun motorları, geliştiricilere çok sayıda özellik ve araç sağlar ve bu özellikler sayesinde oyunların tasarımı ve geliştirilmesi kolaylaşır.

Unreal Engine, gelişmiş grafikler ve animasyonlar, oyun içi ışıklandırma ve gölgelendirme, ses ve müzik işleme gibi özellikleri ile bilinir. Bu özellikler sayesinde, Unreal Engine ile yapılan oyunlar görsel olarak oldukça etkileyici olabilir. Ayrıca, Unreal Engine'in oyun içi fizik motoru sayesinde oyunlarda gerçekçi hareketler ve etkileşimler sağlanabilir.

Unity ise, kolayca kullanılabilen bir arayüzü, oyun içi araçları ve çok sayıda öğretici kaynağı ile bilinir. Bu özellikler sayesinde, Unity ile yapılan oyunlar geliştirilmesi kolaylaşır ve bu sayede oyunlar daha hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Ayrıca, Unity ile yapılan oyunlar farklı platformlarda çalıştırılabilir, bu da oyunun daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Bu nedenlerden dolayı, Unreal Engine ve Unity gibi oyun motorları MMORPG yazmak için iyi seçenekler olabilir. Ancak, oyunun ihtiyaçları ve tasarımı dikkate alındığında en uygun oyun motoru belirlenmesi gerekir.

Unreal Engine 4, MMORPG türünde bir oyun yazmak için geliştiricilere birçok fayda sağlar. Öncelikle, Unreal Engine 4, oyun içi grafikler ve animasyonlar için gelişmiş araçlar sunar. Bu araçlar sayesinde, oyun içi görsel efektler ve hareketler oldukça etkileyici hale getirilebilir. Ayrıca, Unreal Engine 4'ün oyun içi ışıklandırma ve gölgelendirme özellikleri sayesinde oyun içinde gerçekçi bir atmosfer yaratılabilir.

Unreal Engine 4 ayrıca, oyun içi ses ve müzik işleme özelliklerini de sunar. Bu özellikler sayesinde, oyun içinde kullanılan ses ve müzik efektleri daha gerçekçi hale getirilebilir. Ayrıca, Unreal Engine 4'ün oyun içi fizik motoru sayesinde oyun içinde gerçekçi hareketler ve etkileşimler sağlanabilir. Bu özellikler sayesinde, MMORPG türünde bir oyun yapılırken oyun daha gerçekçi ve etkileyici hale getirilebilir.

Unreal Engine 4 ayrıca, oyunun tasarımı ve geliştirilmesi sırasında kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Bu arayüz sayesinde, oyun geliştiricileri kod yazmadan oyun tasarımı ve geliştirilmesi ile ilgili işlemleri gerçekleştirebilirler. Ayrıca, Unreal Engine 4'ün çok sayıda öğretici kaynak ve araç sağlaması da oyun geliştiricilere yardımcı olur. Bu sayede, MMORPG türünde bir oyun yapılırken oyunun geliştirilmesi daha hızlı ve kolay bir hale gelebilir.

Bstrafe

Üye
Ram 8gb
Senlik bir şey yok oyunun optimizasyonu çok kötü (yok) .
1672955158001.png

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt