Öneri Güncel & Çözülmüş İstek/Sikayetler Listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KarpathiaN

Üye
Turk oyuncuları, genel dertlerini ve isteklerini iyi bilen, ayrııca bu dorultuda oyuncu odaklı calısarak ellerinden geleni yapan Rise yonetimine oncelikle bu alfa test doneminde sorunları birlikte bularak cozume daha hızlı ulastiirmak icin hepimize bu fırsattı verdikleri icin tesekkur ederiz..

Forum kirliligi ve yogunlugunu az da olsa optimize edebilmek, yonetici kitlesine biraz daha rahat takip ve calisma ortamı saglayabilmek icin listeyi tek topic altına almak daha iyi olacaktr sanırım.

Liste ilk gunden bu yana oorumda yer alan oyunculardan kendi tecrubeleri sonucu gelen eksiklikler ve isteklerden olusturulmustur..
Yeni, oneri ve sikakyetleri post olarak alta ekleyebilirsiniz..

- PT uye sayısı arttıkca azalan para ve ex oranı degistirilmeli. Dusme oran yuzdesi cok fazla bu sebeple cogu kisi ptye adam almiyor.

-Stat puanlarını kullanma ONAYI

- Görev iletileri hedefin can barının üzerine denk geliyor

- PT'de bulunan arkadasları TAB tusu ile gecebilmek (Mageler ve Priestler icin onemli bir nokta)

- PT'de bulunan diger oyuncuların buff/debufflarını can barlarının altında gorememek oyunun akıskanlıgını cok etkiliyor.

-Spell puanlarını kullanma ONAYI

- Görev Sistemi ile oyun hikayesi ve kurgusallıgı arasında bir baglantı yok.

- Aynı olay haritaad bulunan yaratıklar ve bulundukları bolgeler arasında da yok.

- Kamera acısı cok yakın. Daha azla uzaklastırma ayarı desteklenmeli.

- Gözü çok fazla yoran renklendirmeler mevcut. Elden gecmesi sart gibi duruyor.

- Pazara bakan insanlar için zaman aşımı olmalı! baskalarının pazarları saatlerce bloklanabiliyor..

- Skill & Stat Point Sıfırlama Ücretleri belirli bir seviyeye kadar ucretsiz olabilir. Bu sayede oyuna yeni baslayanlar yaptıkları ufak hatalardan oturu yeni karakter acmak ya da gunlerce para toplamak zorunda kalmazlar.

-Görevlerden elde edilen zırhların bonusları çok yüksek. Dolayısı ile esya farmlamayı gereksiz hale getiriyor. Ornegin Elit (Chitins) ya da Imperials (Shells) farmlamak gereksiz

- ESC Tusunun islevsizligii giderilmeli

- Görevinden elde edilen mücevheri (+5 / +6 ) +3'e düşürmek insanların Narun kulesinde farm yapmasını saglar ve hem item potansiyelini hem de insanlarn aktif olmasını saglar.

- Oyunu her actiginizda kendi kendine tasarım yenileniiyor. Ornegin HP çubuğunu kendi oyun zevkinize gore yerlestirseniz de, oyuna her başladığınızda eski yerine geri geliyor.

- Narun Kulesi'nde bazı katlar neredeyse boş! Bu kadar buyuk bir aritaya biraz daha mob eklenmeli degil mi?

- Dost, Düşman ve Pet renklendirmeleri yetersiz. Ayrıca kendi petimiz neden KIRMIZI?

-Haritada PT uyelerinin gorulebilmesi

- Minimap ile hareket edebillmek

- Haritalarda kendimizi bulmak gerçekten inanılmaz zor.

- Consumable eşyalar envanterden tıklanarak kullanılamıyor.

- Envanter bakroundu eklenilmeli

- Görev öğeleri listesi eklenilmeli, nerede/hangi yaratıktan düştüklerini görmek guzel olabilir

- Potların istenilen bara suruklenememesi sorunsalı

- Mage alan skilleri klavyeden kullanılaiblmeli

- Görev sekmesinde - NPC'nin konumunu gorebilmek

- Oyun ici simgeleri cok kalitesiz (Menu, Merchant vs)

- 5 görev limiti artırılması : 4. görevden sonra sonuncusu 2.sayfaya gidiyor. Madem max 5 gorev alabiliyoruz bari tek sayfada gorebilelim.

- Clan chat tüm camplarda açık olmalı camp 1 de yazılanı camp 2 deki clan üyesi göremiyor.

- Isınlanma noktalarına kosmak yerine ddiirek para ile yanlarına ısınlanmak?

-Flood Onleme sistemi gerekli

- Yeni baslayanlar icin gelistiriilmis bir GUIDE/REHBER yok. Herkes herseyi bbbir baskasına sorup yanlıs bilgilere sahip oluyor.

- Solo oyuncu zorluk sorunsalları

- Binek bbinme/inme icin sc basma nedir? Bir buton koyulabilir.

- Skill efektlerinin ve kanatların kappatılabilmesi icin efekt ayarları olmalı. Kanatlardan oturu yogun slot ve savaslarda birsey goremiyoruz!

- Herkesin vurdugu hasar aynı renk oldugu icin hasarın kimden ciktigi anlasılamıyor.

- Tezgah tasarımları çok kötü.

- Oyunda gölgelendirme ile ilgili sıkıntılar var

- Dorion'da ki aynı ırktan birisi Proteon Kingdomda olan birine PM atamıyor.

- Bazı mobların vuruş animasyonları çok hızlı bu yüzden göz yoruyorlar ve kısa sürede baş ağrısı yapıyorlar ekrana bakarken ( Örnek "Ogreler" )

Son düzenleme:

Th3Warlock

Üye
Başlıkları çok beğendim bunlara ek olarak ;

- Tezgah tasarımları çok kötü değiştirilmeliler.

- Çoğu kişi item,exp ve gold bölünüyor diye partiye almıyor bunun için oyuna PARTİ MOBLARI eklenebilir ( en az 4 kişi veya üstünde parti üyesi var ise kesilen moblar parti mob'u olarak çıkabilir , isimlerinin yanında ki semboller ile parti mob'u oldukları belirtilebilir ve normal moblara göre daha çok exp ve gold verirler ) bu şekilde oyunda takım çalışması teşvik edilebilir. ( Parti Full olur ise + %30 fazla exp gelmesi gibi )

- Oyunda gölgelendirme ile ilgili sıkıntılar var.

- Bazı mobların vuruş animasyonları çok hızlı bu yüzden göz yoruyorlar ve kısa sürede baş ağrısı yapıyorlar ekrana bakarken ( Örnek "Ogreler" )

KarpathiaN

Üye
Başlıkları çok beğendim bunlara ek olarak ;

- Tezgah tasarımları çok kötü değiştirilmeliler.

- Çoğu kişi item,exp ve gold bölünüyor diye partiye almıyor bunun için oyuna PARTİ MOBLARI eklenebilir ( en az 4 kişi veya üstünde parti üyesi var ise kesilen moblar parti mob'u olarak çıkabilir , isimlerinin yanında ki semboller ile parti mob'u oldukları belirtilebilir ve normal moblara göre daha çok exp ve gold verirler ) bu şekilde oyunda takım çalışması teşvik edilebilir. ( Parti Full olur ise + %30 fazla exp gelmesi gibi )

- Oyunda gölgelendirme ile ilgili sıkıntılar var.

Guncellendi.

Barny

Üye
- PT'de bulunan arkadasları TAB tusu ile gecebilmek (Mageler ve Priestler icin onemli bir nokta)

- PT'de bulunan diger oyuncuların buff/debufflarını can barlarının altında gorememek oyunun akıskanlıgını cok etkiliyor.

- Kamera acısı cok yakın. Daha azla uzaklastırma ayarı desteklenmeli.

- Gözü çok fazla yoran renklendirmeler mevcut. Elden gecmesi sart gibi duruyor.

- Pazara bakan insanlar için zaman aşımı olmalı! baskalarının pazarları saatlerce bloklanabiliyor..

- Oyunu her actiginizda kendi kendine tasarım yenileniiyor. Ornegin HP çubuğunu kendi oyun zevkinize gore yerlestirseniz de, oyuna her başladığınızda eski yerine geri geliyor.

- Clan chat tüm camplarda açık olmalı camp 1 de yazılanı camp 2 deki clan üyesi göremiyor.

- Binek bbinme/inme icin sc basma nedir? Bir buton koyulabilir.

- Tezgah tasarımları çok kötü.

KARDEŞİMİZE KATILIYORUM.ÇOK GÜZEL DÜŞÜNMÜŞSÜN.EMEĞİNE SAĞLIK

mystic007

Üye
Çoğu kişi item,exp ve gold bölünüyor diye partiye almıyor bunun için oyuna PARTİ MOBLARI eklenebilir ( en az 4 kişi veya üstünde parti üyesi var ise kesilen moblar parti mob'u olarak çıkabilir , isimlerinin yanında ki semboller ile parti mob'u oldukları belirtilebilir ve normal moblara göre daha çok exp ve gold verirler ) bu şekilde oyunda takım çalışması teşvik edilebilir. ( Parti Full olur ise + %30 fazla exp gelmesi gibi
Bu olsa baya güzel olur

SdnssAteist

Üye
Tezgah pazar kurma çok gereksiz buluyorum şehirde görüntü çirkinliği ve FPS olumsuz şekilde etkiliyor zaman kaybına da yol açıyor insanı tek tek pazar baktamla uğraştırıyor bu eski sistemin oyundan kaldırılması lazım.
Kesinlikle tezgah pazarın yerine Auction House NPC pazar sistemi oyuna getirilmeli.

KarpathiaN

Üye
Çoğu kişi item,exp ve gold bölünüyor diye partiye almıyor bunun için oyuna PARTİ MOBLARI eklenebilir ( en az 4 kişi veya üstünde parti üyesi var ise kesilen moblar parti mob'u olarak çıkabilir , isimlerinin yanında ki semboller ile parti mob'u oldukları belirtilebilir ve normal moblara göre daha çok exp ve gold verirler ) bu şekilde oyunda takım çalışması teşvik edilebilir. ( Parti Full olur ise + %30 fazla exp gelmesi gibi
Bu olsa baya güzel olur

3 post yukarıda Th3Warlock tarafından da yazıldı ve listeye eklenildi
Sevgiler.

ANGEL

Üye
Tezgah pazar kurma çok gereksiz buluyorum şehirde görüntü çirkinliği ve FPS olumsuz şekilde etkiliyor zaman kaybına da yol açıyor insanı tek tek pazar baktamla uğraştırıyor bu eski sistemin oyundan kaldırılması lazım.
Kesinlikle tezgah pazarın yerine Auction House NPC pazar sistemi oyuna getirilmeli.
Kardeşim bu konuyla ilgili bir öneri sundum,konuya desteğini beklerim.Aşağıda.

GzhnSzn

Üye
Slotlar tek düze. Bu yüzden kasılmak zevk vermiyor. Slot levelleri arttıkça biraz damage birazda canları artıyor. Sadece bazıları daha hızlı vuruyor. Bazı slotların hpsi düşük ama damageleri yüksek olmalı bazıları tank slotlar olmalı. Bazılarının özel yetenekleri olmalı mana çekme, zehirleme gibi.(Tüm slotları denemedim ama onlarca slottan daha hiç denk gelmedim). Agrosu olan bir slota denk gelmedim. Bazı slotların agrosu olabilir. Birde slotların neredeyse tamamı ulu orta yerde. Belli bir alanın içinde olması kendilerine ait mekanları olması daha zevkli olur.

Kurulan pazarlar yüzünden npc ve kapılara tıklamak zor oluyor. Bir yolu var mı bilmiyorum ama sağ tık yapınca uzaktaki bir pazarı açıyor.

Th3Warlock

Üye
Buradaki problem ve öneriler ile ilgili bir çalışma olduğunu görmedim henüz :) her güncelleme geldiğinde bakıyorum ama burada yazanlardan 1ini bile göremiyorum.

Kajiwa

Üye
- Sağ tık sorunu. Sol tık ile gate , npc veya bir pazarı işaretlesek bile mouse neredeyse ona sağ tık yapıyor. Mesela gate açmaya çalışırken pazarı açıyoruz.

- Görüntü bugu. Özellikle czde yanımızda görünen adam aslında yanımızda olmuyor. Damage atamıyoruz. Veya uzakta görünen adam aslında dibimizde oluyor.

- Protean ve lunaskardaki görev moblarının nerflenmesi gerek. Moblara kombo mekaniği eklenmiş olmasa aşırı damage vurmalarına sebep oluyor. Mesela Snake Queen görevini okçuyla yapmaya çalıştım. 1200 canım vardı. Bana bir kombo çekiyordu 200 canım kalıyordu.

- Moblardaki agro mekaniği düzeltilmeli. Başkası mobları çekip yanınızda ölse veya görünmezlik vs şeyler kullanırsa mobların hepsi size vuruyor.

- Mob ve bosların reset mekaniği düzeltilmeli. Bir moba veya bosa sizden daha önce başka biri vurduysa az exp gelme ve drop açılmama gibi şeyleri fark etmişsinizdir. 100k canı olan bir bosa ilk dps yapınca 55 60k vurmanız yeterli oluyor. 60k vurduktan sonra bosu bırakıyorsunuz, boss yerine dönüyor ve can dolduruyor. Başkası gelip full candan bu bosu kesince drop size açılıyor.

- Haritada görev npclerinin yerinin gösterilmesi gerekli.

- Karakterlerin hemen hepsinde skillerde buglar var. Örneğin bir okçu Apost (Buradaki ismini unuttum) slotunda durduğu yerden her zaman damage atamıyor. Skill atmış gibi gösteriyor ama sadece mana gidiyor.

- Karakterler arası dengesizlikler. Bunu betada düzelteceklerini söylediler ama bence bu düzeltilmesi gereken en önemli sorunlardan biri. Çünkü karakterleri dengelerken skill damageleri değişecek ve bunlar değişmesi başka nelere sebep olacak bilemeyiz. (Özellikle mage şuan asas gibi. Hatta staff ile asasdan daha seri vuruyor )

- Birçok slotta kendi kendine ölen yaratıklar var. Özellikle duvar dibi, ağaç dibi veya bir yapıya yakınsa ölüyor.

- Pazardan eşya çekince giden para bazen 0 gösteriyor.

- Mage tp skiline ayar çekilmeli. Magelerin giremediği taş tırmanamadığı duvar yok sanırım.

- Priest sınıfındaki skill dağılımına yapılabiliyorsa bir ayar verilmeli bence. Şuanki haliyle 3 prieste zorlanıyor ptler. toplu cc açan veya db oynayan pt heal konusunda sorun yaşıyor. Mastery den feragat etmesi gerekiyor. ve açabildiği en iyi heal 1k pt heal . belki bu 1k değeri 2.5 3k ya falan yükseltilebilir.

- Durability çok çabuk bitiyor. özellikle r kombo yapıyorsanız 20 25 dkda silahlar yanıyor.

- İtem info pencereleri çok sade. itemin rankına göre bir dizaynı olabilir. (Çokda önemli değil :) )

ANGEL

Üye
yorum yapabilirmisiniz arkadaşlar.

Mergen

Üye
Merhabalar, konunuzun içeriğinin ve amacının oyun yönetimine fazlasıyla katkı sağlayacağı düşünüldüğünden ilgili kategoride sabitlenmiştir. İlginiz ve konuları bir arada topladığınız için oyun yönetimi olarak teşekkür ederiz. Herkese iyi forumlar.

Kajiwa

Üye

Şuanki sistemde partiye üye aldıkça tavan exp değerinde azalma oluyor. Benim önereceğim sistem tam tersi. Tavan exp değeri belirlemek yerine, Taban bir exp değeri koyulmalı ve partiye üye aldıkça bu exp değeri belli bir oranda artmalı (level fark etmeksizin).

Örneğin; Bir mob 100k tavan exp verip üye aldıkça azalıp 50k civarına düşmesindense.
50k taban exp verip her parti üyesi için %10 exp artışı sağlaması daha uygun. Bu sayede exp düşmesin diye 3 kişi 5 kişi kasmak isteyenler ve bunun yüzünden kasacak slot bulamayan insanlara faydalı olur.

Offline pazarın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Pazar gereğinden fazla yoğun olur ve çokça buga sebep oluyor. Normal Pazar sistemi ve AH sistemi yeterli olacaktır. AH satışlarından %3 %5 gibi komisyon kesilmesi oyunculara tercih sunacaktır. Komisyon ödemek istemeyenleri normal Pazar kurmaya teşvik edecektir.

Pazar kurulan alanların sınırlandırılması güzel olur. Gate ve npc bölgelerinde, oyuncuların kullanımını rahatlatmak için pazar kurulması engellenmeli.

>> Otomatik isim boyutlandırma

Yeni gelen bir ayar. Bence yanlış bir karar. İsimler küçülüyor ve okunmuyor. Bunun yerine karakter kısıtlaması koymak daha mantıklı.

Alt+f4 yerine esc tuşuna koymak daha iyi olacaktır.

>> Envanter ve Banka

Envanterdeki slot sayısını arttırılmalı 1 veya 2 sıra daha yer açılmalı. Bankanın 6 olan sayfa sayısı arttırılmalı 10 sayfa olabilir.

>> Karakter skilleri

Warrior karakterine pasif agro skili eklenebilir.

Priest karakterinin 1k heal skiline iyileştirme yapılabilir. (2.5k 3k) Şuanki sistem partileri 3 prieste zorluyor.

>> Binek ve pet mekaniği

Binek ve peti çağırmak için bir kısayol tuşu olmalı. (Skillbar hariç) Örneği P ile pet, B ile binek çağırılabilir. Ve binekten inmek için scroll kullanmak yerine tuşa bastığımızda direkt inmeli.

>> Stat sıfırlama

Stat sıfırlarken tüm itemleri çıkarmak zorunda kalıyoruz. Bunu sadece stat isteyen itemleri (Silah ve zırhlar) çıkartmak yeterli olacak şekilde düzeltilmesi gerekli.

>> İtem yerleştirme

Bankaya sayılı item (pot gibi) koyarken boş olan ilk sıraya koyuyor. Sürükleyip bıraktığımız yere koymuyor. Yine aynı şekilde itemleri sağ tık ile koyduğumuzda açık olan sayfaya değil boş olan ilk yere atıyor.

>> Grafik özelleştirmesi

Grafik özelleştirmelerinin daha detaylı olması iyi olur. Mesela rakip skill efektlerini kapatma. Dost skill efektlerini kapatma vb

gentleman

Üye
Bu oyunda göz yormayla ilgili bir sıkıntı var ve nedenini bir türlü çözemedim yani teknik konuları bilmiyorum ışıktan mi neden ama felaket göz yoruyor göz alıyor.

underestimated

Üye
Biraz once yanlislikla alinan gorevlerin gozuuktugu pencereyi sag uste tasidim ve relog atmama ragmen sag ustte kaldi gorev penceresinin buyuk kismi gozukmuyor, yok mu bunu eski yerine getirmenin bir cozumu? @Vision

ANGEL

Üye
Bu oyunda göz yormayla ilgili bir sıkıntı var ve nedenini bir türlü çözemedim yani teknik konuları bilmiyorum ışıktan mi neden ama felaket göz yoruyor göz alıyor.
ayarlar penceresinde renklendirmeyle ilgili bir seçenek var,şu an hangisi olduğunu bilemiyorum,oyunda değilim ama ben değiştirdiğimde,belli bir ayar aldığımda rahatladığımı söyleyebilirim.

Yolcu

Üye
Yapımcıların düzeltip de yazmadığı konularda var oyunda örneğin oyun içinde duvar vb itemlerin arkasına geçip mob vurmadan kesebiliyordu oyuncular ama artık o itemin etrafından dolanıp atak yapan oyuncuya vuruyorlar.
Rise online ekibi bazı yerlerde sessiz çalışıyor:)
İyi oyunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt